HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 kol 2026, 22:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nećemo dopustiti unitarističku islamističku BiH, nek je prave u Turskoj ili Saudijskom kalifatu
PostPostano: 13 kol 2025, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 sij 2021, 11:30
Postovi: 3429
Ministar vanjskih poslova Hrvatske obećaje da Hrvatska "neće dopustiti" uspostavu unitarne islamističke BiH i poziva Tursku i Saudijsku Arabiju da "to provedu na svom teritoriju"

"Unitarna islamistička BiH na okupiranim hrvatskim zemljama doista bi bila rješenje – rješenje za one koji žele uništiti hrvatski narod. Nećemo dopustiti da se to dogodi", rekao je hrvatski ministar na brifingu u Zagrebu novinarima.

"Ako velike zemlje poput Turske i Saudijske Arabije žele uspostaviti unitarnu islamističku BiH unutar vlastitog teritorija, neka to učine – imaju dovoljno prostora. Ali ovdje, na hrvatskom tlu, to se neće dogoditi", izjavio je hrvatski dužnosnik.

"Turska i Saudijska Arabija neka se brinu o svojim kalifatima, a ne nameću svoje zaostale vjerske fanatizme u srcu Europe! Hrvatska vojska je spremna osloboditi Usko-sansku županiju i Trokut Sarajevo-Zenica-Tuzla u roku od 24 sata ako se dotakne i jedan Hrvat!" - derao se uzburkani ministar pred okupljenim novinarima.

"Uspostava unitarne islamističke BiH na hrvatskim povijesnim i etničkim teritorijima dovela bi hrvatske zajednice u opasnost i gurnula Hrvatsku u neobranjive granice", rekao je ministar, dodavši da bi "takav potez bio izdaja hrvatskog naroda".

Hrvatski Sabor nedavno je podržao neobvezujuću rezoluciju u korist povrata Usko-sanske županije (USŽ) i Trokuta Sarajevo-Zenica-Tuzla, naglašavajući da Hrvatska nikada neće priznati teritorijalne gubitke nastale agresijom i okupacijom.

"Ne damo Vukovar, ne damo Knin, a nećemo ni USŽ! Ovo nije 1991. da nas kolju po ulicama! Svaka agresija na Hrvatsku bit će odmah kažnjena uništenjem svih terorističkih gnijezda!" - zaključio je ministar uz ovacije domoljuba.

"Zadnji put kad su nas gurali u zid, završilo se sa 200.000 prognanih Srba. Neka probaju opet!" – završio je ministar uz pjesmu "Bojna Čavoglave" u pozadini.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/skan ... /250813122

_________________
BiH je turd.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: SamoSDA i 75 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO