HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 08:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 vel 2019, 13:20
Postovi: 84
Živimo u dobu kad sve više ljudi može živit od location independent poslova, kad mogu zarađivat pare online i kad nisu okovima vezani za određenu lokaciju i kad po svim siromašnijim zemljama niču čitave oaze za tkz. digital nomade. Tisuće zapadnjaka se svake godine seli na Tajland gdje si za svoje prihode umjesto stančića u Americi mogu priuštit kuću s bazenom i opijanje u elitnim klubovima svake večeri.

Dovoljan je jedan pogled na cijene nekretnine, hrane i svega ostaloga u Bosni i Hrvatskoj da se čovjek zapita zašto se Hrvati koji su mobilni ne presele dolje. Još veća enigma je zašto hrvatski penzioneri životare od mjeseca do mjeseca na kruhu i pašteti kad za svoje bijedne penzije u Bosni mogu živit životom srednje klase.

PRAVA budućnost Trećeg entiteta ovisi, dragi moj narode, o taktici i strategiji privlačenja Hrvata u BiH i s time povećanja hrvatskog korpusa, pogotovo na strateški najbitnijim mjestima gdje smo u 50/50 mješanim sredinama il nenaseljenim krajevima gdje bi samo par tisuća Hrvata donijelo potpunu dominaciju i etničku prevagu (Drvar-Grahovo-Glamoč, ak bog da USK koji je na sat i pol vožnje od Zagreba i Splita). :palacgore1

Zašto na razini cijele Hrvatske politike u BiH još ne postoji plan masovne izgradnje ne samo staračkih domova nego čitavih naselja (u stilu Floride) za hrvatske penzionere koji bi donosili i poslove domaćima i etničku prevagu, a još bitnije, hubove za mlade hrvatske i svjetske digitalne nomade?

_________________
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Croatia (Uskoro bez Turkish)

Pri morju, pri plavomu morju, kak senja je z kamena grad, tam želje navek mi letiju, tam pak bi se vrnuti rad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Moje misljenje je da trebamo uvoziti Hrvate iz Zagreba za popunjavanje odredjenih funkcija u BiH gdje nemamo dovoljno dobre kadrove. Bolje purger na poziciji ministra nego neka uhljebljena seljacina, tako je i Austrija naseljavala radnike odredjenih potrebitih zanimanja i cinovnike i to masovno, mnogi od nas imamo i tu krv pomijesanu s domacom kroz brakove. Isto tako, Hercegovci su velikim dijelom porijeklom Dalmatinci koje su turski begovi naselili u periodima mira da im budu radna snaga. Mada su naravno migracije bile naprijed-nazad, tako da se radi vecinom o "povratnicima".

No, ovdje govorimo o mogucnosti vrlo specificnih migracija.

NSoft iz Mostara vec naveliko uvozi Perece programere, kao i Sveuciliste, kako kadrove tako i studente. U Oruzanim snagama BiH fali hrvatskih kadrova.

Bozo Petrov, danasnji predsjednik MOST-a, nema nikakve veze s BiH a donedavno je radio na Sveucilisnoj bolnici Mostar.
Neurokirurg Paladino: https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/p ... o-20180426

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
naravno da je svaki hrvat dobrodošao, ali teško da će doći netko tko nema veze sa određenim krajem, pogotovo u vukojebine tipa dgg i usk iz uvodnog posta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 23:04 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Otvoren je starački dom u Ravnom, a Ivanica se kolonizira i pravi elitno naselje s vilama s bazenima i terenima.
To je primjer koji mi pada na pamet, osim studiranja u Mostaru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 23:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Neki dan pitam mater od jednog naseg sto je dugo u Dubrovniku, 20 i vise godina, ozenio se, obitelj... kakva je situacija , je li skupo.... kaze napravio kucu, rekoh svaka cast, di je kuca, kaze u Ivanici.Ode na poso u Du i vratinse kuci u HB.
Znaci naseljavanje Ivanice je uzelo maha i samo ce se povecavati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69002
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ivanica je cjenovno hakirani Dubrovnik.

Svojevrsni geografski distrikt.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 18 vel 2019, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 17:17
Postovi: 64
Location independent poslove radi jako mali broj ljudi, a oni i koji rade, rijetko koji se odlucuje da dodju zivjeti u BiH. Jako mali procenat tih mladih bi se doselio. Ne znam zasto. Sve ovisi kakav je ko. Znam jednog momka iz jednog sela kod Broda da dolazi skoro svaki vikend u Posavinu u obiteljsku kuću. Kaže da vozi u jednom smijeru nekih 4 sata (čekanje na granicama ukljuceno). Radi u nekom skladistu. Dakle selo je hrvatsko povratnicko sa nekih 50 stalnih stanovnika. Čujem od naših koji su sad u Njemackoj i koji tamo rade, da će se preseliti u Austriju nakon 01.07.2020. Tad Austrija ukida zabrane za hrvatske državljane i može se bez radne dozvole ic radit u Austriju. Većina ljudi želi da bude bliže doma. Mahom su to naši ljudi iz Slavonije, Zagreba i okolice ali i iz cijele Hrvatske i BiH. Prijateljica jedna moja je sa njenim momkom u Irskoj i žele u Austriju sljedeće godine da se presele. Dečko iz Poreča ona iz Bosne. Njemu 3 sata do Poreča a njoj do Bosne nekih 6 sati. Uostalom kaže, sta ce mi godisnji odmori, petak kad zavrsim s poslom, sjedam u auto i pravac Poreč (ljeti). Kupam se, zezam, i nedjelja navečer nazad. Sto se tice starijih ljudi koji su po zapadu 30 i kusur godina, malo ce ruzno da zvuci, i ne mislim na sve naravno, ali iz opanka u stiklu i ponovo u opanak niko nece. Jednom prilikom prije par godina kad sam ja htio ic van, kaže meni jedna baba što je tamo u Svabiji već 30 godina: " šta ćeš sine u Njemačkoj, nemoj da napuštaš ovu lipotu " . Reko što vi gospodjo se ne vratite u ovu lipotu? Zaveza baba. Hoću da kažem da će se rijetko koji i stariji vratit u svoje rodno selo jer, eto, djeca su na zapadu pa hoće s njima da budu, a i neki neće ponovo u opanak. Većinom su žene te koje neće da se vrate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Siguran sam da svaka Hercegovačka općina ima u Njemačkoj, Australiji, SAD, a pogotovo u Zagrebu najmanje 100 bogatih i uspješnih ljudi koji su spremni investirati u rodni kraj. Svaki gradonačelnik ili načelnik u sredinama gdje su Hrvati većina u BiH mora u dijaspori potražiti rješenje za ekonomsko jačanje i demografski rast Hrvata u BiH. Židovi nam po tom pitanju moraju biti primjer. Npr. židovski useljenici u Izrael su oslobođeni plaćanja poreza deset godina. Pametni Židovi, znaju da im novi židovski useljenici, pogotovo bogati Židovi iz cijelog svijeta donose nove tvrtke, hrpu novih radnih mjesta, znanje, nove tehnologije itd.

Nekako i sam osjećam da je baš sad vrijeme kada Bošnjaci pucaju po svim šavovima za nekakvu agresivniju inicijativu za rast Hrvata u BiH. Da sam na mjestu Čovića, organizirao bi nekakve gospodarske forume, okupljanja bogatih Hrvata BiH podrijetla iz Njemačke, Australije, Amerike, Hrvatske i nudio im nekakve povoljne uvjete za investiranje.

Potencijala za doseljavanje Hrvata iz Hrvatske, pogotovo Njemačke ima, samo treba okupiti ljude koji imaju znanja, kapitala i viziju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 00:07 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Covic je dobar za lokalnu/nacionalnu politiku tj.kokosaranje sa Srbima i Bosnjacima. Za ista ozbiljnije je evidentno potkapacitiran.

Da se za njegova mandata rijesi Izborni zakon, kao i Komsic - dosta je napravio, taman za zasluzenu penziju.

Za konkretnije i kompleksnije stvari trebamo i takve ljude. On to sigurno nije.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Stavite se na mjesto tih bogatih Hrvata iz Australije,Njemacke,Kanade,USA i recite mi iskreno bi li vi marku ulozili u drustvo gdje je i fratar u crkvi zagrizao u korupciju a ne politicari ??' Reket,kamatarenje,bezakonje su samo neke od odlika koje krase Hercegovinu i Hrvate u istoj . Imao sam priliku pricati s jednim naivcom koji je prodao sve u njemackoj(imao građevinsku firmu) da bi se vratio u dalmaciju sa milijun eura kako bi pokrenuo nesto. Zamislite nakon godinu dana se vrati u Njemacku puncu i punici da krene sve iz pocetka,a preko suda nemoze nista jer se sve događalo za vrijeme Sanadera te ekipe oko njega. Ljude je jednostavno strah ulagati u divlji zapad (sto smo realno mi), samo zamislite da je buduci investitor ovca(naivnost) koja treba prezivjeti medju vukovima...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Općenito se isplati svima koji su u mirovini negdje gdje su troškovi života drastično manji. I u Zagrebu su počeli umirovljenici izdavati nekretnine a živjeti negdje drugo, npr. Iloku, Kostajnici i za razliku uživati. Vjerojatno se to isplati gotovo svima iz EU.

Tu je Eranija u prednosti jer je sunčana, zime su ugodnije, a manje puše bura nego u Dalmaciji. Iako se ne čini kao nešto puno, kad bi sve koji su otišli u dijasporu vratili u jeftine staračke domove u BiH Hrvati bi bili većina u BiH. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 10:19 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Dijasporu čine većinom dosta ogorčeni ljudi koji ne razumiju događanja na političkoj sceni u BiH. Glavno im srat po Čoviću što im "nije dao posa". 99% su to ljudi koji rade neimpresivne poslove i imaju nove bmw-e na leasingu, a ovi nešto bogatiji nisu ništa sofisticiraniji i držat će se onog šta znaju.

Pitanje je kakva je struktura tih top dijasporaca. Ako su to većinom ugostitelji nemaju oni šta ulagati u HB.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2018, 10:57
Postovi: 60
Kada bi se u Hrvatskoj, kao i na području HB smanjile stope porezne presije u rangu s nekim razvijenijim zemljama EU i neutralnima, kao Island, osiguralo jednako učinkovitu birokraciju koja ne ubija čovjeka i pravedno pravosuđe, onda bi vidjeli pravi povratak Hrvata u domovinu ( a privukli bi i strance ako bi ostali sigurni i neokrznuti migrantima ).

Do toga će trajati jugokomunjarski krvavi pir nad Hrvatima, dok to hrvatski narod ne promijeni.
Hrvatima BiH je jedini spas što Čović koliko-toliko mora zastupati njihove interese jer zna da bi završio na banderi da ih proda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Jako Andabak - počeo s osiguranjem, ulaže u turizam i stočarstvo.

Željko Vučemil - suvlasnik VMD grupe, najjače građevinske tvrtke u Zagrebu.

Tomislav Mamić - vlasnik trgovačkog lanca Tommy.

Božidar Prka - najutjecajniji bankar u Hrvatskoj, priča se da je težak 100 milijuna eura.

Što ovu četvorku super bogataša povezuje? Njihov zavičaj, odnosno Hercegbosanska županija.

Vlasti te županije samo trebaju organizirati sastanak s tom četvorkom, ma i moliti na koljenima ako treba, samo da se ta četvorka skupi na jednom mjestu i nešto bi se sigurno pozitivno izrodilo za tu županiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 16:43 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 19:35
Postovi: 172
Treba nam promjena obrazovanja i mentaliteta da se potakne gospodarska obnova pa ce doci i do demografske.
Fokus mora biti na izvozu jer na velicinu podrucja HB zupanije u DE zivi 2 milijuna ljudi dok tu zivi 50 000, tako da smo mi jednostavno premalo trziste sa nikakvom kupovnom moci.

A za to nam trebaju vrhunski ljudi da bi mogli konkurirat na zapadnom trzistu, sto nazalost nemamo.

Ali sansa lezi u dijaspori koja ima kontakte po zapadu i mogli bi imat osigurano trziste ako pozele nesto proizvodit.
Samo trebaju ulagat u nase ljude i skolovat ih jer je to jedini nacin za napredak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 17:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4349
robelec je napisao/la:
Siguran sam da svaka Hercegovačka općina ima u Njemačkoj, Australiji, SAD, a pogotovo u Zagrebu najmanje 100 bogatih i uspješnih ljudi koji su spremni investirati u rodni kraj. Svaki gradonačelnik ili načelnik u sredinama gdje su Hrvati većina u BiH mora u dijaspori potražiti rješenje za ekonomsko jačanje i demografski rast Hrvata u BiH. Židovi nam po tom pitanju moraju biti primjer. Npr. židovski useljenici u Izrael su oslobođeni plaćanja poreza deset godina. Pametni Židovi, znaju da im novi židovski useljenici, pogotovo bogati Židovi iz cijelog svijeta donose nove tvrtke, hrpu novih radnih mjesta, znanje, nove tehnologije itd.

Nekako i sam osjećam da je baš sad vrijeme kada Bošnjaci pucaju po svim šavovima za nekakvu agresivniju inicijativu za rast Hrvata u BiH. Da sam na mjestu Čovića, organizirao bi nekakve gospodarske forume, okupljanja bogatih Hrvata BiH podrijetla iz Njemačke, Australije, Amerike, Hrvatske i nudio im nekakve povoljne uvjete za investiranje.

Potencijala za doseljavanje Hrvata iz Hrvatske, pogotovo Njemačke ima, samo treba okupiti ljude koji imaju znanja, kapitala i viziju.

Problem je sto bi onda rljudi mogli radit normalne poslove i nejebat HDZ,SDP,etc. ni 2%!
Tko ce onda glasat i radit u gazdinim firmama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Burekspinat je napisao/la:
Treba nam promjena obrazovanja i mentaliteta da se potakne gospodarska obnova pa ce doci i do demografske.
Fokus mora biti na izvozu jer na velicinu podrucja HB zupanije u DE zivi 2 milijuna ljudi dok tu zivi 50 000, tako da smo mi jednostavno premalo trziste sa nikakvom kupovnom moci.

A za to nam trebaju vrhunski ljudi da bi mogli konkurirat na zapadnom trzistu, sto nazalost nemamo.

Ali sansa lezi u dijaspori koja ima kontakte po zapadu i mogli bi imat osigurano trziste ako pozele nesto proizvodit.
Samo trebaju ulagat u nase ljude i skolovat ih jer je to jedini nacin za napredak.



Meni je nekako prirodno da HB županija bude centar mesne industrije u BiH. Cijeli taj prostor koji je dosta pust je idealan za govedarstvo, svinjogojstvo, peradarstvo, ovčarstvo i kozarstvo. Po meni tu ima prostora za napraviti nekakvu stočarsku industriju vrijednu 200, 300 milijuna eura. Da sam vlast u HB županiji, svoju pozornost bi usmjerio upravo na takva ulaganja.

Bez problema bi se zaposlilo najmanje dvije tisuće ljudi što je za HB županiju puno. Andabak je već u tom poslu i mogao bi napraviti nekakav klaster s Mamićem i pokojim lokalnim zainteresiranim igračem za ulaganja. Svi skupa bi mogli uložiti u takav vid industrije, odnosno napraviti objekte za uzgoj i preradu u stočarstvu i te proizvode plasirati u Mamićev trgovački i Andabakov hotelski lanac. Izvoz HB županije koji je trenutno mizeran bi nakon takvih investicija eksplodirao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
robelec je napisao/la:
Burekspinat je napisao/la:
Treba nam promjena obrazovanja i mentaliteta da se potakne gospodarska obnova pa ce doci i do demografske.
Fokus mora biti na izvozu jer na velicinu podrucja HB zupanije u DE zivi 2 milijuna ljudi dok tu zivi 50 000, tako da smo mi jednostavno premalo trziste sa nikakvom kupovnom moci.

A za to nam trebaju vrhunski ljudi da bi mogli konkurirat na zapadnom trzistu, sto nazalost nemamo.

Ali sansa lezi u dijaspori koja ima kontakte po zapadu i mogli bi imat osigurano trziste ako pozele nesto proizvodit.
Samo trebaju ulagat u nase ljude i skolovat ih jer je to jedini nacin za napredak.



Meni je nekako prirodno da HB županija bude centar mesne industrije u BiH. Cijeli taj prostor koji je dosta pust je idealan za govedarstvo, svinjogojstvo, peradarstvo, ovčarstvo i kozarstvo. Po meni tu ima prostora za napraviti nekakvu stočarsku industriju vrijednu 200, 300 milijuna eura. Da sam vlast u HB županiji, svoju pozornost bi usmjerio upravo na takva ulaganja.

Bez problema bi se zaposlilo najmanje dvije tisuće ljudi što je za HB županiju puno. Andabak je već u tom poslu i mogao bi napraviti nekakav klaster s Mamićem i pokojim lokalnim zainteresiranim igračem za ulaganja. Svi skupa bi mogli uložiti u takav vid industrije, odnosno napraviti objekte za uzgoj i preradu u stočarstvu i te proizvode plasirati u Mamićev trgovački i Andabakov hotelski lanac. Izvoz HB županije koji je trenutno mizeran bi nakon takvih investicija eksplodirao.

Kupila je mesna industrija Šišović neku državnu farmu i sve njene objekte u Glamoču, valjda je to najveca farma u bih trenutno. Zaposljavaju samo Hrvate a placa je 1500 km za 15 dana rada (naravno placen smjestaj i hrana) .

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 19:40 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Diablo je napisao/la:
Kupila je mesna industrija Šišović neku državnu farmu i sve njene objekte u Glamoču, valjda je to najveca farma u bih trenutno. Zaposljavaju samo Hrvate a placa je 1500 km za 15 dana rada (naravno placen smjestaj i hrana) .


svaka čast.
inače šišović rakitno najbolja kupovna slanina koju sam ikad probao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podebljavanje Trećeg entiteta s Hrvatima iz RH
PostPostano: 19 vel 2019, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
s one strane dinare je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Kupila je mesna industrija Šišović neku državnu farmu i sve njene objekte u Glamoču, valjda je to najveca farma u bih trenutno. Zaposljavaju samo Hrvate a placa je 1500 km za 15 dana rada (naravno placen smjestaj i hrana) .


svaka čast.
inače šišović rakitno najbolja kupovna slanina koju sam ikad probao.

https://www.vecernji.ba/vijesti/posuski ... ka-1024269
Malo stariji clanak, cujem da sada imaju preko 300 komada a dio je i u HBŽ. Idealan kraj za ovakve stvari al jbg nemaju ljudi kapital da krenu. Nulu s cime god pomnozis opet dobijes nulu...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica, Nebula, Tomba17 i 391 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO