HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 19:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Ima li već ova Tema?

Dakle, mi koji nismo u toku (pretpostavljam da nisam jedini takav ovde) sa zakonskim uređenjem, ili političkim konstrukcijama ili nismo upoznati sa birokratijom i pravnim odnosima - ne možemo pratiti dešavanja zbog nerazumevanja stanja. Bilo bi baš superiška i bio bih jako zahvalan da neki od vas lepo i na najprostiji način pojasne i elaboriraju! :yes

Na šta konkretno mislim? Evo par primera....

Recimo, na više Tema neki forumaši Muslimani prete grabljenjem nekog saveta, suda, veća ili šta je već... o čemu se tu radi, kako oni to mogu i šta će im to omogućiti?

Za šta se zalaže koja stranka u RS? Šta je kojoj Program, čime se ističe, koja šta promoviše? Imam rođake u nekima a nemam pojma za šta su one uopšte (znam samo da nisu u Dodikoj)... :confused1

Kako su Muslimani oteli RS nadležnosti? Na koju foru? Mogu li ih još ukrasti? I kako bi se one mogle vratiti?

Kako su Muslimani ćapili onu 1/3 opštine u DGG (bilo je na nekoj Temi nedavno) i pripojili je Bihaću?

Za šta su koje stranke u Hercegbosanaca?

Koje su istaknute ličnosti u Srba u BiH za koje bi trebalo navijati, podržavati i preko neta bodriti?

Znači, zamislite da objašnjavate detetu od 10 godina, taj fazon.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pogrešan podforum.
Eto, objašnjeno kao da si dijete od 10 godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 20:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Sazvakano "Kako je nastao Bosnjakistan!"

U Karadjordjevu, ili na nekom drugom mestu gde su se sastajali, Franjo i Sloba dogovaraju podelu BiH. U jednom trenutku, Franjo pita Slobu:
- A sta cemo sa muslimanima?
Sloba kaze:
- Uzmite ih sebi, mi ih necemo!
Franjo odgovori:
- Necemo ih ni mi. Uzmite h vi sebi!
I kako nisu mogli da se dogovore, odluce da postoji u BiH neka mala enklava za muslimane.
Buduci da MZ nikako nije htela muslimansku mini drzavu, odluci da kazni Slobu i Franju, jer nisu mogli da se dogovore ko ce preuzeti muslimane, tako sto resi da zadrzi BiH u odredjenoj formi, mada je i unutrasnja podela izvrsena, i u njoj je stvorena enklava Bosnjakistan.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Mene zanima zašto nema izbora u Mostaru?

Hrvati su većina, pa pöturice zbog toga ne održavaju lokalne izbore?
Možda?

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 22:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20777
Grobar je napisao/la:
Mene zanima zašto nema izbora u Mostaru?

Hrvati su većina, pa pöturice zbog toga ne održavaju lokalne izbore?
Možda?

To ti trolaš ili se praviš lud? Eto ti izbora prije 5-6 dana...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Ko je pobedio? :)

Mislio sam, Lasice, što nije bilo toliko dugo izbora u Mostaru?
Zbog čega se to dešavalo do sada?

Šta je uzrok tome?

..

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 27 pro 2020, 23:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20777
Grobar je napisao/la:
Ko je pobedio? :)

Mislio sam, Lasice, što nije bilo toliko dugo izbora u Mostaru?
Zbog čega se to dešavalo do sada?

Šta je uzrok tome?

..

Postojao je statut grada i izborna pravila koja su nametnuta od MZ fašista, mi smo skuhali apelaciju ustavnom sudu i pobjedili smo.
Sud je van snage stavio izborna pravila i od onda je trajala trakavica kako dogovoriti nova.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3936
ikmandvaradtist je napisao/la:
Kako su Muslimani ćapili onu 1/3 opštine u DGG (bilo je na nekoj Temi nedavno) i pripojili je Bihaću?
Koliko znam, to je istrgovano 2001: općini Žepče su priključena hrvatska sela iz općina Maglaj i Zavidovići, za to su Muslimani dobili krajnji sjever stare općine Drvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 00:51 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Mislim da su ovakvi nemiri bili okidač za pripajanje dijela općine Drvar Bihaću, ali ne znam precizno... https://hr.wikipedia.org/wiki/Nemiri_u_ ... avnja_1998.

Što se tiče Ustavnog suda BiH, Hrvati i Srbi traže odlazak stranih sudaca (3/9 su stranci koji su uvijek na strani dvojice Bošnjaka + upitni Hrvati)



Što se tiče izdajničke opozicije:

Dodik: "SDS i PDP su izdajnici srpskog naroda".



DNS su bili u koaliciji sa SNSD-om, ali su radili neke probleme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 01:05 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Grobar je napisao/la:
Ko je pobedio? :)

Mislio sam, Lasice, što nije bilo toliko dugo izbora u Mostaru?
Zbog čega se to dešavalo do sada?

Šta je uzrok tome?

..

VP je amandmanima odlučio da jedan hrvatski glas ne vrijedi jednako kao muslimanski glas.

Mostar je bio takav jedini grad u BiH, Ustavni sud je to srušio jer je to neustavno i Muslimani su odbijali provesti presudu Ustavnog suda.

Zbog istog razloga ti nema ni Vlade Federacije.

VP je amandmanima skratio naš dom naroda sa 30 na 17, ranije je trebalo pola tih ruku od 30 da bi Muslimani mogli praviti vlast a danas treba trećina iako ih oni imaju fiksno 5.

Ustavni sud je srušio i to jer iz muslimanskog Goražda se daje 1 predstavnik kao i iz Posavine.

Muslimani uglavnom ruše instituciije BIH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 09:05 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Veliki komad opcine Drvar i manji dio opcine Grahovo uz granicu sa Hrvatskom je pripao opcini Bihac i USK 1995
5 korpus bosanske armije u oslodilackom naletu 1995 je isao uz granicu sa Hrvatskom i stigao sve do Licke Kladrme i ta teritorija je prikljucena opcini Bihac i USK

Sto se tice prenosa nadleznosti to je proces na duge staze kojim ce se postepeno ukinuti RS i kantoni a ojacati drzava BIH tako sto ce jedna po jedna nadlezenost biti prenosena na nivo BIH .Na kraju procesa RS i kantoni ce ostati prazne ljusture bez ikakvih nadleznosti a sva vlast ce biti skoncentrirana u Sarajevu
Od 1998 do 2006 smo imali intenzivan prenos nadleznosti ,od 2006 taj proces je dosta usporio ali nije zustavljen Ocekuje se da bi na evroatlanskom putu BIH ali i dolaskom gospodina Bajdena na vlast proces prenosa naleznosti mogao biti ponovo ubrzan

Prenos naleznosti se odvija donosenjem zakona u parlamentarnoj skupstini BIH .Naprimer zakon o sudu i tuzilastvu BIH,zakon o VSTS,krivicni zakon BIH itd tako je BIH dobila sudsku vlast iako to nije predvidjeno ustavom koji je napisan u Dejtonu .U predstavnickom domu dovoljna je nadpolovicna vecina plus trecina iz svakog entiteta
Prenos nadleznosti moze napraviti i OHR i visoki tako sto ce nametnuti odredjeni zakon
Treca vazna poluga za prenos nadleznosti i gasnje RS i kantona je ustavni sud BIH.Naprimer odlukama ustavnog suda su RS ukinuti grb i himna 2006 ,ukinuti su grbovi mnogih opcina u RS jer su sadrzavali srpske simbole naprimer opcine Banjaluka pre par godina itd

Dakle ide se na to da se rat zavrsi mrinim putem,politickim sredstvima kuhanjem zabe

Sindrom kuvane žabe je izraz koji se koristi za situaciju kada neka osoba živi u uslovima koji bi trebalo da budu neprihvatljivi ili neizdrživi za nju, ali ona to ne primećuje zato što je u tu situaciju dospela postepeno, privikavajući se na svaku pojedinačnu promenu, a ne naglo.

Ponašanje žabe
Pretpostavka je da bi žaba ubačena u posudu ispunjenu vrelom vodom odmah iz nje iskočila. Ukoliko bi se pak žaba ubacila u posudu ispunjenu hladnom vodom, ona bi tu ostala. Ako bismo tu vodu potom zagrevali veoma lagano i postepeno, žaba bi u vodi ostala i bila bi skuvana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2019, 10:54
Postovi: 300
Sto se tice srpskih politicara i koga bi trebali podravati
Bosnjacima odgovaraju svi jer su svi isti
Ovde je to dobro objasnjeno




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 28 pro 2020, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
ABBG je napisao/la:
Veliki komad opcine Drvar i manji dio opcine Grahovo uz granicu sa Hrvatskom je pripao opcini Bihac i USK 1995
5 korpus bosanske armije u oslodilackom naletu 1995 je isao uz granicu sa Hrvatskom i stigao sve do Licke Kladrme i ta teritorija je prikljucena opcini Bihac i USK

Sto se tice prenosa nadleznosti to je proces na duge staze kojim ce se postepeno ukinuti RS i kantoni a ojacati drzava BIH tako sto ce jedna po jedna nadlezenost biti prenosena na nivo BIH .Na kraju procesa RS i kantoni ce ostati prazne ljusture bez ikakvih nadleznosti a sva vlast ce biti skoncentrirana u Sarajevu
Od 1998 do 2006 smo imali intenzivan prenos nadleznosti ,od 2006 taj proces je dosta usporio ali nije zustavljen Ocekuje se da bi na evroatlanskom putu BIH ali i dolaskom gospodina Bajdena na vlast proces prenosa naleznosti mogao biti ponovo ubrzan

Prenos naleznosti se odvija donosenjem zakona u parlamentarnoj skupstini BIH .Naprimer zakon o sudu i tuzilastvu BIH,zakon o VSTS,krivicni zakon BIH itd tako je BIH dobila sudsku vlast iako to nije predvidjeno ustavom koji je napisan u Dejtonu .U predstavnickom domu dovoljna je nadpolovicna vecina plus trecina iz svakog entiteta
Prenos nadleznosti moze napraviti i OHR i visoki tako sto ce nametnuti odredjeni zakon
Treca vazna poluga za prenos nadleznosti i gasnje RS i kantona je ustavni sud BIH.Naprimer odlukama ustavnog suda su RS ukinuti grb i himna 2006 ,ukinuti su grbovi mnogih opcina u RS jer su sadrzavali srpske simbole naprimer opcine Banjaluka pre par godina itd

Dakle ide se na to da se rat zavrsi mrinim putem,politickim sredstvima kuhanjem zabe

Sindrom kuvane žabe je izraz koji se koristi za situaciju kada neka osoba živi u uslovima koji bi trebalo da budu neprihvatljivi ili neizdrživi za nju, ali ona to ne primećuje zato što je u tu situaciju dospela postepeno, privikavajući se na svaku pojedinačnu promenu, a ne naglo.

Ponašanje žabe
Pretpostavka je da bi žaba ubačena u posudu ispunjenu vrelom vodom odmah iz nje iskočila. Ukoliko bi se pak žaba ubacila u posudu ispunjenu hladnom vodom, ona bi tu ostala. Ako bismo tu vodu potom zagrevali veoma lagano i postepeno, žaba bi u vodi ostala i bila bi skuvana.



1. Da li onda i drugi mogu da samoinicijativno spajaju Opštine kako im odgovara?

2. Zar to onda nije kršenje iliti rušenje Dejtonskog sporazuma, kruneći ga malo po malo?

3. Dobro, VP je nekakav Guverner koji ima moć da menja stvari... ali zar ne postoje mehanizmi da se RS zaštiti od uzimanja nadležnosti od strane Muslimana?

4. Može li RS na tom istom sudu da vrati Grb i Himnu i ostale nadležnosti i kojim koracima bi se to moglo ostvariti?

5. To "kuvanje" je moguće samo ukoliko subjekt nije svestan dešavanja. Ako je "žaba" svesna "kuvanja", ona može odreagovati. Koja sredstva su na raspolaganju "žabi" u pravnom i birokratskom aspektu?

6. Ako Muslimani sami priznaju da nastoje svom snagom da oduzmu Srbima ono što su im sami potpisali da daju - odakle im obraz da se bune i dižu dževu kad Srbi onda reaguju u samoodbrani? Zar ne shvataju da svaka Akcija proizvodi Reakciju? Zar misle da samo oni mogu da brake the rules of the Game?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
1. Koliko u populaciji ima ovih Muslimana (makar otprilike) kao forumaš "Lars Dietrich" - ovih koji verglaju bajke o "Bosni hrvatskoj zemlji"?

2. Ima li političkih lidera Muslimana sa takvim Programom?

3. Da li vi Hrvati verujete da su iskreni ili je to navlakuša?

4. Koliko biste smeli i mogli da se oslonite na njih kao Saveznika i Partnera?

5. Koliko u vašem pučanstvu ima % tih proMulsimanski orijentisanih?

6. Ima li neka stranka i Lider sa takvim Programom?


Mi van BiH nismo u toku a možda i mnogi čitaoci Foruma pa ne bi bilo zgoreg da se razjašnjavaju neke takve stvari...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:41 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
ikmandvaradtist je napisao/la:
1. Koliko u populaciji ima ovih Muslimana (makar otprilike) kao forumaš "Lars Dietrich" - ovih koji verglaju bajke o "Bosni hrvatskoj zemlji"?

2. Ima li političkih lidera Muslimana sa takvim Programom?

3. Da li vi Hrvati verujete da su iskreni ili je to navlakuša?

4. Koliko biste smeli i mogli da se oslonite na njih kao Saveznika i Partnera?

5. Koliko u vašem pučanstvu ima % tih proMulsimanski orijentisanih?

6. Ima li neka stranka i Lider sa takvim Programom?


Mi van BiH nismo u toku a možda i mnogi čitaoci Foruma pa ne bi bilo zgoreg da se razjašnjavaju neke takve stvari...


Nisam doktor (Hrvat) ali mogu da pogledam.
1.nema ih više od 1%
2.nema
3.navlakusa
4.ne bi mogli
5.toga već ima naročito u većim gradovima i kod franjevaca.
6. Ima Komsic :bih


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15797
1. Ima ih oko 1% ali smo naučili da je to takija da im pomognemo protiv Srba pa da nakon toga nas samelju
2. Nema, i da se pojavi netko bi ga linčala rulja
3. Navlakuša, vidi odgovor 1
4. Ne možemo ništa, pa sve takijaju i ničeg dogovorenog se ne pridržavaju a i zabili bi nož u leđa ko i zadnji put
5. Ima nešto sitno zaluđenika
6. Nema

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2547
ikmandvaradtist je napisao/la:
1. Koliko u populaciji ima ovih Muslimana (makar otprilike) kao forumaš "Lars Dietrich" - ovih koji verglaju bajke o "Bosni hrvatskoj zemlji"?

2. Ima li političkih lidera Muslimana sa takvim Programom?

3. Da li vi Hrvati verujete da su iskreni ili je to navlakuša?

4. Koliko biste smeli i mogli da se oslonite na njih kao Saveznika i Partnera?

5. Koliko u vašem pučanstvu ima % tih proMulsimanski orijentisanih?

6. Ima li neka stranka i Lider sa takvim Programom?


Mi van BiH nismo u toku a možda i mnogi čitaoci Foruma pa ne bi bilo zgoreg da se razjašnjavaju neke takve stvari...

1. On i još dvojica.

2. Nema.

3. Naravno da se njima ne može vjerovati.

4. Nimalo.

5. Najviše 5%.

6. Nekoliko minornih proustaških strančica za koje ogromna većina Hrvata ne zna ni da postoje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 20:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15797
Ma Lars takija evo što je pisao nedavno ljut jer Naša stranka nije podržala SDA za načelnika Mostara a ima još mnogo njegovih upisa

Lars Dietrich je napisao/la:
Molim nadležne da što prije prime Našu Stranku u počasno članstvo HNS, a Bošku Čavar i Irmu Karaliju u počasno članstvo HDZ BiH.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2547
Eto ja i Rika smo neovisno dali skoro iste odgovore. Mislim da je stvarno sve jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Hvala svima na odgovorima! :zivili

Mislio sam da ih je makar 5 %...

Biste li mogli da ih iskoristite kao korisne idiote?

Da li biste među Sekularnim Muslimanima mogli da generišete takve?

A te proustaške vaše koje su za saradnju sa njima... jesu li pro "Bosna nezavisna a hrvatska" ili "pripojiti BiH Hrvatskoj"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2547
ikmandvaradtist je napisao/la:
A te proustaške vaše koje su za saradnju sa njima... jesu li pro "Bosna nezavisna a hrvatska" ili "pripojiti BiH Hrvatskoj"?

Čini mi se da oni nastoje istakijati takijaše, njima govore da Hrvatska i Bosna trebaju biti obe unitarne države i u konfederalnom odnosu s jedinom svrhom čišćenja Srba i podizanja zida na Drini, a u Hrvatskoj pokušavaju prodati priču o klasičnoj aneksiji. Ali sve su to gluposti jer ih je vrlo malo ionako, jer Hrvatska nema ekonomske, vojne, diplomatske, demografske ni kulturne kapacitete za ikakve pothvate toga tipa...sve u svemu, daleko od realnosti u bilo kojem smislu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Josip Filipović je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
A te proustaške vaše koje su za saradnju sa njima... jesu li pro "Bosna nezavisna a hrvatska" ili "pripojiti BiH Hrvatskoj"?

Čini mi se da oni nastoje istakijati takijaše, njima govore da Hrvatska i Bosna trebaju biti obe unitarne države i u konfederalnom odnosu s jedinom svrhom čišćenja Srba i podizanja zida na Drini, a u Hrvatskoj pokušavaju prodati priču o klasičnoj aneksiji. Ali sve su to gluposti jer ih je vrlo malo ionako, jer Hrvatska nema ekonomske, vojne, diplomatske, demografske ni kulturne kapacitete za ikakve pothvate toga tipa...sve u svemu, daleko od realnosti u bilo kojem smislu.



:palacgore2


Stavljajte vi zainteresovani i odgovore na ostala gore postavljena pitanja, ima nas koji smo slabije upućeni a i raznih takvih koji nisu članovi a čitaju... :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 14 ožu 2021, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 20:50
Postovi: 2547
ikmandvaradtist je napisao/la:
Da li biste među Sekularnim Muslimanima mogli da generišete takve?

Ne može više nitko među njima ništa generisati. Mentalno stanje im je kao u stanovnika RSK sredinom 1995. Život u kavezu, slutnja propasti, autizam neke vrste. Neke značajne promjene svijesti nisu moguće jer sada sve ide na nekom stravičnom autopilotu-instinktu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 18 ožu 2021, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Josip Filipović je napisao/la:
Ne može više nitko među njima ništa generisati. Mentalno stanje im je kao u stanovnika RSK sredinom 1995. Život u kavezu, slutnja propasti, autizam neke vrste. Neke značajne promjene svijesti nisu moguće jer sada sve ide na nekom stravičnom autopilotu-instinktu.



Hmm.. pa možda oni i svesno uzgajaju taj neki Fanatizam, Zatvorenost, čekanje kao tempirana bomba da se sva mržnja i bes istrese, ...

Razmišljaju da mi ostali imamo za šta da živimo i šta da izgubimo a oni ne pa zbog toga su, kao, u nekoj prednosti... oni bi smeli ići do kraja a mi ne bi...


Dalje na Temu:

Naša Kvačica je napisao/la:
Već sljedeće godine muslimani idu u obračun sa Hrvatima u FBiH.



Imaju li oni realne, objektivne Adute za to ili je u pitanju uobičajeno preuveličavanje i prećenje u prazno:


Glupi_bosanac je napisao/la:
rat u BiH ne bi bio rat, nego desetodnevna ekskurzija šamaranja srpskih pavijana po podrinju i krajini


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sažvakano za neupućene
PostPostano: 18 ožu 2021, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 28 sij 2021, 20:02
Postovi: 2143
Dobro Iki, ovo je ipak internet.
Ratnika ovdje koliko hoćeš, a da slučajno bude kakvog sranja prvi bi dali petama vjetra.
Ukoliko su uopšte vojno sposobni.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Fredericktown, Karabaja, Patriota, Robbie MO, Teuton, Tomba17 i 481 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO