HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Njemačka i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 24 srp 2022, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Bundestag i Bosna i Hercegovina

Replika Michaelu Rothu (Bundestag)

Štovani gospodine Roth,
S nerazumijevanjem sam pročitao Vaš tweet:

“Bosna i Hercegovina konačno treba novi demokratski izborni zakon koji će etnički podijeljenu zemlju pretvoriti u državu ravnopravnih građana. Planovi visokog predstavnika Christiana Schmidta ne odgovaraju niti ovom vodećem načelu niti posljednjoj odluci Bundestaga."

Vaša izjava (kao i predmetna odluka Bundestaga) zanemaruje Ustav BiH, presude tamošnjeg Ustavnog suda kao i međunarodne sporazume iz Washingtona i Daytona.

Otkako je 2002. godine visoki predstavnik Petritsch promijenio izborna pravila na štetu Hrvata, kontinuirano se istiskuje Hrvate kandidatima koji se lažno predstavljaju kao Hrvati: Sejdo Komšić, Edim Fejzić, Boris Krešić, Anel Šahinović, Rasim Halkić i td. Brojčano jači Bošnjaci iskoristili su svoj višak glasova da biraju "lažne Hrvate" po svom odabiru i da Hrvatima oduzmu ustavna prava. Nakon nekog vremena Hrvati su se obratili Ustavnom sudu (gdje su 3 strana suca prevagnula) i ta je uredba ukinuta 2016.

Od tada su bošnjački zastupnici odbacili sve hrvatske prijedloge (koje su i Venecijanska komisija i Ustavni sud ocijenili sukladnim), a da nisu podnijeli ni jedan vlastiti prijedlog izborne reforme.

La ko je zamisliti kako bi Ustavni sud reagirao na eventualnu tužbu protiv izbornih rezultata dobivenih po neustavnim pravilima. Stoga bi jedino razumno rješenje bilo stavljanje izvan snage Uredbe iz 2002. ili donošenje odgovarajuće uredbe. Ako Christian Schmidt to namjerava učiniti, onda definitivno nije u krivu.

U tom smislu je neshvatljivo zašto se njemački Bundestag i Vi osobno uopće miješate. To samo dolijeva ulje na vatru, jer bošnjački ekstremisti već prijete Christianu Schmidtu.

Imam preporuku za vas kako možete dati značajan doprinos miru i međusobnom poštovanju u Bosni i Hercegovini:
Pozovite sve kandidate nehrvatske nacionalnosti za izbore u Bosni i Hercegovini koji se natječu kao Hrvati da povuku svoju kandidaturu. To se posebno odnosi na kandidate Vaše sestrinske stranke SDP, koja se sastoji od 99 posto Bošnjaka.

Treba napomenuti da je nacionalnost svakog građanina Bosne i Hercegovine navedena u njegovom rodnom listu.
Tada ne bi bile potrebne nikakve nametnute uredbe.
I Vaš glas bi se čuo vrlo, vrlo daleko.

Sa štovanjem
Dr. Josip Stjepandić

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bundestag i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 24 srp 2022, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Čavara: Nedopušten govor prijetnje i mržnje prema Schmitu


https://www.youtube.com/watch?v=x0eSAm4ebJw
3,231 views, 23 Jul 2022

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bundestag i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 22 kol 2022, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
Najmlađa parlamentarna zastupnica u Njemačkoj:
'Hrvati moraju zaštititi svoju zemlju'


slika

Klara Schedlich (22) studentica je na Tehničkom sveučilištu u Berlinu, članica je njemačke političke stranke Zeleni i najmlađa parlamentarna zastupnica u Njemačkoj.
Rođena je u Berlinu, a obitelj joj je podrijetlom iz Splita i Kaštela. O njoj često pišu njemački mediji, nacionalne TV kuće pozivaju je na gostovanja u emisije koje obrađuju političke teme. Svima je zanimljiv njezin politički put zbog toga što je tako mlada, a ona kao svoj uzor rado ističe baku Bosiljku koja je iz Hrvatske u Njemačku došla na studij, tu ostala i zasnovala obitelj.
– Moja baka Bosiljka Schedlich cijeli se život bavila humanitarnim radom. Osnovala je kulturni centar i radila na puno projekata za traumatizirane ljude nakon Domovinskog rata. Ona mi je uzor jer je ništa i nikada u životu nije zaustavilo i nikada ne prestaje davati sve za druge. I ja želim biti poput nje. Biti političar znači služiti drugima – govori Klara.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/najmlad ... ju-1610596

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bundestag i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 22 kol 2022, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10434
UDBA suptilo promovira neokomuniste.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bundestag i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 22 kol 2022, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
HHerceg je napisao/la:
UDBA suptilo promovira neokomuniste.

Nisam za komunizam niti neokomunizam, ni crne, niti zelene, ali sam za zaštitu Hrvata i Hrvatske države, od svih onih, koji je uništavaju ili žele okupirati!
"A stablo, ako je pravo, poznat ćemo ga po njegovom plodovima"!
:zivili

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bundestag i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 11 lis 2022, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 08 srp 2009, 20:37
Postovi: 1818
Trenutno po anketama daleko najjači Šmitov CDU.

slika

_________________
Federacija BiH: Sveto rimsko carstvo hrvatskog naroda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka i Bosna i Hercegovina
PostPostano: 11 lis 2022, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8473
Lokacija: banana
Ta posrana omladina ce nas unistiti sa svojim zelenim sranjima i fiks idejama. Pa jebo im bog mater da su meni dali da s 20 politicarim ja bi pola planete zapalio.

Zato su Zeleni veoma, veoma opasni. Oni se pogotovo u BRD-u daleko najbolje prodaju omladini. Dopuste klinjama od 16 da glasaju. Sta zna klinjo od 16 sta je svijet i politika i onda se povede za instaliranim marionetama poput one mongoloidne Svedjanke Grete i njoj slicnih.

Ovo je jedina vrsta politickog angazmana kojeg bi ja klincima dopustao:
slika

Cuj najmladja poslanica, ma mrsh u picku materinu..bolesne ideologije koje bi ti sutra zabranile od auta preko mesa do ne znam cega jer im je reklo da se tope gletscheri i da pate polarni medvjedi.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Grom, Hagresor, mirusvijetu, Rogle, Shchepo, Vukota i 468 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO