HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 06:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pokušao sam naći prihvatljivo rješenje za 4 regije.
Malo sam razmišljao, što je zaista realno, pokušavajući zadovoljiti sve nacionalne zahtjeve, otkloniti sve strahove. Moramo bit realni i uzet da se nikad neće naći preko 50% bošnjačkih zastupnika koji će potpisat hrvatski entitet, pogotovo s Mostarom kao glavnim gradom. Također, hrvatima je apsolutno neprihvatljivo da velik broj hrvata ostane van hrvatske teritorijalne jedinice.

Pokušavajući zadovoljiti ta 2 zahtjeva, shvatio sam da Ultrasova ideja uopće nije loša, jer je prihvatljiva i bošnjacima, i to sam uzeo kao inspiraciju za svoju kartu.
Evo mape, a ispod su objašnjenja.
slika

1) RS
2) Tuzlanska Regija
3) Sarajevska Regija
4) Mostarsko-Bihaćka regija
Prve 3 regije su jasne: "građanski sistem", uz jaku zaštitu konstitutivnih prava pogotovo kod lokalnih zajednica (školovanje, jezik...)

Plava regija (ako ju postavim na Sa-x obojit ću ju u zeleno :lol: ) ima 800 000 stanovnika.
400 000 Bošnjaka, od toga 300 000 onih Bihaćkih, s kojima nikad nismo imali problema.
400 000 Hrvata; regija obuhvaćaveliku većinu Hrvata.


KOJE UVJETE JE KARTA ZADOVOLJILA:

-obuhvaćeni su skoro svi Hrvati, što je nama nužno
-hrvati više nisu preglasavani i diskriminirani, ni po kojem pitanju. Sudbinu imaju potpuno u svojim rukama.
-nije "hrvatski entitet": pola-pola je Hrvata i Bošnjaka. Pokrajina ima 2 glavna grada: u jednom je sjedište vlade u drugom parlamenta.
-bošnjaci mogu bit jako zadovoljni jer je nestao hrvatski separatizam, država je jača kad su Hrvati zadovoljni.
- administracija je drastično smanjena, što se najviše sviđa bošnjacima jer ne mogu svarit da RS postane najrazvijenija regija, a komplicirana i skupa Federacija zaostaje i crkava jer nije održiva.
- Teritorijalni diskontinuitet srednje Bosne (ispriječio se debeli svijetlo-plavi pojas) dodatno odagnava iracionalni strah od otcjepljenja.
-Sjedište vlade je Mostar, a parlamenta Bihać. To je još jedan simbolički ustupak. Da ne kažu: "entitet nije hrvatski, ali je pro-hrvatski i hrvato-centričan"
-Mostarska regija ne smije podsjećati na Banovinu Hrvatsku jer će se javit neka sarajevska budala i reć da mu smeta. Zato sam izbacio Bugojno, Donji Vakuf itd. Također izbacivanjem tih općina se formira diskontinuitet prema srednjoj bosni, te smanjuje broj bošnjaka što treba za balans
-Korigirao sam neke granice općina. Novu Bilu sam pripojio općini Vitez, južni dio Gornjeg Vakufa Prozoru, istočni dio Prozora Gornjem Vakufu (da podebljam taj svijetlo plavi koridor).
-diskontinuitetu se ne može prigovorit; Orašje jest vezano daleko više za Mostar nego Tuzlu, a 3 puta je bliže Mostaru nego Dubrovnik Zagrebu, dakle gunđanje o "udaljenosti" otpada.



Izbor parlamenta i formiranje Vlade Mostarsko-Bihaćke regije:
-Parlament je jednodoman. Izborni zakon kreiran tako da bez obzira na izborni odaziv, u praksi hrvati izaberu pola parlamenta, a bošnjaci pola. Izborne jedinice (koje ne moraju imati veze sa općinskim granicama- nek je slobodno Mostar razdijeljen ko danas a tako i N.Travnik i druge...) su formirane tako da imamo 2 čiste bošnjačke i 2 čiste hrvatske izborne jedinice, i da svaka bira u parlament 15 zastupnika; ukupno 60.

-Vlada ima parni broj ministara, i slijedom pola-pola situacije u parlamentu i broj ministara hrvata/bošnjaka će biti jednak, iako to neće biti propisano zakonom (EU ne da, "zakonska diskriminacija") ali će u praksi izać na to.

-Raspodjela novca je takva da se većina para vraća tamo odakle je došla, iako postoji u raspodjeli love određena solidarnost prema nerazvijenom općinama (čitaj bihaćka regija, čisto da budu zadovoljniji nego pod Sarajevom).


Uglavnom poanta je da su zadovoljena 2 glavna zahtjeva:
Hrvati: ne želimo bit preglasavani, i rasturat ćemo državu dok se to ne riješi
Bošnjaci: ne želimo hrvatski entitet, želimo da hrvatski separatizam nestane, želimo smanjenje administracije

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Bošnjacima bi bilo sumnjivo jer je idealno za podebljavanje hrvatske kifle. A poznata su i stajališta Bošnjaka Unsko-Sanskog kantona da oni u bilo kojoj varijanti žele odlučivati sami o sebi.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
hercegovac1981 je napisao/la:
Bošnjacima bi bilo sumnjivo jer je idealno za podebljavanje hrvatske kifle. A poznata su i stajališta Bošnjaka Unsko-Sanskog kantona da oni u bilo kojoj varijanti žele odlučivati sami o sebi.


Pa i odlučivali bi.

Što se tiče kifle, može onda i neka druga varijanta.
Recimo cijela srednja bosna+Konjic umjesto Bihaćke regije. Samo onda fali 100 000 bošnjaka, jer treba balansirat da bude otprilike jednak broj, iako će izborni zakon svakako jamčit jednaku zastupljenost u Parlamentu i Vladi.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Robbie MO je napisao/la:
hercegovac1981 je napisao/la:
Bošnjacima bi bilo sumnjivo jer je idealno za podebljavanje hrvatske kifle. A poznata su i stajališta Bošnjaka Unsko-Sanskog kantona da oni u bilo kojoj varijanti žele odlučivati sami o sebi.


Onda može i neka druga varijanta.
Recimo cijela srednja bosna+Konjic umjesto Bihaćke regije. Samo treba balansirat da bude otprilike jednak broj hrvata i bošnjaka, iako će izborni zakon svakako jamčit jednaku zastupljenost u Parlamentu i Vladi.


Meni ni ovaj prijedlog osobno nije loš. Mada bolji mi se čini taj sa cijelim Srednjobosanskim kantonom. Manje je diskontinuiteta. I to nebi bilo loše rješenje ni za koga ali opet nisam optimist. Bošnjacima je to cementiranje RS-a. Nema druge nego da se napravi novi Dayton a za to MZ nema volje.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
hercegovac1981 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Onda može i neka druga varijanta.
Recimo cijela srednja bosna+Konjic umjesto Bihaćke regije. Samo treba balansirat da bude otprilike jednak broj hrvata i bošnjaka, iako će izborni zakon svakako jamčit jednaku zastupljenost u Parlamentu i Vladi.


Meni ni ovaj prijedlog osobno nije loš. Mada bolji mi se čini taj sa cijelim Srednjobosanskim kantonom. Manje je diskontinuiteta. I to nebi bilo loše rješenje ni za koga ali opet nisam optimist. Bošnjacima je to cementiranje RS-a. Nema druge nego da se napravi novi Dayton a za to MZ nema volje.



Oni su ti se pomirili sa RS-om, čitaj njihove portale zadnjih par dana. Jedino što mogu dobiti je jačanje države.
A Federaciju je nemoguće održavati, i ona će sama propasti i već propada, sistem se urušava i dizanje kredita za pokrivanje plaća administracije ne može trajati do beskonačno. A mi HRvati nećemo potpisati smanjenje administracije Federacije, jer mi baš želimo da ista propadne.
Ne bi vjerovao, ali oni su sišli iz oblaka zadnjih godinu dana, otkako je MZ ofanzivno mijenjala političku atmosferu u BiH, a sve je kulminiralo Bidenom koji im je bio zadnja nada za ukidanje RS, a Biden došao i pohvalio Tihića te rekao da RS ostaje.

Prije 2 godine 80% i je pričalo da su treba ukinut RS, danas ih 80% kaže da prihvaća RS!
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a
Da ne govorim kako prekjučer u "Pošteno Govoreći" u sučeljavanu za čelo SDA Bakir, Tihić i Terzić svi po redu kazaše u kameru da NEMA UKIDANJA RS.

Umorili su se od lažnih nada. Ovakav komentar je postao normalan na Sa-x:

Vrijeme je da prihvatimo stvranost onakva kakva je i dashvatimo da Bosna ne moze biti onakva kakvu bi mi Bosnjaci zeljeli .
Guranje kamena uz brdo nema smisla ,samo uzalud trosimo energiju koja nam je itekako potrebna .
RS je zelja velikog djela BiH stanovnistva .
Ali BiH stanovnika .
Meni dosta.
Ajmo dalje...Valja zivjeti, vrijeme nam prolazi u jalovom prepucavanju a realnih problema je mnogo.


Zadnjih tjedan dana je postalo jasno da nemaju u MZ ni 1% podrške za "ukidanje RS", i to već daje rezultate na razmišljanje onih u sarajevu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
100 puta je bilo lakše dobiti Hrvatski entitet u Daytonu nego sada, a nismo ga dobili. Jadno je to da se nama netko mora smilovati. Ne želim zvučati kao defetist ali šansa da se oni mazlumi iz Pruda išta dogovore je vrlo mala. Dao Bog da griješim. Jedino nama ovakvo stanje ne odgovara nikako. A koga to imamo da nam pomogne?

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
solidan ideja, ali ja se i dalje držim svoje ;)
Hnž-Konjic
Zhž
Sbž
Usk

Žepče
Usora

Šta će nam više??? :)

Bili bi oko 40% i preko 410000 Hrvata bi bilo obuhvaceno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Ultras1986 je napisao/la:
solidan ideja, ali ja se i dalje držim svoje ;)
Hnž-Konjic
Zhž
Sbž
Usk

Žepče
Usora

Šta će nam više??? :)

Bili bi oko 40% i preko 410000 Hrvata bi bilo obuhvaceno.


I kako bi bili zaštićeni na nivou države? Da ne govorim u samom entitetu.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:40 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Isto kao što smo zasticeni u Sbž - dakle vlada se formira 2/3 većinom tj parlamentarna većina nije nadpolovična nego dvo-trećinska. A na državu sve isto kao i sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Baš me zanima što bi Bošnjaci rekli na ovakav službeni prijedlog.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Isto kao što smo zasticeni u Sbž - dakle vlada se formira 2/3 većinom tj parlamentarna većina nije nadpolovična nego dvo-trećinska. A na državu sve isto kao i sada.


To se može jednostavno izbornim jedinicama riješit, da bude 50%-50%.
Kako mogu izborne jedinice Jugoistok i Sjever nosit 3 mandata u Mostaru, mogu i hrvatske izborne jedinice nosit nešto više mandata nego imaju stanovnika, taman da u totalu bude pola-pola.

Ne mora nas biti 50%, ali moramo imat pola vlasti, i što je najvažnije otrgnuti se utjecaja multietnićara iz Sarajeva, Tuzle i Zenice.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Ne znam jesi gledao moj prijedlog na temi pruda ali pored ove jedinice bila bi 2 sastavljena od ostatka FBiH. Dok bi rs isla na sva djela (ovo ide u paketu) .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Robbie MO je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Isto kao što smo zasticeni u Sbž - dakle vlada se formira 2/3 većinom tj parlamentarna većina nije nadpolovična nego dvo-trećinska. A na državu sve isto kao i sada.


To se može jednostavno izbornim jedinicama riješit, da bude 50%-50%.
Kako mogu izborne jedinice Jugoistok i Sjever nosit 3 mandata u Mostaru, mogu i hrvatske izborne jedinice nosit nešto više mandata nego imaju stanovnika, taman da u totalu bude pola-pola.

Ne mora nas biti 50%, ali moramo imat pola vlasti, i što je najvažnije otrgnuti se utjecaja multietnićara iz Sarajeva, Tuzle i Zenice.


Može i tako. Ali iskreno ideja o teritorijalnom ustroju je neprikosnovena (volio bi da nije moja pa da se mogu složiti s nekim 100%)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Robbie MO je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Isto kao što smo zasticeni u Sbž - dakle vlada se formira 2/3 većinom tj parlamentarna većina nije nadpolovična nego dvo-trećinska. A na državu sve isto kao i sada.


To se može jednostavno izbornim jedinicama riješit, da bude 50%-50%.
Kako mogu izborne jedinice Jugoistok i Sjever nosit 3 mandata u Mostaru, mogu i hrvatske izborne jedinice nosit nešto više mandata nego imaju stanovnika, taman da u totalu bude pola-pola.

Ne mora nas biti 50%, ali moramo imat pola vlasti, i otrgnuti se utjecaja Sarajeva, Tuzle i Zenice.


To se može napraviti i na nivou Federacije. Da glasovi recimo 80000 Hrvata ZHŽ-a vrijede kao 400000 glasova Bošnjaka Sarajevskog kantona. I to je bilo koji visoki predstavnik mogao napravit da mu je bilo stalo. Ali nisu i još onda donesu onakav Mostarski statut. Mora vam biti jasno s čime mi tu imamo posla. Emisari MZ su ili u Sarajevu ili kad dođu izvana dođu opet u Sarajevo. A u Sarajevu imaju 365 dana u godini slušati samo jednu stranu priče. MZ ždere ***.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ultras1986 je napisao/la:
Ne znam jesi gledao moj prijedlog na temi pruda ali pored ove jedinice bila bi 2 sastavljena od ostatka FBiH. Dok bi rs isla na sva djela (ovo ide u paketu) .


Ma sa RS se neće ništa desit. Otpiši to.
Srbi ne moraju ništa dat, jer ništa neće dobit zauzvrat, na njima je da daju još neke ovlasti na državni nivo jer to traži Amerika i Europa i to je to.
Dojam nedodirljivosti RS je za Srbe najvažnija stvar, da im nudiš besplatno Drvar ja mislim da bi danas odbili, jer ako se entitetska granica pomakne za 1 cm, onda će navalit oni bošnjaci iz istočne RS kad vide da se dira u granice RS, RS u njihovim mozgovima postaje "mekša", postaje teoretski moguće da u mijenjaš, "ako se može 1 cm2 RS ukinuti onda se može i više."
Otkidanje 1 cm2 RS-a mijenja čitavu psihologiju.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Dobro je da se prebaci što više ovlasti na državni nivo, jer se time slabi vrijednost, ovlast i moć Federacije, najbolje bi bilo da Federacija postane "prazna ljuštura", onda ju nije problem podijelit ako ničemu ne služi.

Ali nažalost, neće mnogo toga RS prebacit na državni nivo.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:57 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Sad sam skuzio da nema mog prijedloga na temi o prudu , nemam pojma gdje sam ga stavio. Stavim ga cim se dokopam comp. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Robbie MO je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Ne znam jesi gledao moj prijedlog na temi pruda ali pored ove jedinice bila bi 2 sastavljena od ostatka FBiH. Dok bi rs isla na sva djela (ovo ide u paketu) .


Ma sa RS se neće ništa desit. Otpiši to.
Srbi ne moraju ništa dat, jer ništa neće dobit zauzvrat, na njima je da daju još neke ovlasti na državni nivo jer to traži Amerika i Europa i to je to.
Dojam nedodirljivosti RS je za Srbe najvažnija stvar, da im nudiš besplatno Drvar ja mislim da bi danas odbili, jer ako se entitetska granica pomakne za 1 cm, onda će navalit oni bošnjaci iz istočne RS kad vide da se dira u granice RS, RS u njihovim mozgovima postaje "mekša", postaje teoretski moguće da u mijenjaš, "ako se može 1 cm2 RS ukinuti onda se može i više."
Otkidanje 1 cm2 RS-a mijenja čitavu psihologiju.


U tome i jeste caka, Rs ostaje ista samo iz dva administrativna dijela. Granice su iste. A ionako je de facto podjeljena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 25 svi 2009, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vi morate shvatit da će kad tad hrvatski zahtjevi urodit plodom.

Bošnjački zahtjevi za ukidanjem RS su na razini simbolike i podložni su zubu vremena i zaborava.
Jer bošnjaka u RS nema.
A Hrvata u hrvatsko-bošnjačkoj Federaciji ima; tu smo svi!
I zahtjevi Hrvata neće nestajat kako godine prolaze, jer je to naša fizička potreba.
Dok želja bošnjaka za ukidanjem RS hoće vremenom nestat, kako vrijeme prolazi i rat pada u zaborav, to je samo njihova "umna" potreba, oni uopće nisu fizički prisutni u RS, i oni će za 50 god zaboravit da ih je tamo ikad i bilo.


Shvatite tu bitnu razliku.

Zahtjevi Hrvata= vječni dok se ne ispune.
Zahtjevi bošnjaka= konačnog trajanja; traju dok se ovi dure i inate. Tj. dok god traje sjećanje na razlog durenja.

A inat i durenje neće trajat 100 godina. To i njih umara.
Evo ih, danas odreda na Sa-x prihvaćaju RS http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =3&t=63345, a iz cijele istočne bosne istrijebljeni prije samo 15 godina čovječe.
Zar mislite da će za 15 godina bit onima u Sarajevu stalo do Širokog, Viteza i Livna? Ja mislim da neće.
Oni znaju da to nije njihovo, oni se s pravom osjećaju kao stranci kad dođu u te gradove, i mi moramo održavat tu atmosferu "nedobrodošlice"! Da bošnjo koji prođe autobusom kroz tu općinu osjeća nelagodu, krivicu i osjećaj "inozemstva" dok god ne izađe.


Naše stanovništvo se može za 10 godina okupit na glavnom trgu u Širokom Brijegu, u Orašju, u Zapadnom Mosaru, u Kiseljaku i reć : "Naša općina više nije u Federaciji!"
Dok se Bošnjaci ne mogu u Sarajevu okupit i reć: "Bjeljina nije više u RS".

Kužiš?


Sjeti se Hrvatske samouprave 2001. Proglasili smo izdvajanje iz Federacije, a bošnje nisu prstom na to mrdnuli! (gledali su zbunjeno sa strane kako VP i SFOR guše pobunu Hrvata)
Ako 2001. godine nisu reagirali na taj potez, misliš da će pružit neki otpor 2015?
Nema boljeg dokaza za to koliki bi oni "otpor" tome pružili, od njihovog nereagiranja 2001. na hrvatsku samoupravu.
A nakon što su ovih dana masovno izjavili prihvaćanje RS, više nemaju ni moralno pravo reagirati na hrvatsko "NE, dosta nam je više bilo ove Federacije. Ostajemo u BiH, ali nam je dosta bilo da nas Muslimani tlače i zajebavaju!".
Ako ustavne reforme ne unište ovu federaciju, VP i MZ odlaze do 2012., .... 2015. slijedi Hrvatska samouprava 2.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 07:32 
Offline

Pridružen/a: 22 svi 2009, 21:28
Postovi: 24
Imajući u vidu da se ne živi od nacionalizma i patriotizma, mora se imati u vidu da se te regije naprave kao ekonomski održive. Mora se uraditi ekonomska analiza svake te autonomne oblasti.

Drugo, čisto sumnjam da bi Bošnjaci dozvolili da zapadna Bosna ode Hrvatima, a i srednja Bosna Hrvatima.

Treće, smatram da će se dogovoriti da jedna od srpskih opština koja nije u RS, bude data RS. Jer u suprotnom, postoji velika verovatnoća da RS tuži BiH međunarodnom sudu, jer je narušen odnos 49%:51% (Brčko).

Ja bih predložio jednu malo šašavu ideju, da Brčko postane glavni grad BiH, jer je zaista multietničko i uspostavlja se tolerancija.
Sa Sarajevom to svakako nije slučaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 07:45 
Offline

Pridružen/a: 22 svi 2009, 21:28
Postovi: 24
Mada, meni nikad nije bilo jasno zašto Bošnjaci ne prihvate opciju da se FBiH otcepi od RS, i priključi se Hrvatskoj kao autonomna jedinica, koja bi imala visoko autonomni status i svoje sportske predstavnike u Evropi i Svetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Đinđićevac je napisao/la:
Imajući u vidu da se ne živi od nacionalizma i patriotizma, mora se imati u vidu da se te regije naprave kao ekonomski održive. Mora se uraditi ekonomska analiza svake te autonomne oblasti.

Drugo, čisto sumnjam da bi Bošnjaci dozvolili da zapadna Bosna ode Hrvatima, a i srednja Bosna Hrvatima.

Treće, smatram da će se dogovoriti da jedna od srpskih opština koja nije u RS, bude data RS. Jer u suprotnom, postoji velika verovatnoća da RS tuži BiH međunarodnom sudu, jer je narušen odnos 49%:51% (Brčko).

Ja bih predložio jednu malo šašavu ideju, da Brčko postane glavni grad BiH, jer je zaista multietničko i uspostavlja se tolerancija.
Sa Sarajevom to svakako nije slučaj.


A kako bi spriječili ? Građanski neposluh , i šta mogu ? Nama nisu problem tu Muslimani kao što nisu bili ni 2001. , nego naša *** koja su nas hebala i ljubili dupe Sarajevu i MZ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 08:15 
Offline

Pridružen/a: 22 svi 2009, 21:28
Postovi: 24
Mar-kan je napisao/la:
Đinđićevac je napisao/la:
Imajući u vidu da se ne živi od nacionalizma i patriotizma, mora se imati u vidu da se te regije naprave kao ekonomski održive. Mora se uraditi ekonomska analiza svake te autonomne oblasti.

Drugo, čisto sumnjam da bi Bošnjaci dozvolili da zapadna Bosna ode Hrvatima, a i srednja Bosna Hrvatima.

Treće, smatram da će se dogovoriti da jedna od srpskih opština koja nije u RS, bude data RS. Jer u suprotnom, postoji velika verovatnoća da RS tuži BiH međunarodnom sudu, jer je narušen odnos 49%:51% (Brčko).

Ja bih predložio jednu malo šašavu ideju, da Brčko postane glavni grad BiH, jer je zaista multietničko i uspostavlja se tolerancija.
Sa Sarajevom to svakako nije slučaj.


A kako bi spriječili ? Građanski neposluh , i šta mogu ? Nama nisu problem tu Muslimani kao što nisu bili ni 2001. , nego naša *** koja su nas hebala i ljubili dupe Sarajevu i MZ.


Ne znam puno o "pubuni" Hrvata u BiH 2001. Možeš li mi nešto više reći, koje teritorije su bile uključene u "pobunu"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Uglavnom sve teritorije pod kontrolom HVO , da se tako izrazim.Tada sam bio pripadnik vojske , i napravljena je katastrofalna greška jer je vojska napustila vojarne.Zbog toga smo popušili posao , Anić nas rašutao i njegovi puleni koji su odmah uskočili na upraženjena mjesta zapovjednog kadra.
Onda su krenula vrbovanja od strane tzv. protivnika Samouprave , mito i sl.Naše plaće su podijeljene poslušnicima , a bilo je puno slučajeva gdje su uzimali pare i od Samouprave i Anićevih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moj prijedlog Pruda
PostPostano: 26 svi 2009, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
Prijedlog mi se ne sviđa jer je novo bratstvo-jedinstvo, a bratstvo/jedinstvo ne može funkcionirati bez diktature partije.

Znači Srbi da imaju RS, Bošnjaci dobivaju dvije i pol federalne jedinice, a Hrvati bi trebali dobiti pola jedne, kao zajedniĆku u kojoj opet ne mogu ništa? :o

Prestrašno! :-ucelo

Posebno taj izbor parlamenta i zastupnika sa paritetom i zamjenicima ministara, pa ne opet nanovo, ista ideja - ista zabluda. Pa što ta NEMOGUĆNOST preglasavanja znači u stvarnom životu? Ako se ne mogu preglasati Hrvati, jeste li vi svjesni da onda ne mogu ni Bošnjaci. I kako će se onda u toj federalnoj jedinici donijeti ikakva odluka????

Znamo da HNŽ ne funckonira zbog toga, znamo da Mostar ni dan danas nema gradonačelnika upravo zato jer nema mogućnosti preglasavanja.

Ideje pariteta u praksi znače samo blokade što je optimistična verzija ili tvz. rasipanje glasova (HDZov naziv za demokraciju) što je pesimistična verzija jer će nam onda neki novi Dželilović braniti jezik a mi ćemo kukati po forumu što se dva HDZa ne dogovore. :roll:

Ako Prud završi ikako drugačije nego jasnim razgraničenjem sa Bošnjacima, bolje da ga i ne bude. Ako Bošnjaci neće, ok, nastavljamo po starom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO