HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 07:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 209 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ako ima Nino svoj topic, onda ga zaslužuje i ova žena, osvježenje na našoj političkoj sceni, zaslužna za povratak "odbjeglih sinova" HSS-NHI u hrvatsko okrilje. Za početak, jučerašnji intervju:

slika

slika

Citat:
1. Može li dosljedna provedba Kreševske deklaracije biti nadomjestak za održavanje hrvatskoga foruma?

Deklaracija je opći dokument, sa zajedničkim načelima, u određenom stupnju i obvezujućim, pa stoga ne mislim da se može promatrati iz istog kuta. Na forumu možemo raspravljati ali nije nužno i da donesemo neka konkretna rješenja. Ono što je još uvijek nepoznanica kod najave ovoga foruma jeste tema. Bilo je govora kako bi se raspravljalo o ustavnoj reformi, točnije Butmirskom paketu, za koji sam od početka tvrdila kako je propao prije nego je i počeo. Stoga, forum na ovu temu nema smisla, ali isto tako sam stajališta kako se mora razgovarati s tim da sve smjernice budu definirane i da teme budu u potpunosti aktualne! Ono što ne želim je da se ovaj forum politizira i da se koristi u predizborne svrhe.

2. Da li je nakon Kreševa zastalo hrvatsko političko dogovaranje u BiH?

Apsolutno se ne slažem! Zapravo tvrdim kako je nakon potpisivanje Kreševske deklaracije hrvatsko političko dogovaranje u BiH tek počelo i zaživjelo u pravom smislu te riječi! Do tada hrvatski predstavnici nisu imali jedinstvenu političku platformu, ali sada imaju i znaju koji je to minimum u pregovaranju. Da li smo zadovoljni dinamikom održavanja to je drugo pitanje. Ali, s tim u vezi dogovorili smo na zadnjem sastanku u Kiseljaku intenziviranje sastanaka, odnosno održavanje sastanaka svakog prvog ponedjeljka u mjesecu prema redosliju potpisa na Deklaraciji. Takvim radom i djelovanjem, odnosno realiziranjem dogovorenog, možemo jedino polučiti rezultate a tko misli suprotno, pa i oni u redovima hrvatskoga naroda, na kraju će snositi odgovornost! Samo načelo definirano u Kreševskoj deklaraciji o „diskontinuitetu“ teritorija govori o jedinstvu Hrvata na prostoru cijele BiH.
U Programu HSS-NHI stoji odrednica kako ćemo biti „korektiv i poveznica“ hrvatskih stavova u BiH. Tko želi dobro ovoj zemlji i ovim narodima neće imati ništa protiv održavanja ovih sastanaka!

3. Smatrate li uspostavu hrvatske federalne jedinice rješenjem za BiH i zašto?

Apsolutno smatram da BiH treba osim novoga ustava dobiti i novo unutarnje administrativno-teritorijalno uređenje. A odgovorit ću vam i zašto. Ovaj Ustav, točnije Aneks, i ovakvo unutarnje uređenje zemlje jesu bili dobri prije 15 godina kako bi se zaustavio rat. A to svi znamo. Također, znamo i kako ovakvo rješenje onemogućava napredak Bosne i Hercegovine u svim segmentima. Pa, ako sve to znamo onda mi nije jasno zašto postoje tolike fobije od mijenjanja stanja koje je loše i koje ne vodi ama baš ničemu! Ako su Hrvati konstitutivan narod, i ako nisu zadovoljni postojećim rješenjem, a imaju pravo to reći, onda ne vidim u čemu je problem. Moramo razgovarati kao tri ravnopravna partnera i postići dogovor, a mislim kako to možemo. Nitko ne treba strahovati od bilo kakvih secesionističkih namjera unutar hrvatskoga korpusa, jer zaista to nema nikakvog temelja. Ovdje je problem ako dva Hrvata sjednu popiti kavu mobilizira se cijeli bošnjački establishment, a za to nema nikakve potrebe. Hrvati su omogućili neovisnost ove zemlje a to sada mnogi zaboravljaju!
Znači, ukoliko se dogovorimo i promijenimo stanje, pa ako se i to pokaže kako nije najbolje rješenje mijenjat ćemo opet, ali samo na ravnopravnoj osnovi. Možemo ga mijenjati onoliko puta dok ne nađemo optimum za sve nas koji ovdje živimo.


4. Može li izjednačavanje ustavnoga položaja naroda i građana BiH biti alternativa daljnjim podjelama zemlje po nacionalnom modelu?

Već sam djelomično odgovorila na ovo pitanje, ali zar za vas narodi nisu građani ove države odnosno zar građani ne pripadaju određenom narodu ili nacionalnim manjinama!? Ako mislite na kategoriju ostalih tu kategoriju ne priznajem jer je nepoznata međunarodnoj praksi.


5. Što je za hrvatski narod u BiH trenutno važnije: reforma Ustava BiH ili listopadski izbori?

Mislim kako je dovođenje u istu ravan reforme Ustava i izbora nelogično. Postojeći Ustav, kako sam već rekla, nije poražavajući samo za Hrvate već i za ostale konstitutivne narode i nacionalne manjine u BiH. Dosadašnji „paketi“ koji su nuđeni kao reforma Ustava su u najmanju ruku ponižavajući. Prvenstveno zato što je to opet pokušaj nekakvoga nametanja koji na ovim prostorima nikada nisu donijeli dobra. Sama izmjena Ustava jeste nužan i dugotrajan proces, ali isključivo kroz dogovor naših ljudi. Svako rješenje koje mi sami iznađemo biće bolje od postojećeg. Nije dobro za našu budućnost gledati uvijek u Međunarodnu zajednicu i čekati da oni nešto odrade za nas, jer su dosadašnja događanja pokazala kako ni međunarodna zajednica unutar sebe nema jedinstven stav. Obzirom kako je ovo izborna godina i kako je za bilo kakve promjene ostalo malo vremena ne vjerujem kako će se dogoditi neki revolucionarni preokret. Ali, može sa razgovarati i time osigurati temelje da kada završe izbori dođe i do izmjene Ustava.

6. Kakva je vaša suradnja sa HSS RH?

HSS RH jeste naša sestrinska stranka i s njima imamo vrlo korektne odnose, mnogo bolje negu su bili dosada. Krajem prošle godine bili smo u posjeti HSS RH i kao gosti smo nazočili na njihovoj programskoj skupštini. Imamo dogovore o suradnji na političkoj razini kroz zajedničko djelovanje na poboljšanju položaja Hrvata u BiH.

7. Koje su to moguće negativne posljedice izmjena Zakona o prebivalištu RH za bh.Hrvate?

Podigla se velika prašina oko izmjena i dopuna ovoga Zakona. Da li je to opravdano kao što mislimo vidjet ćemo na kraju. Ono što je najtragičnije jest da će opet najviše biti pogođeni Hrvati prognani iz Posavine i prostora današnje Republike Srpske, odnosno da će vjerojatno izgubiti mogućnost prava glasovanja za izbore u našoj državi.
Pročitala sam Prijedlog Zakona i moram priznati kako mi objašnjenja da će se na ovaj način regulirati birački popisi baš i nema neku osnovu, jer su te stvari regulirane kroz Zakon o popisima birača. Ali vidjet ćemo. Ažuriranje propisa je neophodno, no da li je to u nekim slučajevima ustavno to je drugo pitanje. Osobno sam mišljenja kako je to indirektni pritisak na Hrvate u BiH da prihvate ponuđene amandmane na Ustav BiH.

8. Kako ste doživjeli izbor Ive Josipovića za predsjednika RH i šta taj događaj može značiti za položaj Hrvata u BiH, koji su masovno glasovali protiv njega?

Osobno nikada ne izlazim na izbore za bilo što u Republici Hrvatskoj, bez obzira što je to moje pravo zagarantirano Ustavom RH, tako da nisam glasovala ni za koga. Ali, pozdravaljam izbor g-dina Ive Josipovića i mišljenja sam kako bez obzira što nije dobio potporu u BiH biće dobar predsjednik za Hrvatsku i sve one koji su državljani Republike Hrvatske. Vrlo je dobro što je od početka napravio distinkciju između sebe i prethodnika Mesića, jasno ističući kako Hrvati moraju biti jednakopravan narod u ovoj državi. Predsjednik mora poštivati Ustav tako da ne vidim mogućnost bilo kakvih negativnih konotacija zbog toga što predsjednik Josipović nije dobio potporu u BiH. Protukandidat je ipak porijeklom sa naših prostora i to je nekakav oblik lokalpatriotizma.

9. Kakve su šanse da hrvatske stranke u BiH iziđu na izbore s jednim kandidatom za člana Predsjedništva BiH i tako osiguraju njegovu pobjedu?

Mislim da su realno dobre šanse, bez obzira na natpise u medijima. Posebice tu mislim na relevantne stranke s hrvatskim predznakom potpisnice Kreševske deklaracije. Činjenica je kako je g-din Jerko Ivanković-Lijanović već objavio svoju kandidaturu, ali NSRZB smatra se multietničkom strankom pa se prethodno ne odnosi na njih. Ali pitanje je koliko je ova kandidatura zaista ozbiljna. S obzirom kako je odziv Hrvata dosta slab na izborima treba poraditi na tom problemu i onda je osiguran izbor od strane hrvatskih predstavnika. Ali, ukoliko dođe do izmjene Ustava u svjetlu presude iz Strasbourga i članovi predsjedništva se budu birali indirektno u Parlamentu BiH onda nije nužno gore navedeno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ovako je sve krenulo:

Citat:
25.10.2009

Ljiljana Lovrić izabrana je za predsjednicu Hrvatske seljačke stranke - Nove hrvatske inicijative (HSS-NHI) na izvanrednom Saboru koji je u subotu održan u Sarajevu nakon što je dosadašnji predsjednik Ivan Krndelj odlučio napustiti vrh stranke.

Za Ljiljanu Lovrić glasovala su 142, a za protukandidata Zorana Budimića 102 nazočna saborska zastupnika. Nova predsjednica istaknula je kako će stranka pod njezinim vodstvom nastojati obnoviti povjerenje i jedinstvo među hrvatskim strankama.

"Butmirski sporazum je za nas mrtav, Hrvati se trebaju vratiti Kreševskoj deklaraciji i izboriti jednakopravnu poziciju u BiH", rekla je Lovrić.

Kreševska deklaracija je dokument kojega su prije dvije godine potpisali čelnici šest hrvatskih političkih stranaka u BIH u kojemu se ističe protivljenje dvoentitetskom ustroju BiH u kojima su Hrvati manjina u vlasti.

Ona je pozvala druge hrvatske stranke na okupljanje na izborima sljedeće godine oko zajedničkog kandidata za hrvatskog člana BiH Predsjedništva.

Za dopredsjednike HSS-NHI na stranačkoj konvenciji izabrani su Ivica Ageljić, Drago Džambas, Ante Malić i Tomislav Tomljanović.

Saboru su nazočili i brojni izaslanici iz političkih stranaka iz BiH i glavni tajnik HSS-a Hrvatske Nenad Matić koji je obećao konkretnu potporu sestrinskoj stranci u BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Osvježenje na političkoj sceni. Srednja Bosna polako preuzima primat u gospodarstvu i politici Hrvata BIH, što mi je iznimno drago.
Malo off
Otkud junita kao potpisnik kreševske deklaracije, to uopće nije hrvatska stranka?

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68938
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Dobra.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Što dodati?!

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:04 
za mene je osvježenje kao mlak čaj na +40 stupnjeva u hladu.. :kava
ali, dajem joj šansu. valjda ću još što pročitati o njoj i od nje, pa će i čaj zahladiti za koji stupanj...


Vrh
  
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
NHI...hmmm...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:14 
hmmm... 7 hrvata, osam stranaka :D


Vrh
  
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:15 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Ilirka je napisao/la:
za mene je osvježenje kao mlak čaj na +40 stupnjeva u hladu.. :kava
ali, dajem joj šansu. valjda ću još što pročitati o njoj i od nje, pa će i čaj zahladiti za koji stupanj...


Naravno, gledano iz kuta jedne dame

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Mar-kan je napisao/la:
NHI...hmmm...


I ovo "hmmm" je velika promjena za tebe...

Ma najmanje je bitno HSS,HDZ, NHI treba nam nešto neokaljano s ljudskim licem i sa što manje repova...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 00:25
Postovi: 595
Bravo Lili, samo naprijed!

_________________
Hercegbosnizacija budućeg većinskog hrvatskog entiteta u BIH osnovni je preduvjet nastanka Trećeg!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:22 
ivica je napisao/la:
Ilirka je napisao/la:
za mene je osvježenje kao mlak čaj na +40 stupnjeva u hladu.. :kava
ali, dajem joj šansu. valjda ću još što pročitati o njoj i od nje, pa će i čaj zahladiti za koji stupanj...


Naravno, gledano iz kuta jedne dame


pjesnik je htio reći... što?

misliš da se pod utjecajem estrogena ne može zdravorazumski opredjeliti za kvalitetnog političara, pogotovu ako je u pitanju žena nego da isključivo testosteron pozitivno djeluje na kongnitivne sposobnosti, i to bez obzira na spol osobe koju se bira za predstavnika naroda?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
Ilirka je napisao/la:
ivica je napisao/la:

Naravno, gledano iz kuta jedne dame


pjesnik je htio reći... što?

misliš da se pod utjecajem estrogena ne može zdravorazumski opredjeliti za kvalitetnog političara, pogotovu ako je u pitanju žena nego da isključivo testosteron pozitivno djeluje na kongnitivne sposobnosti, i to bez obzira na spol osobe koju se bira za predstavnika naroda?

Htio sam reći da je nakon plejade likova poput Tihića, Silajdžića i ostalih rugoba koje se vuku po ekranima (a i ovde ima jedna tema o tome) i gotovo nikakve zastupljenost žena u politici ljillja došla ko kec na desetku, o utjecajima hormona na zdravo rasuđivanje ne bih znao odgovor.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
slika

Mislim, ono, moj glas ima svakako :zubati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:06 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13472
Lokacija: ZG
Ma meni iskreno uopće nije neka ekstra ženska ... al dobro :D
Ne znam što ste se svi popalili na njen izgled...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nije ekstra zenska, ali nije sve u izgledu (mada nije nimalo losa).. Imam osjecaj da je dominantna sto je jako interesantno

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:20 
zato ja i jesam kompetentnija suditi o ženi kao političarki jer niti može utjecati na moju moć rasuđivanja svojim sekundarnim spolnim obilježjima, niti mi ljubomora može pomutiti percepciju obzirom da imam bolje sise. mene je upravo njena retorika ostavila hladnom što ne znači da se žena neće pokazati u budućnosti kao čvrsta i jaka političarka-borac za hercegbosanskohrvatsku stvar. (političku, ne onu... :D)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Cuj, ako je to tako kako tvrdis (kmmmhh, glede sisa), baci se u politiku mozda tebi dam svoj glas

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 14:13
Postovi: 1747
:sega nadam se , a i ako ne bude znamo da ovdje na forumu imamo jakih kalibara sudeći po tvojim dosadašnjim upisima.

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
Junuz Djipalo je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
NHI...hmmm...


I ovo "hmmm" je velika promjena za tebe...

Ma najmanje je bitno HSS,HDZ, NHI treba nam nešto neokaljano s ljudskim licem i sa što manje repova...


To sam iz kulture rekao hmmm,da ne kažem fuuj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
ivica je napisao/la:
:sega nadam se , a i ako ne bude znamo da ovdje na forumu imamo jakih kalibara sudeći po tvojim dosadašnjim upisima.


Koji ti kalibar volis? Mislim, u celo?? :zubati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 14:36 
Tulkas je napisao/la:
Cuj, ako je to tako kako tvrdis (kmmmhh, glede sisa), baci se u politiku mozda tebi dam svoj glas


vimenja imaš i kod lijanovića, a on, bogme, i plati za glas... :smijeh

aj, neću oftopičarit... see ya.. idem doma... :HVO


Vrh
  
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
PCM je napisao/la:
Ma meni iskreno uopće nije neka ekstra ženska ... al dobro :D
Ne znam što ste se svi popalili na njen izgled...


Ma Tulkas je oduševljen što tuče pivu :zivili :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: mr. sc. Ljiljana Lovrić (HSS-NHI)
PostPostano: 22 sij 2010, 22:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24628
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tulkas je napisao/la:
slika

Mislim, ono, moj glas ima svakako :zubati



Moj neće imati... šteta... mislim na glas dakako. A šteta, volim kratkokose, moj je tip.



Nešto u ovom stilu :smajl034


slika

slika

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 209 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Tomba17 i 252 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO