HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 08:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Ok, govora nije bilo. U pitanju je samo urbana legenda, ali tekst mi se svidio jer mi se čini da obrazovanje ne priprema za život (a trebalo bi).

Dakle, email koji kruži godinama:

BILL GATES

Voljeli ga ili mrzili, s ovim je pogodio u srž. Bill Gates nedavno je
održao govor u Srednjoj školi o 11 stvari koje nisu i neće naučiti u
školi. Govorio je o tome kako politički korektni učitelji stvaraju
generacije djece bez koncepta realnosti i kako ih taj koncept vodi u
neuspjeh u pravom svijetu.

Pravilo 1: Život nije fer, navikni se na to.

Pravilo 2: Svijet nije briga za tvoje samopoštovanje. Svijet prihvaća
ako postigneš nešto prije nego se počneš osjećati dobro u svojoj koži.

Pravilo 3: Nećeš zarađivati $60,000 godišnje čim izađeš iz srednje
škole. Nećeš biti potpredsjednik sa službenim telefonom, sve dok to ne
zaradiš.

Pravilo 4: Ako misliš da ti je učitelj strog, čekaj dok ne dobiješ šefa.

Pravilo 5: Pečenje hamburgera nije ti ispod časti.. Tvoji preci imali
su drugu riječ za pečenje hamburgera: zvali su to prilikom.

Pravilo 6: ako pogriješiš, nisu tvoji roditelji krivi, ne kukaj nad
svojim greškama, uči iz njih.

Pravilo 7: prije tvog rođenja, tvoji roditelji nisu bili dosadni kao
sada. Postali su takvi zbog plaćanja tvojih računa, čišćenja tvoje
odjeće i slušanja tebe kako pričaš kako si cool. Stoga prije nego
spasiš šume od parazita, pokušaj složiti ormar u svojoj vlastitoj
sobi.

Pravilo 8: Tvoja škola ima način za rješavanje i pobjednika i
gubitnika, život nema. U nekim školama ukinuli su negativne ocijene i
daju ti bezbroj prilika da daš pravi odgovor. Ovo nema nikakve
sličnosti sa stvarnim životom.

Pravilo 9: život nije podijeljen u semestre. Nema slobodnog ljeta i
vrlo malo zaposlenika je zainteresirano da ti pomogne da nađeš sebe.
To čini u svoje slobodno vrijeme.

Pravilo10: Televizija nije pravi život. U pravom životu ljudi moraju
napustiti kafić i otići na posao.

Pravilo11: Budi ljubazan prema štreberima. Velike su šanse da ćeš
raditi za jednog.

Ako se slažeš pošalji dalje

Ako ovo možeš pročitati, zahvali svom učitelju.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 01:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 svi 2009, 21:25
Postovi: 139
:-top :-top :-top

Odlično.

Zaista je ovako u suštini ali dosta ljudi (pogotovo mlađih) ovo ne može da svari.
I sam imam ponekad problema u tome smislu.

Odrastanje u socijalnoj sigurnosti 70-tih i 80-tih, VSS roditelji sa dobrim primanjima, plaćeni život u inostranstvu, nerad za vrijeme rata, nekakvo ubjeđenje da te čeka posao poslije fakulteta itd.Ta komunistička, postkomunistička genracija ima problema sa shvatanjima funkcioniranja svijeta.
Ipak današnje generacije su modžda i gore, pogotovo u razvijenim zemljama kod sredje i više srednje klase.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 08:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Heh, posebno mi se sviđa ova pod 4. :-zubati

Postavlja se pitanje bi li obrazovanje trebalo imati i odgojnu funkciju?

Čini se da obrazovni sustav ne priprema za život. Problem leži i u profesorima jer oni žive u bajkovitom svijetu, njihov rad se ne može ocijeniti, plaću imaju fiksnu bez obzira na kvalitet predavanja, dobar i loš profesor imaju opet jednaku plaću, praktično su ostali u socijalizmu, pa odatle vjerojatno i manjak motiva.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Škole zasipaju omladinu morem informacija, kao da ih spremaju za astronaute. Od svega toga u glavama malo ostane, a oduzme im puno vremena.
Ježim se kad vidim kako moja deca uče petnaest vrsta klimatskih zona u Južnoj Americi, gramatiku kao da studiraju lingvistiku itd, itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 10:16 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
teranova je napisao/la:
Škole zasipaju omladinu morem informacija, kao da ih spremaju za astronaute. Od svega toga u glavama malo ostane, a oduzme im puno vremena.
Ježim se kad vidim kako moja deca uče petnaest vrsta klimatskih zona u Južnoj Americi, gramatiku kao da studiraju lingvistiku itd, itd.



Moja žena je inžinjer matematike (po starom sistemu), nedavno je sin donio doma ispit iz matematike za 7 razred jer je dobio četiri( a hoće 5 valjda ili šta ja znam) pa da mama pogleda šta ne valja. On je od 12 pitanja odgovorio na njih 7 i dobio ocjenu 4 !!?? Pa koja je to logika , u moje vrijeme za to si mogao dobiti max. ocjenu 2. Žena gleda i ne vjeruje, živčana jer majmunu tolko objašnjava a ovaj jedva 50% riješi. Današnja škola i obrazovni sustav ( u Hrvatskoj) radi od djece debile a mene samo zanima kome je to u interesu?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Dobra tema.

Ne znam kako vi sa klincima, ko ih vec od vas ima...ali ja sam shvatio da ako sam ne sjednem , i od pocetka ne radim intenzivno sa djetetom...kasnije ce biti more problema.

Bolje je djetetu pomoci sto vise..ima internet ,imaju knjige, moze se lako pronaci sve i djetetu objasniti.

Previse smo navikli da kukamo na ucitelje, a zanemarujemo vlastiti trud oko naobrazbe djeteta.

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Problem je kao i uvijek vrijeme , ako djecu pustiš iz "šaka" , i najbolji popuste , kad ih se stegne , ima i rezultata.Ali činjenica je da je gradivo pretrpano.Jednom sam vidio u Švicarskoj kontrolni test za 7.razred , kod nas to uče u 3. razredu.
U srednjoj još gore , domaći - test iz poduzetništva - morao sam i ja zagrijati stolicu za biznis plan :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Mar-kan je napisao/la:
Problem je kao i uvijek vrijeme , ako djecu pustiš iz "šaka" , i najbolji popuste , kad ih se stegne , ima i rezultata.Ali činjenica je da je gradivo pretrpano.Jednom sam vidio u Švicarskoj kontrolni test za 7.razred , kod nas to uče u 3. razredu.
U srednjoj još gore , domaći - test iz poduzetništva - morao sam i ja zagrijati stolicu za biznis plan :-zubati


Apsolutno točno. Moj mlađi sin koji završava sedmi razred je napočetku godine bio među nagorim u razredu. Došlo je čak do toga da su i mene zvali u školu. Njegova razredna umalo nije pala sa stolice kad sam joj rekao da što ću mu ja kad sam ja bio gori od njega. :-oleole
Ipak sam ga poslije pritisnuo da bolje uči. Uslijedile su kazne i restrikcije i moja svakodnevna kontrola, Ipak je obećanje nagrade ukoliko na kraju bude bolji kao i svakodnevno nadgledanje uradilo više nego li sve kazne. Neki dan je dobio nagradu kao najbolji učenik među sedmim razredima...... :-ucelo :-oleole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ne znam šta da kažem - sin je sad završio osmi i položio prijemni za srednju (srpski i matematika) kao jedan od najboljih u generaciji, potpuno samostalno, bez nadgledanja i teranja na rad.
Sa druge strane ćerka završila sedmi, lenja, neambiciozna, da se ubiješ kakve su joj ocene.
I sad budi pametan! :-ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Easternborder je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Škole zasipaju omladinu morem informacija, kao da ih spremaju za astronaute. Od svega toga u glavama malo ostane, a oduzme im puno vremena.
Ježim se kad vidim kako moja deca uče petnaest vrsta klimatskih zona u Južnoj Americi, gramatiku kao da studiraju lingvistiku itd, itd.



Moja žena je inžinjer matematike (po starom sistemu), nedavno je sin donio doma ispit iz matematike za 7 razred jer je dobio četiri( a hoće 5 valjda ili šta ja znam) pa da mama pogleda šta ne valja. On je od 12 pitanja odgovorio na njih 7 i dobio ocjenu 4 !!?? Pa koja je to logika , u moje vrijeme za to si mogao dobiti max. ocjenu 2. Žena gleda i ne vjeruje, živčana jer majmunu tolko objašnjava a ovaj jedva 50% riješi. Današnja škola i obrazovni sustav ( u Hrvatskoj) radi od djece debile a mene samo zanima kome je to u interesu?


Je, od kad znam za sebe bilo je 50% za dvicu. :-neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Za dvojku treba 40% ovde, mada neki profesori traže i 50%, istini za volju.
Znači, na pismenom iz matematike treba uraditi dva zadatka od pet.


Problem je u preopširnom gradivu.
Pričala sam sa školskim psihologom i on mi je lično rekao da su deca preopterećena i da samo mali procenat učenika lako izlazi na kraj sa programom a da se ostali muče, uzimaju privatne časove ili roditelji rade sa njima.
To nije normalno, ali, koliko vidim, skoro svi uzimaju časove bar iz jednog predmeta. A to je samo glupa osnovna škola sa kojom možeš da radiš jedino kao čistač ulica ili kafe kuvarica.
Čemu to?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
@teranova,

pa kako god bolje nego da igraju igrice i gledaju televiziju. Neće im ništa bit ako nauče previše. Veći problem je ako nauče premalo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Bolje manje ali stabilno, nego hrpa podataka a posle ne znaju osnovne stvari, i ispadaju glupi u društvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Mar-kan je napisao/la:
Problem je kao i uvijek vrijeme , ako djecu pustiš iz "šaka" , i najbolji popuste , kad ih se stegne , ima i rezultata.Ali činjenica je da je gradivo pretrpano.Jednom sam vidio u Švicarskoj kontrolni test za 7.razred , kod nas to uče u 3. razredu.
U srednjoj još gore , domaći - test iz poduzetništva - morao sam i ja zagrijati stolicu za biznis plan :-zubati


Ne bi se slozila s tobom. U zivotu mi nikad nitko nije pregledao zadacu niti je kad tko znao sta imam za zadacu ni koliko imam.
Djecu se treba uciti samostalnoscu. Ako od pocetka dijete naucis na to da radi pod nadzorom i pod sankcijama uvijek ce biti tako.

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Easternborder je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Škole zasipaju omladinu morem informacija, kao da ih spremaju za astronaute. Od svega toga u glavama malo ostane, a oduzme im puno vremena.
Ježim se kad vidim kako moja deca uče petnaest vrsta klimatskih zona u Južnoj Americi, gramatiku kao da studiraju lingvistiku itd, itd.



Moja žena je inžinjer matematike (po starom sistemu), nedavno je sin donio doma ispit iz matematike za 7 razred jer je dobio četiri( a hoće 5 valjda ili šta ja znam) pa da mama pogleda šta ne valja. On je od 12 pitanja odgovorio na njih 7 i dobio ocjenu 4 !!?? Pa koja je to logika , u moje vrijeme za to si mogao dobiti max. ocjenu 2. Žena gleda i ne vjeruje, živčana jer majmunu tolko objašnjava a ovaj jedva 50% riješi. Današnja škola i obrazovni sustav ( u Hrvatskoj) radi od djece debile a mene samo zanima kome je to u interesu?


L-) L-) L-) L-)

Tvoja zena kuzi matematiku al to ne znaci da zna prenjeti znanje! :-\ :-\

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
teranova je napisao/la:
Za dvojku treba 40% ovde, mada neki profesori traže i 50%, istini za volju.
Znači, na pismenom iz matematike treba uraditi dva zadatka od pet.


Problem je u preopširnom gradivu.
Pričala sam sa školskim psihologom i on mi je lično rekao da su deca preopterećena i da samo mali procenat učenika lako izlazi na kraj sa programom a da se ostali muče, uzimaju privatne časove ili roditelji rade sa njima.
To nije normalno, ali, koliko vidim, skoro svi uzimaju časove bar iz jednog predmeta. A to je samo glupa osnovna škola sa kojom možeš da radiš jedino kao čistač ulica ili kafe kuvarica.
Čemu to?

Jesu preopterećeni...radila sam u školi i vidjela sam koliko je programa prenatrupana...bilo mi je žao za učenike...svaka nedelja testovi po sve premete ...kod nas osnovna škola 9 god., prvi strani jezik od prvog razreda, drugi strani od trećeg razreda znači 8 god.djete uči dva strana jezika,srednja škola obavezna kod nas..
E sad drugi problem koji se javlja je popravljanje ocjena na kraju godine,profesori se dogovaraju ya popravljanje ocjena i na kraju većinom odlični [-( Ali da su ove generacije djece bjesne to jesu i stvarno je teško izaći na kraj s njima,u osnovnoj je teško ,a u srednjoj horor.

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ovde bogami nisu na kraju svi odlični, nikako!
Slabo se ocene poklanjaju, jedino možda onoj deci kojoj majke ne izbijaju iz škole, još malo pa će šator dići u školskim dvorištu. :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
teranova je napisao/la:
Ovde bogami nisu na kraju svi odlični, nikako!
Slabo se ocene poklanjaju, jedino možda onoj deci kojoj majke ne izbijaju iz škole, još malo pa će šator dići u školskim dvorištu. :-zubati

e kod nas u osnovnoj je tako,rade kumovi,stričevi,tetke i sl...no u srednjoj ..je druga priča...
Kod nas su uveli ove godine ocenjivanje profesora..ali je Ustavni sud oborio odluku... :roll:

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Koje srednje škole je kod vas najteže upisati?
Kod nas su to gimnazija - društveni smer i razne pravno-poslovne i ekonomske, zatim medicinske i farmaceutske.
Sve teže je upisati i neke smerove u turističko-ugostiteljskim školama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
teranova je napisao/la:
Koje srednje škole je kod vas najteže upisati?
Kod nas su to gimnazija - društveni smer i razne pravno-poslovne i ekonomske, zatim medicinske i farmaceutske.
Sve teže je upisati i neke smerove u turističko-ugostiteljskim školama.

Medicinske i ekonomske,gimnazije se manje upisuju, kod nas su se pojavile raznorazne privatne sredne škole koje nude najboljim kandidatima stipendije pa odlični i tamo pokušaju da uđu kao i "viša" klasa učenika , ide isključivo u privatne srednje škole.
Specifične srednje umjetničke,muzičke škole imaju specifičan sistemupisa učenika .

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Kod nas su napravili ceo biznis oko priprema za upis u umetničke škole.
Navala je velika pa se preporučuje spremanje u privatnim studijima za masnu lovu i to u trajanju od najmanje pola godine.
Upravo su ovih dana otkrivene neke podvale i nepravilnosti u ocenjivanju radova kandidata, tako da verujem da tu nisu čista posla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
mara je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Problem je kao i uvijek vrijeme , ako djecu pustiš iz "šaka" , i najbolji popuste , kad ih se stegne , ima i rezultata.Ali činjenica je da je gradivo pretrpano.Jednom sam vidio u Švicarskoj kontrolni test za 7.razred , kod nas to uče u 3. razredu.
U srednjoj još gore , domaći - test iz poduzetništva - morao sam i ja zagrijati stolicu za biznis plan :-zubati


Ne bi se slozila s tobom. U zivotu mi nikad nitko nije pregledao zadacu niti je kad tko znao sta imam za zadacu ni koliko imam.
Djecu se treba uciti samostalnoscu. Ako od pocetka dijete naucis na to da radi pod nadzorom i pod sankcijama uvijek ce biti tako.


Nije ni meni , ali nisam imao internet i msn.Djeca su samostalna , i više nego samostalna.Ali ne mogu sami neke stvari da urade jer su i meni poteške , zato sam i spomenuo testove.Prevazilazi njihove potencijale.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 14:44
Postovi: 2447
Mar-kan je napisao/la:
mara je napisao/la:

Ne bi se slozila s tobom. U zivotu mi nikad nitko nije pregledao zadacu niti je kad tko znao sta imam za zadacu ni koliko imam.
Djecu se treba uciti samostalnoscu. Ako od pocetka dijete naucis na to da radi pod nadzorom i pod sankcijama uvijek ce biti tako.


Nije ni meni , ali nisam imao internet i msn.Djeca su samostalna , i više nego samostalna.Ali ne mogu sami neke stvari da urade jer su i meni poteške , zato sam i spomenuo testove.Prevazilazi njihove potencijale.



Internet i sve popratno, videoigrice itd. odvracaju paznju, naravno, al tu je roditelj da stvori granice. I mi smo se igrali, uvijek bili vani, al se znalo da se u odredjeno vrijeme pise zadaca i to je to. Sve ostalo bi po mom trebalo biti na djetetu.
Ipak mislim da ova generacija nije toliko samostalna koliko se ponekad cini. Oni se prave pametni i kao brze odrastu, al zato im period odrastanja traje jaaako dugo!

_________________
Kada vrijeme smrti dođe
Neka nitko ne zaplače za mnom
I sve što od vas u tom času tražim
U mojoj me sahranite zemlji

Samo u njoj počivat ću u miru.
Samo u njoj počivat ću mirno...

Isus će mi postelju prostrijeti
Isus će mi prostrijet odar smrti.

U susret mi Spasitelju dođi
Dođe mi u susret na pol puta
Ogrne me brižno svojim plaštom

Želim Bože da u času smrti
Ni jedno oko ne zasuzi za mnom
A jedino što ja tebe molim
Kada umrem da mi dadeš kutak... neba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Deca se međusobno prilično razlikuju, tako da ne treba praviti generalizacije, ali su zaista drukčiji nego mi.
Ono što mi se ne sviđa je to što skoro ništa ne čitaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Obrazovanje
PostPostano: 25 lip 2009, 19:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Pravila su izuzetna. Pogotovo sam za to da osim tog stručnog dijela se djeca i emotivno pripremaju za život.
U stilu, da u životu ne pobjeđuje uvijek dobro (dapače), da je neka univerzalna pravda tek fraza i načelno da se fajterski ulazi u život.

Moja bi osobno želja bila da se pored ovog svega, u nas u školama uči o radu/marljivosti - kao visokorangiranoj vrijednosti, jer mislim inače da je naš narod sklon radu i to treba održavati.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Diablo, neretvanin, nikolasmo i 43 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO