HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 05:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Naša Kvačica je napisao/la:
na lova od donacija ustvari kod njega, itd...


Pa kako reče Alija: "Sve je u Alahovim rukama, samo su pare kod Bakira" :mrgreen:


:mrgreen:

ne, panika je. Ništa se nije napravilo. Tamo vrije, balon se napuhuje, možda nismo ni svjesni koliko. 15 godina od rata, prevelika nadanja, ništa s enije dogodilo kako su očekivali.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Inkvizitor je napisao/la:
:mrgreen:

ne, panika je. Ništa se nije napravilo. Tamo vrije, balon se napuhuje, možda nismo ni svjesni koliko. 15 godina od rata, prevelika nadanja, ništa s enije dogodilo kako su očekivali.



Sad su dobili 1.5 milijardi od MMF-a.


Sad ce se situacija ipak malo primiriti kad puste tu lovu medju narod.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Bosnjaci su prije svega nezadovoljni ekonomskim stanjem, pada im natalitet rapidno prije svega zbog slabog ekonomskog stanja, novaca je sve manje, politicka razjedinjenost je sve veca (sa vecom ekonomskom krizom, sve je vise onih sto placu za Titovim vremenima, a takvi ne odgovaraju u svebosnjackoj ofanzivi) ujedno su jako zavidni susjedima, Hrvatima najvise.

Ne navijaju oni za Tursku i Brazil sto ih vole (ok, Turke mozda i simpatiziraju, ne mozda vec sigurno) vec sto moraju udariti kontru Hrvatima. Iz ciste zavisti, a to mnogi od njih i privatno priznaju.
Zavide uredjenijoj drzavi, definiranom narodu i naciji kakvi su Hrvati, dok oni jos uvijek boluju od porodjajnih muka.

Tihica ne vole jer pristaje na prakticnu podjelu drzave, sad sto on pristaje na neminovnost, to njih ne benda... oni su zatrovani idejom da BiH mora opstati jedinstvena, jer ako se podijeli, nece vise biti ni njih kao naroda. Sto mozda i nije daleko od istine, realno gledano.
Medjutim, svaki vodja ih prevari, jer nema drugog izbora. Moze im pricati bajke kao Silajdzic, ali na koncu mora prihvatiti realnost da Srbi i Hrvati nece otici iz Bosne i Hercegovine, i ostaviti je 100% Bosnjacima. Svako realan je toga svjestan, ali kako to objasniti sirim narodnim bosnjackim masama.
U panici su oni, zestokoj. Uzdali su se u MZ, da ce im ona drzavu sacuvati, ali sa Assdownom je i ta iluzija polako nestala. Mislim, sacuvati kao jedinstvenu, centralisticku, a ona ce opstati ovako ili onako jer BiH ne moze nestati bar u nekom vremenskom periodu, ali nece biti onakva kakvom je Bosnjaci zele.

Tihi predao oruzje, Bakir lopov, svjesni su oni toga, pa ne znaju sta je manje zlo. Tako gledano, steta je sto Hrvati nemaju bolje i kvalitetnije politicke opcije, dalo bi se tu stosta usicariti. Posebno ako se vidi da MZ sve blagonaklonije gleda na hrvatske zahtjeve. Stranci su ipak prije svega pragamticni ljudi, vide da ne ide diktat, ajmo se onda dogovoriti. A Bosnjacima nikakav dogovr ne odgovara, jer moraju pristati na zahtjeve Srba i Hrvata.

Vreca rogova, ebote.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
vanjushka je napisao/la:
Bosnjaci su prije svega nezadovoljni ekonomskim stanjem, pada im natalitet rapidno prije svega zbog slabog ekonomskog stanja, novaca je sve manje, politicka razjedinjenost je sve veca (sa vecom ekonomskom krizom, sve je vise onih sto placu za Titovim vremenima, a takvi ne odgovaraju u svebosnjackoj ofanzivi) ujedno su jako zavidni susjedima, Hrvatima najvise.



MMF u tri godine daje BiH 1,2 milijarde eura

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/ ... 44473.html

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
vanjushka je napisao/la:
Bosnjaci su prije svega nezadovoljni ekonomskim stanjem, pada im natalitet rapidno prije svega zbog slabog ekonomskog stanja, novaca je sve manje, politicka razjedinjenost je sve veca (sa vecom ekonomskom krizom, sve je vise onih sto placu za Titovim vremenima, a takvi ne odgovaraju u svebosnjackoj ofanzivi) ujedno su jako zavidni susjedima, Hrvatima najvise.

Ne navijaju oni za Tursku i Brazil sto ih vole (ok, Turke mozda i simpatiziraju, ne mozda vec sigurno) vec sto moraju udariti kontru Hrvatima. Iz ciste zavisti, a to mnogi od njih i privatno priznaju.
Zavide uredjenijoj drzavi, definiranom narodu i naciji kakvi su Hrvati, dok oni jos uvijek boluju od porodjajnih muka.

Tihica ne vole jer pristaje na prakticnu podjelu drzave, sad sto on pristaje na neminovnost, to njih ne benda... oni su zatrovani idejom da BiH mora opstati jedinstvena, jer ako se podijeli, nece vise biti ni njih kao naroda. Sto mozda i nije daleko od istine, realno gledano.
Medjutim, svaki vodja ih prevari, jer nema drugog izbora. Moze im pricati bajke kao Silajdzic, ali na koncu mora prihvatiti realnost da Srbi i Hrvati nece otici iz Bosne i Hercegovine, i ostaviti je 100% Bosnjacima. Svako realan je toga svjestan, ali kako to objasniti sirim narodnim bosnjackim masama.
U panici su oni, zestokoj. Uzdali su se u MZ, da ce im ona drzavu sacuvati, ali sa Assdownom je i ta iluzija polako nestala. Mislim, sacuvati kao jedinstvenu, centralisticku, a ona ce opstati ovako ili onako jer BiH ne moze nestati bar u nekom vremenskom periodu, ali nece biti onakva kakvom je Bosnjaci zele.

Tihi predao oruzje, Bakir lopov, svjesni su oni toga, pa ne znaju sta je manje zlo. Tako gledano, steta je sto Hrvati nemaju bolje i kvalitetnije politicke opcije, dalo bi se tu stosta usicariti. Posebno ako se vidi da MZ sve blagonaklonije gleda na hrvatske zahtjeve. Stranci su ipak prije svega pragamticni ljudi, vide da ne ide diktat, ajmo se onda dogovoriti. A Bosnjacima nikakav dogovr ne odgovara, jer moraju pristati na zahtjeve Srba i Hrvata.

Vreca rogova, ebote.



Vanjushka je to odlično detektirao, ja bi još dodao da su u situaciji kao čovjek koji pati od klaustrofobije a zatvoriš ga u lift. Eto tako se oni osjećaju. Praktično govoreći oni su u getu. A jadni uzdaju se u tu međ. zajednicu više nego u Allaha. Slušali smo ih kako govore o haškom sudu. Ko o božanstvu. Ja sam predlagao da kjabu premjeste iz Meke u Hag, pa da pojam hadžije dobije i konkretno značenje. Oni su se toliko ufali u tu međ. zajednicu a mogli su al neumni kakvi već jesu iz ratnih zbivanja shvatiti da bi ta Europa najrađe da ih tu nema.

I sad su udarili glavomo zid. Još su na početku a vrije, a mislili su da će dosad sve riješiti.Vrije na sve strane. Ko balon koji se napuhuje preko mjere pa mora negdje odušit ili će puknuti. To treba uzeti u obzir.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ma nisu oni u nikakvom getu.

U "getu" koji ima površinu 13 000 km2, što je površina Crne Gore.
Što bi oni, pa oni su mali narod, ima ih jedva preko milion i po.

Gustoća naseljenosti Bošnjakistana je 123 st/km2. To je europski prosjek.
Nizozemska 395 st/km2.
Belgija 341st/km2.
UK 246 st/km2
Njemačka 232 st/km2.
Italija 193 st./km2.
Švicarska 176 st/km2.
Danska 126
Poljska 123.
Srbija ima gustoću naseljenosti 100 st/km2, što je malo manje od Bošnjakistana (123).

Ako Poljacima i Talijanima nije tjesno, što bi bilo njima?
Ionako su većina teritorija koje drže Srbi šume i livade (istočna RS), a Hrvati livade i planine (Dinarsko područje).

Kao tijesno im, a sami se zbijaju u Sarajevo.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 16:58 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Josipe, te pare ne idu samo Bosnjacima ;)

Mada mislim da to i ne znaci puno, Federacija je kako citam, pred bankrotom. Treba sad popuniti rupe, da brod ne potone, ali slijedom logike, zakrpljen brod nece potonuti danas ali hoce sutra.

Dobro inkvi kaze, klaustrofobija. Pa tome u prilog idu i iluzije koje oni mantraju (da se vidjeti i na forumu ha er, iz njihovih stavova, mada ja mislim da ono jihad armije tamo sto dolazi vecinom nisu normalni ljudi, Dragan i slicni) dakle iluzije o tome kako su oni neki faktor u sirem regionu. Malo se sakrili iza ledja MZ i onako kao mis dok ide mostom pored slona pa kaze "ajme, al` tutnjimo!"
Iluzija u koju su sami sebe uvjerili, a svjesni su da su opkoljeni sa svih strana.

Mene samo zanima na koju ce ih laz sljedeci lider upecati. Hare je potrosio 100% BiH, i "ukidamo Republiku Srpsku od utorka".
Na sta ce ih pecati Bakir, a na sta Tihi. Bice zanimljivo vidjeti. Tihi je pokusao biti pragmatican, pa su ga maltene kamenovali. Da sta se on ima dogovarati sa Srbima i Hrvatima, kad imamo ba Komsica i Lazovica, Pejanovica u Sarajevu. Metni ih u predsjednistvo i eto Srba i Hrvata za dogovor :mrgreen:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Robbie MO je napisao/la:
Ma nisu oni u nikakvom getu.

U "getu" koji ima površinu 13 000 km2, što je površina Crne Gore.
Što bi oni, pa oni su mali narod, ima ih jedva preko milion i po.

Gustoća naseljenosti Bošnjakistana je 123 st/km2. To je europski prosjek.
Nizozemska 395 st/km2.
Belgija 341st/km2.
UK 246 st/km2
Njemačka 232 st/km2.
Italija 193 st./km2.
Švicarska 176 st/km2.
Danska 126
Poljska 123.
Srbija ima gustoću naseljenosti 100 st/km2, što je malo manje od Bošnjakistana (123).

Ako Poljacima i Talijanima nije tjesno, što bi bilo njima?
Ionako su većina teritorija koje drže Srbi šume i livade (istočna RS), a Hrvati livade i planine (Dinarsko područje).

Kao tijesno im, a sami se zbijaju u Sarajevo.


Prika nisi shvati zašto se kaže da su oni u getu. Aj malo..ono znaš... ;)

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 06 svi 2009, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Inkvizitor je napisao/la:

Prika nisi shvati zašto se kaže da su oni u getu. Aj malo..ono znaš... ;)



Misliš zato što su oni muslimani, a okruženi kršćanskom europom?
Ili što su potpuno okruženi sa Srbima i Hrvatima? ;)

To da, oni su u "getu" po više definicija, ali ne bih rekao da su ugroženi zbog veličine teritorija.
Oni zapravo drže kvalitetan dio zemlje.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 13 svi 2009, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Kako stvari stoje, Tihić će pobjedit u utrci za predsjednika.

Meni je prilično jasno i zašto.
Da se pita muslimanski narod, ne bi ga izabrali.
Međutim pitaju se stranački delegati i pozicioneri.
Većini njih je stalo da očuvaju svoju poziciju, a najbolji način za to je očuvanje dotadašnjeg stanja.
Znamo da kad se promijeni šef to je razdoblje najveće promjene kadrova.
Jednostavno, glasajući za Tihića glasaju za očuvanje svojih stranačkih pozicija.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 19 svi 2009, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
"Kao pozitivan primjer djelovanja bh. lidera Biden je istaknuo nastup predsjednika SDA Sulejmana Tihića u Narodnoj skupštini RS-a."

U prijevodu:
"Ja kao prijatelj od Lepog poručujem da više volim Tihija." :mrgreen:
Gurnu ti ga jaran Harise.

Još jedan otvoreni vjetar u leđa Tihiću, možda jedinom normalnom muslimanskom političaru.
Otvorena podrška Amerike Tihiću.


Tihić sav sretan:
"Predsjednik SDA Sulejman Tihić je jedini bh. političar koga je potpredsjednik Biden javno pohvalio u svom govoru u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Tihić je izjavio da je za njega to jedna vrsta satisfakcije zbog svih napada i nerazumijevanja kojima je bio izložen zbog politike dijaloga i kompromisa, za koju je uvjeren da je jedini način za rješavanje problema u BiH.
Upitan da li je ova Bidenova izjava podrška njegovoj ponovnoj kandidaturi za predsjednika SDA sedam dana prije kongresa ove stranke, Tihić je rekao da je to "priznanje za kontinuitet njegovog političkog djelovanja, od aprilskog paketa do prudskog procesa".
Stjecaj je okolnosti da je ta izjava data pred Kongres SDA, smatra Tihić."



--> Znakovito Tihić je jučer, dan prije dolaska Bidena rekao:
Ja sam protiv bošnjačke i muslimanske BiH, a za kompromis i dogovor
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... -i-dogovor
- dijaspora im poludila na ove njegove riječi i nazvala ga IZDAJNIKOM.
Izdajnikom čega?

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 21 svi 2009, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... icnom-duhu

Izetbegović: Vaspitan sam u bosanskom porodičnom duhu
Bosanski porodični duh tradicionalno insistira na poštenju...



Lol, zar to nije onaj Izetbegović koji se druži sa albanskom mafijom, i za koga se sumnja da je prebacivao milijarde od donacija muslimanima, na račune u Austriji?

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 21 svi 2009, 14:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30347
Robbie MO je napisao/la:
--> Znakovito Tihić je jučer, dan prije dolaska Bidena rekao:
Ja sam protiv bošnjačke i muslimanske BiH, a za kompromis i dogovor
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... -i-dogovor
- dijaspora im poludila na ove njegove riječi i nazvala ga IZDAJNIKOM.
Izdajnikom čega?


Izdajnikom Bosne ba, ćega bi drugog. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

800 of 2558 - 31.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 21 svi 2009, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
--> Znakovito Tihić je jučer, dan prije dolaska Bidena rekao:
Ja sam protiv bošnjačke i muslimanske BiH, a za kompromis i dogovor
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/aktu ... -i-dogovor
- dijaspora im poludila na ove njegove riječi i nazvala ga IZDAJNIKOM.
Izdajnikom čega?


Izdajnikom Bosne ba, ćega bi drugog. :-bicedobro


Ispuhat će i taj dijasporski balon kada se asimiliraju u te zapadne zemlje i kada se rodi druga generacija novopečenih Amerikanaca, Šveđana. Ipak su Europljani, bijelci (sami tvrde da su najviše "plavi"), i većinom sekularni, dakle vrlo podložni integraciji. Baš gledam neke od njih kako su anglicizirali i germanizirali imena....jadna Dženita se predstavlja kao Jenny i sl :-top

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Upravo je u tijeku glasanje za predsjednika SDA.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Robbie MO je napisao/la:
Upravo je u tijeku glasanje za predsjednika SDA.


Napeto je ko Mujini tregeri!

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30347
A za koga mi navijamo? :-zubati

Sad mi se čini da bi najbolje bilo da pobijedi Bakir, da se malo gonjaju sa Amerikancima. :-loptam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

800 of 2558 - 31.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Evo da stavim par isječaka iz Bakirovog govora:


"BismilahirRahmanirRahim

Cijenjeni Predsjedniče, cijenjeni delegati, dragi gosti, dame i gospodo

Selam alejkum i dobar dan,
( :shock: ajd dobro, koliko god se nama činilo provoktivno, ovo više cijenim nego lažljivo multietniĆarenje)
Izuzetnu čast i zadovljstvo mi predstavlja biti dijelom ovog veličanstvenog sabora koji je okupio najprivrženije i najuticajnije članove prve bošnjačke i bosanske političke stranke." (...)

(...i jedan dio zanimljiv Ultrasu)

"Reforme su završile porazno, stanje i odnosi u koaliciji su na iviici raspada, kriza u BH društvu je zbog toga najdublja u posljednjih deset godina. Najveću štetu trpe Bošnjaci, naročito povratnici, dijaspora, omladina. Bosnu i Hercegovinu je samo u prošloj godini napustilo skoro 30.000 mladih, starosne dobi od 20 do 39 godina. To je porazan podatak, koji svakog od nas mora da zabrine."


:shock: :shock: :shock: :shock: WTF?!?!?!?

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Naša Kvačica je napisao/la:
A za koga mi navijamo? :-zubati

Sad mi se čini da bi najbolje bilo da pobijedi Bakir, da se malo gonjaju sa Amerikancima. :-loptam


Ja ne znam. Možda bi promjena donijela zanimljiviju budućnost ali Tihić mi djeluje kao sklon kompromisima. Njegov reizbor bi možda bio znak da je i sama stranka spremna na iste. Bumo vidli.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30347
Bakir je napisao/la:
"BismilahirRahmanirRahim


rahim akim bakir hakir i tebi :-zubati

Bakir je napisao/la:
Najveću štetu trpe Bošnjaci, naročito povratnici, dijaspora, omladina.[size=150] Bosnu i Hercegovinu je samo u prošloj godini napustilo skoro 30.000 mladih, starosne dobi od 20 do 39 godina. To je porazan podatak, koji svakog od nas mora da zabrine."


De nedajte da jack slučajno sazna za ovo, bojim se teško će mu past. :-neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

800 of 2558 - 31.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
De nedajte da jack slučajno sazna za ovo, bojim se teško će mu past. :-neznam


Što je najgore čini se da nije bezveze bubno. :shock:

Bosnu i Hercegovinu je od 2006. godine napustilo preko 100.000 mladih, kaže izvršni direktor Omladinske informativne agencije BiH Jan Zlatan Kulenović:
http://www.slobodnaevropa.org/content/m ... 94110.html :-neznam

48% mladih će napustiti BiH ako dobiju priliku:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,214 ... 42,00.html

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30347
hercegovac1981 je napisao/la:
Ja ne znam. Možda bi promjena donijela zanimljiviju budućnost ali Tihić mi djeluje kao sklon kompromisima. Njegov reizbor bi možda bio znak da je i sama stranka spremna na iste. Bumo vidli.


To je stvarno zanimljivo pitanje. Tihić je u načelu bolji za nas, ali će Bakiru Amerikanci sigurno dati batinu, dok bi Tihiću mogli dati mrkvu jer je "za kompromis", tko zna možda preko naših leđa. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

800 of 2558 - 31.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30347
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
De nedajte da jack slučajno sazna za ovo, bojim se teško će mu past. :-neznam


Što je najgore čini se da nije bezveze bubno. :shock:

Bosnu i Hercegovinu je od 2006. godine napustilo preko 100.000 mladih, kaže izvršni direktor Omladinske informativne agencije BiH Jan Zlatan Kulenović:
http://www.slobodnaevropa.org/content/m ... 94110.html :-neznam


Ja sam pretpostavljao da to mora biti tako, mada sam mislio da je riječ o 10-15 000 Bošnjaka godišnje. Bošnjački argument, kao oni moraju ostati u BiH jer Hrvati imaju putovnicu a oni kao ne mogu izać mi je uvijek zvučao sumnjivo. Ako netko želi ići (a navodno želi preko 70%), naći će i mogućnosti kako to sprovesti, ovako od oka padaju mi na pamet barem tri legalna načina. :roll:

Samo nisam htio spominjati bez dokaza jer i ovako već zvučim kao ultra optimist. :mrgreen:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

800 of 2558 - 31.27%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ja se ipak nadam pobjedi Tihića, jer je on mekanija bošnjačka opcija, s kojom možemo razgovarat.

Ako izaberu Bakira najebat će od Amerike, ne bi me čudilo da u roku od mjesec dana obavještajne službe puste u "medijski promet" razne interesantne stvari koje je Bakir radio prije 10 godina ( sumnja se da je on naredio ubojstvo Leutara, i da je povezan s nestankom milijardi od donacija)

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat za prijestolje u SDA
PostPostano: 26 svi 2009, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Zanimljivi rezultat ankete sa stranica Dnevnog avaza.

Za koga od kandidata za predsjednika bi glasali na predstojećem Kongresu SDA?

Sulejman Tihić

2134 glasa - 24%

Adnan Terzić

4082 glasa - 46%

Bakir Izetbegović

2711 glas - 30%

Ukupno 8927 glasova

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO