HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Armija lijenčina koji uništavaju FBIH
PostPostano: 12 sij 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
560 milijuna KM u 2017, tako slično svih godina. Ove tekuće godine spalo na malo više od 300 milijuna KM (prognoza njih samih). Kako kaže Novalić nemaju više novca kao prije. Čitaj firme se zatvaraju, manje poreza na dobit, manji doprinosi za radnike (otkazi, stečajevi).

Ovo su monstruozne cifre za svako društvo, nije čudno što su najnazadnji u Europi.

Sa 250-300 milijuna €€ (Eura ne KM) mogu napraviti da Sarajevo miriše, a ne da žive u smradu i zagađenju. To je ogroman novac koji SDA-SDP bacaju na kupovinu glasova i socijalnog mira.

Tu nisu uračunate cifre koje svaka županija i svaka općina dijele okolo" borcima". Uskoro će im početi plaćati i trolanje po Internetu, nova boračka kategorija.

Citat:
Navedena sredstva se i ove godine nastavljaju plasirati prema: 48.000 ratnih vojnih invalida, 42.000 porodica šehida i poginulih boraca, 5.000 dobitnika najvećih ratnih priznanja i odlikovanja i oko 34.000 korisnika prijevremenih povoljnijih penzija.


Hebo te, da ih ovoliko u ratu ratovalo osvojli bi sve od Bijeljine do Neuma.
Ovo su cifre poslije Zukanove čistke listi. Kolike su onda prije bile duge liste.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armija lijenčina koji uništavaju FBIH
PostPostano: 12 sij 2019, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
ES DE HA glasačka mašinerija, još smiješnije od toga jeste sto po današnjim boračkim spiskovima harmije imaju preko pola miliona vojnika popisanih, dakle duplo više vojnika nego u ratu, zato i kriju te spiskove ko zmija noge ... :zubati

Ali su mi najsimpaticnije njihove žene iz porodica tkzv. šehida, žene koje su u ratu izgubile muževe a 1996 odma nalazile nove partnere, 'ebavale se, ostavljale djecu po arapskim sirotištima i internatima u Sarajevu a one išle u prvod, ali im je glavni preduslov bio da se ne smiju udati jer bi autom. ostale bez primanja, isto je i sa privremenim "nabijanjem" burki kada su hodale po Arapskim organizacijama, primale novcanu pomoc, stipendije za djecu a po izlasku odma skidali ...

Ko ih ne zna, skupo bi ih nabio na tuki ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armija lijenčina koji uništavaju FBIH
PostPostano: 12 sij 2019, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
130.000 zgubidana muslimana cucla federalni proračun.
Meni su drage ovakve informacije. Bolje nego da ulažu novac u nešto što ih može izdignuti iznad drugih.

Nadam se da tu ima i solidan broj Hrvata cuclača.

Citat:
Helez: Tako je. Vi sada imate oko 50 do 70 miliona KM koji se izdvajaju za dopunska prava boraca preko deset kantona. Taj novac niko ne kontroliše. Ostavljeno je ministrima da ga dijele kome žele.

To je ogroman novac. Zatražio sam da se od tog novca izuzme 30 miliona KM, i da se direktno isplaćuje kao borački dodatak.

Ako tako poredamo stvari, nakon toga borcima nisu potrebna nikakva dodatna primanja. Kada demobilisani borac svakog 1. u mjesecu dobije naknadu u novcu, onda će on imati za svoje potrebe i neće tražiti dodatne pomoći od države po tom osnovu.

Sada imate situaciju da ministar nekom demobilisanom borcu da 20.000 KM da uredi kuću, a onda ovaj ministru vrati pola. To jeste tragedija, ali je tako. Dakle, tražio sam da ministri ne raspolažu tim sredstvima, već da se odmah uplaćuje demobilisanim borcima na račun. Po mojoj procjeni, više od 100 miliona KM namijenjenih borcima se raspe preko kantona na takav način.

Tražio sam da se borački dodaci finansiraju i iz drugih nivoa vlasti, od općina preko kantona do Federacije, pa teret niko ne bi ni osjetio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Armija lijenčina koji uništavaju FBIH
PostPostano: 20 sij 2019, 13:16 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Bebece kmekasu stari, ima ih po zapadnoj Hercegovini koliko ti Bog hoce cuclaca uvoznog konglomerata sto samo sjedi na guzici i prstena brojanicu krunicu...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Hagresor i 262 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO