HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 388 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Najgori moderator na forumu je?
Naša Kvačica 14%  14%  [ 9 ]
Bumbar 11%  11%  [ 7 ]
Lider 13%  13%  [ 8 ]
Robbie Mo 13%  13%  [ 8 ]
Ministry of Sound 17%  17%  [ 11 ]
Markan 33%  33%  [ 21 ]
Ukupno glasova : 64
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 13 lis 2021, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Ne vidim gdje se ova tema obrađuje a ima dovoljno materijala.

Za svakog ko je oštećen od strane moderatora na forumu ovo je safe space gdje može pod punom zaštitom ostaviti svoj komentar na rad određenog moderatora ako je bio
izložen:

nepravednom moderiranju,
brisanju posta/ova
brisanju postova bez objašnjenja,
brisanje teme bez objašnjenja,
selektivnom moderiranju,
odbijanju moderatora da sankcionira govor mržnje,
dopuštanju off topica,
itd


Ili bilo koji drugi slučaj kojem ste svjedočili na forumu a u koji je umješan radom ili neradom moderator.

Naravno da ima i anketa na koju trebate odgovoriti.

Napišite svoje traumatično iskustvo sa ovim CIS udruženjem.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 13 lis 2021, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Primijetio sam UZP od strane moderacije gdje se određenim pripadnicima manjina radi kvote namješta nikad više od 2 upozorenja unatoč vrijeđanju.

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 13 lis 2021, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Ajd ne pizdi

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 13 lis 2021, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Treba banovati moderatora koji pobijedi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 14 lis 2021, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bumbar je najgori ali najbolje plaća pa sam izabrao Našu Kvačicu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 15 lis 2021, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
jes vala, bumbi je najgori. dođe, zalijepi par banova i ode.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 15 lis 2021, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6803
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
rezultati ankete izjednačeni kao vrh tabele belgijske nogometne lige... :pepam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 15 lis 2021, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Treba se imati više tolerancije za Bošnjake na forumu, ono jeste da je na djelu "hladni rat", ali ipak je ovo razina iznad YT komentara (mada im se nažalost približavamo, kako se zaoštrava situacija in the real world, sve je teže držati neki red/mir/razinu). Ali drže se Bošnjaci dobro na forumu, usprkos okruženju, čestitke na ustrajnosti.

Nema ništa gore od brisanja nečijeg komentara, netko je odvojio svojeg vremena da napiše neko svoje mišljenje, viziju, predviđanja, a to vrijeme se brisanjem ukrade. Ipak, što raditi kada je cilj nekom takvom upisu da uništi diskusiju, odnosno trud drugih forumaša.

Uglavnom, malo sam nostalgičan za doba kad je na forumu vladala dobra atmosfera i među suparnicima. Ne znam je li srozavanje odnosa funkcija praćenja onoga što se događa u stvarnom životu, ili pak masovnost uvijek donosi i krkansku atmosferu koja vlada na FB i YT komentarima.

Sve na stranu, i dalje ne kontam kako se neko može naljutiti na skupinu bitova i bajtova s druge strane, do te mjere da im psuje obitelj.

Uglavnom, ako je netko doživio neugodnosti (pogotovo psovke), nepravde ili ako im je boravak na forumu pokvario dan i raspoloženje, ja se ispričavam za moj dio krivnje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 07:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1756
Lokacija: Strateška autonomija
Ministry of Sound je napisao/la:
Treba se imati više tolerancije za Bošnjake na forumu, ono jeste da je na djelu "hladni rat", ali ipak je ovo razina iznad YT komentara (mada im se nažalost približavamo, kako se zaoštrava situacija in the real world, sve je teže držati neki red/mir/razinu). Ali drže se Bošnjaci dobro na forumu, usprkos okruženju, čestitke na ustrajnosti.

Nema ništa gore od brisanja nečijeg komentara, netko je odvojio svojeg vremena da napiše neko svoje mišljenje, viziju, predviđanja, a to vrijeme se brisanjem ukrade. Ipak, što raditi kada je cilj nekom takvom upisu da uništi diskusiju, odnosno trud drugih forumaša.

Uglavnom, malo sam nostalgičan za doba kad je na forumu vladala dobra atmosfera i među suparnicima. Ne znam je li srozavanje odnosa funkcija praćenja onoga što se događa u stvarnom životu, ili pak masovnost uvijek donosi i krkansku atmosferu koja vlada na FB i YT komentarima.

Sve na stranu, i dalje ne kontam kako se neko može naljutiti na skupinu bitova i bajtova s druge strane, do te mjere da im psuje obitelj.

Uglavnom, ako je netko doživio neugodnosti (pogotovo psovke), nepravde ili ako im je boravak na forumu pokvario dan i raspoloženje, ja se ispričavam za moj dio krivnje.



Za Muslimane me zaboli neka stvar,da ste bar prema Srbima tolerantni kao prema njima.

Ovo što ću sada napisati spada tek u širem smislu u ovu temu,ovo je više moj rezime cjelokupnog foruma,tko hoće,može mi vjerovati,tko neće...ionako nemam volje ni vremena za infantilna natezanja.

Iako sam se registrirao tek prije 2 godine,ovaj forum sam pratio još od 2011.-12.,no to baš nije bilo kontinuirano,ali ipak u dovoljnoj mjeri da sam upućen u forumsku "povijest".Služio mi je kao zanimljiv izvor mišljenja i informacija,pritom imajući u vidu da ga se zbog malobrojnosti teško može nazvati reprezentativnim,tu su i još neki osobniji razlozi (da sada otkrijem zavičajni profil s jedne strane,sumnjam da bi mi itko vjerovao).Svakako,glavna atrakcija foruma je sada već legendarna tema o demografskom krahu Muslimana.

Moj stav je da je vrhunac foruma bio negdje cca od 2012. do 2016.,a ovo danas je potpuno drugi svijet u odnosu na to doba što se tiče kvalitete.
Masu dobrih forumaša je iščezlo odavde (SDB,doc,Zadar1993,DzoniBG,Glazbenik je još tu ali javlja se svake prijestupne,onog Banjalučanina Tulkasa također nema u zadnje vrijeme itd.)
Znam i za raskol između vas i Inkvizitora,a onaj njegov spin-off,"forum integralista" je totalno sulud,ali kao da im se ovdje tjera inat u kontra smjeru,sebe bih smjestio po uvjerenjima na pola puta između vas i Inkvijeve ekipe,nema šanse da bih ikoga od moderacije etiketirao kao "srbofila",ali prilično naivno gledate na neke stvari što se tiče Srba i srpsko-hrvatskih odnosa općenito.


Praktički ste otjerali mog poluzemljaka Burbona,čovjek se jamačno zgrozio kad je vidio srpske rigotine ovdje (Carmello i joe enter su sasvim OK sa srpske strane,ali ova ostala boranija je Bogu za plakati),a što se tiče hrvatskih predstavnika koji su nadošli ovdje u zadnjih godinu i pol-dvije,iako se diviziji i lasici nema što prigovoriti,ostali se ne mogu mjeriti s negdašnjim ešalonom,uglavnom su to neke nebuloze bez dodira sa stvarnošću,a neki uglavnom izigravaju apostole u ime neke svoje agende (kao forumaš Velebit npr.)...meni prvom nije do ikakvih srpsko-hrvatskih prepucavanja digitalnim putem,ali kad čovjek naleti na ovu bulumentu što je nadošla ispucavati svoje protuzapadne frustracije ovdje,naravno da će osjetiti poriv za reakcijom.
No shvatite ipak ovo kao prijateljsku i dobronamjernu kritiku....

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 08:13 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10366
Koji je razlog što je iščezla takva ekipa?

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
SDB i Zadar jer su postali čunke u Hr. doc sikteran zbog rasizma, Džoni se oženio, Glazbenik nikad nije bio redovan a Tulkasu vjerojatno smeta prevelika količina Srba tu. Jbga može prekrižiti BL kao i ja Zenicu. Tako je kako je... ali nisu ljudi iz Eranije ili Lašvanske doline za to krivi nego neki drugi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
A šta ti to pa Srbi rade , jel problem što ti ne idu niz dlaku ?
Zanimljivo mi Srbi smo prbolem ali eto Divizija i Lasica su za primer , pa kakvi su to aršini ?
Napisa lik koji piše sa 10 nikova

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Flamel je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Treba se imati više tolerancije za Bošnjake na forumu, ono jeste da je na djelu "hladni rat", ali ipak je ovo razina iznad YT komentara (mada im se nažalost približavamo, kako se zaoštrava situacija in the real world, sve je teže držati neki red/mir/razinu). Ali drže se Bošnjaci dobro na forumu, usprkos okruženju, čestitke na ustrajnosti.

Nema ništa gore od brisanja nečijeg komentara, netko je odvojio svojeg vremena da napiše neko svoje mišljenje, viziju, predviđanja, a to vrijeme se brisanjem ukrade. Ipak, što raditi kada je cilj nekom takvom upisu da uništi diskusiju, odnosno trud drugih forumaša.

Uglavnom, malo sam nostalgičan za doba kad je na forumu vladala dobra atmosfera i među suparnicima. Ne znam je li srozavanje odnosa funkcija praćenja onoga što se događa u stvarnom životu, ili pak masovnost uvijek donosi i krkansku atmosferu koja vlada na FB i YT komentarima.

Sve na stranu, i dalje ne kontam kako se neko može naljutiti na skupinu bitova i bajtova s druge strane, do te mjere da im psuje obitelj.

Uglavnom, ako je netko doživio neugodnosti (pogotovo psovke), nepravde ili ako im je boravak na forumu pokvario dan i raspoloženje, ja se ispričavam za moj dio krivnje.



Za Muslimane me zaboli neka stvar,da ste bar prema Srbima tolerantni kao prema njima.

Ovo što ću sada napisati spada tek u širem smislu u ovu temu,ovo je više moj rezime cjelokupnog foruma,tko hoće,može mi vjerovati,tko neće...ionako nemam volje ni vremena za infantilna natezanja.

Iako sam se registrirao tek prije 2 godine,ovaj forum sam pratio još od 2011.-12.,no to baš nije bilo kontinuirano,ali ipak u dovoljnoj mjeri da sam upućen u forumsku "povijest".Služio mi je kao zanimljiv izvor mišljenja i informacija,pritom imajući u vidu da ga se zbog malobrojnosti teško može nazvati reprezentativnim,tu su i još neki osobniji razlozi (da sada otkrijem zavičajni profil s jedne strane,sumnjam da bi mi itko vjerovao).Svakako,glavna atrakcija foruma je sada već legendarna tema o demografskom krahu Muslimana.

Moj stav je da je vrhunac foruma bio negdje cca od 2012. do 2016.,a ovo danas je potpuno drugi svijet u odnosu na to doba što se tiče kvalitete.
Masu dobrih forumaša je iščezlo odavde (SDB,doc,Zadar1993,DzoniBG,Glazbenik je još tu ali javlja se svake prijestupne,onog Banjalučanina Tulkasa također nema u zadnje vrijeme itd.)
Znam i za raskol između vas i Inkvizitora,a onaj njegov spin-off,"forum integralista" je totalno sulud,ali kao da im se ovdje tjera inat u kontra smjeru,sebe bih smjestio po uvjerenjima na pola puta između vas i Inkvijeve ekipe,nema šanse da bih ikoga od moderacije etiketirao kao "srbofila",ali prilično naivno gledate na neke stvari što se tiče Srba i srpsko-hrvatskih odnosa općenito.


Praktički ste otjerali mog poluzemljaka Burbona,čovjek se jamačno zgrozio kad je vidio srpske rigotine ovdje (Carmello i joe enter su sasvim OK sa srpske strane,ali ova ostala boranija je Bogu za plakati),a što se tiče hrvatskih predstavnika koji su nadošli ovdje u zadnjih godinu i pol-dvije,iako se diviziji i lasici nema što prigovoriti,ostali se ne mogu mjeriti s negdašnjim ešalonom,uglavnom su to neke nebuloze bez dodira sa stvarnošću,a neki uglavnom izigravaju apostole u ime neke svoje agende (kao forumaš Velebit npr.)...meni prvom nije do ikakvih srpsko-hrvatskih prepucavanja digitalnim putem,ali kad čovjek naleti na ovu bulumentu što je nadošla ispucavati svoje protuzapadne frustracije ovdje,naravno da će osjetiti poriv za reakcijom.
No shvatite ipak ovo kao prijateljsku i dobronamjernu kritiku....


Zato se svi morate boriti svim silama da se Varta raspadne i Hrvati više nikad ne budu u zajedničkoj tvorevini sa njima. Udružimo hrvatske snage !

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1756
Lokacija: Strateška autonomija
storarare je napisao/la:
A šta ti to pa Srbi rade , jel problem što ti ne idu niz dlaku ?
Zanimljivo mi Srbi smo prbolem ali eto Divizija i Lasica su za primer , pa kakvi su to aršini ?
Napisa lik koji piše sa 10 nikova


Kojih je to mojih ostalih 9 nickova =)) , i nisam rekao da sam kontra svih Srba.A divizija i Lasica su kozmopoliti u usporedbi s vašim i muslimanskim mainstreamom.
Kad se Varta raspadne,zanimat će me jedino Herceg-Bosna,a prema vama i mujagama bih postavio zid od najmanje 20 metara visine.

Pošteno?

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pa pomognite nam da se razdvojimo od Srba.

BiH nas veže.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Ja i Kvacica smo se ushemili, tako da se vise ne svadjamo, jedino bi mi mogao ponekad odgovoriti na privatne pruke tj. sugestije. On je nekako najprezentniji na forumu, tako da se njemu obracam.

Ali fakat ne znam sta fali Markanu, da niste rekli, za covjeka se i nebi znalo da je moderator jer nikome ne sjeda na kosti nit se kurci, nit vrijedja ikoga.

Hvala Ministry na podrsci. Dobro je sto si stvar nazvao pravim imenom.

Meni licno se svidja sto se na forumu smijem izrazavati vulgarno (*** picka *** sisa) ali naravno bez vrijedjanja sagovornika (to u svijetu svakoraznih licemjerluka gotovo nigdje vise nije moguce). Jedino ako neko meni, onda i ja njemu. Logicno. Nema u islamu ona isusovska ko ti pukne samar, ti njemu potttu-ri i drugu stranu, a posto smo mi ipak islamisti moramo vracati istom mjerom, jbg inace nista od dzenetski hurija i jungferica, a to niti jedan razuman covjek nebi olako propustio.

Kod RobbieMo sam primjetio da nikad ne koristi svoje moderatorske ovlasti u toku diskusije s forumasima koji mu protivrijece. Par puta sam ga vec zustro napao radi nekakvih sovinizama i nikad nije potegao tu svoju imaginarnu "moc" u nedostatku argumenata. To se ne moze reci za sve, da ne spominjem koga..

Et.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
ZGabriel je napisao/la:
jes vala, bumbi je najgori. dođe, zalijepi par banova i ode.


Iskali se malo ,ha ja, sta fali. =))

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Pa mi Srbi smo za radiČevce ultra liberalni i ultra multietični

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Bio sam na meti raznih kaznenih mjera ranije ali objektivno i sam sam doprineo tome. U biti modovi su dobri ljudi, to sam ukapirao tek kad sam se smirio. :zubati

Dakle, ovo nije kritika već gesta potpore u daljem radu. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sva upozorenja sam dobio od Markana zbog jebenog virusa.
Ne možeš vjerovati. Pored svih diskusija na forumu zbog nekog mikrometarskog čuda.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
BBC je napisao/la:
Sva upozorenja sam dobio od Markana zbog jebenog virusa.
Ne možeš vjerovati. Pored svih diskusija na forumu zbog nekog mikrometarskog čuda.

Hoćeš li to reći da je Markan picajzla!? Hrabro! :zubati
Markec je najduhovitiji mod!
Kada ćeš ti biti mod? Jedva čekam! Da malo ,,vratim,, pojedinim mikrometarskim čudima :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Svako nosi svoje hrvatsko breme. Moje je drugačije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2898
Nisam mislio ništa pisati ali nakon zadnjeg posta na temi demografski krah muslimana od 654844649-og po redu u zadnjih godinu dana registriranog srbijanskog trol-bota odlučio sam ipak nešto reći.

Moj post se osim općenitog osvrta odnosi najviše na postove Ministry of Sounda-a i odličnog posta Flamela.

Ovaj forum "otkrio" sam 2019-te, od tada ga čitam redovito, a većinu bitnih tema sam pročitao u retrospektivi tako da sam upoznat sa forumom praktički od početka. Dakle, rekao bih da je ovaj forum imao raznih uspona i padova od 2009-te, ali mislim da će se svatko složiti a i brojevi bi to trebali govoriti da je aktivnost/čitanje ovog foruma eksplodiralo sa 2019-te na 2020-tu, što i nije čudno, stanje u BiH se zahuktava, 2022-ga kada se događa sređivanje svih računa sve je bliže, Hrvatima u BiH je 5 do 12, i tema BiH Hrvata i općenito BiH politike je preplavila hrvatsku javnost, kada bi usporedili spominjanje bih u hrvatskom medijskom pa i općem društvenom prostoru recimo od 2014-2018 i od 2019-2022 porast je valjda 300%.

To se naravno odrazilo i na ovaj forum, forum je recimo negdje oko 2019-2020 doslovno gorio, odlične teme se otvaraju, brdo odličnih tema za raspravljat i čitat, tema demografski - krah gori, forum općenito obiluje odličnim temama i za jedan forum poprilično kvalitetnim raspravama, jednostavno vrelo kvalitetnih informacija, trebale su ti sati da mirno sjedneš na sredini dana i pročitaš šta se danas pisalo,(danas za istu aktivnost treba koja minuta, a ima dana kada se od trollerskog šunda ne probije ni jedan post vrijedan čitanja i bezveze izgubiš 7 minuta na češljanje foruma), otvarale su se posebne teme posvećene najvećoj aktivnosti foruma ikad... i tako dalje i tako dalje...i još jedna jako bitna stvar, takvoj atmosferi na forumu pridonosila su sva tri naroda, neki više neki manje ali u većini korisnika svakog naroda većina zaista jest pridonosila, jako bitno za naglasiti.

I onda se događa nešto neshvatljivo, meni neobjašnjivo, a gotovo se može pinpoint-ati u vremenu.

Negdje recimo oko sredine/kraja 2020 pa do kraja godine a zapravo do danas na forum se doslovno događa desant srbijanskih troll-bot forumaša, na desetke i desetke, sad kad bi počeo nabrajat vjerojatno bi samo iz glave došao bi do tridesetak registriranih u tom razdoblju. Neki su odmah banirani nisu dogurali do troznamenkastog broja postova, neki su banirani nešto kasnije ali velika većina je ostala.

Ono što želim reći, u vrijeme kada forum gori najviše u svojoj povijesti kad se na njemu piše i kada ga se čita u fantastičnim brojevima, u vrijeme kada se pereci konačno nakon 30 godina polako prešaltavaju sa Srbi su neprijatelji samo Srbi, srbi srbi srbi..na: Čekaj malo, možda su Muslimani veći neprijatelji od Srba?, događa se nevjerojatan pucanj u koljeno vlasnika foruma, moderatora ili koga već briga me, a to je: na forum se iz neobjašnjivog razloga puštaju na desetci srbijanskih četničkih trollova koji doslovno na očigled jedu forum šhitpostingom i četnikovanjem koje je u 99% slučajeva usmjereno kontra Hrvata 1% kontra Muslimana. Od tada forum (i broj kvalitetnih čitljivih rasprava ili uopće postova koji sadrže iole kvalitetnu infomaciju) je nevjerojatno propao. Podforum EX-YU koji je do prije nešto manje od godinu dana bio sasvim pristojan podforum na kojem bi par puta tjedno ušao i pročitao ono što se trenutno događa u regiji se pretvorio u najgoru septičku jamu interneta, svađe u komentarima ispod YT pjesme Jasenovac i Gradiška Stara su filozofske rasprave u odnosu na ono što je tamo. Mislim da sam ga u zadnjih pola godine otvorio 5 puta od toga 4 puta požalio i izašao nakon 20 sekundi. Bilo bi to i izdržljivo da ih se drži tamo, ali cijeli cijelcati forum je inficiran i kvaliteta mu je uništena.

Milijun posto sam siguran da svaki perec koji je u zadnjih godinu dana otkrio ovaj forum (osim ako baš nije 100% upućen u stvari u BiH) otišao s ovog foruma s mišlju "bolje ISIL od Siska do Dubrovnika" nego Srpska na Uni.

Jednostavno mi ne ide u glavu takav vlastiti pucanj u koljeno, ne mogu ga shvatiti. Sada kada se konačno klima u Hrvatskoj mijenja (pomicanjem tektonsih ploča sporo ali se ipak mijenja) sada kada su BiH teme svugdje i problematika Hrvata BiH konačno na dohvat ruke svakom perecu, sada se ovaj forum odluči inficiriati četničkim trolovima, umijesto obrnutog da se na forum puste muslimanski trolovi a pereci da još više upijaju, ali upravo njih se redovno bana. Jedini scenarij koji mi ima smisla je da netko primio novac od muslimana da radi to što radi, evo stvarno ne znam što drugo može bit, neka se uvrijedi ko hoće, jer ovaj forum je ipak najveći forum Hrvata BiH na internetu, i njegovi vlasnici najbolje znaju koliko ljudi ga čita i koliki reach ima, i koliko je bitno ili nije bitno kakva je klima na njemu.

Došao sam na ovaj forum jer sam prikupio i istražio dosta podataka o BiH, primarno demografskih i želim ih izbaciti, i zato jer želim vidjeti kako će se odigrati situacija 2022 i to prokomentirati, sudjelovati u kojoj raspravi i onda vrlo vjerojatno idem.

Meni se gadi što sam došao na forum s ciljem da isključivo razgovaram o hrvatsko - muslimanskim problemima, zapravo slobodno mogu reći hrvatsko-muslimanskom hladnom ratu, a 50% postova mi odlazi da nadjebavanje sa srpskim trolovima, jer kad vidiš da ti netko četnikuje pred nosom, a imaš account jednostavno ne možeš istrpiti.

Znam da ovo neće ništa promijeniti, znam i koji će biti odgovori, ako će ih biti, ali eto barem se nadam da će ostati zapisano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Potpuno se slažem. Neki pojedinci, odmah mi padaju napamet Tankosic i Sindjelic, Storare, a ima ih naravno još, su doslovno 90% komentara mržnja prema Hrvatima i 90% komentara im je na udarnoj temi o demografiji isključivo offtopic i lupetaju svašta. Uglavnom protiv Hrvata.
Mislim da bi to trebalo strogo zabranit. Jako je kontraproduktivno za nove Hrvate iz Hrvatske koji se dolaze obrazovat i onda vide velikosprska djetinjasta lupetanja posvuda i vjerovatno odustanu brzo kad vide tolko srbovanja.

Stvarno mislim da su mnogi zaslužili protjerivanje s foruma, ne jer meni osobno smeta njihova mržnja i lupetanja, već jer djeluju odbijajuče prema Hrvatima koji se dođu interesirat oko Hrvata u BiH i onda čitaju na temi o demografiji Muslimana npr Tankosica kako 10 komentara za redom piše Hrvati su ''dobili'' previše teritorija i nabraja Slavoniju, Liku, Dalmaciju. I nitko ga ne uklanja.
I ovdje ne mislim ništa kontra Srba. Ima mnogo produkitvnih Srba tipa Lucho, novovrijeme i mnogo njih još.

Također možda ih se i ne treba protjerivat ali neka bar srbuju i siju mržnju na svojim temama jer uvijek je bar 5 od 10 tema među aktivnim srpskih. To ni ne čitam baš. Bar da se skloni te trolove s hrvatskih tema i s važnih političkih tema o BiH i demografskoj temi.
Još da napomenem da neke Srbe se napada često neopravdano tipa Jussia. Jest da je Vučićev bot i da svašta piše s čim se ne slažem ali bar civilizirano raspravlja i ne vrijeđa i ne sije mržnju. Dok neki 90% komentara protiv Hrvata offtopic i uopće ih se ne sankcionira. Zloupotrebljavaju tolerantnost admina neki.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pritužbe na rad moderatora, vaša iskustva - Me Too tema
PostPostano: 22 lis 2021, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Šporet je napisao/la:

Milijun posto sam siguran da svaki perec koji je u zadnjih godinu dana otkrio ovaj forum (osim ako baš nije 100% upućen u stvari u BiH) otišao s ovog foruma s mišlju "bolje ISIL od Siska do Dubrovnika" nego Srpska na Uni.

Jednostavno mi ne ide u glavu takav vlastiti pucanj u koljeno, ne mogu ga shvatiti. Sada kada se konačno klima u Hrvatskoj mijenja (pomicanjem tektonsih ploča sporo ali se ipak mijenja) sada kada su BiH teme svugdje i problematika Hrvata BiH konačno na dohvat ruke svakom perecu, sada se ovaj forum odluči inficiriati četničkim trolovima, umijesto obrnutog da se na forum puste muslimanski trolovi a pereci da još više upijaju, ali upravo njih se redovno bana. Jedini scenarij koji mi ima smisla je da netko primio novac od muslimana da radi to što radi, evo stvarno ne znam što drugo može bit, neka se uvrijedi ko hoće, jer ovaj forum je ipak najveći forum Hrvata BiH na internetu, i njegovi vlasnici najbolje znaju koliko ljudi ga čita i koliki reach ima, i koliko je bitno ili nije bitno kakva je klima na njemu.


Ovo je poanta sva i molim admine da razmisle o ovome.
Doslovno se zadnjih par godina mijenja percepcija u Hrvatskoj i to je vidljivo na svakom koraku po Hrvatskoj. Sve više Hrvati vide Muslimane kao glavni faktor nestabilnosti i opasnost i sve se više interesiraju za njihov velikomuslimanski fašizam i unitarizam i njihovo maltretiranje Hrvata, a sve manje vide Srbe kao glavnog neprijatelja i onda se dođu tu interesirat o tome sa stavovima koji nisu još posloženi do kraja. Dođu čitat teme o stanju u BiH , demografiji itd i onda posvuda gledaju srpske trolove kako siju mržnju prema Hrvatima.
Kako će reagirat? Pa mislit će neka i Islamska država u BiH samo da se četnicima napakosti i protjera ih se što dalje od Hrvatske.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 388 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO