HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 tra 2024, 07:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 08:44 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
Volela bih da cujem sta vi mislite kako bi izgledao takav scenario.

Ja sam protiv toga mislim da bi to unistilo Srbe i Hrvate ali me zanima sta bi to znacilo na "terenu".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Uspostavljanje građanske BiH bio bi opet jedan vremenski dug proces za koji građani BiH više nemaju strpljenja. Koliko bi trajao proces uspostavljanja nove političke vlasti, regulisanja penzija, reforme obrazovanja.... Stanovnicima BiH treba rješenje nagomilanih problema što prije, jer je njihovo strpljenje na izmaku. Ako se nastavi iseljavanje stanovništva, a svakim danom je napuštaju, kome treba entitet ili država BiH kada će tako prazna zemlja biti idealno mjesto gdje će migrante stalno nastaniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Aruba je napisao/la:
Volela bih da cujem sta vi mislite kako bi izgledao takav scenario.

Ja sam protiv toga mislim da bi to unistilo Srbe i Hrvate ali me zanima sta bi to znacilo na "terenu".


Znači na terenu da su Srbi i Hrvati uništeni.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 09:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30510
Prednosti: uspostava kalifata
Mane: uspostava kalifata

Dakle, na terenu bi imali muslimansku vlast. Nekome je to prednost, nekome mana, ovisi što tko voli.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 09:47 
Online

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6817
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
"Gradjanska" ili unitarna BiH je nesto sto je postojalo tokom Titoslavije tj.od 1945 do hajde da kažem do 1992 kad je došlo do raspada BiH kao jedinstvenog pravnog i geopolitičkog entiteta.Politički život bio je ograničen na jednu političku organizaciju koja ni sama nije bila demokratska a BiH se nalazila u okviru šire zajednice koja je takodje bila diktatura.
Nesloboda odnosno diktatura je omogućila postojanje i funkcionisanje BiH.
Pojava političkog pluralizma i rezultat višestranačkih izbora označili su kraj tog privida koji je decenijama kreirala komunistička partija.
Današnja BiH je asocijacija FBiH i RS a i sama FBiH je asocijacija Muslimana Bošnjaka i Hrvata.
I današnja BiH je u permanentnoj krizi ali ta kriza je institucionalna kriza i ona se ne odražava neposredno na stanovništvo.Na terenu zahvaljujući Dejtonskom i Vašintonskom sporazumu svaka od tri zajednice gospodari sobom,koliko je to moguće i zato nema većih kriznih situacija.
"Građanski" ili unitarni koncept ,mogao bi biti samo nametnut što znači protivpravno.
U tom slučaju bi se institucionalna kriza preselila na teren.Razlog je očigledan.Bilo bi mnogo nezadovoljnih koji bi pružali otpor takvim promjenama.
Rješenje treba tražiti u razdruženju i eventualno nekoj drugačijoj asocijaciji tipa Beneluks.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:07 
Online

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6817
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Lapo-lapo je napisao/la:
Uspostavljanje građanske BiH bio bi opet jedan vremenski dug proces za koji građani BiH više nemaju strpljenja. Koliko bi trajao proces uspostavljanja nove političke vlasti, regulisanja penzija, reforme obrazovanja.... Stanovnicima BiH treba rješenje nagomilanih problema što prije, jer je njihovo strpljenje na izmaku. Ako se nastavi iseljavanje stanovništva, a svakim danom je napuštaju, kome treba entitet ili država BiH kada će tako prazna zemlja biti idealno mjesto gdje će migrante stalno nastaniti.

Zamisli tek,koliko bi se iseljevanje smanjilo da se BiH pripoji Srbiji,unitarnoj građanskoj Srbiji bez torova.Ne samo da bi se iseljevanje smanjilo nego bi se velika većina onih koji su otišli odmah vratili.I koliko bi bilo lakše sprovesti reforme u obrazovanju,penzionom sistemu i u opšte koliko bi bilo lakše riješiti nagomilane probleme,ha ja.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:20 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
Ja mislim da bi se desilo ono sto se desilo Srbima u CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30510
Podjelom BiH između Hrvatske i Srbije bi uštedjeli 10 milijardi eura. Gledam čisto sa ekonomske strane, dosta nacionalizma.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
Naša Kvačica je napisao/la:
Podjelom BiH između Hrvatske i Srbije bi uštedjeli 10 milijardi eura. Gledam čisto sa ekonomske strane, dosta nacionalizma.

To je jedino prirodno resenje za Bosnu.
Gledam cisto sa zdravorazumske strane , dosta nacionalizma.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Aruba je napisao/la:
Ja mislim da bi se desilo ono sto se desilo Srbima u CG.


Neuporedivo.
Crnogorci su pravoslavci, Srbi i Crnogorci nikad nisu ratovali, naprotiv.

Muslimani da bi ostvarili građansku BiH morali bi opet pušku u ruke, pa ubijati Srbe i Hrvate, pa pod pretpostavkom da pobjede, ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirati u "Bosance".
Ili da im to stranci odrade. U tom slučaju bi Srbi i Hrvati odselili pa bi onda ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirali u "Bosance".

Srbi u CG mogu da žive. Čekaju bolju vlast. Nema te sile ili vlasti koja može dugoročno zavaditi Srbe i Crnogorce. Ili Srbe i Makedonce.
U Islamskoj Republici BiH, Srbi i Hrvati bi bili uništeni.
Musliman koji spomene "građansku BiH" je Musliman koji zagovara uništenje Srba i Hrvata i kao takav je naš neprijatelj.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
novovrijeme je napisao/la:
Aruba je napisao/la:
Ja mislim da bi se desilo ono sto se desilo Srbima u CG.


Neuporedivo.
Crnogorci su pravoslavci, Srbi i Crnogorci nikad nisu ratovali, naprotiv.

Muslimani da bi ostvarili građansku BiH morali bi opet pušku u ruke, pa ubijati Srbe i Hrvate, pa pod pretpostavkom da pobjede, ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirati u "Bosance".
Ili da im to stranci odrade. U tom slučaju bi Srbi i Hrvati odselili pa bi onda ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirali u "Bosance".

Srbi u CG mogu da žive. Čekaju bolju vlast. Nema te sile ili vlasti koja može dugoročno zavaditi Srbe i Crnogorce. Ili Srbe i Makedonce.
U Islamskoj Republici BiH, Srbi i Hrvati bi bili uništeni.
Musliman koji spomene "građansku BiH" je Musliman koji zagovara uništenje Srba i Hrvata i kao takav je naš neprijatelj.



Ti ocito ne znas kako je Srbima u CG, koliko je ugrozen srpski jezik-prakticno unisten. Identitet im je upitan jer ih je lakse asimilovati zbog vere.
Sve je preimenovano u CG.
Srbi su u boljem polozaju u BIH danas nego u CG sto je prakticno paradoks.

Kada bi se desila "gradjanska" Bejha isto bi se desilo i Srbima i Hrvatima.
Donosili bi se zakoni preglasavanjem.


Ono sto je meni danas potpuno neshvatljivo je kako su Srbi i Hrvati u BIH pristali na ime "Bosnjak" za bosanske muslimane i tako pucali sami sebi u nogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:42 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6290
Ako pri građanskom uređenju pridodamo nase nacionalne izdajnike, kurvine sinove koji se prodaju za sitne interese tada se logicno odgovor namece sam od sebe. To bi bila velika tragedija za Hrvatski i Srpski narod...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Aruba je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Neuporedivo.
Crnogorci su pravoslavci, Srbi i Crnogorci nikad nisu ratovali, naprotiv.

Muslimani da bi ostvarili građansku BiH morali bi opet pušku u ruke, pa ubijati Srbe i Hrvate, pa pod pretpostavkom da pobjede, ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirati u "Bosance".
Ili da im to stranci odrade. U tom slučaju bi Srbi i Hrvati odselili pa bi onda ono malo Srba i Hrvata što ostane asimilirali u "Bosance".

Srbi u CG mogu da žive. Čekaju bolju vlast. Nema te sile ili vlasti koja može dugoročno zavaditi Srbe i Crnogorce. Ili Srbe i Makedonce.
U Islamskoj Republici BiH, Srbi i Hrvati bi bili uništeni.
Musliman koji spomene "građansku BiH" je Musliman koji zagovara uništenje Srba i Hrvata i kao takav je naš neprijatelj.



Ti ocito ne znas kako je Srbima u CG, koliko je ugrozen srpski jezik-prakticno unisten. Identitet im je upitan jer ih je lakse asimilovati zbog vere.
Sve je preimenovano u CG.
Srbi su u boljem polozaju u BIH danas nego u CG sto je prakticno paradoks.

Kada bi se desila "gradjanska" Bejha isto bi se desilo i Srbima i Hrvatima.
Donosili bi se zakoni preglasavanjem.


Ono sto je meni danas potpuno neshvatljivo je kako su Srbi i Hrvati u BIH pristali na ime "Bosnjak" za bosanske muslimane i tako pucali sami sebi u nogu.


Ugorožen nego šta al to će proći. Vještačka mržnja izmedju Srba i Crnogoraca koju stvara Milo i kompanija, bjelosvjetski hohstapleri, ima rok trajanja. Srbi i Crnogorci ce se opet udružiti, za 5, 10, 20 godina. Jebaće oni Mili majku kad Šiptari i Muslimani prestanu takijati po CG.

Šta je paradoks? Što su Srbi u RS u boljem položaju nego Srbi u CG? :smijeh Ajde?!

Kao što objasnih iznad, ako znaš čitati, ne bi bilo isto. Bilo bi 1.000 puta gore. Nisu Crnogorci nikad sjekli glave Srbima. Muslimani su sjekli glave Srbima.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 10:58 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
Pa zato je paradoks jer tamo gde nije bilo rata danas Srbe tretiraju gore nego ovamo gde su ubijali Srbe.

Naravno to ne cine jer vole Srbe nego zato sto nemaju institucionalnu moc da ih uniste.

Da se razumemo ja znam da izmedju Srba i onih koji se izjasnjavaju kao Crnogorci nema te zle krvi koje ima u Bejha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Aruba je napisao/la:
Pa zato je paradoks jer tamo gde nije bilo rata danas Srbe tretiraju gore nego ovamo gde su ubijali Srbe.


Ja ne znam uopšte o čemu ti pričaš.
Srbi imaju svoju državu RS. Mi tretiramo druge. Ne može niko da tretira nas. Kako mi odlučimo tako će drugima biti.
Srbe u FBiH tretiraju ko stoku. Bolje im je i u Hrvatskoj nego u FBiH a kamoli u CG. jedino ako se potturče imaju šansu da opstanu.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Aruba je napisao/la:
Pa zato je paradoks jer tamo gde nije bilo rata danas Srbe tretiraju gore nego ovamo gde su ubijali Srbe.

Naravno to ne cine jer vole Srbe nego zato sto nemaju institucionalnu moc da ih uniste.

Da se razumemo ja znam da izmedju Srba i onih koji se izjasnjavaju kao Crnogorci nema te zle krvi koje ima u Bejha.

Naravno da nema zle krvi kada imaš milion slučajeva gde su dva rođena brata, jedan Srbin, drugi Crnogorac. To je tamo političko, a ne nacionalno pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36055
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Na terenu bi značilo da bi cijela BiH postala kao USK, BPK ili pak TK.
Kako je tamošnjim Hrvatima, tako bi im bilo u cijeloj BiH.
Dakle Hrvat ili Srbin ne bi mogao biti niti predsjednik mjesne zajednice.
Vlada bez ijednog Srbina ili Hrvata.
Javna poduzeća bez Hrvata i Srba.
Djeca preostalih malobrojnih Hrvata i Srba bi morala ići u vjerske škole ako žele učiti svoj jezik.
Jedina donekle neovisna organizacije bi bila KC i SPC.

A koga baš slikovito zanima kako bi kršćanima bilo u gradžanskoj Bosni nek čita knjige o životu kršćana u Osmanskom sultanatu ili konkretnije bosanskom vilajetu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Aruba je napisao/la:
Volela bih da cujem sta vi mislite kako bi izgledao takav scenario.

Ja sam protiv toga mislim da bi to unistilo Srbe i Hrvate ali me zanima sta bi to znacilo na "terenu".


Pa pogledaj kako je bilo u SRBiH i samo ce ti se reci. Otprilike.

I da, nisu samo nacionalisticki opredjeljeni Srbi i Hrvati protiv koncepta gradjanske drzave, iako ih ima vise, vec toga ima i kod Bosnjaka. Takve zahtjeve takvi smatraju korakom nazad u "Titoistinu", "Srboslaviju", itd. Jednostavno ljudi ne vole i ne zele ravnopravnost. Hoce da mogu da gaze tamo gdje su vecina jer je to u ljudskoj prirodi, da gazi prema dole, a da se klanja prema gore.

No, cinjenica je da Hrvati u BiH nemaju dugorocno sansu na opstanak.

Ni Srbi nece opstati u BiH.

Nece ni Bosnjaci.

Planeta Zemlja postoji 4.5 mrd. godina (4.500.000.000). Kognitivna revolucija Homosapiensa se pocela odigravati prije ca. 70.000 godina (tad smo takoreci progovorili). Prije 12.000 godina je Homosapiens prestao da lovi i sakuplja a poceo da obradjuje zemlju, a prije 2020 godina se rodio Bog. Hrvati pocinju nastajati prije dvjestotinjak godina, Bosnjaci ni toliko.

Kakve su sanse da dugorocno iko opstane, ili hajmo reci srednjerocno, pa cak i kratkorocno ukoliko uzmemo u obzir demografska kretanja?
Pitanje je retoricke prirode jer je jasno da nas ceka n i s t a v i l o.


Treba se ponekad malo izmaknuti i posmatrati stvari iz "pticje perspektive".

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Gradjanska Bosna u danasnjim granicama bi znacila da srpsko-hrvatska vecina majorizuje muslimansku manjinu. Vec na ovim izborima su srpske i hrvatske stranke u Parlamentu BiH dobule vise glasova od muslimanskih, u buducnosti ce se to samo pojacavati.

Gradjanska Bosna u granicama Federacije znacila bi majorizaciju Hrvata. Dakle, gradjanska Bosna nije realna dugorocno, jedino u muslimanskih 5 kantona.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 15:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Demokratska BiH bi bila efikasna, jeftina i uspješna država.
U jednodomnom parlamentu bi se odluke donosile efikasno prostom većinom, svi bi bili zainteresirani za suradnju, jer bi koalicije bile programske i ideološke, a ne etničke.
Dominacija jednog naroda ne bi bila moguća, jer bi ključna pitanja bila regulirana zakonom i konvencijama.
Po ustavu bi to bila država svih njenih građana kao Crna Gora.

Imali bi socijal-demokrate, narodnjake (demo-kršćane), liberale, zelene, desnicu malu itd.
Predsjedništvo bi imalo 7 članova, po dva iz svakog naroda, i jedan iz reda ostalih i građana.
Imali bi nacionalni ključ na svakom nivou, koji bi omogućio ravnopravnost za kakvu se vi ovdje zalažete. Da sva 3 naroda čak i na teritoriji gdje nisu većina po zakonu moraju biti uposleni u državnoj službi i javnim tvrtkama, svuda.
Tačno bi se vodilo računa, kako se prije vodilo.

Ne bi niko bio istrijebljen. Tu je NATO za Bošnjake, i Srbija i Hrvatska za Srbe i Hrvate.
Većina vlasti bi bila na općinama koje bi bile državice u malom sa ogromnim ovlastima, kako i treba da bude. Novac narodu i lokalnim zajednicama.
Kasta političara na državnim jaslama bi bila desetkovana. Radi majčin sine.

Bavili bi se ekonomijom i vodili borbu gdje će koja tvornica, ljudi bi se daleko manje iseljavali.
Diskriminacija i etničko nasilje bi se drakonski kažnjavali.

Demokratska BiH je mnogo bolja od etno-konfesionalne, ali koga briga, na snazi je Cvetković-Maček dogovor koji će eskalirati u krvavi rat bez kraja. Ovo je drži vodu dok majstori odu sada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 16 pro 2019, 16:23
Postovi: 15
Genuine je napisao/la:
Demokratska BiH je mnogo bolja od etno-konfesionalne, ali koga briga, na snazi je Cvetković-Maček dogovor koji će eskalirati u krvavi rat bez kraja. .




I kakav ce biti ishod po tebi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Kad više od pola stanovništva nema nikakav nacionalni osećaj na osnovu BiH i bosanstva , naravno da je takva država nemoguća tj.moguća je ali privremeno.

Građanska opcija je sama po sebi besmislena ako ne postoji kod tih istih građana ugrađen nacionalni osećaj i ponos.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69337
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Prvog mjeseca kada je BiH bila i UNITARNA i DEMOKRATSKA, izbio je krvavi rat sa 100 000 poginulih.

Samo hulja moze opet prizivati takvo sto.

Ekstremno decentralizirani konfederalni sustav već 25 godina daje mir. Incidenti i krize su samo tamo gdje se nešto dijeli s Muslimanima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69337
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mi čak i kad bi se dogovorili da budemo pod vlašću islamista i sekularnih bošnjačkih nacista, to Zapad ne bi dozvolio i poništio bi taj dogovor, jer je naša uloga da još neko vrijeme kontroliramo i držimo na lancu muslimane u BiH, za račun Europe.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamislimo scenario - Gradjanska Bosna- prednosti i mane koncepta
PostPostano: 20 pro 2019, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2019, 10:39
Postovi: 606
Upozorenja: 1
Robbie MO je napisao/la:
Prvog mjeseca kada je BiH bila i UNITARNA i DEMOKRATSKA, izbio je krvavi rat sa 100 000 poginulih.

Samo hulja moze opet prizivati takvo sto.

Ekstremno decentralizirani konfederalni sustav već 25 godina daje mir. Incidenti i krize su samo tamo gdje se nešto dijeli s Muslimanima.


Ne daje.
Mir je donijela i nametnula nasilna intervencija SAD i NATO.
Ovo nije mir nego primirje, u kojem Srbi pripremaju otcjepljenje, a Hrvati da ušićare na tome.
Država ne funkcionira, ništa ne funkcionira, konsocijacijsko-konstitutivni sustav ne funkcionira i samo se čeka znak za početak krvavog rata.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hoblatopla, Tomba17 i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO