HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 09:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
1. Sve je počelo ovako a povod su neke publikacije koje se dijele po Sarajevu.

Citat:
Ambasada Rusije u BIH: Reagovaćemo na približavanje BiH i NATO

"Pristupanje NATO-u će prinuditi Sarajevo da zauzme stranu u vojno-političkoj konfrontaciji čiju filozofiju Amerikanci, a usled njih i NATO, nameću Evropi, i Rusija će u slučaju praktičnog približavanja BiH i NATO reagovati na taj neprijateljski korak", poručuju u ambasadi.

https://www.rtv.rs/sr_lat/region/ambasa ... 19755.html


Jasno je ko dan da je ova prijetnja upućena Muslimanima jer su Srbi protiv ulaska u NATO a Hrvate boli ***.

2. Nato je oglašava, smiruje strasti i navodi da nema nikakog govora o ulasku BiH u NATO te da oni samo sarađuju sa njiha. U prevodu odjabavaju Muslimane iako su Muslimani očekivali da NATO stane u njihovu zaštitu. :zubati

Citat:
– NATO i Bosna i Hercegovina imaju dugogodišnju i obostrano korisnu saradnju. Saradnja s NATO-om ne prejudicira niti jedno potencijalno buduće članstvo Bosne i Hercegovine u NATO-u savezu.
https://raport.ba/nato-odgovorio-ambasadi-rusije-u-bih/


I to bi bilo to da se sad ne javlja poznati geostateg Bane Živković koji se otvoreno inati i provocira Ruse (moguće i jasniju reakciju NATO pakta).

Citat:
Izetbegović o poruci Rusije: BiH će nastaviti svoj NATO put bez obzira šta oni misle

"Izjava ruskog ambasadora nas je sve začudila, to je direktno miješanje u unutrašnje stvari Bosne i Hercegovine, to je jedna čak skoro neskrivena prijetnja Bosni i Hercegovini. Naređuje joj se šta smije, a šta ne smije da radi", prokomentarisao je on.

"Mislim da je izjava izazvana nervozom nakon izjave predsjednika SAD-a i da je u njoj bilo i emocije. BiH će sasvim sigurno nastaviti putem koji je trasirala kroz strategije, kroz Zakon o odbrani, kroz odluke Predsjedništva BiH bez obzira na mišljenje Rusije", zaključak je Bakira Izetbegovića.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210321029


Iako dobro zna da nema pojma o ulasku BiH u NATO, da mi po cijenu novog rata to nećemo dozvoliti, da su teoretske i praktične šanse za ulazak BiH u NATO ravne nuli... Bane Živković ulazi u ring između NATO i Rusije. :thumbup Pratimo razvoj situacije.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 12:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20709
BiH može u NATO nikakav problem, Bakir samo mora potpisati nezavisnost RS-a i konfederaciju s Hrvatskom.

Kako oni uopće misle zaobići Srbe, a dobro znaju da ne mogu ništa provesti bez vašeg jasnog DA na državnoj razini.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Da stvar bude gora, Banetov otac, isto tako nadaleko poznati geostrateg Ilija Živković je ostavio Muslimane u amanet Erdoganu. A Erdogan je na strani Rusije. :thumbup

Citat:
Erdogan: Putinov odgovor Bajdenu je sjajan

Izjava američkog predsjednika Džozefa Bajdena na račun ruskog lidera Vladimira Putina je neprihvatljiva za jednog šefa države, a Putinov odgovor je sjajan, ocijenio je predsjednik Turske Redžep Tajip Erdogan.

- To nije izjava koju možete da progutate. Takva izjava ne priliči šefu države. On (Putin) je veoma mudar i njegov odgovor je sjajan, elegantan - rekao je Erdogan novinarima.

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=425627

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 12:58 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2021, 15:41
Postovi: 763
Ma ja Erdogan je na "strani Rusije " isto kao što je bio i u Siriji ,Libiji i Azerbjerdzanu bili na " strani Rusije"ne veruj Turčinu ni kad umiljato zbori


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Problem je opozicija u Republici Srpskoj.Zahvaljujući njihovim ucenama u jednom trenutku je došlo do pokretanja svega ovoga.Treba opoziciju u RS eliminisati iz bilo kakvog političkog života da bi bili bezbedni.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2021, 15:41
Postovi: 763
Pa naravno da je opozicija kriva ,ona tom željom da se osveti Dodiku ,samo urušava Republiku Srpsku punisu pakosti ,jeda i zlobe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2546
cicak je napisao/la:
Pa naravno da je opozicija kriva ,ona tom željom da se osveti Dodiku ,samo urušava Republiku Srpsku punisu pakosti ,jeda i zlobe

Nije mi jasno što ste toliko ljuti na opoziciju, kada Dodik suvereno vlada, a koliko se sjećam, nakon zadnjih izbora ima više općina nego što je imao ranije. Ako su opozicionari u tako slaboj poziciji, nije bitno kakvi su. Ne mogu napraviti štetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 17:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35919
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
IZETBEGOVIĆ: Izjava ruskog veleposlanika je skoro neskrivena prijetnja BiH

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Josip Filipović je napisao/la:
cicak je napisao/la:
Pa naravno da je opozicija kriva ,ona tom željom da se osveti Dodiku ,samo urušava Republiku Srpsku punisu pakosti ,jeda i zlobe

Nije mi jasno što ste toliko ljuti na opoziciju, kada Dodik suvereno vlada, a koliko se sjećam, nakon zadnjih izbora ima više općina nego što je imao ranije. Ako su opozicionari u tako slaboj poziciji, nije bitno kakvi su. Ne mogu napraviti štetu.
Previše su se zamerili.Poslednje što su uradili predali su muslimanima CIK !

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 21 ožu 2021, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2021, 15:41
Postovi: 763
To pa pre toga glasali da su Republici Srpskoj oduzme poljoprivredno zemljište meni nije jasno ko uopšte glasa za njih izgleda da dosta ljudi upija bn propaganda , ja se pitam kolko još poraza treba da dožive da bi se unormalili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 22 ožu 2021, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
cicak je napisao/la:
To pa pre toga glasali da su Republici Srpskoj oduzme poljoprivredno zemljište meni nije jasno ko uopšte glasa za njih izgleda da dosta ljudi upija bn propaganda , ja se pitam kolko još poraza treba da dožive da bi se unormalili
Muslimani u Republici Srpskoj glasaju za te debile i nekolicina izluđenih Srba!

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 22 ožu 2021, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5121
Lokacija: Memorandum 2.0
cicak je napisao/la:
To pa pre toga glasali da su Republici Srpskoj oduzme poljoprivredno zemljište meni nije jasno ko uopšte glasa za njih izgleda da dosta ljudi upija bn propaganda , ja se pitam kolko još poraza treba da dožive da bi se unormalili


Gdje je to opozicija u RS glasala da se RSu oduzme zemljiste?

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 22 ožu 2021, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
daramo je napisao/la:
IZETBEGOVIĆ: Izjava ruskog veleposlanika je skoro neskrivena prijetnja BiH


Ja kao graDŽanin to ne osjećam tako. Muslimani moraju biti manje paranoični.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 23 ožu 2021, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
IRONIČNA PORUKA
Ruska ambasada u BiH: Hvala svima na ocjeni našeg komentara o NATO-u

"Zahvaljujemo svima na ocjeni našeg komentara po pitanju NATO-a. Istovremeno, vjerujemo da se za dublje razumijevanje njegove suštine trebalo bi upoznati s tekstom izjave, a ne donositi zaključke na osnovu njenog proizvoljnog izlaganja", poručili su.
Dodali su i kako su obrazloženje Ambasade Rusije u BiH poslali na adrese člana Predsjedništva BiH Željku Komšiću, ministrici vanjskih poslova BiH Biseri Turković i press službi Stranke demokratske akcije.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/ruska-a ... /210323029


Čisto da se zna na koga se prijetnja odnosi. :thumbup

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 23 ožu 2021, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
Saznajemo kako je ruski ambasador obrazložio kontroverzni komentar o putu BiH u NATO

Kako kaže, to je bio stav Rusije na tzv. "neobuzdanu medijsku propagandu puta BiH ka članstvu u NATO savezu."

Ruski diplomata je podsjetio da u BiH ne postoji konsenzus o članstvu BiH u Sjevernoatlantskom savezu, kako u Predsjedništvu BiH tako ni među građanima.

Ambasada Rusije naglašava da je NATO direktno usmjeren protiv Rusije i da zapravo oni samo, kao prijateljska država, upozoravaju Bosnu i Hercegovinu na posljedice članstva u NATO-u kao vojnom bloku.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/saznaje ... /210323061


Odličan. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 23 ožu 2021, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27381
"Stranka demokratske akcije nije čitava BiH", proučuju Rusi u dopisu. :zubati :smajl007

https://bit.ly/3vMnPzz

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Citat:
AMBASADOR U BIH
Kalabuhov: NATO je neprijatelj Rusije i moramo reagovati na približavanje našim granicama

"Kad neki govore za Rusiju, oni misle apstraktno, da je to apstrakcija. Rusija - to je 140 miliona državljana. I oni ljudi koji sad misle za naprijateljski čin u smislu članstvo BiH u NATO-u, a o tome nema ni konsenzusa u BiH, oni ljudi koji su bili u ratu i imaju vojno iskustvo oni moraju znati kada ideš u neprijateljski blok da znači neke korake da budu i od druge strane", rekao je.

"Kako vodstvo Rusije mora reagovati na članstvo neke države u NATO paktu koje je sada neprijatelj, tako moramo reći. Mi moramo uzeti u obzir ovaj fakt, približavanje infrastrukture NATO-a našim granicama. Mi moramo reagovati u vojno-tehničkom smislu. Stav Rusije o proširenju NATO-a je dobro poznat od ranije", izjavio je Kalabuhov.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kalabuh ... /210325023


Moj Nedime zajebano... :crying
Ovi kako su krenuli još će priznati RS i poslati S400.
Ne bi ja više u taj NATO alaham, jebo to.
Bolje piti kahvu i seiriti uz rahat lokum. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic- ... /210325152

Komšić: Začudile su me reakcije SAD-a i EU, na prijetnje Rusije reagovali su blago


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 19:47 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Ključne riječi "naši saveznici". Da su saveznici ne bi reagovali ovako kako su reagovali, skotino glupa.
Kao Alisa u zemlji čuda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 19:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
NSOS je napisao/la:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-zacudile-su-me-reakcije-sad-a-i-eu-na-prijetnje-rusije-reagovali-su-blago/210325152

Komšić: Začudile su me reakcije SAD-a i EU, na prijetnje Rusije reagovali su blago


:smijeh :smijeh :smijeh

To to, ovo baš čovjeku popravi dan.

Inače, zanimljiva mi je ta muslimanska mantra o "približavanju NATO-u". Pa realno nema se tu šta približavati. Radi se o dva pitanja.
Je li tebe NATO želi? - Da, želi, kao što žele sve i svakoga. Je li unutar BiH postoji konsenzus? - Ne postoji. Dakle začepite Muslimani. Dodik im blokira i najmanju sitnicu u predsj. a oni bi u NATO.

HDZ i naši predstavnici su jasni, Hrvatima nije problem NATO, ali ako Srbi ne žele, ništa od toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Naravno, FBiH može istog časa u NATO ako aktiviraju konfederaciju s RH, a RS neće i ne želi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 20:32 
Online

Pridružen/a: 05 lis 2019, 13:55
Postovi: 4926
Krajnje je vrijeme da Sejdo Briselu i Washingtonu da po prstima. Ruje rade “bosni” o glavi a ovi mlako reagirušu. Zajebanciju na stranu, muslimansko vodstvo sad mora prilično dozirano objasniti mučenicima u trokutu da ustvari oni nikog ne zanimaju tj da su mrtvo topovsko meso koje je završilo pod Srbima da se je.u s njima. Normalno mogu im otvoreno spucat sve u facu. Ummet je ionako demoraliziran i pokazuje čistu letargiju, bez nekakvog prevelikog otpora.

_________________
Ode sve ovo u helać


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Hagresor je napisao/la:
Krajnje je vrijeme da Sejdo Briselu i Washingtonu da po prstima. Ruje rade “bosni” o glavi a ovi mlako reagirušu. Zajebanciju na stranu, muslimansko vodstvo sad mora prilično dozirano objasniti mučenicima u trokutu da ustvari oni nikog ne zanimaju tj da su mrtvo topovsko meso koje je završilo pod Srbima da se je.u s njima. Normalno mogu im otvoreno spucat sve u facu. Ummet je ionako demoraliziran i pokazuje čistu letargiju, bez nekakvog prevelikog otpora.


Necemo ih se lako riješiti.
Završiće sa nama u Mini Šengenu, a na kraju možda čak i u zajedničkoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 22:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30402
NSOS je napisao/la:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-zacudile-su-me-reakcije-sad-a-i-eu-na-prijetnje-rusije-reagovali-su-blago/210325152

Komšić: Začudile su me reakcije SAD-a i EU, na prijetnje Rusije reagovali su blago


Kakav mamlaz. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rusija prijeti Muslimanima
PostPostano: 25 ožu 2021, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18538
Naša Kvačica je napisao/la:
NSOS je napisao/la:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-zacudile-su-me-reakcije-sad-a-i-eu-na-prijetnje-rusije-reagovali-su-blago/210325152

Komšić: Začudile su me reakcije SAD-a i EU, na prijetnje Rusije reagovali su blago


Kakav mamlaz. :zubati


Bas je sladak! :D
Sto rece kolega Dzeferson - popravio mi je dan! =))

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor i 288 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO