HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 15:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Opasan mali.

Citat:
DŽAFEROVIĆ: Neka u RS povedu računa da ih nema bez BiH, DODIK: Srbima neće uraditi isto što i Hrvatima

Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, rekao je da Republika Srpska može biti samo administrativna jedinica unutar ustavopravnog poretka Bosne i Hercegovine ili ne postojati kao entitet uz poruku ”da dobro povedu računa o tome”.

Govoreći o navodima da će tokom pregovorima Srbije i Kosova u Sjedinjenim Američkim Državama, govora biti i o statusu Republike Srpske, Džaferović je naglasio da se radi o “smišljenom pokušaju”, piše N1.

– Radi se o smišljenom pokušaju da se poveže Bosna i Hercegovina i status bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska s budućim pregovorima Srbije i Kosova koji trebaju da se dese 2. septembra. I odmah da kažem da je to uzaludan posao i to se nikada neće dogoditi. RS i Kosovo nemaju ništa zajedničiko, jedno što je zajedničko je to što je Miloševićev režim i u Bosni i Hercegovini i na Kosovu izvršio masovne zločine. Republika Srpska može biti samo administrativna jedinica unutar ustavopravnog poretka Bosne i Hercegovine ili ne postojati kao entitet, neka dobro povedu računa o tome. Svako povezivanje BiH sa pregovorima Srbije i Kosova vodi kompletan region u destabilizaciju, ispričao je Džaferović u razgovoru s Tinom Jelin Dizdar.

Potom je rekao da Srbija treba na djelu dokazati prijateljstvo prema Bosni i Hercegovini. Istakao je da ne postoji nikakva poveznica između BiH s pregovorima Srbije i Kosova.

– To su odvojene stvari. Oni vole da kažu da su garant Dejtonskog mirovnog sporazuma. Srbija je učesnica u ratu u BiH, ona je vršila agresiju i zbog toga je potpisnica. Obaveza koja iz Dejtonskog mirovnog sporazuma za potpisnice Srbiju i Hrvatsku, obaveza je da poštuju suverentitet i terirotirijalni intergiret Bosne i Hercegovine i da ne poduzimaju nijednu radnju koja bi to ugrozila. Nemaju nikakva prava, a pogotovo ona prava koja oni u svakodnevnoj praksi imaju da kažu, poručio je Džaferović.

Podsjećamo, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i premijerka Ana Brnabić sastaće se sutra u Beogradu s članom Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom, predsjednivom Republike Srpske Željkom Cvijanović i premijerom Radovanom Viškovićem.

Sastanak će biti održan u 10 sati u zgradi Generalnog sekretarijata predsjednika Srbije na Andrićevom vencu.

Očekuje se da će na ovom sastanku biti govora o dokumentu koji je Dodik uputio Vučiću a u kojem se “ukazuje na antidejtonsko ponašanje visokog predstavnika međunarodne zajednice u BiH”. Dodik je rekao da su na taj način željeli da pokažu “da zapadne zemlje imaju dvostruke aršine kada je riječ o pitanjima Republike Srpske i Kosova”.

Prema riječima Cvijanović, dokument ne tretira pitanje Kosova, ali tretira pitanje Republike Srpske.

– I ako negdje postoje određena rješenja koja se gledaju u paketu onda bi moglo da se kaže da su i ovo pitanja koja treba posmatrati u paketu, kazala je Cvijanović.

Ovaj potez izazvao je burne reakcije političara i javnosti u BiH.

“Nemojte vi nama prijetiti”

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je za Srnu da bošnjački član Predsjedništva BiH Šefik Džeferović nije autoritet, niti relevantan da priča o Republici Srpskoj.

Razlika između mene i Džaferovića je ta što je on bio komadant u ratu, a ja samo političar. Bio sam poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske što mi je bio ratni raspored, dok je Džaferović bio komadant policije koja je morala da procesuira one koje su sjekli srpske glave u Zenici, gdje je bila njegova zona odgovornosti, a ništa nije preduzeo. I ko je on da priča šta mi možemo ili ne? Nije uopšte relevantan – rekao je Dodik danas novinarima u Banjaluci.

On je istakao da Džaferović nije autoritet koji bi mogao nešto da priča jer je 15. avgusta 1993. ili 1994. godine, o čemu postoje zapisi tadašnjeg Centra službi bezbjednosti Zenica, prisustvovao odsijecanju glava srpskim vojnicima što su radili mudžahedini, prenosi Srna.

– Nijednog trenutka nisam bio prisutan, niti gledao kada su stradali pripadnici drugih naroda. On ništa nije preduzeo i zaštitio ratne zarobljenike koje štiti međunarodna konvencija. Zašto ih nije zaštitio? Kako da mi vjerujemo u BiH koju on predstavlja? – upitao je Dodik.

Prema njegovim riječima, Džaferović ima najmanju mogućnost da prijeti Srbima.

– Nemojte vi nama prijetiti! Srbi ne mrze Bošnjake, ali ono što su uradili Hrvatima, nama sigurno neće! Oni su Hrvate majorizovali u Federaciji BiH, a sada žele da to urade i sa Srbima u uvjerenju da ćemo nestati i da ća nas biti manje. Naravno da nećemo nestati – poručio je Dodik.

Džaferović je ranije izjavio da Republika Srpska može biti samo administraivna jedinica unutar ustavopravnog poretka BiH ili ne postojati kao entitet, uz poruku “da dobro povedu računa o tome”.

https://banjaluka.net/dzaferovic-neka-u ... -hrvatima/


Sa čim prijetiš Šefike?
Jesi li se ovaj put na vrijeme naoružao?
Da ne bude poslije opet "Help Baznija!"

Citat:
Kesić: BiH ide ka raspadu, ni rat to ne može spriječiti

- Bojim se da Bošnjaci vjeruju da je rat u tom slučaju prihvatljivo sredstvo, da bi rat bio koristan da spriječi raspad zemlje i da oni imaju takve mogućnosti. Takvi potezi doveli bi Bošnjake u katastrofalnu situaciju", kazao je Kesić

Put nerazumijevanja, stalnih tenzija i sukobljavanja, političkog i ekonomskog mrcvarenja vodi BiH u dugi period stagnacije, ka neminovnom raspadu, izjavio je za Srpskainfo Obrad Kesić, šef Predstavništva RS u Vašingtonu.

Razlog je u činjenici, kaže Kesić, da bošnjačka politička elita u Sarajevu ne razumije niti prihvata model centralizacije državne zajednice, utvrđen Dejtonskim mirovnim sporazumom.

– BiH je visoko decentralizovana država, zajednica koju jedino može sačuvati striktna primjena modela utvrđenog u Dejtonu. Jedino ovaj sporazum može da sačuva jedinstvenu BiH, a Bošnjaci to ne mogu, odnosno ne žele da prihvate. Zbog toga zatvaraju sve puteve koji bi doveli do ozbiljnog kompromisa, do dogovora koji bi sačuvao zajedničku državu – naglasio je Obrad Kesić analizirajući političke odnose u BiH.

Upitan može li se BiH raspasti bez rata, on je dao potvrdan odgovor.

"Naravno da može. Vidjeli smo takav raspad u Sovjetskom Savezu, Čehoslovačkoj i drugdje. Bojim se da Bošnjaci vjeruju da je rat u tom slučaju prihvatljivo sredstvo, da bi rat bio koristan da spriječi raspad zemlje i da oni imaju takve mogućnosti. Takvi potezi doveli bi Bošnjake u katastrofalnu situaciju", kazao je Kesić.

Pitanje je, kaže on, šta bi učinili Srbija i Hrvatska i da li bi oni ostali po strani.

Prema indikatorima takvog scenarija, na uključivanje Srbije i Hrvatske ne bi se dugo čekalo, ako je rat opcija. Takav scenario bi u potpunosti izmijenio situaciju na štetu Bošnjaka, mada time ulazimo u duboku spekulaciju", kazao je Kesić.

https://www.rtvbn.com/3990710/kesic-bih ... sprijeciti

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15809
Potpuno lud narod. Ja mislim da ne postoji narod na kugli zemaljskoj u takvim zabludama i ludilu.
Pa čime će oni napast Srbe? Jeli ovaj Dzeferović ozbiljan? Oni će vodit ofenzivni rat na RS? Pa da čak iz Srbije ni jedna puška i ni jedan dobrovoljac ne dođe. Kako oni misle osvojit npr Banja Luku? Čime?? S kojim oružjem s kojim ljudstvom???
Nije mi jasno. Ko da Ujguri prijete da ce pregazit Kinu, eto otprilike tako nekako.
Ne znam jel ovo smiješno ili tužno.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15809
Vjerovatno neki računaju da će im Hrvatska pokorit RS i da će Hrvati ginut za njih nakon svega što su nam uradili. Moguće da to misle zbog politčkog mrtvaca i klauna Mesića ali to samo potvrđuje da nisu normalni.
Mesić im više štete nego koristi napravio. Kao i dodrinaši.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 17:29 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4928
Da bi nekome bio u stanju prijetiti, za početak moraš skupiti muda i izaći iz Sarajlabada te se prošetati na 77% teritorija države čiji si navodno predsjednik. Do tad si samo mala džukelica koja laje iz gajbice i pri tom ne izlazi van.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 18:11 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2020, 20:47
Postovi: 78
Rika sv Vida je napisao/la:
Potpuno lud narod. Ja mislim da ne postoji narod na kugli zemaljskoj u takvim zabludama i ludilu.
Pa čime će oni napast Srbe? Jeli ovaj Dzeferović ozbiljan? Oni će vodit ofenzivni rat na RS? Pa da čak iz Srbije ni jedna puška i ni jedan dobrovoljac ne dođe. Kako oni misle osvojit npr Banja Luku? Čime?? S kojim oružjem s kojim ljudstvom???
Nije mi jasno. Ko da Ujguri prijete da ce pregazit Kinu, eto otprilike tako nekako.
Ne znam jel ovo smiješno ili tužno.

priča se da u kalesiji modernizuju tegleću magarad najnovijom američkom tehnolgijom, optika laseri sve u fulu.

_________________
Molim vas lijepo, ovo se snima, nemojte više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 18:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36010
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Totalno ludilo, nije čak izdržao niti da u cijelu prijetnju ne uvuče i Hrvatsku.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 18:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20791
furije je napisao/la:
Rika sv Vida je napisao/la:
Potpuno lud narod. Ja mislim da ne postoji narod na kugli zemaljskoj u takvim zabludama i ludilu.
Pa čime će oni napast Srbe? Jeli ovaj Dzeferović ozbiljan? Oni će vodit ofenzivni rat na RS? Pa da čak iz Srbije ni jedna puška i ni jedan dobrovoljac ne dođe. Kako oni misle osvojit npr Banja Luku? Čime?? S kojim oružjem s kojim ljudstvom???
Nije mi jasno. Ko da Ujguri prijete da ce pregazit Kinu, eto otprilike tako nekako.
Ne znam jel ovo smiješno ili tužno.

priča se da u kalesiji modernizuju tegleću magarad najnovijom američkom tehnolgijom, optika laseri sve u fulu.

=))

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako se nastavite zajebavati Bakir će mobilizirati samohodne respiratore od malinara.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6287
Sad ih treba huskat preko medija, najavljivat muslimansko popustanje,kapitulaciju. Podgrijat dodatno atmosferu u teheranu...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Znači pretite jednom od naša tri konstitutivna naroda?
Sram vas bilo, gospodine Šefike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 21:33 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13483
Lokacija: ZG
Ono sto su prosli put dozivili od Srba bi ih cekalo identicno i ovaj put ako ne i gore.
Muslimani nemaju nikakve sanse u direktnom ratu s RS. O potencijalnom ukljucenju Srbije u rat da ni ne pricam.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Citat:
DŽAFEROVIĆ: Neka u RS povedu računa da ih nema bez BiH, DODIK: Srbima neće uraditi isto što i Hrvatima

Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, rekao je da Republika Srpska može biti samo administrativna jedinica unutar ustavopravnog poretka Bosne i Hercegovine ili ne postojati kao entitet uz poruku ”da dobro povedu računa o tome”.


Mislim da Šefku pogrešno shvaćamo ,on ustvari brine za Srpsku .
Usuprotnom, da je pakaš ko što nije..on bi priželjkivao i ohrabrivao srpske težnje da se odvoje , pa da ih prespremni Muslimani moćnom silom pokore . :tank

Hvala ti Šefiče , ko bratu :tt1

PS
Bez YU , BiH nema uporište u logici.

Srbi , Hrvati , Muslimani zajedno..?! Ma daj...glupost

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ovako smo mi bili ljuti/uplašeni kad nam se raspadala Juga.

Citat:
"Na kraju, Milorad Dodik mora znati da, kada Karadžić i Mladić sa svom armadom JNA nisu uspjeli uništiti Bosnu i Hercegovinu, neće ni on sa svojom šakom jada, a jedino što će mu se sigurno desiti ako pokuša takvo nešto jeste da će polomiti zube i završiti na smetljištu historije", zaključuju iz SDA.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /200825150


Al nema veze poslije smo bili presrećni.
Muslimani nisu ni svjesni kako će biti relaksirani par godina nakon što tzv. BiH nestane sa lica zemlje.
Poželimo hin da to osjete što prije. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
SDA glavonje pronašli način da se ne priča o migrantima i USK. Uvijek na isti fazon male Mošnje dižu. Nema od metenja pod tepih ništa, sve će im se vratiti stostruko u glavu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Umesto što uprazno preti, bolje da razmisli gde će smestiti sledeću šaržu od 1000 Pakija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:07 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4928
Pogodilo ih je u živac kad je Dodik rekao da je Džafer bio nadređen onima koji su sjekli glave. Fino su se uzjebali, dobre su to stvari.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Evo još jedne. Pravi divlji majmuni. Muslimani birači zaslužuju ovakvu stranku, ista je to pamet.

Citat:
Stranka demokratske akcije (SDA) ocijenila je danas da je paljenje Vijećnice na današnji dan 1992. godine predstavljao "izraz arogantnog divljaštva paljanskog režima koji je zaprepastio cijeli svijet, ali ujedno međunarodnoj javnost zorno pokazao suštinu agresije na Sarajevo i BiH koja je tek otpočinjala".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Džaferović prijeti Srbima
PostPostano: 25 kol 2020, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Svarog je napisao/la:
Citat:
DŽAFEROVIĆ: Neka u RS povedu računa da ih nema bez BiH, DODIK: Srbima neće uraditi isto što i Hrvatima

Šefik Džaferović, predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine, rekao je da Republika Srpska može biti samo administrativna jedinica unutar ustavopravnog poretka Bosne i Hercegovine ili ne postojati kao entitet uz poruku ”da dobro povedu računa o tome”.


Mislim da Šefku pogrešno shvaćamo ,on ustvari brine za Srpsku .
Usuprotnom, da je pakaš ko što nije..on bi priželjkivao i ohrabrivao srpske težnje da se odvoje , pa da ih prespremni Muslimani moćnom silom pokore . :tank

Hvala ti Šefiče , ko bratu :tt1

PS
Bez YU , BiH nema uporište u logici.

Srbi , Hrvati , Muslimani zajedno..?! Ma daj...glupost


Ma to Šefik pred Amerima glumi ludog Islamistu.
"Grrrrrrr vidite kako smo ludi i svašta se može desiti ako ne zaustavite Srbe Grrrrrrrrr"
Sigurno ne prijeti nama radi nas jer nije lud pa da ne zna koliko se mi plašimo Kozojeba.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Karabaja, Patriota, Tomba17 i 200 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO