HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 lip 2026, 16:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Konaković: Hrvatska vlada u Stocu će obnoviti i dio zgrade za bošnjačke učenike
PostPostano: 26 ožu 2023, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 12453
Citat:
Konaković: Hrvatska vlada u Stocu će obnoviti i dio zgrade za bošnjačke učenike
slika

Hrvatska vlada obnovit će i dio osnovne škole koju pohađaju bošnjački učenici u Stocu na jugu BiH, nakon što je prethodno obnovila polovicu zgrade u koju idu hrvatski đaci, objavio je ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković nakon razgovora s hrvatskim kolegom.

“S kolegom Gordanom Grlićem Radmanom imam intenzivnu i otvorenu komunikaciju, razgovaramo o raznim temama, a sinoć mi je javio da će Vlada Republike Hrvatske financirati u skorom roku obnovu pročelja i drugog dijela škole“, napisao je Konaković na svome Facebook profilu.

Ocijenio je kako to predstavlja “simboličnu i vrlo važnu poruku za jačanje odnosa Hrvatske i BiH”.

Početkom godine obnovljeno je pročelje na jednome dijelu Osnovne škole u Stocu u koji idu djeca po hrvatskom nastavnom planu i programu, dok je dio zgrade namijenjen za odvijanje nastave po bosanskom nastavnom planu i programu ostao siv i trošan.

Osnovna škola u Stocu jedna je od onih u BiH u kojima se nastava odvija zasebno po dva različita nastavna plana i programa.

Na uspostavi ovakvih dviju škola pod jednim krovom, kakve postoje diljem BiH, inzistirala je međunarodna uprava u toj zemlji kako bi se mogla organizirati nastava za djecu povratnike nedugo nakon rata.

Posljednjih godina međunarodni dužnosnici inzistiraju na ukidanju takvih škola. (Hina)


https://kamenjar.com/konakovic-hrvatska ... e-ucenike/

Jesi sretan Lars?

Vidiš kako smo velikodušni. :zivili

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konaković: Hrvatska vlada u Stocu će obnoviti i dio zgrade za bošnjačke učenike
PostPostano: 26 ožu 2023, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 12453
Stolački Bošnje uzdanice naše čuva vas majka sokolova

Nad vama bdije Hrvatska Mati ne da vas nikome

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konaković: Hrvatska vlada u Stocu će obnoviti i dio zgrade za bošnjačke učenike
PostPostano: 26 ožu 2023, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2023, 17:35
Postovi: 530
Ovo je gospodski i hrvatski način rješavanja prijepora, i konačno su u RH progledali kako da ostvare ciljeve, a da ne dižu nepotrebnu prašinu.
Ako ovako nastave svugdje, neće imati opozicije u BiH.

Eto nek podijele još putovnice, da nam se izjednače politička prava, pa da se razilazimo, svak na svoju stranu i da se niko nikom ne miješa u život.
:zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konaković: Hrvatska vlada u Stocu će obnoviti i dio zgrade za bošnjačke učenike
PostPostano: 27 ožu 2023, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 2818
Aspirin je napisao/la:
Ovo je gospodski i hrvatski način rješavanja prijepora, i konačno su u RH progledali kako da ostvare ciljeve, a da ne dižu nepotrebnu prašinu.
Ako ovako nastave svugdje, neće imati opozicije u BiH.

Eto nek podijele još putovnice, da nam se izjednače politička prava, pa da se razilazimo, svak na svoju stranu i da se niko nikom ne miješa u život.
:zivili


Privitak/ci:
bejha podela.png
bejha podela.png [ 378.26 KiB | Pogledano 530 put/a. ]
Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Teuton, Vukota i 66 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO