HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bosanski lazni mir i njegova iskusenja
PostPostano: 09 lip 2019, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2019, 14:56
Postovi: 29
Mi srbi se mozemo spasiti samo ako ne podlegnemo iskusenju laznog mira koji omogucuje izbjegavanje suprostavljanja osobama ili narodima koji su nas ranili svojim ponasanjem za kojeg nema oprosta ni zaborava. Kada se osvrnemo na sadasnje stanje u zemlji vecina osjeca u neku ruku da smo svi ostali nedovrseni. Nas je ponos zaogrnut strahom, strahom od osude, od NATO-a, od medjunarodne zajednice, od Haske sudnice , od svega i svacega i on nas je skrenuo sa naseg puta slobode i nezavisnosti. Strah je taj koji nas stalno sputava. Strah od previse zahtjevnih i ambicioznih ciljeva koje nam medjunarodna zajednica postavlja, strah da nas opet ne podcine, strah od izolacije, strah da izgubimo sve.
Latentni mir nije nikako dobar za nas. Moramo stalno biti na oprezu od podvala, prijetnji, zakulisanih radnji, lazi i svega onog sto je i dovelo do predhodnog rata. Kao da smo opet na pocetku.
Treba sagledati karakter predhodnog rata da ne bi ponovili iste greske. Na vrijeme uociti laz, prevaru, neprijatelje.

_________________
Ja sam ja Jeremija
prezivam se Krstić,
imam sito i karlicu
imam ženu vračaricu
služio sam stari kadar artiljerija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Tomba17 i 303 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO