HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 

Treba li osnovat Herceg-Bosna Stranku u Hrvatskoj
DA 43%  43%  [ 6 ]
NE 50%  50%  [ 7 ]
Ne znam 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2024, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4909
S obzirom na idealan razvoj događaja u RH i 3 izbora u 2024 god. Sabor, EUP, Predsjednik da li je vrijeme za osnivanje HBS (Herceg-Bosna Stranke)

Predsjednik Milanović računa na glasove hrvata HB, pa nema razloga da bude protiv HB Stranke, naprotiv vjerovatno bi podržao to i osobno.

Predsjednik Vlade RH Plenković i HDZ će bit kratki za nekih 10 mandata na izborima, tako da bi podržao to iz čisto pragmatičnih razloga da lakše složi vlast.

slika

Moja pretpostavka je da MOST ima barem 1/3 birača iz HB isto tako i DP. Po mom mišljenju i MOST i DP stagniraju ili padaju, tako da bi se ti HB birači rado prebacili drugoj stranci.

Također bi nadodao da se ni MOST ni DP nisu baš prelomili od promocije strateški pitanja HB hrvata.
Istina Nino se trudio i ukazivao na interese HB hrvata, a onda se i DP priključio, al više onako reda radi.

1/3 birača od MOST-a i 1/3 birača od DP-a bi bila 7-8 zastupnika
S tim da treba uzet da je 18% birača koji će izaći na izbore još neodlučno za koga glasat odnosno traže neku novu opciju.
Nek je 1/3 tih neodlučni HB hrvata to je još 5-6 mandata

Znači sve zajedno oko 15 mandata + 3 izravno iz dijaspore to je 18 mandata.
S 18 mandata Sabor Hrvata BH bi mogao poprilično promijenit kurs politike iz Zagreba koja realno kroji sudbinu svih hrvata i ako ćemo pošteno priznat Zagreb konstantno koristi HB hrvate kao nekakvu hipoteku za interese Hrvatske.
Drugim riječima HB hrvati redovito popuše da bi Hrvatska dobila nekakav bod u EU ili USA

S 20 mandata HBS bi u Saboru u Hrvatskoj vjerovatno bio 3 opcija i mogao bi strateški gurat projekte za HB hrvate.


Šta vi kažete ??

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 03 vel 2024, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22
Postovi: 1962
Kmeče što imaju pravo i na 3 saborska mjesta.I to su smanjili,a vjerujem da žele ukinuti.
Zamisli ste tek kad bi bilo kad bi tako se nešto napravilo.
Išao bi neviđeni linč


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 06:58 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2009, 21:36
Postovi: 1693
Ne smatram, nipošto.

-. Tjerati će neminovno vlast - bilo koju - da se odmaknu od “HBS”, t j od HB i Hrvata u protektoratu. Neki više neki manje. Ali odmaklo bi se, i to daleeeeeeeeeeeeeeeko. Śto se nipošto ne smije dopustiti.

Vidi primjer stranke i pokreta Sinn Fein prije oslobođenja, pa poslije djelovanje u Rep Irskoj i paralelnoi u Sj. irskoj , sve do Good Friday Agreement pa do ovih dana do prve pozicije u vlasti jedne od sastavnica UK. Sastavnica? Da! Škotska, Vels i Sj Irsks imaju svoju političku, sudbenu i izvršnu vlast. A sutra što će tek imati?

- Po djelima se prepoznaju. Nikakvo oduzimanje niti umanjivanje dnevnopolitičke a i povijesne lovorike, zasluge a posebno i časti same države RH kao i na osobnoj razini - dapače - ne dolazi u obzir.

Po djelima se prepoznaju, svi. Franjo, Gotovina, Stjepan Radić…..Mesić, Sanader, Milka Planinc, Granić, Jakov Blažević, Njonjo, Ivica Račan, Šeks, Pavelić, Šuvar…. pa tako će se i sadašnji u vlasti RH ocjenjivati i vrednovati.

Tu čast se nikako ne smije umanjiti.

Posebno ne dati netkome alibi za bilo koje negativno djelovanje.

_________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 13:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 894
Ni u kom slučaju stranku, mi hrvati iz BiH smo hrvati, koji samo nismo u Hrvatskoj.

Politika stranaka u Hrvatskoj je i predmet naše politike i političkog djelovanja ako se hoćemo uključiti u njihov rad.

Osobno, ja nisam ni za one lokal patriotske stranke kao što je bio HDSSB i neka tamo istarska stranka.

Hrvatima treba više jedinstva, ne podijela.

Znači stranka nam ne treba ali ne bi bilo loše imati aktivnu neku udrugu koja skreće pozornost na goruće probleme, ali i obavještava hrvate u Hrvatskoj o problemima koje potencijalno dolaze iz BiH.

Već sam na drugoj temi spomenuo da ove otvorene huškače mržnje protiv hrvata i Hrvatske treba netko prijaviti i da se, jednoga dana, samo okrenu sa granice prema EU, zabranjen ulazak.

_________________
Netanyahu: Završit ćemo posao u Rafahu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 1292
potocnj je napisao/la:
Ni u kom slučaju stranku, mi hrvati iz BiH smo hrvati, koji samo nismo u Hrvatskoj.

Politika stranaka u Hrvatskoj je i predmet naše politike i političkog djelovanja ako se hoćemo uključiti u njihov rad.

Osobno, ja nisam ni za one lokal patriotske stranke kao što je bio HDSSB i neka tamo istarska stranka.

Hrvatima treba više jedinstva, ne podijela.

Znači stranka nam ne treba ali ne bi bilo loše imati aktivnu neku udrugu koja skreće pozornost na goruće probleme, ali i obavještava hrvate u Hrvatskoj o problemima koje potencijalno dolaze iz BiH.

Već sam na drugoj temi spomenuo da ove otvorene huškače mržnje protiv hrvata i Hrvatske treba netko prijaviti i da se, jednoga dana, samo okrenu sa granice prema EU, zabranjen ulazak.


Ja ne doživljavam Hrvatsku kao svoju državu. Nisam nikada živio u njoj. Živio sam u Jugi, pa u HB pa silom prilika u BiH, pa poslije u nekim drugim državama. To što smo Hrvati ne mora značiti da mi je hrvatska domovina u kojoj ionako nisam dobrodošao.
Zašto je mržnja reći da ne osjećam Hrvatsku kao svoju domovinu? Kako mogu osjećati kad nikada nisam u njoj živio niti se rodio? Gdje je tu mržnja?
Daleko od tog da imam nešto protiv ali ne možeš silom nekome odrediti šta će i kako osjećati. Ja jedino osjećam ukinutu HB kao svoju istinsku domovinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22
Postovi: 1962
Hrvatska je tvoja domovina i valjda bi trebao promijeniti mišljenje i stav.
To što su prilike takve bile da je netko nacrtao da ostaneš izvan matice je druga stvar.
Granice su promjenjive,pa uz malo sreće vratiti će se dobar dio maticii.
Ali dobro gledaj ti kako hoćeš,ali u manjini si zajedno s Komsićima i ostalima.
Dok srećom većina u sav glas pjeva "Jebem te Bosno,jebem te ja Hrvatska moja domovina"
Živio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 17:42 
Offline

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 1292
Noname01 je napisao/la:
Hrvatska je tvoja domovina i valjda bi trebao promijeniti mišljenje i stav.
To što su prilike takve bile da je netko nacrtao da ostaneš izvan matice je druga stvar.
Granice su promjenjive,pa uz malo sreće vratiti će se dobar dio maticii.
Ali dobro gledaj ti kako hoćeš,ali u manjini si zajedno s Komsićima i ostalima.
Dok srećom većina u sav glas pjeva "Jebem te Bosno,jebem te ja Hrvatska moja domovina"
Živio


Hrvatsku kao državu poštujem u potpunosti :palacgore1 Komšića niti najmanje. To što nekome govoriš da je komšićevac govori više o tebi nego o meni. Komšić je netko tko ugnjetava prava hrvatskog naroda u BiH pa tako i moja.
Hrvatska nije niti tvoja domovina, domovina je ono gdje si rođen i živiš. Ako si rođen u Travniku npr. onda ti je domovina Bosna. S hrvatskom nemaš puno kao domovinom s hrvatskom nacijom naravno da.
Vidiš meni je hercegovina domovina to ne znači da imam nešto protiv hrvatske ili bilo kog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 17:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 21:29
Postovi: 1472
Ma ne dolazi u obzir
Za HB Hrvate je potrebna podrška svih političkih stranaka
To trenutno više manje imamo, s time da jedne stranke više podupiru naša pitanja, dok druge nešto manje
Jedina očita iznimka je MOŽEMO

Bilo bi dobro kad bi imali više naših ljudi u nekim od stranaka ljevice jedino


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 21 lip 2023, 13:22
Postovi: 1962
oak je napisao/la:
Noname01 je napisao/la:
Hrvatska je tvoja domovina i valjda bi trebao promijeniti mišljenje i stav.
To što su prilike takve bile da je netko nacrtao da ostaneš izvan matice je druga stvar.
Granice su promjenjive,pa uz malo sreće vratiti će se dobar dio maticii.
Ali dobro gledaj ti kako hoćeš,ali u manjini si zajedno s Komsićima i ostalima.
Dok srećom većina u sav glas pjeva "Jebem te Bosno,jebem te ja Hrvatska moja domovina"
Živio


Hrvatsku kao državu poštujem u potpunosti :palacgore1 Komšića niti najmanje. To što nekome govoriš da je komšićevac govori više o tebi nego o meni. Komšić je netko tko ugnjetava prava hrvatskog naroda u BiH pa tako i moja.
Hrvatska nije niti tvoja domovina, domovina je ono gdje si rođen i živiš. Ako si rođen u Travniku npr. onda ti je domovina Bosna. S hrvatskom nemaš puno kao domovinom s hrvatskom nacijom naravno da.
Vidiš meni je hercegovina domovina to ne znači da imam nešto protiv hrvatske ili bilo kog.


Ima više Komšića koji djeluju u javnom prostoru i nijedan nije dobar primjer.
Nisam rekao da si kao on nego spadate u neke kategorije "ostalih".Hrvata koji imaju drugačiju percepciju i poglede za razliku od većine.
Rođen sam u RH i znam šta pokušavaš reći,ali nužno ne mora biti tako.To može biti samo mjesto tvog rođenja,a domovina ti može biti bilo koja država u kojoj živiš i osjećaš ju svojom i osjećaš ljubav ili privrženost njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Ovakvo nešto bi bila samo podvala HDZ a gdje bi njihove ljude lijepo upakirali u omot Herceg Bosne.

Također , kako godine odmiču tako i našeg lokalnog stanovništva sve manje zanimaju događanja u matici,posebno politička. Sve u svemu i nema nekog smisla..

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16105
Noname01 je napisao/la:
Kmeče što imaju pravo i na 3 saborska mjesta.I to su smanjili,a vjerujem da žele ukinuti.
Zamisli ste tek kad bi bilo kad bi tako se nešto napravilo.
Išao bi neviđeni linč

…tri mandata su maslo Milanovica koji je uvjetao Kosoricu zbog ulaska u EU..toliko o voljenom predajedniku..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16105
…za one koji nisu upoznati vrime radnje 2010-ta.. “Nikad nećemo dignuti ruke za promjenu Ustava, koji su doduše nužne za ulazak u Uniju, ako HDZ ne pristane na naš način glasovanja dijaspore”, rekao je ovih dana viđeniji esdepeovac u saborskim kualoarima nadmoćno se očekujući da “Kosor nema izbora jer će za neuspjeh”. pred Bruxellesom ona snositi krivnju“.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4909
Diablo je napisao/la:
Ovakvo nešto bi bila samo podvala HDZ a gdje bi njihove ljude lijepo upakirali u omot Herceg Bosne.

Također , kako godine odmiču tako i našeg lokalnog stanovništva sve manje zanimaju događanja u matici,posebno politička. Sve u svemu i nema nekog smisla..

Da ima logike to što kažeš, ova 3 zastupnika iz dijaspore su većinom pasivni.
Makar s druge strane HDZ ima žetone kojima lako zamijeni ta 3 zastupnika da se usprotive.

Međutim može se HNS dogovorit i izać sa zajedničkim ljudima, mlađom generacijom hercegovaca do 45 godina, koji nisu zagriženi hdzovci.

HDZ BiH je i sam svjestan da ih u Zagrebu rade budalama, neki dan sam bio na kavi sa livnjacima i kažu da su "izkamatarili" HEP i sad im plaća redovito 4 mil.€ za struju iz Akumulacijskog jezera.
Po tome ispada da je HDZ iz Zagreba dao 3 puta više love ovoj ekipi iz Pomaka što je promijenila 3-4 stranke do sad, nego realno Čoviću i ekipi u 30 godina.

Ja sam uvjeren 100% da Zagreb bez obzira koje na vlasti, ne možda iz zlobe, ali iz interesa koristi HB za razračunavanje s EU i USA i dobivanje neki bodova kod njih.
Realno od kad je ugašena HRHB hrvati stalno rade neke ustupke srbima i muslimanima, da nema privatnog sektora u HB hrvati bi bili na standardu šiptara.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 04 vel 2024, 23:51 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 11:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
oak je napisao/la:
Noname01 je napisao/la:
Hrvatska je tvoja domovina i valjda bi trebao promijeniti mišljenje i stav.
To što su prilike takve bile da je netko nacrtao da ostaneš izvan matice je druga stvar.
Granice su promjenjive,pa uz malo sreće vratiti će se dobar dio maticii.
Ali dobro gledaj ti kako hoćeš,ali u manjini si zajedno s Komsićima i ostalima.
Dok srećom većina u sav glas pjeva "Jebem te Bosno,jebem te ja Hrvatska moja domovina"
Živio


Hrvatsku kao državu poštujem u potpunosti :palacgore1 Komšića niti najmanje. To što nekome govoriš da je komšićevac govori više o tebi nego o meni. Komšić je netko tko ugnjetava prava hrvatskog naroda u BiH pa tako i moja.
Hrvatska nije niti tvoja domovina, domovina je ono gdje si rođen i živiš. Ako si rođen u Travniku npr. onda ti je domovina Bosna. S hrvatskom nemaš puno kao domovinom s hrvatskom nacijom naravno da.
Vidiš meni je hercegovina domovina to ne znači da imam nešto protiv hrvatske ili bilo kog.


A tko si ti da nekome govoriš kome je što domovina? Ako si ti iz duboke Bosne, onda možda ne možeš pojmiti povezanost Hercegovine s maticom, no ti tvrdiš da si iz Hercegovine i ovo sve skupa ima neki čudan miris.

Kakva HB stranka? To je džamijaški san. Neka stvaraju autonomne Zapadna Bosna stranke po džamahiriji.
Hrvati iz BiH bi sebi stvorili nemjerljivu političku i društvenu štetu odvajajući sebe od drugih stranaka u Hrvatskoj u zasebnu stranku za BH. Hrvate koja bi bila pod udarom drugih stranaka i medija.
Doslovno, samoubojstvo.

Glupo, glupo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 06:35 
Offline

Pridružen/a: 17 sij 2013, 22:28
Postovi: 1292
Segrt Hlapic je napisao/la:
oak je napisao/la:

Hrvatsku kao državu poštujem u potpunosti :palacgore1 Komšića niti najmanje. To što nekome govoriš da je komšićevac govori više o tebi nego o meni. Komšić je netko tko ugnjetava prava hrvatskog naroda u BiH pa tako i moja.
Hrvatska nije niti tvoja domovina, domovina je ono gdje si rođen i živiš. Ako si rođen u Travniku npr. onda ti je domovina Bosna. S hrvatskom nemaš puno kao domovinom s hrvatskom nacijom naravno da.
Vidiš meni je hercegovina domovina to ne znači da imam nešto protiv hrvatske ili bilo kog.


A tko si ti da nekome govoriš kome je što domovina? Ako si ti iz duboke Bosne, onda možda ne možeš pojmiti povezanost Hercegovine s maticom, no ti tvrdiš da si iz Hercegovine i ovo sve skupa ima neki čudan miris.

Kakva HB stranka? To je džamijaški san. Neka stvaraju autonomne Zapadna Bosna stranke po džamahiriji.
Hrvati iz BiH bi sebi stvorili nemjerljivu političku i društvenu štetu odvajajući sebe od drugih stranaka u Hrvatskoj u zasebnu stranku za BH. Hrvate koja bi bila pod udarom drugih stranaka i medija.
Doslovno, samoubojstvo.

Glupo, glupo.


Ne kužim čemu ljutnje i problemi. Nisam iz Bosne i poštujem Hrvate iz Bosne jer su najviše stradali kroz povijest. Ako ja poštujem Hrvatsku i smatram da mi je domovina Hercegovina, jer jeste, ja zbilja ne razumijem zašto to nekome smeta i šta je tu loše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
@oak je velikim dijelom u pravu i osobno podržavam njegove stavove a vi što pišete iz Hr ,znate i sami da niste relevantni tj niste eksponati nekog šireg narodnog razmišljanja već upravo suprotno.
Sutra da se povede referendum u Hr o ujedinjenju s nekom potencijalnom HB znate i sami kako bi isti prošao te s kakvim postocima. Čak bi i jedan Split glasao protiv.
Toliko o našoj domovini koja bi nas kao takva trebala zanimati i čije interese bi trebali podrediti svojima. To mogu samo određeni balavci i debili zar ne ? :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Hrvati su konjušarski narod. Kad bi zapad i index podržavali svi bi glasali ZA
Kad bi oni bili protiv onda bi glasali PROTIV

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:10 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Rika sv Vida je napisao/la:
Hrvati su konjušarski narod. Kad bi zapad i index podržavali svi bi glasali ZA
Kad bi oni bili protiv onda bi glasali PROTIV

Hrvatski mediji te posebno HRT su možda i najveći pokazatelj samog stanja Hrvatske nacije te određenih ideala kojima isti teže.U tom kolaču ćeš naći događanja u svijetu, kućne ljubimce ,prosere o EU te njezinoj važnosti,Ukrajini te ono najbitnije brojke o turizmu...

Nama i našem političkom stanju isti posvete jedan termin mjesečno gdje opet ubace vladajuće u kadar , kako su možda pomogli bolnici sto žele dodatno kapitalizirati kod određenog glasačkog tijela tamo.

Ovdje naravno ne krivim medije jer isti prenose samo ono što sira masa želi slušati. Prilagodili se tržištu...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Godinama sam se i ja pitao koji je vrag našem narodu. Nije stvar u nama kao u nama nego u svjetskim okolnostima.
Mi smo kukac na vjetrobranskom staklu toliko smo bitni u globalnim omjerima. Močni strani mediji i interesi guraju svoje i peru mozak populaciji.

Teško možete očekivati od prosječnog čovjeka da prati ili razumije sve te okolnosti. Ljudi žive kao noj s glavom u pjesku.
I tu nema pomoći dok ne pukne u Europi i dok ne krenu novi vjetrovi.

Zato molit boga da Trump razvali Demokrate i da AFD dođe na vlast u Merkelreichu. Onda će naša konjušarija biti prisiljena okretat smjer.

Što se tiće same teme o stranci, smatram da je to pogrešno, to bi značilo da je HB neki stranački a ne Hrvatski interes.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:36 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
@weasel
Ne želim da se nađeš uvrijeđen jer dijelimo dosta zajednickih ideala ali moram reći yebeš takav narod kojeg više sile moraju pokrenut na nešto.

Kako taj isti zapad nema utjecaja u Mađarskoj,Grčkoj, Poljskoj kao i dosta drugih zemalja koje prvenstveno gledaju na vlastiti nacionalnim interes pa tek onda na širi ako se može uklopit?

Ipak je tu do naroda dok su političari samo njegov eksponat al valjda nekad guske izađu iz magle

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Upravo tako. Divizija je dobro napisao i to je bolna istina.
Jedni Mađari podržavaju Orbana ko nikad a cijeli zapad i mediji ga sotoniziraju konstantno.
Hrvati? Hrvati su htjeli Tuđmana isporučit u Hag, jedino smrt ga je spasila, kao što su isporučili sve heroje i generale koji su nas spasili od genocida i nestanka.
Toliko o Hrvatima.
Da Zapad kaže skačite u provalije, mnogi bi skakali.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Diablo je napisao/la:
@weasel
Ne želim da se nađeš uvrijeđen jer dijelimo dosta zajednickih ideala ali moram reći yebeš takav narod kojeg više sile moraju pokrenut na nešto.

Kako taj isti zapad nema utjecaja u Mađarskoj,Grčkoj, Poljskoj kao i dosta drugih zemalja koje prvenstveno gledaju na vlastiti nacionalnim interes pa tek onda na širi ako se može uklopit?

Ipak je tu do naroda dok su političari samo njegov eksponat al valjda nekad guske izađu iz magle

Ne znam, ne kažem da nema zemalja di se globohomo razbio ko brod o hrid.

Poljska je tu specifična tamo ameri podupiru nacionalizam a ne ljevičare radi Rusa pa oni nisu toliko relevantan primjer.
Orban je godinama i godinama radio svoju bazu i snagu da bi došao do ovoga što ima danas. Nije to krenulo od jučer.

Naš specifičan Hrvatski problem je što se nismo obračunali s jugokomunistima, ne komunistima već jugokomunistima.
Sve druge zemlje su svoje izdajnike izbacile nogom u guzicu 90-ih a ovi naši su kao štakori utekli u rupe i izgmizali poslje.

Ista ekipa koja je nekoć služila Sovjetima i Moskvi sada služi Americi, kmetovski mentalitet.

Ja uvijek govorim da su one fore o pomirbi i okrenimo se budućnosti isprazne, mi ne možemo graditi ozbiljnu državu dok ne rješimo taj problem.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 10:50 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 11:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Lustracija nije provedena i mnogi koji su dio hobotnice koja se trebala lustrirati, danas dobivaju političke bodove zalaganjem za bh. Hrvate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4909
Po mom mišljenju HNS ako misli očuvati poziciju hrvata u BH mora osnovat stranku u Hrvatskoj.

U RH ima 10 izborni jedinica, mogu se pošteno podjelit po izbornim jedinicama ili čak i po listama
7 - HDZBIH (ne znam koga bi oni stavili za 7 nositelja)
1 - HRS (mogu stavit Raspudića za nositelja + 13 ostali)
1 - pravašima (ne znam koga pravaši imaju, e da mogu Prkačina stavit za nositelja)
1 - bosancima (mogu stavit onog malog Knezovića za nositelja i još 13 ostalih)

Mislim da bi sa 2-3 mil.€ odradili vrhunsku kampanju i osigurali oko 15 mandata + ova 3 sa liste za Dijasporu, to je skoro 20 mandata s toliko mandata imaju pravo i na barem jednog ministra
(MOST je sa mislim 16 mandata imao predsjednika Sabora i 3 ministra)


Ove tvrdnje da sve stranke trebaju zastupat interese HB su nerealne.

SDP-Možemo su sudjelovale u teroru nad BH hrvatima, npr. u gašenju Hercegovačke Banke ministar vanjski poslova Picula koji sad sjedi u EUP.
Pa čak i sad SDP Matić i ekipa u EUP stalno koristi priliku za napade na HB hrvate.
Možemo neću ni spominjat pa oni su braća sa Bakirom.
DP ima bošnjaka Hasanbegovića u Saboru, Bećiragu dočekuju u Vukovaru itd.

slika

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HB Stranka za izbore u Republici Hrvatskoj
PostPostano: 05 vel 2024, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 09 lis 2023, 11:05
Postovi: 736
Lokacija: Hercegovje
Tko će im dati u Hrvatskoj 15 mjesta?
Hrvati iz Hrvatske sigurno neće, a bogami ni Hrvati iz BiH nastanjeni u RH uz mainstream stranke koje postoje (ili od kojih imaju koristi).
Još u to nadodaj ljudski faktor oportunizma, korupcije na Balkanu i eto ti recepta da se ogadi cijela BiH Hrvatskoj.
Neka generalna hrvatska stranka treba u svoj politički program ubaciti status bh. Hrvata u BiH na visokom mjestu pa da glasovi odu njima, bilo kakva stranka više -manje regionalno ekskluzivna s regijom koja nije u RH i nažalost s rezimeom iz doba privatizacije bi stvarno naštetila svim Hrvatima s obe strane granice.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Dr. Van Nostrand, iprodano, Jean Luc Picard, Ronaldinho i 291 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO