HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Legendarni ekonomist John Maynard Keynes je između ostalog poznat po izjavi "Kad se činjenice promjene, ja mijenjam mišljenje, a Vi gospodine?", nastaloj najvjerojatnije nakon što je napadnut zbog promjene određenog mišljenja ili prognoze.

Podijelite s čitateljima promjenu vaših mišljenja ili stavova po pitanju situacije i odnosa u BiH u zadnjih 10 godina (može biti i 5 ili manje godina kad su u pitanju članovi koji nisu đuturumi kao većina nas). Ne morate se stiditi ako ste imali pogrešne predpostavke ili ako ste mišljenje bazirali na stvarima koje su se promijenile kako je vrijeme prolazilo. Samo potpuni kreten ne mijenja stav nakon što dobije novije inpute ili kako stvari evoluiraju.

Vrlo važno je da precizirate jeste li mišljenje promijenili zbog toga što ste saznali nove činjenice za koje niste znali, ili pak jer su se promijenili ulazni parametri koji su formirali vaše mišljenje. Inače, možete na ovome forumu pročitati teme koje su nastale 2009. (odete na zadnju stranicu) ovoga foruma politike. Pa se možete ili uhvatiti za glavu ili dobro odvaliti od smijeha.

Red je da otvarač teme krene prvi, a dovoljna je jedna stvar.

Moja fundamentalna greška je ta što sam u tom periodu (2007.-2009.) mislio da je jedan od najvećih problema između Bošnjaka i Hrvata uzrokovan lošom komunikacijom, odnosno da je dovoljno uvjeriti Bošnjake da Hrvati ne žele otcjepljenje niti komadanje BiH, i da će, ukoliko se otkloni taj nesporazum, doći do relaksacije odnosa, barem u FBiH. Sada to zvuči smiješno, u svjetlu praktički 100% konzensusa kod bošnjačke političke elite i naroda da Hrvate treba politički, financijski i fizički anihilirati. No, ne bih rekao da sam bio 100% u krivu u tome periodu. Ajmo reći da sam imao barem 50% pogrešnu predpostavku, ali da je i njihova politika u zadnjih 10 godina postala puno radikalnija u odnosu na to razdoblje na koje se odnosio moj stav. U biti možda im je cilj uvijek bio isti, ali je radikalnost porasla kada su skužili da se cilj presporo, ili uopće ne ostvaruje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ministry of Sound je napisao/la:
Moja fundamentalna greška je ta što sam u tom periodu (2007.-2009.) mislio da je jedan od najvećih problema između Bošnjaka i Hrvata uzrokovan lošom komunikacijom, odnosno da je dovoljno uvjeriti Bošnjake da Hrvati ne žele otcjepljenje niti komadanje BiH, i da će, ukoliko se otkloni taj nesporazum, doći do relaksacije odnosa, barem u FBiH. Sada to zvuči smiješno, u svjetlu praktički 100% konzensusa kod bošnjačke političke elite i naroda da Hrvate treba politički, financijski i fizički anihilirati. No, ne bih rekao da sam bio 100% u krivu u tome periodu. Ajmo reći da sam imao barem 50% pogrešnu predpostavku, ali da je i njihova politika u zadnjih 10 godina postala puno radikalnija u odnosu na to razdoblje na koje se odnosio moj stav. U biti možda im je cilj uvijek bio isti, ali je radikalnost porasla kada su skužili da se cilj presporo, ili uopće ne ostvaruje.


Otprlike isto ovo, pogrešno sam mislio da Muslimani imaju predrasude, s time da meni stav nisu promijenile neke nove činjenice, nego akumulacija vremena i opetovana propast takvih pokušaja da se nekome nešto "objasni", i činjenica da i 30 godina nakon rata muslimani su opsjednuti istim ratnim ciljevima. Ako se sjećaš, i hrvatski političari su se tada, prije 10-15 godina, trudili muslimanima dokazati da "ne zele razbijanje BiH" nego da je primarni cilj osigurati mehanizme da Hrvati vječno opstanu u BiH, što sada izgleda smiješno jer je upravo brisanje Hrvata muslimanima cilj, a "cjelovita BiH" je samo sredstvo. Muslimanima "cjelovita BiH" predstavlja samo kupovanje vremena tijekom kojeg trebaju probati povecati "lebensraum". Tolika sistematska mržnja i prema zrnu kukuruza kojeg je posijao Hrvat u Širokom Brijegu i koje je uspješno niklo, govori da muslimanima sve osim kompletne anihilacije Hrvata predstavlja poniženje i sramni poraz, u njihovim očima.

Kao korolar ove moje potrešne pretpostavke da je moguće "uvjeriti" ove u nešto, proizlazilo je i da je moguće s muslimanima pregovarati o stvarima kao što su ustavne promjene. Sada znam je bilo kakav rad na tome naprosto smiješan. Jedino što će dati rezultate je slabljenje muslimana do razine da nisu nikakav faktor (devastacija njihovih demografskih planova uslijed egzodusa, te vojno jačanje Hrvatske i Srbije i općenito relativno jačanje Hrvatske i Srbije u odnosu na sve tri populacije u BiH koje su u opadanju), tako da pregovori nisu ni potrebni.

Također, prije 10 godina sam zaista privatno mislio da je "cjelovita BiH" sasvim ok stvar ako se Hrvate ne dira, ali sada vidim da je to potpuno ista zabluda kao jugoslavenstvo.

No, potpuni fokus muslimana na eliminaciju Hrvata i Srba sada košta, jer drži BiH blokiranom i najsiromašnijom u Europi. To je moglo možda i raditi dok je BiH bila hermetički zatvoren sistem, no sada kada Njemačka masovno prima radnike iz BiH to ih potpuno devastira, doslovce će takva taktika muslimane biološki ugroziti, jer Hrvati/Srbi i dalje imaju Hrvatsku i Srbiju koje barem liče na države. BiH sada najbrže gubi stanovnike na prostoru Ex Yu, samo u jednoj godini ova blokirana zemlja od 2.5 milijuna stanovnika zabilježila je 53 000 izdanih prebivališta u EU. Ako propadne cijela BiH i spadne na milijun stanovnika, Hrvatska i Srbija se tu mogu ušetati poput Rusije ili Kine.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Moji opšti stavovi nekada su bili levi centar , a danas sam desni centar , a to valjda dolazi sa godinama.
Uglavnom današnja levica na zapadu je zastrašujuće idiotska , jer kad pogledam npr.USA i demokrate koji bi trebali biti uzor celom svetu , doslovno čovek se pita ima li tamo normalnih ljudi.

Što se tiče BiH tu mi je mišljenje ostalo isto da je to nemoguća država iz čistih psiholoških ralozga koji počivaju u mentalitetu ljudi.
Kad jednom pukne tikva onda je gotovo jer tikva se ne može zakrpiti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 15:43 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Uvjerio sam se u cinjenicu da su Hrvati veci Srbi od Srba. Uvjerio sam se i u magnitud zla koji nam zele.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Amiđa je napisao/la:
Uvjerio sam se u cinjenicu da su Hrvati veci Srbi od Srba. Uvjerio sam se i u magnitud zla koji nam zele.


I to je validna perspektiva s druge strane. Samo što ćemo se onda uvaliti u onaj famozni dijalog iz "Ničije zemlje" o tome ko je prvi krenuo. Ja barem u svoje ime, bez fige u džepu mogu reći da nikome ne želim zlo, niti nesreću, niti nestanak.

Ali ne bih htio da tema ide u tome smjeru, brisat ću prepucavanja bazirana na osobnoj percepciji. Mogu se dozvoliti samo prepirke ako je u središtu spora neka jasna činjenica.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Amiđa je napisao/la:
Uvjerio sam se u cinjenicu da su Hrvati veci Srbi od Srba. Uvjerio sam se i u magnitud zla koji nam zele.


Rat je gotov Amiđa , i rezultat je takav da ne postoji ni promil ideje o pravom zajedništvu koje bi rezultovalo nekim zajedničkim identitetu gde bi svi bili ravnopravni.

Hrvati iz BiH su definitvno evoluirali pa te podsećaju na Srbe , jer su konačno shvatili da je van svake pameti naivno učestvovati u stvaranju tuđe bošnjačke nacije i države na dvoju štetu.

Evolucija Hrvata je došla zbog loše odluke na referendumu koja je bila iz razloga "Hajmo se rešiti Srba i Beograda jer sve drugo je bolje" , međutim očito su se zeznuli i zato su evoluirali.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Uvjerio sam se i u to da je "demografski krah" Bosnjaka pretjeran.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Uvjeren sam bio svih ovih godina- pa sve do prije 4-5 godina, da BiH može opstati kao labava federacija/konfederacija etničkih pokrajina. Iskreno. Sad mislim, da je ova država nemoguća i samo njeno postajanje je mrcvarenje sviju u njoj.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
joe enter je napisao/la:
Amiđa je napisao/la:
Uvjerio sam se u cinjenicu da su Hrvati veci Srbi od Srba. Uvjerio sam se i u magnitud zla koji nam zele.


Rat je gotov Amiđa , i rezultat je takav da ne postoji ni promil ideje o pravom zajedništvu koje bi rezultovalo nekim zajedničkim identitetu gde bi svi bili ravnopravni.

Hrvati iz BiH su definitvno evoluirali pa te podsećaju na Srbe , jer su konačno shvatili da je van svake pameti naivno učestvovati u stvaranju tuđe bošnjačke nacije i države na dvoju štetu.

Evolucija Hrvata je došla zbog loše odluke na referendumu koja je bila iz razloga "Hajmo se rešiti Srba i Beograda jer sve drugo je bolje" , međutim očito su se zeznuli i zato su evoluirali.


Nije ih niko puskom gonio da glasaju za. Vise su Bosnjaci tada bili za opstanak Jugoslavije nego Hrvati u BiH.

Pratili su maticu doslijedno i na kraju ih je ista ta matica pustila niz vodu. Oni su bili cijena za Hrvatsku u svojim punim granicama bez remetilackog srpskog faktora.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
lider30 je napisao/la:
Uvjeren sam bio svih ovih godina- pa sve do prije 4-5 godina, da BiH može opstati kao labava federacija/konfederacija etničkih pokrajina. Iskreno. Sad mislim, da je ova država nemoguća i samo njeno postajanje je mrcvarenje sviju u njoj.


Kao klinac sam verovao u Jugoslaviju, ali posle i to ne zbog rata i nacionalizma nego zbog samog ustrojstva SFRJ uvideo da je ta država nemoguća ako nema tiranije komunjara ili nekog drugog , jer napraviti 6 država u državi gde postoje finansijski i poreski centri koji po logici kumulacije kapitala će braniti svoj kapital je ništa drugo nego recept za razlaz.

Vama je zeznuto zbog Mostara i srednje Bosne , ali mislim da ćete morati nešto žrtvovati ako mislite biti svoji na svome.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
joe enter je napisao/la:
Vama je zeznuto zbog Mostara i srednje Bosne , ali mislim da ćete morati nešto žrtvovati ako mislite biti svoji na svome.

Što bi nam bilo zeznuto? :neznam Mi jesmo svoji na svome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Nekada sam kao svaki glupi Perec Muslimane zamišlja "cvijećem", nisam naravno bio svjestan političke situacije u Bosni i Hercegovini jer nikada hrvatski portali o ničemu nisu izvještavali.Nisu nikakvi portali utjecali na mene nego činjenica da sam kao student u Mostaru svaki dan gledao FTV jer nisam imao kabelsku i tu sam shvatio razmišljanje Muslimana.

To je bilo prije cca oko 10 godina, tada je FTV propaganda radila punom parom sa Duškom Jurišić i onih "60 minuta".

Naravno shvatio sam i zašto su Muslimani tako sjebani u glavi, u njih je svaki dan neka "obljetnica stradanja" a ranije su bile i vehabije na njihovoj televiziji kao "pozitivci".
To je bilo prije Sirije i ISIL-a.

To je nekakav utjecaj na mene a što se tiče Bosne i Hercegovine o kakvoj mi zajednici pričamo? Mi smo u ratu sa Muslimanima neprekidnom još od Samouprave i neće on nikada prestati , možemo jedino pristati da nas izbrišu politički/biološki ili ekonomski ili da mi izbrišemo njih.

Tu nema nikakve sredine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Vama je zeznuto zbog Mostara i srednje Bosne , ali mislim da ćete morati nešto žrtvovati ako mislite biti svoji na svome.

Što bi nam bilo zeznuto? :neznam Mi jesmo svoji na svome.


Pa ako mislite stvoriti neku svoju državu i priključiti te mešovite sredine svakako Bošnjaci neće na to pristati , dakle nešto morate žrtvovati zarad kompromisa , osim ako ne bude takva siutacija da zajedničke hrvatskosrpske oružane snage ne najure sve muslimane u prapostojbinu Jemen i onda onako hrišćansko-kršćanski pravedno podelimo BiH.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
bobanovski je napisao/la:
Nekada sam kao svaki glupi Perec Muslimane zamišlja "cvijećem", nisam naravno bio svjestan političke situacije u Bosni i Hercegovini jer nikada hrvatski portali o ničemu nisu izvještavali.Nisu nikakvi portali utjecali na mene nego činjenica da sam kao student u Mostaru svaki dan gledao FTV jer nisam imao kabelsku i tu sam shvatio razmišljanje Muslimana.

To je bilo prije cca oko 10 godina, tada je FTV propaganda radila punom parom sa Duškom Jurišić.

Naravno shvatio sam i zašto su Muslimani tako sjebani u glavi, u njih je svaki dan neka "obljetnica stradanja" a ranije su bile i vehabije na njihovoj televiziji kao "pozitivci".
To je bilo prije Sirije i ISIL-a.

To je nekakav utjecaj na mene a što se tiče Bosne i Hercegovine o kakvoj mi zajednici pričamo? Mi smo u ratu sa Muslimanima neprekidnom još od Samouprave i neće on nikada prestati , možemo jedino pristati da nas izbrišu politički/biološki ili ekonomski ili da mi izbrišemo njih.

Tu nema nikakve sredine



BiH (FBiH i Distrikt Brcko) je dugorocno nacionalna drzava bosnjackog naroda. Tu vi ne mozete nista, osim kmecati nad sudbinom ovjde i sto vas je matica pustila niz vodu i iskoristila kao cijenu za serbfrei Kroatien u punim granicama bez remetilackog srpskog faktora.

Niti ce Bosnjaci pasti ispod miliona, niti ce se BiH raspasti.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:33 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Amiđa je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Nekada sam kao svaki glupi Perec Muslimane zamišlja "cvijećem", nisam naravno bio svjestan političke situacije u Bosni i Hercegovini jer nikada hrvatski portali o ničemu nisu izvještavali.Nisu nikakvi portali utjecali na mene nego činjenica da sam kao student u Mostaru svaki dan gledao FTV jer nisam imao kabelsku i tu sam shvatio razmišljanje Muslimana.

To je bilo prije cca oko 10 godina, tada je FTV propaganda radila punom parom sa Duškom Jurišić.

Naravno shvatio sam i zašto su Muslimani tako sjebani u glavi, u njih je svaki dan neka "obljetnica stradanja" a ranije su bile i vehabije na njihovoj televiziji kao "pozitivci".
To je bilo prije Sirije i ISIL-a.

To je nekakav utjecaj na mene a što se tiče Bosne i Hercegovine o kakvoj mi zajednici pričamo? Mi smo u ratu sa Muslimanima neprekidnom još od Samouprave i neće on nikada prestati , možemo jedino pristati da nas izbrišu politički/biološki ili ekonomski ili da mi izbrišemo njih.

Tu nema nikakve sredine



BiH (FBiH i Distrikt Brcko) je dugorocno nacionalna drzava bosnjackog naroda. Tu vi ne mozete nista, osim kmecati nad sudbinom ovjde i sto vas je matica pustila niz vodu i iskoristila kao cijenu za serbfrei Kroatien u punim granicama bez remetilackog srpskog faktora.

Niti ce Bosnjaci pasti ispod miliona, niti ce se BiH raspasti.

Budući da nama najavljujete nestanak apsolutno je moguće da vi nestanete s ovih prostora, to nije neka znanstvena fantastika nego realnost kada nama pukne film.

Ja vjerujem da ćete ostati i bez Sarajeva i Zenice a ne samo u uspostavu HRHB.

Što se tiče "matice" ti uvijek prijetiš sa vama, kako ste danas "radikalniji" a šta misliš kakva je matica? Hrvatska je danas radikalnija 100 puta nego devedesetih a to se ne odnosi samo na islamofobiju koja je mislim veća nego ikad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne može se govoriti o "promjenama činjenica" ako je kod Muhamedanaca iz Bosne šovinizam i fašizam jedna konstanta zadnjih 25 godina.
Mogu govoriti o mojoj promjeni. Prije 10 godina uglavnom nisam detektirao (do kraja) razmjere tog njihovog islamskog divljanja.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
bobanovski je napisao/la:
Nekada sam kao svaki glupi Perec Muslimane zamišlja "cvijećem", nisam naravno bio svjestan političke situacije u Bosni i Hercegovini jer nikada hrvatski portali o ničemu nisu izvještavali.Nisu nikakvi portali utjecali na mene nego činjenica da sam kao student u Mostaru svaki dan gledao FTV jer nisam imao kabelsku i tu sam shvatio razmišljanje Muslimana.

To je bilo prije cca oko 10 godina, tada je FTV propaganda radila punom parom sa Duškom Jurišić i onih "60 minuta".

Naravno shvatio sam i zašto su Muslimani tako sjebani u glavi, u njih je svaki dan neka "obljetnica stradanja" a ranije su bile i vehabije na njihovoj televiziji kao "pozitivci".
To je bilo prije Sirije i ISIL-a.

To je nekakav utjecaj na mene a što se tiče Bosne i Hercegovine o kakvoj mi zajednici pričamo? Mi smo u ratu sa Muslimanima neprekidnom još od Samouprave i neće on nikada prestati , možemo jedino pristati da nas izbrišu politički/biološki ili ekonomski ili da mi izbrišemo njih.

Tu nema nikakve sredine


Ovo boldovano je jedna od ključnih stvari zašto BiH ne može funkcionisati , jer kakva je to zajednička država gde žive ravnopravni građani gde se jedan deo treba osećati postiđeno i kao ***.

Onda mi je bilo jasno zašto je u SFRJ tek 21 godinu posle završetka rata sagrađen spomenik u Jasenovcu i obeležena druga stratišta naroda , pa zato što da su komunisti počeli odmah obeležavati stradanja naroda Jugoslavija ne bi traja ni 5 godina.
I gle čuda taman posle te 1966 godine i gradnje spomenika počinje se javljati hrvatski nacionalizam kod komunista kao i srpski naravno.
U toj SFRJ niko nije smeo ni reč reći protiv nekog naroda , pa opet su Hrvati se osećali posrano jer su mislili da im se nameće koletivna krivica najviše zbog tog spomenika u Jasenovcu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 16:52 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
joe enter je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Nekada sam kao svaki glupi Perec Muslimane zamišlja "cvijećem", nisam naravno bio svjestan političke situacije u Bosni i Hercegovini jer nikada hrvatski portali o ničemu nisu izvještavali.Nisu nikakvi portali utjecali na mene nego činjenica da sam kao student u Mostaru svaki dan gledao FTV jer nisam imao kabelsku i tu sam shvatio razmišljanje Muslimana.

To je bilo prije cca oko 10 godina, tada je FTV propaganda radila punom parom sa Duškom Jurišić i onih "60 minuta".

Naravno shvatio sam i zašto su Muslimani tako sjebani u glavi, u njih je svaki dan neka "obljetnica stradanja" a ranije su bile i vehabije na njihovoj televiziji kao "pozitivci".
To je bilo prije Sirije i ISIL-a.

To je nekakav utjecaj na mene a što se tiče Bosne i Hercegovine o kakvoj mi zajednici pričamo? Mi smo u ratu sa Muslimanima neprekidnom još od Samouprave i neće on nikada prestati , možemo jedino pristati da nas izbrišu politički/biološki ili ekonomski ili da mi izbrišemo njih.

Tu nema nikakve sredine


Ovo boldovano je jedna od ključnih stvari zašto BiH ne može funkcionisati , jer kakva je to zajednička država gde žive ravnopravni građani gde se jedan deo treba osećati postiđeno i kao ***.

Onda mi je bilo jasno zašto je u SFRJ tek 21 godinu posle završetka rata sagrađen spomenik u Jasenovcu i obeležena druga stratišta naroda , pa zato što da su komunisti počeli odmah obeležavati stradanja naroda Jugoslavija ne bi traja ni 5 godina.
I gle čuda taman posle te 1966 godine i gradnje spomenika počinje se javljati hrvatski nacionalizam kod komunista kao i srpski naravno.
U toj SFRJ niko nije smeo ni reč reći protiv nekog naroda , pa opet su Hrvati se osećali posrano jer su mislili da im se nameće koletivna krivica najviše zbog tog spomenika u Jasenovcu.

Hrvatsko proljeće su vodili hrvatski komunisti tj Ruža i Tripalo koji su bili prohrvatski orjentirani i sve je njih Broz maknuo kasnije, 1972 je bilo lakše stvoriti državu nego 1991.

Razlozi nisu bili u nekakvom Jasenovcu nego u unitarizmu i broju Hrvata u administracija, vojsci i policiji kao i raspodjeli deviza od turizma.
Nismo željeli da Srbi kontroliraju institucije kao ni Muslimani danas i zalagali smo se za decentralizaciju a Broz je u stilu psihopata studente poslao u zatvore i njegovi simpatizeri se pozivaju na izmjene koje je donio kasnije a koje nemaju veze s njim, to su donijeli ljudi oko njega.

Što se tiče Muslimana mene je iritiralo što su za svaki zločin Hrvata nad Muslimanima istaknuli "HVO i Hrvate" kao zločin nad muslimanskim civilima dok kada je bila obljetnica Uzdola, Trusine i zločina nad Hrvatima istaknu samo kako je obljetnica "pogibanja".

Kao da su poginuli u automobilskoj nesreći..ali dobro to nije ni bitno, zadnjih 10 godina naglo je se promijenilo sve i dolaskom interneta FTV propaganda ne igra nikakvu ulogu kao ni takija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
joe enter je napisao/la:
I gle čuda taman posle te 1966 godine i gradnje spomenika počinje se javljati hrvatski nacionalizam kod komunista kao i srpski naravno.
U toj SFRJ niko nije smeo ni reč reći protiv nekog naroda , pa opet su Hrvati se osećali posrano jer su mislili da im se nameće koletivna krivica najviše zbog tog spomenika u Jasenovcu.


Nacionalizmi su bili stalno prisutni. Sami komunisti su (prvi put javno) na 8. Kongresu 1964. priznali da postoji problem nerješenih nacionalnih pitanja. 1964./1965. dolazi do privredne reforme. Svi polaze više da razmišljaju o svojem džepu, jer centralizacija biva manja. Pa ne čudi ništa s pojavom "nacionalizama" u HR ili SRB. Ništa to s kolektivnom krivicom. Ni hrvatski komunisti se nisi previše palili na to. Oni su znali prave brojeve. Najbolji primjer je gazda svih
gazda - Stevo Krajačić.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Opet ćete zachatati. Vi osobno....forum....prije 10-ak godina....promjene.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Niti se suštinski, vezano za BiH i Hrvate, bilo što promijenilo niti su se moji stavovi mijenjali.
Bilo koji post od 2009., od starta foruma pa do danas bih mogao prekopirati i danas.
Temeljna zabluda mnogih ovdje je bila da mi možemo sami i da nas je HR napustila ili čak da nam je neprijatelj, a za to " Mi sami" nije bilo ne elementarnih nego nikakvih predpostavki, a to je bilo prilično očigledno, a osrdnje obrazovanim i inteligentnim ljudima to je trebalo biti jasno, a ogromnoj većini naroda je i bilo. Onima kojima to nije bilo jasno danas je neugodno pa o tome ne vole ni pisati.

Što se tiče svjetske politike, nekad davno sam poput većine smatrao kako su Ameri uzrok većine problema po svijetu, dok danas smatram kako su oni najveći čuvar svjetskog poretka i blagostanja kojega živimo, a da su sporadične nesreće nužno zlo u srazu sa divljacima diljem svijeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 18:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Moj stav se promijenio za 180 stupnjeva, oko potpuno iste teme koju su spomenuli Ministar i Robbie.

Nekad prije sam mislio da sa muslimanima imamo nesporazum. Samo treba objasniti stvari i sve možemo riješiti.

Tijekom vremena na žalost shvatio sam da je to "nerazumijevanje" u stvari gluma sa muslimanske strane. Sve oni znaju i odlično shvataju, samo pričaju šuplje priče jer ne smiju otvoreno reći što žele. Dovoljno je pročitati Alijinu Islamsku deklaraciju i znati da kako reče dobri babo Alija: "nema mira ni suživota između islamske vjere i neislamskih institucija".

Dakle, mira i suživota nema, niti će ga biti. Jedino je pitanje hoće oni pobijediti nas, ili ćemo mi njih.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Moj stav je u biti ostao isti. Srbi su u međuvremenu shvatili realnost situacije i svaka interesna suradnja političkih stranaka s njima je dobro došla. Nažalost za treću stranu, koja nimalo nije odustala od ratnih ciljeva, to ne vrijedi. Jedino što je dodatno, je da je smatram daleko više odgovornijom (nego prije) za nastalu situaciju od početka 90tih kao i sve tijekom rata. Tome je pridonijela novija literatura mlađeg Tuđmana, Marijana, Hećimovića, te sličnih autora, objavljeni stenografski zapisi sjednica Predsjedništva BiH, kao i suđenje Praljku.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
stav bio i ostao da nakazu treba raskomadat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija vaših političkih stavova o BiH u zadnjih 10 godina
PostPostano: 19 lis 2019, 19:07 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Zaključci na osnovu desetogodisnje opservacije:
1. Bosnjacki nacionalizam je najagresivniji nacionalizam u Evropi, nikakav srpski, hrvatski i albanski nacionalizam ne mogu da se porede sa njim po ekstremizmu.
2. Sustina bosnjackog nacionalizma u prethodnih 25 godina je bila ostvarivanje ratnih ciljeva u mirnodopskim uslovima (za sta cesto po principu autoprejekcije optuzuju Rs i Hrvate).
3. Projekat im nije uspeo, BiH nema demokratski kapacitet da postoji, a bosnjacki nacionalizam svejedno ne odustaje od megali ideje, tako da se poslednjih godina naglo okrece novoj ratnoj opciji sa ciljem etnickog čišćenja i rata do istrebljenja sa Srbima i Hrvatima, o cemu otvoreno govore njihove politicke, medijske i intelektualne elite.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: crni_bombarder, Tomba17 i 300 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO