HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rat sa policijama
PostPostano: 09 lip 2019, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lip 2019, 14:56
Postovi: 29
Kao direktan odgovor na uvođenje rezervnog sastava u Republici Srpskoj:

-U FBiH je prelozen nacrt Zakona o Zakonu o unutrašnjim poslovima Federacije Bosne i Hercegovine, a izmjene podrazumijevaju uspostavljanje rezervnog sastava policije u visini do 50 posto od ukupnog broja policijskih službenika u sastavu Federalne uprave policije.
-pocetni čin “policajac”, što podrazumijeva prijem novih 110 policajaca, od toga njih 55 u Specijalnu policijsku jedinicu (SPJ) i preostalih 55 u Jedinicu za podršku Sektora uniformisane policije Federalne uprave policije
-Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko KomšićDF je predložio da rezervni sastav policije u FBiH broji 2.500 pripadnika, i to u slučaju ako ih u Srpskoj bude 1.000, kao što je najavljeno
-Predlaze se izdvajanje milion KM za nabavku MTS-a za potrebe Specijalne policijske jedinice i Sektora uniformisane policije.
-Clan Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić pozvao probosanske stranke da podrže formiranje rezervnog sastava policije u FBiH

_________________
Ja sam ja Jeremija
prezivam se Krstić,
imam sito i karlicu
imam ženu vračaricu
služio sam stari kadar artiljerija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, hoblatopla, iprodano, Tomba17 i 280 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO