HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 22 stu 2010, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Zahtjevi za hrvatskom federalnom jedinicom ne slabe nego jačaju BiH

http://www.hercegbosna.org/kolumne/poli ... -2390.html

Dr.Ugo Vlaisavljević redoviti je profesor na Filozofskom fakultetu u Sarajevu, gdje predaje ontologiju na Odsjeku za filozofiju i epistemologiju na Odsjeku za psihologiju. Na postdiplomskim Europskim studijima pri Centru za interdisciplinarne postdiplomske studije Univerziteta u Sarajevu vodi predmet Ideja Europe. Urednik je časopisa Dijalog u Sarajevu i Transeuropeennes u Parizu. Autor je brojnih knjiga s područja filozofije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 22 stu 2010, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
Odličan interview, jako pametan "čoek" šteta što u BiH glavnu ulogu imaju krkani, a ne ljudi kao ovaj Vlaisavljević.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 22 stu 2010, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Odličan ;)

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 22 stu 2010, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Ovo je najbolji opis stanja "ne vidim, ne čujem,...i ne želim znati..." koje vlada u glavama "bosanskih patriota".

Citat:
Je li bošnjačka politička elita uopće svjesna što radi?

Mislim da nije. Za mene je to veliko razočarenje budući da živim u Sarajevu i da osluškujem tu elitu svakodnevno.
Činjenica je da je priča o konsocijaciji doživljena kao udar na BiH. Činjenica je da postoji nešto što je akademski skandal par excellence - da nisu shvatili čak vodeći ideolozi, vođe daje sam ZAVNOBIH čista formula konsocijacije. Umjesto toga odmah su smatrali da je svaki razgovor o suživotu jednostavno napad na integritet ove države. To govori o jednom stanju svijesti koje vlada čak i u akademskim krugovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 22 stu 2010, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Čitajući gospodina Vlaisavljevića i poredeći ga sa "intelektualnim perima" pseudosrbima i pseudohrvatima iz Šehera, prosto ne mogu vjerovati da dijele istu životnu sredinu i da hodaju istim ulicama i sokacima. Jedan nepotkupljiv i realan, drugi kupljivi i nerealni. Ko je intelektualac a ko skot, vidljivo je i iz aeroplana. Po šehersarajevskoj malograđanskoj definiciji pripadništva uskom krugu probranih, g. Vlaisavljević je zasigurno "papak" dok su ovi "raja". Evo him tuki u zube neoprane. Samo nastavite, gospodine Ugo :smajl007


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 03 vel 2015, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zanimljiv jako tekst od Uge:

http://ivanlovrenovic.com/2015/01/ugo-v ... ladavanja/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 12 ožu 2019, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Da podignemo malo temu o ovoj nepatvorenoj moralnoj vertikali, tako rijetkoj danas.


Odličan interview u večernjaku.

Naslov: Neovisni intelektualci i politički angažirane udruge građana BiH prave najveću štetu


Citat:
...Nažalost, Sarajevo više nije ime samo grada nego i sakrosanktne ideologije koja se iz njega odašilje. (Imam to pravo reći jer kada sam kritizirao tu ideologiju, optuživali su me da sam protiv Sarajeva.) Pred ovim košmarnim društvom još je prva zadaća posttotalitarnog društva: da se razdvoje država i ideologija. Što je jako teško kada vam je sama država ideologija. Gotovo je smiješno kako se u tome smjeru još tetura. Uzmite samo udrugu tzv. neovisnih intelektualaca koji sa svoja tri desetljeća javnog djelovanja na svoju sesiju nisu nikada pozvali nekog neistomišljenika. Ili javni servis Federalne televizije koji je primitivan propagandni stroj koji ruši svaki oblik kulture federalizma, čak i onaj elementarni kakvim zovemo suživot.


https://www.vecernji.ba/vijesti/neovisn ... tu-1306130

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 12 ožu 2019, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ljudska i intelektualna gromada. :palacgore2

I Ugo i Sanja.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 13 ožu 2019, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To je najava skupa u Neumu: Europski Ustav za BiH

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dr. Ugo Vlaisavljević-intervju
PostPostano: 13 ožu 2019, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Bobovac je napisao/la:
Da podignemo malo temu o ovoj nepatvorenoj moralnoj vertikali, tako rijetkoj danas.


Odličan interview u večernjaku.

Naslov: Neovisni intelektualci i politički angažirane udruge građana BiH prave najveću štetu


Citat:
...Nažalost, Sarajevo više nije ime samo grada nego i sakrosanktne ideologije koja se iz njega odašilje. (Imam to pravo reći jer kada sam kritizirao tu ideologiju, optuživali su me da sam protiv Sarajeva.) Pred ovim košmarnim društvom još je prva zadaća posttotalitarnog društva: da se razdvoje država i ideologija. Što je jako teško kada vam je sama država ideologija. Gotovo je smiješno kako se u tome smjeru još tetura. Uzmite samo udrugu tzv. neovisnih intelektualaca koji sa svoja tri desetljeća javnog djelovanja na svoju sesiju nisu nikada pozvali nekog neistomišljenika. Ili javni servis Federalne televizije koji je primitivan propagandni stroj koji ruši svaki oblik kulture federalizma, čak i onaj elementarni kakvim zovemo suživot.


https://www.vecernji.ba/vijesti/neovisn ... tu-1306130


Respekt.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Naša Kvačica i 286 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO