HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 14:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Gledam i čitam kako sve više govana iz "sjeverozapadne Hrvatske" završava u zatvoru zbog svega onoga što su prebacivali Hercegovcima i mrskim im "kamenjarcima". Offtopic ali možemo se podsjetiti i na aferu Podravka gdje je sve sami menadžerski cvijet "mirnih i urbanih krajeva" završio u Remetincu. Što bi rekao Kajin - Hercegovcima ministarska mjesta (može li reći koji Hercegovac je ministar?), ambasadorska (koja?) a kraj zdravi očiju i još uvijek dovoljno prisebnog mozga nije u stanju vidjeti da su Hercegovci potjerani i da se za razliku od njih prema kojima se upirao sav obavještajni šljam da im nađu dokaze nedozvoljenih radnji, "urbani, mirni i obrazovani sugrađani" iz sve samih "plemenitih" krajeva završava tamo gdje bi jedan urbani čovjek očekivao da će završiti Hercegovci.


Citat:
Prvoosumnjičeni Vinko Šaka, kako ga USKOK sumnjiči, već je bio sve dogovorio s dvojicom igrača Međimurja, Marijom Darmopilom i Nevenom Vuljankom. Za nekoliko desetaka tisuća eura oni su pristali lažirati utakmicu koja je bila na rasporedu 14. travnja ove godine protiv NK Lokomotive u Zagrebu.

Darmopil i Vuljanko trebali su nagovoriti neke suigrače da izgube od Lokomotive s nekoliko golova razlike. Šaka je igračima, preko Darmopilova menadžera Marija Marenića, i predao dogovoreni iznos. Međutim, osumnjičeni Međimurci naišli su na otpor suigrača. Amauri de Jesus nikako se nije dao nagovoriti i ostao je čvrst u stavu da će i tu utakmicu odigrati pošteno.



http://www.zabranjeni.hr/amauri-jesus-jun ... --/827198/

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
Vinko Šaka je bio moj trener u mlađim pionirima Dinama. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 10:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Jebiga, to je paklena moć medija, da od najboljih i nasjpoštenijih da naprave najgore !
"Oni" znaju kako se to radi i zašto to rade, to je dugorčni plan preuzimanja Hrvatske čemu su se najviše opirali Hercegovci, branitelji i crkva! Jer dok su Hercegovci na čelu s Tuđmanom i Šuškom imali nešto vlasti, HR je bila hrvatska država i u hrvatskom vlasništvu, danas su te tri skupine javno pregažene, bez vlasti ,a HR je u tuđem vlasništvu , na koljenima , sa slabim izgledima za oporavak!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
zaba1111 je napisao/la:
Jebiga, to je paklena moć medija, da od najboljih i nasjpoštenijih da naprave najgore !
"Oni" znaju kako se to radi i zašto to rade, to je dugorčni plan preuzimanja Hrvatske čemu su se najviše opirali Hercegovci, branitelji i crkva! Jer dok su Hercegovci na čelu s Tuđmanom i Šuškom imali nešto vlasti, HR je bila hrvatska država i u hrvatskom vlasništvu, danas su te tri skupine javno pregažene, bez vlasti ,a HR je u tuđem vlasništvu , na koljenima , sa slabim izgledima za oporavak!


Sad malo pretjerivamo. :kava :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 10:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ne , uopće! Kako misliš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
zaba1111 je napisao/la:
Ne , uopće! Kako misliš?



Pa dobro, mediji imaju moc, i tu sto kazes naravno.

Mediji u RH jesu bili neposteni prema nama u najmanju ruku receno, a i politika odredjenih krugova RH...

Al da smo mi najposteniji (ako si na to mislio) u nekom smislu da smo neke postenjacine mi nekako ne drzi vodu. No sigurno tu nisu nista bolji ni u RH.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 10:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Naravno da smo najpošteniji, to govore policijske i sudske statistike od 45. do danas, a da smo radišni i da smo spremni pomoći je isto činjenica!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Možemo samo slutiti šta bi EPH-UDBA napišala da je kojim slučajem Korade bio Hercegovac....

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Davno sam na napisao neka se objavi tko to kontrolira pedeset najvećih hrvatskih poduzeća....pa da vidimo čiji su mentalni i biloški sljedbenici tamo....

Počevši od INE, Tvornice Duhana Rovinj (možemo samo zamisliti šta bi Mesićev vanbračni sin Kajin lajao da kojim slučajem Tvornica Duhana Mostar ima monopol, HEJ MONOPOL, i još jednom, MONOPOL na duhan u Hrvatskoj), Zagrebačke Banke, Podravke, Vindije.....ali tko da ukaže na to, kada medijski prostro dobivaju samo oni koji štite tu privilegiranu kastu i koji usmjeravaju istragu s onom starom "držte lopova".

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 08:04
Postovi: 1122
A eto sad ispade Hercegovci su zlatni. Ja sam prvi protiv generaliziranja,ali...

Meni se čini da kod Hercegovaca postoji jedan razvijeni nagon za preživljavanje. Znaju se snaći što jest jest. I pomoći svom čovjeku. Međutim,to očito nije rađeno,a ni primljeno na pravi način. Vi kako ovdje pričate,ispade da je frustracija zbog Hercegovaca u ZG s neba pala. Ceo svijet je protiv nas i ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 11 lip 2010, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 04 lip 2010, 10:52
Postovi: 50
baščovan je napisao/la:
A eto sad ispade Hercegovci su zlatni. Ja sam prvi protiv generaliziranja,ali...

Meni se čini da kod Hercegovaca postoji jedan razvijeni nagon za preživljavanje. Znaju se snaći što jest jest. I pomoći svom čovjeku. Međutim,to očito nije rađeno,a ni primljeno na pravi način. Vi kako ovdje pričate,ispade da je frustracija zbog Hercegovaca u ZG s neba pala. Ceo svijet je protiv nas i ostalo.
Pa jeste nestali su srbi pa su ih zamjenuli hercegovci a nakon hercegovaca lokalni Zagrebački patrioti će da napadnu dalmatince.To ti je sasvim normalno da se napadaju pridošlice kao sto neki Mostarci napadaju konjičane samo nemaju TV i svoje novinare da ih blate.
Onaj ko to koristi samo pokazuje kakav je ko covjek isfrustriran zbog svog neuspjeha gdje okrivljuje one koji su uspjeli i radi par lopova okrive sve hercegovce .Sta god im po guzici bude krivi hercegovci...

Isti ti koji su okrivljivali medijski hercegovce okrivljuju medijski hrvate iz Bosne i hercegovine da im se mjesaju u zivot da im mi biramo vladu itd da nenabrajam.

Svi ti nikada nece spomenuti da su im ti hercegovci najveci potrošači Hrvatske robe i da im tolike milione donose konzumiranjem hrvatski proizvoda.Da smo im dali toliko struje iz Buškog jezera dok nam livno gladuje a oni tolike hajke dignu radi neki 50 miliona kuna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2010, 22:22
Postovi: 216
Lokacija: Široki Brijeg
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


e da smo se mi hercegovci ovako ponasali prije 70 godina budite sigurni da bi i nas hitler gonjao :zubati

sad zasto smo im krivi, zato sto ovo radimo, brate i meni bi bili siptari krivi da se nama uplicu ovde u biznis i postaju utjecajniji neg mi

_________________
slika

Samo jedno ime Široki, samo jednom klubu odani!!!
***Škripari 1996 Široki Brijeg***


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
sjećam se intervjua jednog poznatog hrvatskog glumca, zdenka jelčića, hercegovca, koji je na pitanje novinara o stereotipima o hercegovcima , odgovorio " ne cijenite stotinu tisuća radnišnih i poštenih ljudi, po djelima par bahatih budala", pametnom dosta....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 08:36 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
limach je napisao/la:
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


e da smo se mi hercegovci ovako ponasali prije 70 godina budite sigurni da bi i nas hitler gonjao :zubati

sad zasto smo im krivi, zato sto ovo radimo, brate i meni bi bili siptari krivi u bizda se nama uplicu ovde nis i postaju utjecajniji neg mi



Ma da, pojma ti nemas (ili si provokator)... Ti otidji u RH i zaposli se bez veze, uz sve svoje kvalifikacije svaka ti cast, nema takvih puno. Vise ce ti tamo podmetat nogu no ovdje, ma na desetu. Ako mislis da u RH nema veza, a osobito nekog "rodjastva" iz zajednickih mjesta i sta ti ja znam onda si naivan.

Svasta. :kava

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa upravo si potvrdio što je rekao, de pročitaj opet. Naravno da rade veze svugdje, čak i na idealiziranom zapadu, samo što je tamo mnogo suptilnije i naizgled "transparentno".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 08:53 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa upravo si potvrdio što je rekao, de pročitaj opet. Naravno da rade veze svugdje, čak i na idealiziranom zapadu, samo što je tamo mnogo suptilnije i naizgled "transparentno".



Mislim da sam shvatio.

On kao prvo usporedjiva Herc. i Zidove (a ne sve, i da je to neka normalna pojava, vec samo za Zidove i Herc.) Mislim da je i krajnje neukusno i na kraju Herc su valjda Hrvati.


A sto se tice veza, naravno da je to univerzalna pojava, i to samo budala ne misli... Naravno, ovisno o uredjenosti drzave, borba moze biti uspjesnija, ili ne.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 12 lip 2010, 09:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
jednom sam gledao neku reportažu iz Belgije, gdje su se političari žalili kako je nepotizam razvijen u Belgiji i to su pravdali s činjenicom da se radi o relativnoj maloj državi, gdje praktički svatko zna nekog važnog. ta Belgija za naše pojmove baš i nije mala, ima nešto preko 10 milijuna stanovnika. i ima nešto u toj priči.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 13 lip 2010, 02:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2010, 22:22
Postovi: 216
Lokacija: Široki Brijeg
Aztec je napisao/la:
limach je napisao/la:
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


e da smo se mi hercegovci ovako ponasali prije 70 godina budite sigurni da bi i nas hitler gonjao :zubati

sad zasto smo im krivi, zato sto ovo radimo, brate i meni bi bili siptari krivi u bizda se nama uplicu ovde nis i postaju utjecajniji neg mi



Ma da, pojma ti nemas (ili si provokator)... Ti otidji u RH i zaposli se bez veze, uz sve svoje kvalifikacije svaka ti cast, nema takvih puno. Vise ce ti tamo podmetat nogu no ovdje, ma na desetu. Ako mislis da u RH nema veza, a osobito nekog "rodjastva" iz zajednickih mjesta i sta ti ja znam onda si naivan.

Svasta. :kava


jesam ja igdje spomenio da u HR nema veza?! mislim da nisam, ima i uvijek ce biti, al ja vam rijesavam zagonetku zasto nas mrze - zato sto smo uspjesni, snalazljivi i guramo svoje.. a znate nas balkanski mentalitet, grudani govore sta ce sirokobrijezani, sirokobrijezani sta ce gudani, mostarci sta ce skutori itd.. tako je i u hrvatskoj, svi se mi medusmobno mrzimo, kada nemamo zajednickog neprijatelja, kao srbe u ratu.. mrze nas i to ce tako biti, dok se jedno vrijeme ne pojavi neki drugi neprijatelj, a s pravom nas mrze, i ja bi nas mrzio da sam na njihovom mjestu.. ne nisam provokator, samo sam REALAN!

_________________
slika

Samo jedno ime Široki, samo jednom klubu odani!!!
***Škripari 1996 Široki Brijeg***


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 13 lip 2010, 05:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
limach je napisao/la:
Aztec je napisao/la:


Ma da, pojma ti nemas (ili si provokator)... Ti otidji u RH i zaposli se bez veze, uz sve svoje kvalifikacije svaka ti cast, nema takvih puno. Vise ce ti tamo podmetat nogu no ovdje, ma na desetu. Ako mislis da u RH nema veza, a osobito nekog "rodjastva" iz zajednickih mjesta i sta ti ja znam onda si naivan.

Svasta. :kava


jesam ja igdje spomenio da u HR nema veza?! mislim da nisam, ima i uvijek ce biti, al ja vam rijesavam zagonetku zasto nas mrze - zato sto smo uspjesni, snalazljivi i guramo svoje.. a znate nas balkanski mentalitet, grudani govore sta ce sirokobrijezani, sirokobrijezani sta ce gudani, mostarci sta ce skutori itd.. tako je i u hrvatskoj, svi se mi medusmobno mrzimo, kada nemamo zajednickog neprijatelja, kao srbe u ratu.. mrze nas i to ce tako biti, dok se jedno vrijeme ne pojavi neki drugi neprijatelj, a s pravom nas mrze, i ja bi nas mrzio da sam na njihovom mjestu.. ne nisam provokator, samo sam REALAN!



Pa ne znam, ti su usporedjivao Herce i Zidove po tom nekom toboznjem rodijackom mentalitetu iz ceg se dalo iscitat da drugi nisu takvi. :neznam

Svi mi ovdje manje vise znamo sto uzrokuje tenzije, no ja cu ti reci da nije ni to bas tako... Tih tenzija je bilo i prije rata i svih ovih stvari danas; glasanja, migracija itd... Tako da, iako ne uvijek, pravi razlog cesto tomu lezi negdje drugdje.

Dalje, ti mozes rec da tebe opravdano, ili s pravom mrze (ili bilo ko drugi), ja to ne smatram tako. Mene, kao ni debelu vecinu nitko nema razloga mrzit, a kamo li opravdano. Nije opravdano mrziti nekog ako je uspjesniji. Jos ako pogledas sto smo mi njima sve dali... sportasi, knjizevnici, nobelovci, ljecnici, demografija, ratno vrijeme i ljudstvo... imas privatnika u RH, BiH Hrvata (masu) koji zaposljavaju Dalmatince, Zagrepcane... Tako da, ako te netko i mrzi zbog razloga koje si ti naveo, to sigurno nije, i ne moze biti opravdano. Osobito ljude koji zive u BiH, ljude kojim je politika RH nanijela kako dobra pa tako i zla.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 13 lip 2010, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2010, 22:22
Postovi: 216
Lokacija: Široki Brijeg
Aztec je napisao/la:
limach je napisao/la:

jesam ja igdje spomenio da u HR nema veza?! mislim da nisam, ima i uvijek ce biti, al ja vam rijesavam zagonetku zasto nas mrze - zato sto smo uspjesni, snalazljivi i guramo svoje.. a znate nas balkanski mentalitet, grudani govore sta ce sirokobrijezani, sirokobrijezani sta ce gudani, mostarci sta ce skutori itd.. tako je i u hrvatskoj, svi se mi medusmobno mrzimo, kada nemamo zajednickog neprijatelja, kao srbe u ratu.. mrze nas i to ce tako biti, dok se jedno vrijeme ne pojavi neki drugi neprijatelj, a s pravom nas mrze, i ja bi nas mrzio da sam na njihovom mjestu.. ne nisam provokator, samo sam REALAN!



Pa ne znam, ti su usporedjivao Herce i Zidove po tom nekom toboznjem rodijackom mentalitetu iz ceg se dalo iscitat da drugi nisu takvi. :neznam

Svi mi ovdje manje vise znamo sto uzrokuje tenzije, no ja cu ti reci da nije ni to bas tako... Tih tenzija je bilo i prije rata i svih ovih stvari danas; glasanja, migracija itd... Tako da, iako ne uvijek, pravi razlog cesto tomu lezi negdje drugdje.

Dalje, ti mozes rec da tebe opravdano, ili s pravom mrze (ili bilo ko drugi), ja to ne smatram tako. Mene, kao ni debelu vecinu nitko nema razloga mrzit, a kamo li opravdano. Nije opravdano mrziti nekog ako je uspjesniji. Jos ako pogledas sto smo mi njima sve dali... sportasi, knjizevnici, nobelovci, ljecnici, demografija, ratno vrijeme i ljudstvo... imas privatnika u RH, BiH Hrvata (masu) koji zaposljavaju Dalmatince, Zagrepcane... Tako da, ako te netko i mrzi zbog razloga koje si ti naveo, to sigurno nije, i ne moze biti opravdano. Osobito ljude koji zive u BiH, ljude kojim je politika RH nanijela kako dobra pa tako i zla.


e prijatelju sve ja to znam, znam dobro sta smo im dali i sta im dan danas dajemo.. da i drugi su takvi al u nas i u zidova ta krvna veza igra vvveeeeeeliiiku ulogu, sto je(po meni) dobro.. naravno da ove stvari sto sam ja naveo nisu jedini razlog, pravi razlog zasto nas mrze je tu negdje izmedu svih razloga koje bi mogli navesti "pod zasto nas mrze"..
puno se tu misljenja i razloga izmjesalo da bi se stvorila neka mrznja prema nama..

_________________
slika

Samo jedno ime Široki, samo jednom klubu odani!!!
***Škripari 1996 Široki Brijeg***


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 13 lip 2010, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 kol 2009, 10:51
Postovi: 110
Lokacija: među cmiljem, rudeljom i dračom
limach je napisao/la:
Mi hercegovci smo ti židovi, al stvarno.. imamo istu politiku kao i oni, isti mentalitet, ako bi nam ijedan narod bio slicniji onda smo to mi i oni.. židov uvijek gura židova, mi isto.. sta mislite odaklen u americi toliko židova i zasto su utjecajni?! isti odgovor je i za nas hercegovce u Eu i hrv.. dode jedan, snade se, zovne rođu ovo ono povezu se, suraduju, zovnu jos rođa i rođa.. i kad se jedan popne na neku visoku poziciju odman nekom nasem pruzi ruku da se i on popne.. mislim to je sve uredu za nas al ovako u globalu to i nije bas dobro za funkcioniranje jedne drzave jer je za dobit posao onda vaznija krvna veza neg strucna sprema..


Pa, ovo si dobro napisao, to je i meni paralela, samo nije mi jasno zašto je to Aztec doživio u negativnom kontekstu. Nisam preveliki ljubitelj Židova, ali da im skidam kapu za to kako se drže zajedno, skidam. Svaka im čast na tome. I to nije ništa loše, dapače, zato su tako i uspješni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Pokušao sam naći neku temu gdje bi se osvrnuo na patološku mržnju i ljubomoru prema Hercegovcima i mislim da je naslov ove teme prikladan za komentare, analize i mišljenje koje ću iznijeti na tu temu.

Uglavnom, svi vi na ovom forumu ako ste posjetitelji portala poput index.hr, jutarnjeg.hr, 24 sata.hr i Večernji.hr ste morali naletiti, primijetiti i pročitati komentare mržnje na račun Hercegovaca, pogotovo ako bi čitali članke o npr. Bandiću, Mamiću ili pokojnom Praljku.

Općenito, dovoljno je samo nekakav banalni članak ili u naslov tih nabrojanih medija staviti riječ "Hercegovina", "Hecegovac" ili pojedinca koji je prezimenom ili nekakvim djelovanjem povezan s Hercegovinom, nevezano uopće za nekakav politički kontekst ili kriminal da bi trolovi (uglavnom jugo-šovinisti tko zna koje nacije i zavičaja) navalili sa svojim spamom o Hercegovcima.

Osobno sam proučavao profile takvih osoba koji imaju potrebu širiti svoju bolesnu propagandu o Hercegovcima i došao do zaključka da su oni u svom mozgu stvorili sliku Hercegovaca kao nekakvog svog neprijatelja i još gore opsesiju punu dogmatskih predrasuda zbog čega su upali u klasičnu smrtnu klopku iz koje nema izlaza. Njih je jednostavno progresija crnila i zla preuzela i oni sami sebe uništavaju mržnjom jer su kod njih slike o neprijatelju dogmatske i nemaju tu svijest da u sebi preispituju zašto su takvi zlotvori koji najpodlijim negativnim predrasudama kvalificiraju cijelu grupu ili skupinu koja je u njihovim izopačenim mozgovima problem. Imunizirali su sami sebe od bilo kakve korekcije što potvrđuje i njihov konstantni primitivni spam i potreba da samima sebi stalno potvrđuju i reproduciraju narav jedne izopačene percepcije koju nose u sebi o Hercegovcima i koju stalno promoviraju na razno raznim temama.

Takvi trolovi uglavnom ljevičarskog svjetonazora koje možete susresti na hrvatskim portalima imaju nekakav asocijalni poremećaj i sadističko-fašističke porive da bezosjećajno konstantno u negativnom kontekstu etiketraju cijelu regionalnu skupinu na temelju nekoliko pojedinaca koji su u njihovom mozgu problem. Toliko ih je taj poremećaj obuzeo da u svima sa kojima ne dijelie stavove, mišljenje i ideologiju vide hercegovački zavičajni kontekst koji ih opterećuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Tu percepciju ja ne vidim vise u narodu, pogotovo nakon toliko brakova gdje su se izmiješale hrvatske regije. Pola djece u Zagrebu danas ima roditelje iz dvije različite regije, od kojih je jedna često Hercegovina ili Bosna. Bio je jedan period histerije i cistog regionalnog "rasizma" za vrijeme Mesića, no dosta je to olabavilo i svelo se na razumnu i prihvatljivu mjeru odnosno tipična regionalna prepucavanja.

Trollovi će uvijek postojati, a “mi ćemo svoj poso”. Zamka je upravo u trošenju energije na trolove.

Isto tako u javnosti je manje Rojsa, Rodje i onog sto “centrira” a vise Rimca, Raspudica, Gorana Bogdana, sportasa i sličnih likova. Mada Livno nije Hercegovina nego Bosna :zubati , ali relevantna je percepcija gdje RH Hrvati pogresno misle da je to Hercegovina. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69023
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
S obzirom da su vecinom u Zagrebu, ja predvidjam da ce za 30 godina Hercegovci biti natprosjecno urbana i obrazovana populacija u RH.

Pod pretpostavkom da uopce postoje "Hercegovci" nakon par generacija, jer je postotak brakova s drugim regijama preko 50%. Kroz dvije generacije to je 25%. Zagreb je pravi unutarhrvatski melting pot. Hrvati su, kao i vecina drugih europsih nacija, sklepana nacija od raznih jakih regija gdje su prije 100 godina regionalne centrifuge bile podjednako jake kao nacionalna svijest, no danasnji Zagreb je topionica i spalionica takvih tendencija.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hercegovci su im krivi...
PostPostano: 04 pro 2018, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Tu percepciju ja ne vidim vise u narodu, pogotovo nakon toliko brakova gdje su se izmiješale hrvatske regije. Pola djece u Zagrebu danas ima roditelje iz dvije različite regije, od kojih je jedna često Hercegovina ili Bosna. Bio je jedan period histerije i cistog regionalnog "rasizma" za vrijeme Mesića, no dosta je to olabavilo i svelo se na razumnu i prihvatljivu mjeru odnosno tipična regionalna prepucavanja.

Trollovi će uvijek postojati, a “mi ćemo svoj poso”. Zamka je upravo u trošenju energije na trolove.

Isto tako u javnosti je manje Rojsa, Rodje i onog sto “centrira” a vise Rimca, Raspudica, Gorana Bogdana, sportasa i sličnih likova. Mada Livno nije Hercegovina nego Bosna :zubati , ali relevantna je percepcija gdje RH Hrvati pogresno misle da je to Hercegovina. :zubati


kad postaneš većina više je nebitno, to je kao da se mi osvrćemo na to što muslimani pričaju u Mostaru. tako je i u Zagrebu, postali smo komotna većina, imamo doživotnu vlast. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 374 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO