HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 00:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 09:19 
Offline

Pridružen/a: 22 ožu 2011, 00:44
Postovi: 1618
Lokacija: big shit
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/re ... federacija


Kecmanovic je profesor na FPN Banjaluka i savjetnik Milorada Dodika

_________________
Potpisi Alija neka je ko avlija!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Miran razlaz :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
mi smo već konfederacija

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Ovakve teme se otvaraju otkako forum postoji. Iste ublehe i floskuletine.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I sve manje zajedničkih mišljenja oko zajedničke države. Misliš da nema veze.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
Srbadiyi se nešto žuri. Mnogo su neuroZni.

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Kum Bečo je napisao/la:
mi smo već konfederacija


Koja će se srušiti ko kula od karata kad oni koji je drže na aparatima odluče da isključe aparate.

Zato je miran razlaz najbolje rešenje za sve :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Amidza je napisao/la:
Srbadiyi se nešto žuri. Mnogo su neuroZni.


I zato uz povike allahu ekber ubujaju vojnike u rajlovcu. Daj majke ti ne kenjaj.

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Šahovnica na Drini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Samo miran fajront jer od ove terorističke nakarade od države nema ništa.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Vladimir RUS je napisao/la:
Samo miran fajront jer od ove terorističke nakarade od države nema ništa.


Kratko i jasno :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 06 lis 2015, 23:34
Postovi: 216
Miran razlaz ako je ikako moguće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Autor teme bi trebalo da postavi anketu :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Na Mađarskom

https://www.youtube.com/watch?v=_N3gfzk-5bw

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 tra 2015, 03:10
Postovi: 1060
Lokacija: Sarajevo
Velikosrbi nikako da prežale Owen-Stoltenbergov plan i brabonjaju o njemu od Kolovoza 1993 ... tada su bili na vrhuncu moći pa pate od nostalgije ...

3 konstitutivne republike ... bla, bla, bla...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Owen_-_Stoltenbergov_plan

Neuspješna RS je dokaz da BiH ne treba dijeliti na republike i entitete i da isključivo normalna parlamentarna demokracija nema alternativu, što je pokazalo i iskustvo Hrvatske i Srbije ...

Dayton je propao, BiH ne funkcionira sa manjinskom vlašću i vrijeme je za novu konferenciju velikih sila ili našu internu sa topništvom ...

_________________
Clinton for president !

Love USA !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:
Svet
INTERVJU: TORVALD STOLTENBERG
Bio sam Beograđanin i pre nego što sam postao počasni građanin

Bivši izaslanik UN za Jugoslaviju i otac generalnog sekretara NATO-a govori kako su Amerikanci stornirali mirovni sporazum u Bosni


„Imam tek 84 godine, nije vreme da se povlačim.” Da je ove reči izgovorio bilo ko drugi, a ne najstariji član nadaleko čuvene norveške porodice Stoltenberg, shvatili bismo ih kao pošalicu na račun sopstvenih godina. Ali bivši ministar odbrane, spoljnih poslova, bivši ambasador u UN, visoki komesar UN za izbeglice, izaslanik generalnog sekretara UN za bivšu Jugoslaviju, Torvald Stoltenberg se uopšte ne šali nego vrlo uzbuđeno prati visoki rejting trenutno opozicione Radničke partije, aktivno učestvuje u izbornoj kampanji i očekuje da socijaldemokratija na prvim sledećim izborima od konzervativaca preuzme kormilo zemlje.

U porodici Stoltenberg dešavaju se i lepe i teške dramatične stvari. Pošto je u dva navrata bio premijer Norveške, Jens Stoltenberg, sin Torvalda Stoltenberga, od oktobra prošle godine je generalni sekretar NATO-a, a samo tri meseca pre toga preminula je Torvaldova najmlađa kćerka Nini (rođena u Beogradu 1963) koja se dugo lečila od dugogodišnje heroinske zavisnosti. Torvald se (tako ga jednostavno danas zovu Norvežani, dok su za sina Jensa zadržali prezime Stoltenberg) nije predao. Već četiri godine je na čelu norveške komisije za reformu politike prema drogi, čelnik je Nordijske komisije za odbranu i spoljnu politiku, važi za najkompetentnijeg vojnog analitičara, na listi je Radničke partije za rukovodeću poziciju u Oslu (lokalni izbori su na jesen)... Uz sve to i mnoge druge obaveze, posebno se obradovao što je postao počasni građanin Beograda, grada u kome je službovao kao mladi diplomata, gde ima mnogo bliskih prijatelja, gde mu se rodila kćerka Nini.

„Duboko cenim što sam postao građanin Beograda. Moram da priznam da sam se i pre ovog priznanja osećao donekle kao Beograđanin. U vreme moje prve službe naučio sam jezik, čitao novine, supruga i ja smo se sa našom decom Kamilom, Jensom i Nini šetali po Kalemegdanu... Danas je moja porodica manja, i mnogi beogradski prijatelji su umrli. Ali imam još dosta bliskih ljudi sa kojim sam u stalnom kontaktu. Kaća Kotlić, Rada Đuričin... ne bih da nabrajam, bojim se da u brzini nekog ne izostavim.”

Trideset godina kasnije, kao mirovni posrednik na Balkanu niste uspeli da se postigne mir u bivšoj Jugoslaviji?

U jesen 1993. lord Oven i ja napravili smo nacrt mirovnog sporazuma koji je bio prihvaćen od svih zaraćenih strana u BiH. A onda se odjednom ispostavilo da Bošnjaci neće da ga potpišu – zato što su Amerikanci prigovorili da takav dokument prekraja Bosnu i secka je na teritorije koje su osvojene silom oružja.

Rat je potrajao još dve godine...

I još mnogo ljudi je u tom periodu izginulo, a onda su Amerikanci skrojili Dejtonski sporazum, koji nas je sve obradovao zbog toga što je krvoproliće najzad stalo. Ali Dejton je takođe podelio Bosnu i prihvatio podelu na teritorije osvojene u ratu. Bošnjaci su dobili manje teritorije nego što je bilo predviđeno Oven–Stoltenbergovim planom kojim je trebalo da im pripadne 33,3 odsto teritorije BiH.

Nordijske zemlje odavno sarađuju, a vi ste sa timom stručnjaka napravili niz predloga da ta saradnja u oblasti odbrane i spoljnih poslova bude još bolja?

Pošto je opremanje odbrambenih snaga uređajima visoke tehnologije danas jako skupo, nisu sve nordijske zemlje u prilici da se nose sa tim povećanim troškovima. Iako je Norveška članica NATO-a a ostale zemlje to nisu, svi smo spremni da ulažemo u zajedničko satelitsko nadgledanje Arktika, na primer. Već imamo zajedničku ambasadu u Berlinu, na primer, a planiramo da otvorimo zajedničko predstavništvo u Burmi i još nekoliko mesta. Time se znatno smanjuju troškovi.

Norvešku ambasadu u Beogradu nećete spajati sa ostalim nordijskim susedima?

Naravno da ne. Tu ostaju posebno i švedska i finska i danska ambasada. Naravno i norveška, jer naša ambasada je u Beogradu još od Drugog svetskog rata. Mi smo tradicionalni i bliski prijatelji.

Da li delite mišljenje NATO-a i pojedinih norveških političara da Rusija predstavlja bezbednosnu opasnost za Norvešku, sa kojom deli granicu, i za ostale nordijske zemlje?

Ne smatramo da ne postoji opasnost od Rusije na severu. Nikome se ne dopada to što Rusija povećava vojno prisustvo na severu, ali mi to ne vidimo kao pretnju. Mi Norvežani nikad nismo imali oružani sukob sa Rusijom. Ni za vreme carske Rusije, ni za vreme SSSR-a, ni danas sa Putinovom Rusijom. Zašto bi sada došlo do sukoba kad ga nije bilo nikada ranije, u mnogo gorim vremenima. Podsetiću da su 1944. ruske snage oslobodile Finmark (okrug na severu Norveške). Mnogo je Norvežana tada bilo zabrinuto jer su strepeli da li će se Rusi povući. Hoću da kažem da dobro sarađujemo i razumemo se sa Rusijom i verujem da ćemo tako nastaviti i u budućnosti.

Šta mislite o vašim susedima?

Sa susedima treba razgovarati, smejati se, razmenjivati ljude, da bi se još bolje razumeli

Prošle godine ste izgubili kćerku Nini. Mnogo ste se angažovali oko izmena politike prema teškim heroinskim zavisnicima. Predložili ste izmene u toj politici u Norveškoj i aktivno učestvujete u međunarodnoj komisiji za narkotike i ilegalnu trgovinu narkoticima. Kakve su promene napravljene u Norveškoj u tom smislu?

Do sada vrlo male. Norveške stranke i javno mnjenje misle da je naša dosadašnja politika prema zavisnicima dobra, ali ja se sa tim ne slažem. Dok god godišnje gubimo 250 ljudi zato što su se predozirali heroinom, ne možemo da kažemo da se uspešno borimo. Zato sam zadovoljan što sam na čelu ove komisije i što smo predlog o izmenama uputili vladi. To su teška pitanja i oko toga se u Norveškoj vodi oštra debata, kao i u drugim zemljama. Naš predlog je da se teškim heroinskim zavisnicima kojima nije pomogao nijedan lek omogući da heroin dobijaju preko recepata u vidu tableta. Mi mislimo, a to potkrepljujemo i podacima iz zemalja koje su se odlučile na ovaj pristup, da bi se tako smanjila opasnost od ubrizgavanja uličnog heroina, smanjio kriminal i omogućio humaniji život teškim bolesnicima.

Ali Norvežani se ne slažu sa takvim predlogom?

Ipak sam optimista i mislim da će ovaj naš predlog da prođe. Bio sam ohrabren kada sam u Švajcarskoj video da je broj smrtnih slučajeva smanjen kada su uveli prepisivanje heroina i još neke mere kako bi olakšali život teškim pacijentima. U Norveškoj je to uvek tako: da bi zaživela neka nova mera, prethodno o njoj mora da se postigne najširi dogovor, sa njom mora da se složi većina ne samo iz političkih i stručnih struktura.

Hoće li Radnička partija, u kojoj vi radite celog života, pobediti na sledećim izborima?

Činjenica da nas trenutno podržava 40 odsto Norvežana potkrepljuje moj optimizam.
Zorana Šuvaković
objavljeno: 12.03.2015.


Bi mu zvalje okreno naglavačke

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 kol 2015, 04:49
Postovi: 521
nosferatu je napisao/la:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/republika_srpska/aktuelno.655.html:577489-Nenad-Kecmanovic-Miran-razlaz-ili-konfederacija


Kecmanovic je profesor na FPN Banjaluka i savjetnik Milorada Dodika


Jedna od knjiga o neoosmanizmu Darka Tanaskovića, aktuelnog ambasadora Srbije u UNESCO-u, nastala je tako što je Milorad Dodik pre par godina zatražio od njega analizu turske politike prema Balkanu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 20 stu 2015, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2014, 15:40
Postovi: 3307
Lokacija: S forumaššem na sunećenju.
:yawn

_________________
A nation which makes the final sacrifice for life and freedom does not get beaten.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 21 stu 2015, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Nema razlaza kad je podjela nepravedna.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 23 stu 2015, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7543
Naravno, pošteno bi bilo da svaki entitet postane samostalna država. Ali mi ne živimo u poštenom svijetu. Pošteno bi bilo i da Kurdi imaju svoju državu na dijelovima teritorija Turske, Iraka, Sirije i Irana. Ali mi ne živimo u poštenom svijetu. Pošteno bi bilo i da Katalonci imaju samostalnu državu. Ali mi ne živimo u poštenom svijetu. itd

Većina ratova se vodi u takozvanim "vještačkim" državama a što je naziv za države koje je neko drugi nacrtao ne pitajući narode koji tu žive šta žele. Tu su po pravilu u istoj državi više naroda koji nemaju iste sisteme vrijednosti ali neka sila iz vana je odredila granice te države pa su sad u njoj narodi različitih interesa. Ili je neki veći narod osvojio teritoriju manjeg i sada ne da manjem državu. I naravno onda imamo sukobe i ratove.

Da živimo u poštenom svijetu održala bi se neka međunarodna konferencija i nacrtale bi se nove granice država po želji svakog naroda. Granice bi se crtale nakon što bi narod svake opštine (recimo, ili tog lokalnog nivoa) glasao u kojoj državi želi biti. Naravno, prije toga bi se usvojili neki kriteriji koji bi se morali ispoštovati (recimo da narod koji se izdvaja iz neke dotadašnje zemlje gdje je bio manjina, ne smije većinski narod te zemlje svojim izdvajanjem ostaviti u diskontinuitetu teritorije ili bez pristupa moru ako ga je do tada imao itd) a naravno morao bi se utvrditi kriterij i oko samog crtanja granica po pitanju enkava koje bi ostajale (kada enklava može imati vezu sa ostatkom teritorije itd). I kada se tako odrede nove svjetske granice ZAKLJUČATI i nema više mijenjanja i odcjepljivanja za vjeke vjekova.

Mi u BiH smo u stvari sretni jer nama su bar dozvolili da se razdvojimo entitetima i kantonima. Zato smo mi ratovali samo 4 godine. Ali ovi kojima ni to ne daju imaju perspektivu da vječno ratuju. Dayon bi u stvari trebao biti role model (ako već ne dolazi u obzir pravljenje novih država) za sve krize i ratove na svijetu. Razdvoji, daj manjem narodu entitet/kanton i ćao đaci.

I umjesto da smo svi sretni što imamo Dayton, kod nas budale traže da se Dayton ukine. Ko biva zaustavio je rat i sada ne treba. Krug 99, ta skupina maloumnika, svake hefte traži belaja jer ukidanje Daytona i jeste traženje belaja i vječnog rata. Uopšte, bošnjačka javnost i "intelektualna elita" i dalje ima ratne ciljeve i ne prihvata ono što smo potpisali u Daytonu. Najproblematičniji narod u BiH trenutno bez ikakve dileme. Jedini sa zaista agresivnim namjerama prema drugima.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 23 stu 2015, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mi se slažemo eto može Bošnjačka država ali vi se vjerujte nećete složiti sa njom.
Može i Srbima teritoiji RS ali se moramo zavaditi sa komšijama preko Drine.
Kao što bi Kurdi trebali dobiti Kurdistan i mi bi trebali dobiti svoju državu na tim teritorijama i da ide u sastav dijelovi gdje smo većina u susjednim državama.
Ali nećemo zbgog dobrih odnosa sa komšijama da potežemo takva pitanja.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 23 stu 2015, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 04 sij 2015, 17:48
Postovi: 77
Najbolja podjela bi bila po teritorijama na kojima djeluju elektroprivrede. To je jedan od najboljih pokazatelja gdje je tko ;) Sve ostalo je maštanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 23 stu 2015, 17:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Hera_SB je napisao/la:
Najbolja podjela bi bila po teritorijama na kojima djeluju elektroprivrede. To je jedan od najboljih pokazatelja gdje je tko ;) Sve ostalo je maštanje...

slika

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Miran razlaz ili konfederacija
PostPostano: 23 stu 2015, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Joj koristniće nemoj još i ti sa tim zemljovidima.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Patriota, Robbie MO i 427 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO