|
|
Stranica: 1/3.
|
[ 73 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Patriota
|
Naslov: Jesu li Hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:00 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
|
Ta stalna potreba za "ne ja sam hercegovac" "ne ovo nije bosna" ne ne siroki brijeg je bitno mjesto, to uopce nije nebitna selendra od 20k ljudi, ne ne gospa se ukazala. Zasto je tesko privatit cinjenicu da nikog nije briga za jebeni kamenjar dole od 100k ljudi koji se izjasnjavaju kao Hrvati (ok)?
Maloprije citam komentare na fb od ljudi iz RH i imaju isto ovako misljenje. Kazu da ste naporni i zeljni pažnje i dokazivanja a apsolutno ni po cemu karakteristicni. Da imate nesto sto ostali hrvati ili ostali judi na svijetu nemaju.
A o strancima da ne govorimo, ta iskompleksiranost da se svakom strancu koji prica o BiH mora dokazivati da eto "ljubuski is not bosnia its herzegovina bla bla bla bla ja sam zaostali matan kamenjarac vjerujem u gospu a kcerka mi se jebe u zagrebu za siću bla bla bla". Sta je supstanca iskompleksiranosti Hercegovaca hrvata?
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:12 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Iskazivanje identiteta nije kompleks. Bili bi iskopleksirani da kriju svoj identitet, kao što vi krijete strancima da mrzite kršćane, Židove, Europu i Zapad, a volite Iran.
Više ljudi iz Dalmacije i Istre ustiču svoj regionalni identitet nego Hercegovci. To uopće nije osobina samo Hercegovaca nego općehrvatska osobina i važi za Dalmatince, Slavonce, Istrijane, Ličane,Zagorce itd.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:14 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49 Postovi: 41072
|
|
Široki i Ljubuški nisu Bosna, ne znam što je sporno?
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1601 of 2558 - 62.59%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vukan
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:14 |
|
Pridružen/a: 13 svi 2013, 19:17 Postovi: 841 Lokacija: Glavni grad
|
|
Ova šaka jada u Stocu se fanatično bori, a vi ih niz vodu puštate. One iz Trebinja ste i zaboravili da su postojali.
Može. Više ''kamenjara'' za nas.
_________________ Audaces fortuna iuvat
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dr. Van Nostrand
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:17 |
|
Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40 Postovi: 7660
|
|
Napisao sam neki dan da vi odustajete od Hercegovine. Od Stoca ste definitivno odustali. Proces odustajanja od istočnog Mostara je upravo u toku. Pitanje je samo povlačite li se do Konjica i tako zadržavate simboličnu prisutnost u Hercegovini ili idete preko Ivan sedla?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:17 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Jedino su muslimani iz Hercegovine iskopleksirani pa govore strancima da su Baznians i da su Mostar i Stolac bosanski gradovi. Hrvati i Srbe se ponose svojom Hercegovinom, uvijek će reći da su Hercegovci.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:17 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
Naša Kvačica je napisao/la: Široki i Ljubuški nisu Bosna, ne znam što je sporno? Nije sporno,poenta teme je da mislite da nekog zaista boli briga za to.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:20 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
Dr. Van Nostrand je napisao/la: Napisao sam neki dan da vi odustajete od Hercegovine. Od Stoca ste definitivno odustali. Proces odustajanja od istočnog Mostara je upravo u toku. Pitanje je samo povlačite li se do Konjica i tako zadržavate simboličnu prisutnost u Hercegovini ili idete preko Ivan sedla? Nije to poenta teme. Ne odustajemo mi ni od cega,ali nam nije bitno stalno isticanje tako nebitnih stvari. Koga briga van BiH sta je Bosna sta Hercegovina,sta krajina sta podrinje itd. Slutim na kompleks inferiornosti,jos od perioda kmetstva a danasnjeg osjecaja podstanarstva.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:23 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
Dr. Van Nostrand je napisao/la: Napisao sam neki dan da vi odustajete od Hercegovine. Od Stoca ste definitivno odustali. Proces odustajanja od istočnog Mostara je upravo u toku. Pitanje je samo povlačite li se do Konjica i tako zadržavate simboličnu prisutnost u Hercegovini ili idete preko Ivan sedla? Od Hercegovine su odustali kad su prihvatili turcizam za Bosanca i bosanski jezik. Zamisli rodiš se usred Hercegovine i u Mostaru tvrdiš da govoriš bosanskim jezikom koji je ustvari istočnohercegovački dijalekt. Hercegovac koji govori bosanski jezik da se poslužim njihovim jezikom je podstanar u Hercegovini.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Naša Kvačica
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:29 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49 Postovi: 41072
|
|
Pa gradimo svoj brend. Koga nije briga neka ne pita.
Da netko kaže to je sve Srbija ti bi rekao jest, nevažno je?
_________________ Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.
1601 of 2558 - 62.59%
Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dr. Van Nostrand
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:29 |
|
Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40 Postovi: 7660
|
|
Odrekli su se potpuno Hercegovine, dovoljno je vidjeti terminologiju koju koriste, "kamenjar" i "kamenjarac" kao najgora uvreda. Usput, Podveležje koje trenutno naseljavaju je vjerojatno najkamenitiji kamenjar u Hercegovini, u usporedbi s tim Široki i Ljubuški izgledaju zeleni kao Zagorje.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:30 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
Patriota je napisao/la: Dr. Van Nostrand je napisao/la: Napisao sam neki dan da vi odustajete od Hercegovine. Od Stoca ste definitivno odustali. Proces odustajanja od istočnog Mostara je upravo u toku. Pitanje je samo povlačite li se do Konjica i tako zadržavate simboličnu prisutnost u Hercegovini ili idete preko Ivan sedla? Nije to poenta teme. Ne odustajemo mi ni od cega,ali nam nije bitno stalno isticanje tako nebitnih stvari. Koga briga van BiH sta je Bosna sta Hercegovina,sta krajina sta podrinje itd. Slutim na kompleks inferiornosti,jos od perioda kmetstva a danasnjeg osjecaja podstanarstva. Slutim da to ima veze s onim plakatima ja sam Bošnjak i govorim bosanskim jezikom. Zato i prešućujete da ste iz Podrinja ili Hercegovine. Sve si tim rekao, vama je taj zavičajni identitet u odnosu na vjerski nebitan.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:35 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
Dr. Van Nostrand je napisao/la: Odrekli su se potpuno Hercegovine, dovoljno je vidjeti terminologiju koju koriste, "kamenjar" i "kamenjarac" kao najgora uvreda. Usput, Podveležje koje trenutno naseljavaju je vjerojatno najkamenitiji kamenjar u Hercegovini, u usporedbi s tim Široki i Ljubuški izgledaju zeleni kao Zagorje. Zamišljam Hrvate kako Dalmatinsku Zagoru nazivaju kamenjarom, Banovinu Šumskom, jer tamo žive i Srbi. Zamisli čovjeka iz Dalmacije koji tvrdi da Split nije dalmatinski grad i da je Dalmacija nebitna.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
crni_bombarder
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:35 |
|
Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49 Postovi: 10649
|
|
Otvorio temu, napisao uvod, ali "koga briga za to?"
Mujo...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:39 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
|
Neki dan prolazim kroz zapadni dio Mostara.
Da ne upotrebljavam grublje izraze,to mjesto je jednostavno bezveze.
Troje ljudi jedva da vidiš na ulici,isti klinac ko zenica. Neko sa strane citajuci ovaj forum bi pomislio da se radi o raju na zemlji,ogromnoj metropoli punoj turista razvijenoj ko tokijo. A zapravo jedno modernije naselje u Sarajevu.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:39 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Glavno da nije iskopleksiran onaj koji dijelove vlastite jedne i jedine domovine naziva pogrdno kamenjar i šumska.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dr. Van Nostrand
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:43 |
|
Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40 Postovi: 7660
|
Patriota je napisao/la: Neki dan prolazim kroz zapadni dio Mostara.
Da ne upotrebljavam grublje izraze,to mjesto je jednostavno bezveze.
Troje ljudi jedva da vidiš na ulici,isti klinac ko zenica. Neko sa strane citajuci ovaj forum bi pomislio da se radi o raju na zemlji,ogromnoj metropoli punoj turista razvijenoj ko tokijo. A zapravo jedno modernije naselje u Sarajevu. Potpuno se slažem, zato se vi masovno povlačite u Kanton Sarajevo. Ako je tako u zapadnom Mostaru, zamisli kako je tek u favelama s druge strane Neretve?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:43 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
Patriota je napisao/la: Neki dan prolazim kroz zapadni dio Mostara.
Da ne upotrebljavam grublje izraze,to mjesto je jednostavno bezveze.
Troje ljudi jedva da vidiš na ulici,isti klinac ko zenica. Neko sa strane citajuci ovaj forum bi pomislio da se radi o raju na zemlji,ogromnoj metropoli punoj turista razvijenoj ko tokijo. A zapravo jedno modernije naselje u Sarajevu. Da, bezveze koliko i zapadno Sarajevo. Odakle turista u četvrtom mjesecu i to u zapadnom Mostaru, turisti dolaze ljeti.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:44 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
daramo je napisao/la: Glavno da nije iskopleksiran onaj koji dijelove vlastite jedne i jedine domovine naziva pogrdno kamenjar i šumska. Mi Bošnjaci i između sebe i svojih mjesta dajemo te epitete. Ali nisam ja u ovoj temi htio vrijeđat hercegovinu. Nego samo konstatiram da ono sto vi mislite o sebi je totalno van razuma. Hercegovac je samo jos zatucaniji bosanac. A Hercegovina je samo još ruralnija Bosna.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:46 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
daramo je napisao/la: Patriota je napisao/la: Neki dan prolazim kroz zapadni dio Mostara.
Da ne upotrebljavam grublje izraze,to mjesto je jednostavno bezveze.
Troje ljudi jedva da vidiš na ulici,isti klinac ko zenica. Neko sa strane citajuci ovaj forum bi pomislio da se radi o raju na zemlji,ogromnoj metropoli punoj turista razvijenoj ko tokijo. A zapravo jedno modernije naselje u Sarajevu. Da, bezveze koliko i zapadno Sarajevo. Odakle turista u četvrtom mjesecu i to u zapadnom Mostaru, turisti dolaze ljeti. Isti taj dan ih je bilo bruka u istocnom dijelu,kao i u Sarajevu,Tuzli itd. Ali nije samo da nema turista,nema NIKOGA 
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Dr. Van Nostrand
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:47 |
|
Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40 Postovi: 7660
|
Patriota je napisao/la: daramo je napisao/la: Glavno da nije iskopleksiran onaj koji dijelove vlastite jedne i jedine domovine naziva pogrdno kamenjar i šumska. Mi Bošnjaci i između sebe i svojih mjesta dajemo te epitete. Ali nisam ja u ovoj temi htio vrijeđat hercegovinu. Nego samo konstatiram da ono sto vi mislite o sebi je totalno van razuma. Hercegovac je samo jos zatucaniji bosanac. A Hercegovina je samo još ruralnija Bosna. Opet si se zapetljao u terminologiji, jesi li ti Bošnjak ili Bosanac?
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:48 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
Dr. Van Nostrand je napisao/la: Patriota je napisao/la: Mi Bošnjaci i između sebe i svojih mjesta dajemo te epitete. Ali nisam ja u ovoj temi htio vrijeđat hercegovinu. Nego samo konstatiram da ono sto vi mislite o sebi je totalno van razuma. Hercegovac je samo jos zatucaniji bosanac. A Hercegovina je samo još ruralnija Bosna.
Opet si se zapetljao u terminologiji, jesi li ti Bošnjak ili Bosanac? Bošnjak kao etnička pripadnost. Bosanac kao regionalna.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
crni_bombarder
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:50 |
|
Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49 Postovi: 10649
|
|
Cudna jada od Mostara grada, propadaju Hrvati Mostar propada, nakon Republike Srpske sad ce i Hrvati bankrotirati.
Srecom tu su muslimani da nas spasavaju, istocni Mostar kao perjanica napretka. Ekonomskog.
Svjedocimo autenticnom primjerku bosnjacke gluposti i samotakijanja.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
daramo
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:52 |
|
Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47 Postovi: 47185 Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
|
|
Misliš valjda siromašniji.
Prosječna gustoća naseljenosti federalnog dijela Hercegovine je 60 stanovnika po km2, za usporedbu tolika ti je prosječna naseljenost cijele BiH moj Mujo.
_________________ mostarski europski
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Patriota
|
Naslov: Re: Jesu li hercegovci iskompleksirani? Postano: 07 svi 2026, 15:53 |
|
Pridružen/a: 11 vel 2024, 15:03 Postovi: 3403 Lokacija: Gora Romanija
|
|
Tema nije ekonomija. Nego fenomen tolikog veličanja vašeg malog dijela FBiH koji je svima drugima u svijetu,na razini Podgorice i okolice.
_________________ Gdje su Mekka i Medina, gdje su borci ensarije? U Bosni se krv sad lije za spas našeg časnog dina! Ovdje tekbir se prolama! Bosna - to je Bedr islama!
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|