HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 13:26 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2019, 11:38
Postovi: 3
Govor mržnje je uobičajena pojava u BiH, pa i u regionu. Šta sve čujemo i vidimo u tim porukama?
Govor mržnje je komunikacija u funkciji podjela. U elektronskim medijima je jako izraženo, te opravdava ili veliča diskriminaciju na osnovu rase, etničke, spolne vjerske, jezične ili neke druge razlike.
http://bc21.ajmn.me/911432371001/911432 ... 959-B1.mp4
http://balkans.aljazeera.net/b582557f-3 ... 5ca1878835


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18442
Veoma čest govor mržnje ispoljen je kroz reči da je "RS genocidna tvorevina".
Možda onaj ko to izgovara nema predstavu da manifestuje govor mržnje, jer misli da govori nešto što nema veze sa živim ljudima, ali tu greši...
Republika Srpska je sistem sačinjen od odnosa, interakcije, participacije milion i kusur hiljada ljudi. Ti ljudi čine RS. Ako je "RS genocidna tvorevina" onda su ti ljudi, budući da čine RS" takođe "genocidna tvorevina". A nazvati sve te ljude, od beba do staraca, muškarce i žene, Srbe, Bošnja i Hrvate u RS, genocidnom tvorevinom, JESTE GOVOR MRŽNJE.

Shodno tome, svaki građanin bi mogao da podnese krivičnu prijavu protiv onog ko RS nazove "genocidnom tvorevinom". Jer da diskvalifikacija pada na svakog građanina, čoveka, koji je sastavni deo RS.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ja mislim da je dobro što su ljudi iskreni. Dok god nema poziva na nasilje, bolje je znati šta ljudi misle i dopustiti im da to i kažu, nego zabranjivati i terati ljude da trpaju negativne emocije u sebe dok ne eksplodiraju, kao što se desilo u SFRJ. Neka ljudi laju, biće im lakše, a tebi uđe na jedno uvo i izađe na drugo. Mrzimo se i ne možemo prisilno da se nateramo da se ne mrzimo. To će ili vremenom izlapeti, ili neće, meni je svejedno, kako god. Mada ideja o tužbama medijima koji RS nazovu genocidnom tvorevinom mi zvuči prilično dobro.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Apsolutno podržavam govor mržnje.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Al Jazeera o "govoru mržnje" :D Televizija koja je prosvjede protiv Komšića montirala sa navijačima sa SP-a tako da bi ispalo da su Hrvati "UZP-ovci".

Takva je FTV, pa nakon terorističkog napada u Stocu Kaplan je bio nacionalni heroj i svakodnevni je visio tamo kao i Suljagić na N1.
Jedna i druga televizija podržava velikomuslimansku politiku koja je ništa drugo nego fašistička


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Mrznja je kao i ljubav normalna ljudska emocija.
Ljudi imaju pravo da mrze.
Ne moze to niko zabraniti.

Meni lično uopšte ne smeta što Muslimani mrze Srbe i RS. Smeta mi kad lažu da ne mrze.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
govor mrznje je daleko bolji i posteniji nego lazno bratstvo i jedinstvo ili lazna politicka korektnost. istina oslobadja, pa makar ta istina bila i govor mrznje. nastranu sto dobar broj ljudi voli slatke bijele i crne lazi koje ih ne uznemiravaju. takodjer ce govor mrznje kad-tad rezultirati nekom akcijom, koja ce promijeniti stanje, i mozda stvoriti uslove da se mrznja smanji, i zivot normalizira.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Ako se nemozete izdici iznad emocija i demagogije, ostacete u petlji koja nema kraja. Kad emocije prevladaju, racio se smanjuje. I u takvom drustvu demagozi vladaju.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Duboka misao...

Inače, u svakom društvu demagozi vladaju. I nastaviće da vladaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Stinger19 je napisao/la:
govor mrznje je daleko bolji i posteniji nego lazno bratstvo i jedinstvo ili lazna politicka korektnost. istina oslobadja, pa makar ta istina bila i govor mrznje. nastranu sto dobar broj ljudi voli slatke bijele i crne lazi koje ih ne uznemiravaju. takodjer ce govor mrznje kad-tad rezultirati nekom akcijom, koja ce promijeniti stanje, i mozda stvoriti uslove da se mrznja smanji, i zivot normalizira.


Upravo tako. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Mislim da nije najgora stvar na ovim prostorima tzv. sirova mržnja nego idiotizam javnog diskursa i činjenica što stalno preko komentara i medija čitamo, gledamo i slušamo neke ludosti te nebuloze neobrazovanih primitivaca i lažljivaca.

Kad sam vidio naslov ove teme, odmah sam otišao na muslimanski portal klix jer znam da tamo dežuraju najbolesniji i najneobrazovaniji primitivci u regiji i pogledajte komentare ispod npr. ovog članka https://www.klix.ba/vijesti/bih/ljubic- ... /190521118

U komentarima prevladavaju nebulozne etikete na račun Hrvata te se širi jedna bolesna i patološka ortodoksija laži samo muslićima shvatljiva.

Na tom portalu klix među muslimanskim komentatorima najbolje vidimo simptome totalnog posrnuća jednog naroda i jednu istinsku disfunkciju neciviliziranog i poraženog bošnjačkog duha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naprotiv, previše je ljubavi. Hrvati vole svoje svim svojim srcem. Srbi vole svoje. Nismo mi krivi muslimanima što nisu zadovoljni sa svojim pa mrze druge i tuđe.
Ko im jebe mater.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Naprotiv, previše je ljubavi. Hrvati vole svoje svim svojim srcem. Srbi vole svoje. Nismo mi krivi muslimanima što nisu zadovoljni sa svojim pa mrze druge i tuđe.
Ko im jebe mater.


da, ponajvise vole hrvatsku i sve hrvatsko iz irske, njemacke,austrije, sad, kanade, argentine itd. i tako vec par stoljeca. sto se gradiscanski hrvati ne vratise u domaju od 1991 naovamo, pa poluprazna je ? pitaj hrvatsku sirotinju i mladez koja jedva sastavlja kraj sa krajem kako vole svoje. i kod srba je isto tako. odakle znas sta bosnjaci vole ili mrze ? zasto ne bi mrzili nase neprijatelje koji bi da nas nema ? odakle za bosnjake najvisi imperativ krscanskog morala sada ? okretanje drugog obraza ? sjebite nas, a mi cemo se okrenuti da trazimo jos. mi samo nismo zadovoljni sa uredjenjem i raspodjelom zemlje i vlasti i nase je legitimno pravo da radimo sve sto nam je u moci da to promijenimo. ko vama hdz-ovcima jebe mater.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Stinger19 je napisao/la:
nase je legitimno pravo da radimo sve sto nam je u moci da to promijenimo. ko vama hdz-ovcima jebe mater.

Dobro je što je sve što je u vašoj moći moljakanje strancima da vam oni urede državu po vašoj meri.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Poruke mržnje u BiH i regionu
PostPostano: 21 svi 2019, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Stinger19 je napisao/la:
Citat:
Naprotiv, previše je ljubavi. Hrvati vole svoje svim svojim srcem. Srbi vole svoje. Nismo mi krivi muslimanima što nisu zadovoljni sa svojim pa mrze druge i tuđe.
Ko im jebe mater.


da, ponajvise vole hrvatsku i sve hrvatsko iz irske, njemacke,austrije, sad, kanade, argentine itd. i tako vec par stoljeca. sto se gradiscanski hrvati ne vratise u domaju od 1991 naovamo, pa poluprazna je ? pitaj hrvatsku sirotinju i mladez koja jedva sastavlja kraj sa krajem kako vole svoje. i kod srba je isto tako. odakle znas sta bosnjaci vole ili mrze ? zasto ne bi mrzili nase neprijatelje koji bi da nas nema ? odakle za bosnjake najvisi imperativ krscanskog morala sada ? okretanje drugog obraza ? sjebite nas, a mi cemo se okrenuti da trazimo jos. mi samo nismo zadovoljni sa uredjenjem i raspodjelom zemlje i vlasti i nase je legitimno pravo da radimo sve sto nam je u moci da to promijenimo. ko vama hdz-ovcima jebe mater.


Ne moraš baš odmah potvrditi moje riječi. Možeš sutra.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO