HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne bih otvarao temu ali da Danetu pokažem jednog pravog Hrvata. :laugh

slika

Citat:
Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael

Nevjerojatna životna priča mladića iz mješovite obitelji, koji se krstio u protestantskoj zajednici, zatim stupio u puno jedinstvo s Katoličkom Crkvom i naposljetku prije nekoliko dana zaređen za svećenika

Portal Nedjelja.ba donosi priču o Adnanu Jašareviću, mladiću iz Sarajeva, koji je prije nekoliko dana, na svetkovinu svetog Petra i Pavla, u sarajevskoj katedrali zaređen za katoličkog svećenika. Rođen je 30. siječnja 1992. godine u Sarajevu, gdje je proveo cijelo djetinjstvo te završio osnovnu i srednju školu. Adnan potječe iz mješovite obitelji u kojoj se nije prakticirala vjera, ali je kroz svoju majku, kako kaže, više naginjao kršćanskom odgoju.

„Jedna susjeda je odigrala veliku ulogu u tom nekom mojem vjerskom profiliranju, kao i dobrim dijelom u vjerskom odgoju. Tako da je glede samog, da tako kažem, vjerskog opredjeljenja kod mene uvijek većinskim dijelom bilo izraženo ono kršćansko“, objašnjava.

Adnan je 7. srpnja 2007. godine kršten u sarajevskoj protestantskoj zajednici, u koju ga je susjeda vodila još kao dječaka, u kojoj je Adnan prvotno spoznao Isusa Krista. Kaže kako se njegov otac nije protivio odlascima u protestantsku zajednicu, ali nije siguran kako bi gledao na sinovljevo krštenje.

„Tako da koliko god to nekomu zvučalo grubo, ja upravo očevu smrt smatram Božjom voljom i Njegovom intervencijom kako bi mi se otvorila vrata da bih uopće mogao biti prvotno kršten, ali i to što sada milošću Božjom jesam“, kaže.

Nakon krštenja je, kako kaže, u sebi shvaćao kako mu nešto nedostaje pa je polako počeo otkrivati Katoličku Crkvu te, nakon promišljanja, stupio u puno jedinstvo s Katoličkom Crkvom. Zatim se krizmao, uzeo ime Petar Mihael i upisao Katolički bogoslovni fakultet. Kao dječak je htio biti policajac, ali je nakon srednje škole, nakon što je postao katolik i svakodnevno odlazio na svete mise, polako počeo mijenjati mišljenje.

Čitateljima portala Nedjelja.ba je objasnio kako je datum njegova krštenja, 7. srpnja 2007, znakovit jer je toga dana papa Benedikt XVI. izdao motuproprij Summorum Pontificum kojim je otvario vrata ponovnom služenju tradicionalne latinske mise.

„Tako i ja, kad sam u svojem traženju upoznavao Katoličku Crkvu… Latinski jezik, tamjan i izrazita pobožnost su stvari koje sam smatrao svojstvenima njoj. Gospodin mi je 2011. dao mogućnost da nekoliko puta budem nazočan tridentskoj misi ili, kako ju je Benedikt nazvao, izvanrednom obliku Rimskog misala. Imao sam priliku i ministrirati tada, te je prvi put dovedena u pitanje moja želja postati policajcem“, svjedoči.

Njegova želja se promijenila prigodom pohoda Svetog Oca Zagrebu 2011. godine, kada je papa Benedikt XVI. prošao pokraj njega na svega desetak metara. „Gledao sam u njega i imao sam osjećaj da nam se pogled susreo“, prisjeća se. Naposljetku je na trećoj godini studija primljen u Vrhbosansko bogoslovno sjemenište kao svećenički kandidat

Danas, nekoliko dana nakon što je zaređen za svećenika, Adnan je svjestan nevjerojatnih situacija kroz koje ga je Gospodin proveo. „Hvala mu na povjerenju koje ima prema meni, mislim kako se trenutni dojam može sažeti u zahvali Bogu koji je i u mojem životu rekao kako iz tame svjetlost sine. Sve one koji razmišljaju o svećeništvu potičem odazvati se ovoj uistinu velikoj avanturi, da svoj poziv povjere presvetoj Bogorodici, kraljici apostola, da Ona, pred prijestoljem svojega Sina zagovara poziv i želju postati svećenikom. Ukratko: da se odvaže odazvati se Kristu Kralju jer On ne vara““, završava.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
ovo je za nase podneblje vrlo normalna stvar. nije ni prvi slucaj ni posljednji. znam curu iz ciste bosnjacke obitelji, koja je u austriji postala casna sestra. ja na njegovom mjestu ne bih izabrao rimo-katolicku crkvu iz doktrinarnih razloga, ali u nedostatku nase bosnjacke crkvene infrastrukture osobito za ljude koji bi u svecenicku profesiju, sa svom svojom mocnom organizacijom, rkc je logican izbor. siguran posao, osigurana skrb u starosti, pa da ljudi malo i toleriraju neke stvari, pritrpe konfesionalnu iskljucivost, da bi sluzili kristu i vjerujucem narodu, ima logike ... uglavnom govori mnogo o stvarnom stanju odnosa prema krscanstvu kod bosnjaka. rijetki su suprotni primjeri, mislim da nema imama koji su katolici bili, ali ima konvertita, i to zestokih. cestitke velecasnom adnanu petru mihaelu.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Moram isto reći, da ovih pojedinačnih slučajeva ima na svim stranama. Ne bih ja ovo uzimao za išta značajno. Oko 99,99% ljudi u BiH ostaje u svojoj konfesiji, a ovakvih pojedinčanih slučajeva će uvijek biti na svim stranama.

Jedino zanimljivo je, da je se ovo dogodilo u većinski muslimanskoj sredini - Sarajevu, katolicizirao se.

Analogno, kad bi netko odrastao u Dubrovniku iz miješanog braka i postao imam.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27103
Da ovo vidi biskup Stadler. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Moze li bosnjak po nacionalnosti postati katolik, i na taj nacin postati hrvat. Ovo nije iz ideoloskih razloga, cisto zbog putovnice i eu papira. Ja sam cuo price koje kazu da ne moze. Kao i da se krstis i sve, pa u ambasadu, pa opet ne moze. Ako ko zna kako moze, nek kaze.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Petar Mihael (Adnan) Jašarević
Petar Mihael je sin Muhidina i Velene r. Vuković, rođen 30. siječnja 1992. u Sarajevu. Dolazi iz župe sv. Josipa Zaručnika BDM – Marijin Dvor (Sarajevo). Kršten je 7. srpnja 2007. u Sarajevu, a u puno zajedništvo sa katoličkom Crkvom ušao je 22. travnja 2010. Krizman je u župi presv. Srca Isusova u Sarajevu 23. svibnja 2010. U jesen 2012. upisuje se na KBF u Sarajevu kao laički kandidat, a početkom 2014. biva primljen u Vrhbosansko bogoslovno sjemenište kao kandidat Vrhbosanske nadbiskupije. Među kandidate za đakonat i prezbiterat primljen je 5. srpnja 2016. U službu čitača postavljen je 25. ožujka 2017., a u službu akolite 2. prosinca iste godine. Sve službe su mu podijeljene u nazočnosti poglavara i bogoslova u VBS-u. Na KBF-u u Sarajevu je diplomirao 9. studenog 2017. postigavši stupanj magistra teologije. Proveo je godinu dana pauze u župi sv. Josipa na Marijin Dvoru surađujući sa župnikom vlč. Oliverom Jurišićem. Vlastoručnu zamolbu za podjeljivanje svetog reda đakonata napisao je 15. listopada 2018.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27103
Petra Mihaela poslati na misiju u Beč.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
prvo velecasni adnan, pa ni pet ni sest nego mons. fouad iz jeruzalema u vrhbosanskoj nadbiskupiji. kod nas fuad extra muslimansko ime, a kod arapa cisto krscansko ...

http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=87432

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Moze li bosnjak po nacionalnosti postati katolik, i na taj nacin postati hrvat. Ovo nije iz ideoloskih razloga, cisto zbog putovnice i eu papira. Ja sam cuo price koje kazu da ne moze. Kao i da se krstis i sve, pa u ambasadu, pa opet ne moze. Ako ko zna kako moze, nek kaze.


ne znam kako je to sada, ali znam kako je to bilo u ratu i negdje do 1996. postojali su ljudi iz crkve koji su izdavali krstenice s kojima se mogla dobiti domovnica (jos ako si imo nekog da se izjasnjavao kao hrvat, recimo otac u nekoj staroj svjedodzbi). krstenica je uglavnom bila dovoljna. ako si mislio ostajat katolik, krstenica je bila dzaba, a posto uglavnom niko od tih nije mislio biti katolik davao se "dragovoljni prilog" u zupi u kojoj si krsten reda velicine 5000 tadasnjih njemackih maraka po principu izvolte, novci u dzep, hvala lijepa ... mislim da i sada krstenica moze presuditi u korist dobijanja domovnice, prica raja ceka se do 2 godine, ali posto sad to kod nas odavno nije aktualno vise, ne znam ... u ratu i odmah iza rata se domovnica dobijala u roku od 15 dana. vecina uglednih sarajlija ima hrvatsku putovnicu upravo preko krstenice, ukljucujuci i djecu vecine sda-ovaca, velikih i kako vidimo po potrebi krstenih muslimana. zli jezici i neprovjerene glasine tvrde da je i bivsa velika nada nase stranke muhamed g. bas tada promijenio ime u dennis gratz. doduse u to vrijeme je bio i veliki hrvatski pjesnik. ali ja to ne vjerujem :palacgore1

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bit cu kratak je napisao/la:
Moze li bosnjak po nacionalnosti postati katolik, i na taj nacin postati hrvat. Ovo nije iz ideoloskih razloga, cisto zbog putovnice i eu papira. Ja sam cuo price koje kazu da ne moze. Kao i da se krstis i sve, pa u ambasadu, pa opet ne moze. Ako ko zna kako moze, nek kaze.


Dok naučiš svu teologiju koja ti treba za to već si asimiliran i reći ćeš "jebeš islam, to sranje".
Što hoće reći takve stvari se ne rade zbog materijalne koristi. Svećenici jako dobro kuže takije.

Možda miješaš stvar kad migranti muslimani lažu da su prešli na kršćanstvo zbog papira. Prvo to su većinom protestantski glupi papci koji kite kuže. Drugo, migranti ne moraju učiti teologiju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Pa i nije mi problem nauciti teoloski dio, ako to ide tako. E sad ako sluzbeniku crkve i pored znanja teoloskog
kazem da sam agnostik/panteist, vjerujem da bi me nogiro iz crkve. E tu malo mora se takijat, cisto iz potrebe, inace bi ispo budala.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Znam ja za slucaj gdje je momak iz pobozne katolicke obitelji presao na islam, te otisao na neke islamske studije, vratio se kao imam. Nakon par godina se razbolio i umro. Roditelji ga sahranili po katolickom obredu, sa krizem na grobu.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 05 srp 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
DrMag je napisao/la:
Znam ja za slucaj gdje je momak iz pobozne katolicke obitelji presao na islam, te otisao na neke islamske studije, vratio se kao imam. Nakon par godina se razbolio i umro. Roditelji ga sahranili po katolickom obredu, sa krizem na grobu.


lol

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 06:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Moram isto reći, da ovih pojedinačnih slučajeva ima na svim stranama. Ne bih ja ovo uzimao za išta značajno. Oko 99,99% ljudi u BiH ostaje u svojoj konfesiji, a ovakvih pojedinčanih slučajeva će uvijek biti na svim stranama.


ovakvih pojedinacnih slucajeva ima vise nego se mediji usudjuju o tome pisati, a i sami ljudi koji su protagonisti konverzija o tome javno govoriti. za mene je vrhunac jedna sada srednjo-vjecna gospodja koja je kao cura pobjegla iz konzervativne pravoslavne obitelji velike cetnicke tradicije iz okolice sarajeva, udala se za bosnju, zavrsila medresu i sada je profesionalna bula (zenski muslimanski svecenik). :smajl043

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 08:05 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Upravo sam pročitala na nedjelja.ba
Viđam ga često na Misi i zapamtila sam ga jer jako lijepo čita.

@amiđa & @korrisnik na infuziji.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Sigurno govori tečni hrvatski, doduše ne znam je li i bosanski franjevci kao hercegovački inzistiraju na točnoj hrvatskoj artikulaciji i leksiku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
bura je napisao/la:
Upravo sam pročitala na nedjelja.ba
Viđam ga često na Misi i zapamtila sam ga jer jako lijepo čita.

@amiđa & @korrisnik na infuziji.



Jasta, evo od jutros se ne skidamo a aparata. :D Sta drugo ocekivati od nekoga u mjesanom braku? Tu je majcina bila glavna, ocito.Jbg, desi se. Ali srecom, vecina djece rodene od oca Bosnjaka slijede pravi put, Islam. Hvala Gospodaru na tome, i neka tako ostane. Amin!

Ovo ide na dusu njegovog oca.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Amiđa je napisao/la:
bura je napisao/la:
Upravo sam pročitala na nedjelja.ba
Viđam ga često na Misi i zapamtila sam ga jer jako lijepo čita.

@amiđa & @korrisnik na infuziji.



Jasta, evo od jutros se ne skidamo a aparata. :D Sta drugo ocekivati od nekoga u mjesanom braku? Tu je majcina bila glavna, ocito.Jbg, desi de. Ali srecom, vecina djece rodene od oca Bosnjaka slijede pravi put, Islam. Hvala Gospodaru na tome, i neka tako ostane. Amin!

Ovo ide na dusu njegovog oca.


Bog - Gospodar ne postoji.


Gdje si ti u Svedskoj ili Njemackoj?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 12:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35587
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Gospodar Bošnjaka živi u kabi u Meki.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Amiđa je napisao/la:
bura je napisao/la:
Upravo sam pročitala na nedjelja.ba
Viđam ga često na Misi i zapamtila sam ga jer jako lijepo čita.

@amiđa & @korrisnik na infuziji.



Jasta, evo od jutros se ne skidamo a aparata. :D Sta drugo ocekivati od nekoga u mjesanom braku? Tu je majcina bila glavna, ocito.Jbg, desi se. Ali srecom, vecina djece rodene od oca Bosnjaka slijede pravi put, Islam. Hvala Gospodaru Valentinu Inzku na tome, i neka tako ostane. Amin!

Ovo ide na dusu njegovog oca.


Nema Inzko nikakve veze sa tim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Gospodar Bošnjaka živi u kabi u Meki.


bosnjaci nemaju gospodara, sem donekle amerike. muslimani imaju, ali ne zivi u meki, vec je u pitanju omnipotentni bog kojeg poznajes kao jahve ili bog otac, a naziv alah je dobio jer je to bio naziv za plemenskog boga plemena kurejsija iz kojeg dolazi muhamed. tako da je taj naziv postao univerzalan medju arapima. nisam ni ja ljubitelj islamske tiranije, ali nema potrebe da se sire polu-informacije ovdje. nije ti ovo klix forum, dajte malo da drzimo nivo. sto se kabe i onog kamena tamo tice, to je ostatak hrama kojeg je podigao abraham sa sinom ismaelom da bi se proslavio jedan bog, rekli bi jahve danas, na temelju jos drevnijeg hrama kojeg su podigli adam i eva kad su poceli svoj zivot na zemlji nakon sto su prognani iz raja. taj je hram unistila poplava koju je prezivio samo noah (+ svi ostali na barci).

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 06 srp 2019, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
kaba je danas samo muslimanska, ali u teoloskom smislu pripada i zidovima i krscanima, jer je abraham i njihov praotac, a svi ljudi potjecu od adama i eve, kao uostalom i sveta mjesta po izraelu, babilonu i egiptu. tu je korijen svih abrahamskih religija. kad se kaba otvori za zidove i krscane, tek tada ce nastupiti vrijeme mira medju ljudima. kako bi biblijski proroci danas gorko plakali nad ljudima i njihovim zlodjelima. :sad

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 09 srp 2019, 05:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Stinger19 je napisao/la:
kaba je danas samo muslimanska, ali u teoloskom smislu pripada i zidovima i krscanima, jer je abraham i njihov praotac, a svi ljudi potjecu od adama i eve, kao uostalom i sveta mjesta po izraelu, babilonu i egiptu. tu je korijen svih abrahamskih religija. kad se kaba otvori za zidove i krscane, tek tada ce nastupiti vrijeme mira medju ljudima. kako bi biblijski proroci danas gorko plakali nad ljudima i njihovim zlodjelima. :sad


Kaba je paganska. Nije bezveze Muhamed zapalio sve kumire i kipiće raznolikih konkurentskih arapskih paganskih bogova koji su drugarski svi zajedno bili smješteni unutra i "posvetio" je jednom od tih bogova, alahu.

Ne postoje nikakvi povijesni dokazi da su krscani ili zidovi hodocastili u kabu, a i zasto bi? Krscani ne hodocaste na takva mjesta, a Zidovi hodocaste prakticki samo u Jeruzalem. A ni jedni ni drugi nema smisla da hodocaste u kucu s kipovima arapskih bogova. :neznam To s toboznjom vaznoscu kabe prije islama, je Muhamedova izmisljotina kao i njegov let na ptici u Jeruzalem. Nije nikad bio u Jeruzalemu. U trenutku kad je on po prvi put dosao u kabu, to je bilo cisto pagansko svetiste, i ne postoje dokazi, niti tradicije, da je ikada prije bilo drugacije. Cak i da je bilo necega prije, on to nije mogao znati jer tada nisu postojali arheologija i povijest kao znanstvena discipilina.

Krscani hodocaste zbilja svakakvim stvarima, no meteorit nije medju njima. Zidovi prakticki samo Hram. Eventualno grob Schneersona ovi u Brooklynu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako je Adnan Jašarević u Sarajevu postao katolički svećenik i uzeo ime Petar Mihael
PostPostano: 09 srp 2019, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2019, 14:26
Postovi: 904
Citat:
Kaba je paganska. Nije bezveze Muhamed zapalio sve kumire i kipiće raznolikih konkurentskih arapskih paganskih bogova koji su drugarski svi zajedno bili smješteni unutra i "posvetio" je jednom od tih bogova, alahu.

Ne postoje nikakvi povijesni dokazi da su krscani ili zidovi hodocastili u kabu, a i zasto bi? Krscani ne hodocaste na takva mjesta, a Zidovi hodocaste prakticki samo u Jeruzalem. A ni jedni ni drugi nema smisla da hodocaste u kucu s kipovima arapskih bogova. :neznam To s toboznjom vaznoscu kabe prije islama, je Muhamedova izmisljotina kao i njegov let na ptici u Jeruzalem. Nije nikad bio u Jeruzalemu. U trenutku kad je on po prvi put dosao u kabu, to je bilo cisto pagansko svetiste, i ne postoje dokazi, niti tradicije, da je ikada prije bilo drugacije. Cak i da je bilo necega prije, on to nije mogao znati jer tada nisu postojali arheologija i povijest kao znanstvena discipilina.

Krscani hodocaste zbilja svakakvim stvarima, no meteorit nije medju njima. Zidovi prakticki samo Hram. Eventualno grob Schneersona ovi u Brooklynu.



povijest abrahamskih religija ti izgleda nije jaca strana, uopce si slabo opce-povijesno obrazovan. ne samo da su krscani i zidovi hodocastili u kabu, nego su tamo zivjeli prije muhamedovog vremena i bili vecinsko urbano stanovnistvo u meki. muhamed je kod krscana i zidova u meki i damasku slusao biblijske pripovijesti i upoznao se sa biblijom. arapi iz pustinje su bili politeisti ili mnogobozci, i oni su dolazili u meku da trguju, a sa vremenom im je dozvoljeno da postavljaju statue svojih bogova u abrahamov hram, jer su imali vojnu nadmoc pa su zidovi i krscani morali da im popuste, a ujedno i da ih osvoje da trguju i usmjeravaju karavane na meku. saudijska kraljevska obitelj al-saud je bila zidovske vjere prije prelaska na islam u muhamedovom vremenu. to se kod njih prati i zna kroz stoljeca. arapi i stranci krscani i zidovi su hodocastili u kabu rame uz rame sa politeistima. danasnja kaba je izgradjena na cosku orginalnog abrahamovog hrama, pa sada mozes misliti koliki je to hram bio, koliko je hodocasnika mogao primiti. postoje arheoloski dokazi da je u meki bilo jako i krscansko i zidovsko i politeisticko prisustvo, zapravo na citavom arabljanskom poluotoku, ali je saudijska drzava zabranila iskopavanja da se islam ne bi dovodio u pitanje. citava arabija je jedno ogromno arheolosko nalaziste jos neistrazeno i koje ce tek otkriti svoja cuda. vodi se velika borba u arheologiji da barem neko dobije dopustenje da kopa, i to je zasada moguce samo na rubovima poluotoka.

_________________
mozda je sve sto govorim teska zajebancija, a mozda i zbilja. e to je sad pitanje ....


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hoblatopla, iprodano, Tomba17 i 259 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO