HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 01 stu 2019, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Ovdje ne vodim računa o tome koliko je tko underground/mainstream i ne mislim na klape/bečarce/tamburicu itd. Raspravljam o fenomenu hrvatskih izvođača i etničkih Hrvata koji izvode narodnjake/cajke/pop-folk pa sve do pjesama koje imaju samo određene folk/orijentalne primjese. Evo i neka odokativna kategorizacija. Slobodno postajte svoje primjere i nadopunite listu.

Folk pjevači i lokalni folk štih

Duško Kuliš, Drale, Željko Jurić, Beko, Ivan Martić, Ivan Mandić, Toni Pejić, Mihael Klarić, Josip Ivančić, Jozo Vučić, Zoran Begić Zoka,
Jerko Drljo Žuti, Zdravko Čurić, Mirko Perković, Ilija Bačak, Toni Karlović, Jakov Topalović, Zdravko Dujmović, Milijan Knežević, Ilija Šipura Buco,
Ljubinko Šipura, Josip Filipović, Dražen Vujević, Željko Tomljenović, Slavko Sigurnjak, Mersa Miljković, Drago Šarić, Ante Sivrić, Ivo Piljić, Vinko Brnada

Mainstream folk/pop-folk pjevači u određenim fazama

Siniša Vuco, Severina, Maja Šuput, Ivan Zak

Folk pjevači u Srbiji

Davor Badrov, Neda Ukraden

Mainstream hrvatski izvođaći koji se u nekim pjesmama približe narodnom/pop-folku

Mate Bulić, Željko Bebek, Jasmin Stavros, Đuka Čaić, Zlatko Pejaković, Colonia, Alka Vuica, Doris Dragović, Boris Novković, Dolores, E.T., Karma, Ivana Banfić, Minea,
Nina Badrić, Danijela Martinović, Dolores, Johnny Štulić, Toše Proeski, Miroslav Škoro, Dječaci

Nova garda povremenog pop-folka

Učiteljice, Lidija Bačić, (novi) Magazin, Petra Kovačević, Connect, Nives Celzijus, Lana Jurčević, Grupa Vigor, Mejaši, Kristina Vukas, Antonija Šola,
Žanamari, Luka Nižetić, Shomy i Vuki, Kumovi, Šarmeri, Berny, Joy.

Bandovi

Tigrovi Tame, Matići Band, Poštari, Noćni život, Narodni dar

Parodija

Vatrogasci, Ante Cash, Željko Pervan (znate na šta mislim)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633


Nisi metio Dukate, inače lipa tema...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633


Mali doprinos s moje strane, ansambl Hajo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Još neki koje sam zaboravio:
- od mainstreama/nove garde: Jelena Rozga, Jole, Tarapana band, Nina Donelli
- od folk/lokalnih: Drago Matijević, Perica Štrukar, Bruno Baković, Ine Tadić
- bandovi: Hot Line, Planet Band, Laganini band, Sinovi Hercegovine, Mara i Lole, Martini Band, TS Dukati
- parodija: Brkovi



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Purger111 je napisao/la:
Raspravljam o fenomenu hrvatskih izvođača i etničkih Hrvata koji izvode narodnjake/cajke/pop-folk




Neda Ukraden




=))



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Vujadin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Raspravljam o fenomenu hrvatskih izvođača i etničkih Hrvata koji izvode narodnjake/cajke/pop-folk




Neda Ukraden




=))



Žena je privatni preduzetnik, peva za pare. A klijenata ima raznih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Vujadin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Raspravljam o fenomenu hrvatskih izvođača i etničkih Hrvata koji izvode narodnjake/cajke/pop-folk




Neda Ukraden




=))



Znam tu pjesmu i znam da je Neda Ukraden Srpkinja iz Hrvatske, rodila se blizu Imotskog. Inače ima i puno pjesama u dalmatinskom stilu. Definitivno može proći pod kategoriju hrvatskih izvođača.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Purger111 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:


=))



Znam tu pjesmu i znam da je Neda Ukraden Srpkinja iz Hrvatske, rodila se blizu Imotskog. Inače ima i puno pjesama u dalmatinskom stilu. Definitivno može proći pod kategoriju hrvatskih izvođača.


Čovik nosi časno srbsko ime, a duševna hrana mu jeftine provokacije.

Mada, kad te potiraju u kas za goli život, štogod putom moraš i izgubit...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 16:31 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
buenos aires je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Znam tu pjesmu i znam da je Neda Ukraden Srpkinja iz Hrvatske, rodila se blizu Imotskog. Inače ima i puno pjesama u dalmatinskom stilu. Definitivno može proći pod kategoriju hrvatskih izvođača.


Čovik nosi časno srbsko ime, a duševna hrana mu jeftine provokacije.

Mada, kad te potiraju u kas za goli život, štogod putom moraš i izgubit...




@Vujadin Davor Badrov je etnički Hrvat koji je cijelu karijeru izgradio u Srbiji, ali bi mi sad valjda trebali patrolirat internetom da ga ne bi slučajno netko nazvao srpskim izvođačem. Nije dobro bit iskompleksiran. :smijeh

Ako se ne varam napisao sam na početku "hrvatski izvođači" i "etnički Hrvati koji izvode...", a ne isključivo "etnički hrvatski izvođači", jel tako?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Purger111 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:


=))



Znam tu pjesmu i znam da je Neda Ukraden Srpkinja iz Hrvatske, rodila se blizu Imotskog. Inače ima i puno pjesama u dalmatinskom stilu. Definitivno može proći pod kategoriju hrvatskih izvođača.


Dabome. Može proći pod hrvatske izvođače kojima su isti srušili kuću predaka.

8:50



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Vujadin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Znam tu pjesmu i znam da je Neda Ukraden Srpkinja iz Hrvatske, rodila se blizu Imotskog. Inače ima i puno pjesama u dalmatinskom stilu. Definitivno može proći pod kategoriju hrvatskih izvođača.


Dabome. Može proći pod hrvatske izvođače kojima su isti srušili kuću predaka.

8:50



Naravno bio je rat, a ona je otišla pjevat u Srbiju. 1991. godine Srbi su istjerali 200 000 Hrvata iz Krajine i Istočne Slavonije te granatirali sve veće hrvatske gradove. Hrvatska je pored toga primila još 40 000 istjeranih Hrvata iz Vojvodine, 150 000 Hrvata iz BiH i još na stotine tisuća Bošnjaka. To se sve dogodilo u ratu.

U međuvremenu je rat prošao pa je Neda nastavila svoj život, ponovno je surađivala sa hrvatskim i BiH izvođačima i producentskim kućama. Samo si ti inače nimalo iskompleksirana genijalčina na ovaj temi našao nešto za prepirku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Purger111 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Dabome. Može proći pod hrvatske izvođače kojima su isti srušili kuću predaka.

8:50



Naravno bio je rat, a ona je otišla pjevat u Srbiju. 1991. godine Srbi su istjerali 200 000 Hrvata iz Krajine i Istočne Slavonije te granatirali sve veće hrvatske gradove. Hrvatska je pored toga primila još 40 000 istjeranih Hrvata iz Vojvodine, 150 000 Hrvata iz BiH i još na stotine tisuća Bošnjaka. To se sve dogodilo u ratu.

U međuvremenu je rat prošao pa je Neda nastavila svoj život, ponovno je surađivala sa hrvatskim i BiH izvođačima i producentskim kućama. Samo si ti inače nimalo iskompleksirana genijalčina na ovaj temi našao nešto za prepirku.


Nije ona otišla da pjeva u Srbiju, već otišla da živi u Srbiji, jer joj je tu najsigurnije od njenih dragih komšija Muslimana i Hrvata.
Da joj je stalo do vas, pa vratila bi se jal u Sarajevo, jal u Imotski, a ne i dan-danas bila stanovnica Beograda.
To što sarađuje s vama je samo da pokupi pare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 17:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Stvarno Vujadine, zašto ti ne možeš bit ko Vlado i drugi forumski Srbin?

Nisu svi Srbi loši ljudi, nit mrzim ijednog od vas tu. Al posli više od dvadeset godina guslati o srušenim kućama u nekoj pripizdini...

Pa država Srbija vam kupuje kuće po Vojvodini, rešava vaša stambena pitanja. Ja ću moje ako odem napolje i zaradim, ako ne odem - nikom ništa.

Tu si di si. Moglo je bit i gore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska folk glazba
PostPostano: 02 stu 2019, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Vujadin je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Naravno bio je rat, a ona je otišla pjevat u Srbiju. 1991. godine Srbi su istjerali 200 000 Hrvata iz Krajine i Istočne Slavonije te granatirali sve veće hrvatske gradove. Hrvatska je pored toga primila još 40 000 istjeranih Hrvata iz Vojvodine, 150 000 Hrvata iz BiH i još na stotine tisuća Bošnjaka. To se sve dogodilo u ratu.

U međuvremenu je rat prošao pa je Neda nastavila svoj život, ponovno je surađivala sa hrvatskim i BiH izvođačima i producentskim kućama. Samo si ti inače nimalo iskompleksirana genijalčina na ovaj temi našao nešto za prepirku.


Nije ona otišla da pjeva u Srbiju, već otišla da živi u Srbiji, jer joj je tu najsigurnije od njenih dragih komšija Muslimana i Hrvata.
Da joj je stalo do vas, pa vratila bi se jal u Sarajevo, jal u Imotski, a ne i dan-danas bila stanovnica Beograda.
To što sarađuje s vama je samo da pokupi pare.


Iskreno zaboli me hahaha pričaš gluposti koje nemaju nikakve veze s temom.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO