HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 04 srp 2019, 14:07 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Dekan programa postdiplomskih studija nacionalne bezbjednosti na Fakultetu "Danijel Morgan" iz Vašingtona Stiven Mejer smatra da Republika Srpska treba da ima pravo na referendum za samoopredjeljenje.

- Taj referendum trebao bi da ima tri moguća završna scenarija, od kojih bi prvi bio da odluka bude da se ostane u BiH, drugi da Republika Srpska bude nezavisna država, a treći bi bio ujedinjenje sa Srbijom - rekao je Mejer novinarima u Banjaluci uoči predavanja o temi "Uloga velikih sila na Balkanu-savremena verzija" na Fakultetu bezbjednosnih nauka.

Mejer kaže da je uvjeren da bi jedan od ovih scenarija bio uspješan, ne želeći da otkrije o kojem je riječ.
- Mislim da su svi političari u Republici Srpskoj koji u parlamentu spominju referendum pod velikim pritiskom. To je jedan od razloga zašto je i lider SNSD-a Milorad Dodik na crnoj listi SAD. I Dodiku sam rekao da ne treba oko toga puno da se zabrinjava jer je to prilično beznačajno - istakao je Mejer.

Mejer je rekao da će na predavanju govoriti o promjenama strukture u odnosima moći između Rusije i SAD i uticaju koji ta promjena ima na ostatak svijeta, naročito na Balkan.
On je naveo da će ta promjena strukture značiti obnovu hladnog rata koji se nikada nije ni završio, ističući da se zapravo ne radi toliko o Balkanu i Republici Srpskoj kao teritoriji, već više o jednoj strateškoj igri kako da se nadmudri ona druga strana.

- Mislim da ima mnogo više špijuniranja, dezinformacija, mnogo više pritisaka sa svih strana, pa tako i na Republiku Srpsku - pojasnio je Mejer.
Docent na Fakultetu bezbjednosnih nauka u Banjaluci Velibor Lalić rekao je novinarima da je od velikog značaja posjeta i predavanje Mejera za studente i zaposlene na ovoj visokoškolskoj ustanovi.

On je rekao da su u toku razgovori sa Mejerom u cilju uspostavljanja akademske saradnje sa Fakultetom "Danijel Morgan" iz Vašingtona koja bi trebalo da omogući razmjenu studenata i osoblja između ova dva fakulteta, te rad na zajedničkim istraživačkim projektima.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=343140

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 07 srp 2019, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
Opsežan intervju.

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/ ... makedonije

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Pomoćnik direktora CIA-e Steven Meyer: BiH nije održiva niti je držva, Srbija treba tražiti Republik
PostPostano: 07 srp 2019, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
:smajl054

Citat:
Bivši pomoćnik direktora CIA-e Steven Meyer: BiH nije održiva niti je država, Srbija treba tražiti Republiku Srpsku

Bivši pomoćnik direktora američke CIA-e za Balkan u toku rata Steven Meyer, koji je poznat po stavovima po pitanju našeg regiona, rekao je da BiH nije održiva niti je država i da to nije prava već fiktivna država.

On je u razgovoru za srbijanski Telegraf na pitanje da li predlaže podjelu Bosne i Hercegovine kazao da je BiH samo država na papiru.

"Znate, dugo govorim da ona nije održiva. To nije država, to je država na papiru. To je fiktivna država. Mislim da je to istina, i dalje važeća istina, i da sam u pravu. To je samo na papiru. Ima svoju zastavu i diplomatsku službu, ali čak se i ambasadori biraju na osnovu nacionalne pripadnosti i mijenjaju se tako. Prava moć u Bosni počiva u etničkim zajednicama", kazao je.

Meyer smatra da Dejton 2 nije rješenje za BiH, ali da je dobra ideja konferencija sličnog karaktera.

"Dejton 2 znači da je Amerika tamo. Kao što sam rekao ranije, trebalo bi da bude bez Moskve, Brisela i Washingtona. Priština i Beograd naročito, ali isto tako Skoplje i Zagreb ako hoće da učestvuju. Oni treba da kažu Washingtonu, Moskvi i Briselu da se ne miješaju. To je naš problem i mi ćemo ga srediti. To ne bi trebalo da bude u Dejtonu, jer to zvuči kao da Amerika gura. Treba da bude u nekoj neutralnoj zemlji... Alžir 1, ili Bukurešt 1, ili tako nekako", smatra Meyer.

Kada su u pitanju promjene granica na Balkanu, on je između ostalog kazao da Srbija treba razmotriti Preševsku dolinu i Republiku Srpsku.

"Mislim da je jedan od razloga zbog kojih Beograd ne traži prisjedinjenje Republike Srpske Srbiji taj što Washington to ne bi volio. Vučić i ostali kažu da Washington to ne bi volio. Nije bitan Washington, dogovorite se šta biste vi voljeli i šta je vaš interes", mišljenja je ova kontroverzni Amerikanac čiji su stavovi, očito, naklonjeni interesima Srbije.


Meyer je i u maju 2012. godine iznio tvrdnje kako smatra da je raspad BiH neminovan. I tada je smatrao da podjele između entiteta Federacije BiH i Republike Srpske rastu i da bi u "interesu Srba bilo najbolje rješenje da se odvoje".


_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomoćnik direktora CIA-e Steven Meyer: BiH nije održiva niti je držva, Srbija treba tražiti Repu
PostPostano: 07 srp 2019, 23:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
ovo nije zvanicna politika CIA i Amerike u bih.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomoćnik direktora CIA-e Steven Meyer: BiH nije održiva niti je držva, Srbija treba tražiti Repu
PostPostano: 08 srp 2019, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Stinger19 je napisao/la:
ovo nije zvanicna politika CIA i Amerike u bih.


Mozda je nezvanična? :neznam
Samo nek se priča o raspadu nakaradne tvorevine pa kako god. :kava

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 08:12 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Potrebno je sto vise ovakvih javnih istupa po pitanju RS. Posebno dobro sto su i mediji u Srbiji preneli masovno ovu vest.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Još jedan penzioner koji priča da je radio suprotno svojim uverenjima... Trihiljaditi po redu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 09:08 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Carmello Šešelj je napisao/la:
Još jedan penzioner koji priča da je radio suprotno svojim uverenjima... Trihiljaditi po redu.


To je druga tema. Bitno je da prica i da se ovaj predlog i ovi stavovi afirmisu u domacoj javnosti.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
karadzic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Još jedan penzioner koji priča da je radio suprotno svojim uverenjima... Trihiljaditi po redu.


To je druga tema. Bitno je da prica i da se ovaj predlog i ovi stavovi afirmisu u domacoj javnosti.


Bitno je da se priča. To je jedino pozitivno u svemu ovom.
A nismo mi bas toliko glupi da nam treba neki Amer po Banja Luci i Beogradu predlagati sta da radimo i sta je dobro za nas. Znam mi jako dobro da trebamo unistiti BiH a ovi njegovi prijedlozi da se to radi bez Amerike, Rusije, EU... su na nivou laprdanja po kafanama. Imam osjecaj da je morao doci cisto nesto da kaze. Podsjeca me na glupe muslimanske lobiste.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Problem je što je ovo osamstoti penzioner po redu sa istom pričom. A dok nije bio penzioner, radio je sve suprotno. I tako ista priča do u zarez već decenijama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ovako se to radi.

Citat:
Dačić u Sarajevu: Mogli bismo i mi sa RS imati zajedničku vanjsku politiku, što da ne
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dacic-u ... /190708066


:zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novovrijeme je napisao/la:
karadzic je napisao/la:

To je druga tema. Bitno je da prica i da se ovaj predlog i ovi stavovi afirmisu u domacoj javnosti.


Bitno je da se priča. To je jedino pozitivno u svemu ovom.
A nismo mi bas toliko glupi da nam treba neki Amer po Banja Luci i Beogradu predlagati sta da radimo i sta je dobro za nas. Znam mi jako dobro da trebamo unistiti BiH a ovi njegovi prijedlozi da se to radi bez Amerike, Rusije, EU... su na nivou laprdanja po kafanama. Imam osjecaj da je morao doci cisto nesto da kaze. Podsjeca me na glupe muslimanske lobiste.


Zahvaljujuci tim glupim muslimanskim lobistima BiH opstaje iako ne ispunjava gotovo nijedan kriterijum za to. Kad lobisti za srpsku stvar postanu uticajniji od muslimanskih lobista u Vasingtonu i u Briselu to bi znacilo automatski kraj BiH. Zato ohrabruje ovaj istup Mejera kao i relativno dosta paznje koje je mu je posveceno u domacim medijima

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Evo na primer nedavno su Majke Srebrenice i ostala *** poslala pismo Hanu u kojem seru o "genocidu" i "veličanju zločinaca", likuju nad presudom Karadžiću i pokušavaju dalje da je materijalizuju protiv Republike Srpske. Han je na to nešto izlupetao da "U EU nema mesta veličanju zločinaca".

Da Srbi imaju intelktualnu elitu a ne titoističku karikaturu iste, istom Hanu bi momentalno dostavili podatke o ratnim zločinima Šefika Džaferovića muslimanskog člana predsedništva, pa neka to bude malo tema za razmatranje, kako je moguće da Muslimani 2018. izaberu ratnog zločinca za člana predsedništva.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
karadzic je napisao/la:
Evo na primer nedavno su Majke Srebrenice i ostala *** poslala pismo Hanu u kojem seru o "genocidu" i "veličanju zločinaca", likuju nad presudom Karadžiću i pokušavaju dalje da je materijalizuju protiv Republike Srpske. Han je na to nešto izlupetao da "U EU nema mesta veličanju zločinaca".

Da Srbi imaju intelktualnu elitu a ne titoističku karikaturu iste, istom Hanu bi momentalno dostavili podatke o ratnim zločinima Šefika Džaferovića muslimanskog člana predsedništva, pa neka to bude malo tema za razmatranje, kako je moguće da Muslimani 2018. izaberu ratnog zločinca za člana predsedništva.


Ako nam Muslimani trebaju biti uslov onda se mozemo kolektivno povjesati.
Muslimani su izlobirali kurcinu sve kad se sabere.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Previše se primate na izjave penzionera koji ne moraju više da paze previše šta pričaju. Ja sam prestao oko petog, ovaj je pethiljaditi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stiven Mejer: Republika Srpska treba da ima pravo na referendum o samoopredeljenju
PostPostano: 08 srp 2019, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
novovrijeme je napisao/la:
karadzic je napisao/la:
Evo na primer nedavno su Majke Srebrenice i ostala *** poslala pismo Hanu u kojem seru o "genocidu" i "veličanju zločinaca", likuju nad presudom Karadžiću i pokušavaju dalje da je materijalizuju protiv Republike Srpske. Han je na to nešto izlupetao da "U EU nema mesta veličanju zločinaca".

Da Srbi imaju intelktualnu elitu a ne titoističku karikaturu iste, istom Hanu bi momentalno dostavili podatke o ratnim zločinima Šefika Džaferovića muslimanskog člana predsedništva, pa neka to bude malo tema za razmatranje, kako je moguće da Muslimani 2018. izaberu ratnog zločinca za člana predsedništva.


Ako nam Muslimani trebaju biti uslov onda se mozemo kolektivno povjesati.
Muslimani su izlobirali kurcinu sve kad se sabere.


Naravno da nam Muslimani trebaju biti uzor u onom što rade bolje od nas. A neke stvari rade, poput lobiranja. Nema gore osobine od potcenjivanja protivnika. Zajebi tu priču kao "oni su pukli, mi smo najjači", to je najlakše reći, u stvarnosti se odvija strahovita bitka za opstanak i samostalnost RS (jer jedno bez drugog ne ide) koja se vodi svim sredstvima osim direktne vojne konfrontacije. To je pre svega medijski, propagandni rat, u kojem su oni iz različitih razloga bili u ofanzivi.

Činjenica da nismo dovoljno iskoristili to što je Džaferović osumnjičeni ratni zločinac. Da smo mi izabrali ratnog zločinca za člana predsedništva to bi Muslimani i Zapad iskoristili da ga 4 godine jebu, ucenjuju i otmu bar 20 nadležnosti. Ovako nikom ništa, ćutimo i pravimo se da je to normalno, da je normalan Komšić, a samo je Dodik "bad guy" iako niti je uzurpator kao Komšić niti zločinac kao Džaferović.

Muslimani u ovom trentuku nemaju nikakve kapacitete za svoju velikobošnjačku ambiciju uzurpacije cele BiH, ali dok god imaju podršku Vašingtona, ta ideja je živa i predstavlja opasnost po RS. Zato im tu podršku treba ako je moguće uskratiti ili bar mall olabaviti. Što više ovakvih Mejera to bolje za nas.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 254 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO