HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
General Mijo Jelić: Nisam počinio zločin; ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik

kol 02, 2020

Zlatan Mijo Jelić, zapovjednik Specijalne policije MUP-a Hrvatske Republike Herceg-Bosne odgovorio je za Narod.hr na optužbe SDA, odnosno konstrukciju da bi umjesto odlikovanja od predsjednika Republike Hrvatske trebao biti izručen BiH.

Napadi na njegov račun od strane SDA dolaze u trenutku kada je na mjesto ministra sigurnosti BiH imenovan Selmo Cikotić, kontroverzni pripadnik Armije BiH koji imao veliku ulogu u protjerivanju i progonu bugojanskih Hrvata.

General Zlatan Mijo Jelić je najmlađi ratni general HVO-a, a njegove su postrojbe pridonijele izvršenju VRO Oluje. Iako je državljanin samo Republike Hrvatske te svoju nevinost dokazuje u procesu koji kreće u Hrvatskoj, SDA tvrdi da ga treba izručiti u BiH, gdje bi mu se sudilo po zakonu koji u vrijeme rata nije niti vrijedio. Pri tome, optužnica protiv njega koja ima više 6000 stranica je pročitana i potvrđena u samo sedam radnih dana.

Specijalna policija Herceg-Bosne i operacija Ljeto ’95.

“Odlikovanje primaju svi pripadnici, odnosno kompletna postrojba Specijalne policije MUP-a Hrvatske Republike Herceg-Bosne. Ovo odlikovanje je dokaz koliko su pripadnici MUP-a Hrvatske Republike Herceg-Bosne imali veliki i nemjerljiv doprinos u Domovinskom ratu, a samim time i u svim operacijama koje su dovele do VRO Oluje i njene same operacije.

Specijalna policija, u suradnji s Četvrtom i Sedmom gardijskom brigadom, 28. srpnja u operaciji Ljeto ’95. u ranim jutarnjim satima ulazi i zauzima Bosansko Grahovo i na taj način presijeca komunikaciju Knin-Banja luka i s operacijom Ljeto ’95. Knin dolazi u totalno okruženje te bosanski Srbi više nisu u stanju slati bilo kakvu pomoć krajiškim Srbima niti su mogli intervenirati”, rekao je general Jelić za Narod.hr.

Inače, sektor Specijalne policije Herceg-Bosne osnovan je u prvom mjesecu 1994. godine.

Nisam počinio nikakav zločin i nemam dvojno državljanstvo

"Što se tiče prozivanja mene osobno od svih muslimanskih stranaka, na čelu s SDA i SDP-om BiH, mogu samo reći da ja osobno nikad nisam zapovjedio ni počinio bilo kakav ratni zločin, što je vidljivo i iz optužnice koja je podignuta protiv mene, a koju sam preko svojih odvjetnika dobio početkom 2016. godine. Također želim naglasiti da se cijela optužnica svodi na udruženi zločinački pothvat i agresiju Hrvatske na Bosnu i Hercegovinu. U toj optužnici se uglavnom spominju sve postrojbe HVO-a, svi viši ratni zapovjednici, a u jednom momentu se spominje da smo svi sastavni dio udruženog zločinačkog pothvata na čelu s Gojkom Šuškom, Franjom Tuđmanom, Dariom Kordićem i Matom Bobanom.

Važno mi je naglasiti, ja nemam dvojno državljanstvo. Ja sam državljanin samo Republike Hrvatske, nisam državljanin Bosne i Hercegovine. Ja nisam nikakav bjegunac, da sam dobio da se izjasnim o krivnji u svezi optužnice iz pravosuđa BiH, početkom 2016. u Zagrebu i uredno sam se odazvao tom pozivu te sam dao iskaz Županijskom sudu u Zagrebu. Nisam imao poziv u Sarajevo”, rekao je zapovjednik Specijalne postrojbe MUP-a Hrvatske Republike Herceg-Bosne.

'Moja agonija i moj progon počinju kada sam postao svjedokom obrane šestorke u Haagu'

“U javnosti posebno želim prvi puta naglasiti, moja agonija i moj progon počinje od 2009. godine kada sam prihvatio biti svjedok obrane na poziv obrane Valentina Ćorića, našoj šestorci u Haagu, i nakon toga sam imao pritiske od Ureda haaškog tužiteljstva u Sarajevu koji vršio na mene pritisak da moram biti svjedok suda, da ne smijem biti svjedok obrane, i ako ne budem svjedok suda, da će podignuti protiv mene optužnicu. Ja sam kategorički odbio bilo kakvo koketiranje s vragom, bio sam dva puta u Haagu svjedok obrane i Haaški tribunal u suradnji s tužiteljstvom BiH ispunio je svoje prijetnje i podigao optužnicu protiv mene.

Još jednom želim poručiti da nisam ni počinio ni zapovjedio bilo kakav zločin, što ću dokazati u procesu koji kreće u Hrvatskoj. Svima koji me žele zastrašiti još jednom poručujem da sam ponosan na svoj ratni put, ponosan na zapovijedanje postrojbama Specijalne policije i da sam ponosan što sam bio vojnik Franje Tuđmana, Gojka Šuška, Mate Bobana i Ante Gotovine”, rekao je general Zlatan Mijo Jelić.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Zaista je fascinantna motiviranost Muja da kmeče zbog dešavanja u Hrvatskoj dok hin se na 10 km iznad njiha nalazi Studentski dom Dr. Radovan Karadžić. :neznam
Vole ljudi da kmeče pa to ti je. Da ne vole dosadilo bi im ili bi pali u depresiju.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 20:05 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Zločesti UZP-ovci Hrvati i genocidaši Srbi dok je naša Armija BiH bila "antifašistička" po Nerminu Nikšića.

Rezanja glava i ritualna ubojstva s ciljem kalifata su bila borba protiv fašizma, zbog toga Nermin klanja fatihu osuđenom ratnom zločincu Rasimu Deliću.

Zbog toga i podržava SDA Muslimansko bratstvo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 20:14 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Sjajna prilika da se u RH vise razgovara o BiH. Ova odlikovanja i Clintonovi dokumenti su savrsen slagvort.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: General Mijo Jelić: Ponosan sam što sam bio Tuđmanov, Šuškov i Gotovinin vojnik
PostPostano: 02 kol 2020, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Zanimljivo kako se polagano probija istina o Herceg-Bosnu u RH mainstream medijima.
Danas na dnevniku RTL-a Pavao Miljavac objašnjava novinaru kako muslimani sude po dva zakona jedan za svoje di nema UZP a drugi posebno za Hrvate. Novinar naravno pravi se plesav pa provocira jel nije nezgodno sto bas Jelić prima nagradu zato sto je optuzen. RTl je najgora televizija, uvjerljivo najvise protuhrvatskih stavova. Vijesti po nalogu hambasade.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Naša Kvačica i 283 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO