HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 tra 2024, 15:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Kristina Ćurković je široj javnosti postala poznata nakon što je u travnju prošle godine sa zgrade Banovine u Splitu skinula zastavu EU i na njeno mjesto postavila zastavu Republike Hrvatske.Paradoks svih paradoksa je da Republika Hrvatska kazneno goni 21-ogodišnju Hercegovku zbog toga što je štitila njen ustavno-pravni poredak.
slika
Posušje-oline : Široj javnosti još uvijek slabo poznata ali bez sumnje da će to postati.Studentica Katoličkog bogoslovnog fakulteta, Hercegovka i Hrvatica.Možete li u nekoliko rečenica reći našim čitateljima tko je Kristina Ćurković?

Kristina Ćurković : Prije svega, ono čim se posebno ponosim, je moja pripadnost Katoličkoj Crkvi. Dolazim sa malog sela Vlaka na Buškom blatu, koje pripada općini Tomislavgrad. Studiram na KBF-u u Splitu. Od Hrvata, uzor vidim u blaženom Alojziju Stepincu.

Posušje-online : Danas i nije najpopularnije u Hrvatskoj biti Hercegovac ali Vi sa ponosom ističete da ste Hercegovka, jeste li ikada zbog toga imali neugodnosti?

Kristina Ćurković : Nikada nisam osjetila neugodnost zbog toga što sam Hercegovka, iako je bilo određenih provokacija, pogotovo u srednjoj školi. Smatram da je to neinformiranost, te se ne obazirem puno na to. Takvima održim kratko predavanje iz povijesti. Hercegovina je ipak srce Hrvatske.
slika
nastavak na linku... :zubati
http://www.posusje-online.info/index.ph ... 3:politika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 10 pro 2011, 18:21
Postovi: 316
Lokacija: Dalmacija
Pa nije Hercegovka ako je iz Duvna (?). :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Cro1 je napisao/la:
Pa nije Hercegovka ako je iz Duvna (?). :D


Pitanje ili konstatacija(?).
jasno se izjasnila Hercegovkom...tako da.... :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 18:01 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Spremni.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 18:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24685
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ma jel ovo Baćak uza nje na fotki? Nije valjda njegov kadar?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Citat:
Posušje-online : Aktivistica ste udruge „Volim Hrvatsku“ i jedna od organizatorica skupa potpore hrvatskom branitelju Tihomiru Purdi na splitskoj Rivi kada se okupilo 4 000 prosvjednika.Odakle dolazi tolika energija da jedna mlada osoba volonterski izdvoji toliko svoga vremena za plemeniti cilj?

Kristina Ćurković : Bila sam u udruzi Volim Hrvatsku, ali sam izišla iz nje. Inzistirala sam na transparentnosti. U međuvremenu su postali i stranka. Snaga za moje djelovanje dolazi iz poznavanja prošlosti vlastitog naroda. Previše krvi je prolila naša Domovina da bi imali pravo ne boriti se. Mi smo zaduženi žrtvom naših predaka i moramo očuvati Domovinu i prenijeti ju sljedećim generacijama na čuvanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bobovac je napisao/la:
Ma jel ovo Baćak uza nje na fotki? Nije valjda njegov kadar?


Meni se čini da je baš on. Ne znam zašto ju se krivično goni, i nadam se da neće dobiti "dosje".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 22:12 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 17:08
Postovi: 175
Lokacija: SRPSKA SREBRENICA
Bobovac je napisao/la:
Ma jel ovo Baćak uza nje na fotki? Nije valjda njegov kadar?


ako mogu pitati.....poznaješ li baćka ???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 15 sij 2012, 22:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24685
Lokacija: Heartbreak Hotel
stojan_bakovic je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Ma jel ovo Baćak uza nje na fotki? Nije valjda njegov kadar?


ako mogu pitati.....poznaješ li baćka ???


A zašto ne bi mogao pitati?
Ne poznajem ga osobno. Mada smo bili više puta blizu fizički, par puta smo razmijenili rečenicu-dvije (prije desetak godina), i to je to.
Također, prije nekoliko godina smo online malo surađivali, razmijenili nekoliko PP... eto... jesi zadovoljan odgovorom ili da pišem elaborat od 16 stranica?? :wink

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 16:41
Postovi: 748
Nije mi jasno tko ovu gura, cura je išla u tg u gimnaziju, kakve crne provokacije. ne znam kakvo se čudesno prosvjetljenje dogodilo s njom u godinu dana bogoslovije, jer doslovno nije znala hodati kako spada, a kamoli nešto drugo

ovo što govori su floskule istovjetne kao one koje se često rafalaju s lijevih političkih opcija, samo suprotnog predznaka. i sve su bez sadržaja, znanja i promišljanja, sastavci u rangu kratkog kursa skpba.

na hrvatskoj političkoj sceni vlada apsolutno sivilo, i s lijeve i desne strane, nikakve kvalitetne artikulirane opcije zapravo nema. čak bi rekao da hrvati herceg-bosne tu puno bolje stoje jer je hr politička javnost ovdje puno svjesnija i zrelija, kao primjer je i ovaj forum i ono što ga prati i okružuje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mala je simpatična, pa joj ne bih previše zamjerio, no kao što je drug Salko primjetio, i sa ljevice i sa desnice se gađaju ispraznim parolama. Sa desnice, i od ove cure se mogu čuti isprazne parole poput: "EU - tamnica", "ne zaboravimo tko smo", "moramo očuvati Domovinu" i sl.

Nema vajde od toga, završi fakultet, vrati se u BiH, i napravi nešto konkretno za svoj zavičaj i ljude u njemu...Hrvatska ide svojim putem, i ovi anti-EU ispadi su borba protiv vjetrenjača.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2011, 21:30
Postovi: 193
Ministry of Sound je napisao/la:
Mala je simpatična, pa joj ne bih previše zamjerio, no kao što je drug Salko primjetio, i sa ljevice i sa desnice se gađaju ispraznim parolama. Sa desnice, i od ove cure se mogu čuti isprazne parole poput: "EU - tamnica", "ne zaboravimo tko smo", "moramo očuvati Domovinu" i sl.

Nema vajde od toga, završi fakultet, vrati se u BiH, i napravi nešto konkretno za svoj zavičaj i ljude u njemu...Hrvatska ide svojim putem, i ovi anti-EU ispadi su borba protiv vjetrenjača.



Da nadodam smatrao sam da s ovim mađim generacijama nećemo imati posla sa integralizmom, nažalost prevario sam se. Bolje da ostane u Hrvatskoj nego da se vraća u Duvno, više će je zanimati jel kamata u Hrvatskoj skočila nego koliko je kruh i mlijeko u Duvnu :D Doduše ne bi bila usamljena u takvim razmišljanjima :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
s@lko dinamita$ je napisao/la:
Nije mi jasno tko ovu gura, cura je išla u tg u gimnaziju, kakve crne provokacije. ne znam kakvo se čudesno prosvjetljenje dogodilo s njom u godinu dana bogoslovije, jer doslovno nije znala hodati kako spada, a kamoli nešto drugo

ovo što govori su floskule istovjetne kao one koje se često rafalaju s lijevih političkih opcija, samo suprotnog predznaka. i sve su bez sadržaja, znanja i promišljanja, sastavci u rangu kratkog kursa skpba.

na hrvatskoj političkoj sceni vlada apsolutno sivilo, i s lijeve i desne strane, nikakve kvalitetne artikulirane opcije zapravo nema. čak bi rekao da hrvati herceg-bosne tu puno bolje stoje jer je hr politička javnost ovdje puno svjesnija i zrelija, kao primjer je i ovaj forum i ono što ga prati i okružuje

Glupost...znaš li ti što je sloboda govora?
Ma ta' će ona,je li tako?
Tko je gura i u što je gura,možda u zatvor bez opravdanih razloga?
Imamo situacije u kojima se ona našla, a tebe kao osobu ili čovjeka trebaju zabrinuti!!
-Za vrijeme održavanja prade u Splitu pritvorena je na šest sati,odakle im parvo oduzimat joj slobodu kretanja u čije ime?
-A to me posebno smeta je ova činjenica-(U travnju prošle godine sa zgrade Banovine u Splitu skinula zastavu EU i na njeno mjesto postavila zastavu Republike Hrvatske.Paradoks svih paradoksa je da Republika Hrvatska kazneno goni 21-ogodišnju Hercegovku zbog toga što je štitila njen ustavno-pravni poredak.)Koji poltroni i dupelizci,nevjerovatno!Nedostatak samopoštivanja i svega onoga državotvornog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Unknownche je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Mala je simpatična, pa joj ne bih previše zamjerio, no kao što je drug Salko primjetio, i sa ljevice i sa desnice se gađaju ispraznim parolama. Sa desnice, i od ove cure se mogu čuti isprazne parole poput: "EU - tamnica", "ne zaboravimo tko smo", "moramo očuvati Domovinu" i sl.

Nema vajde od toga, završi fakultet, vrati se u BiH, i napravi nešto konkretno za svoj zavičaj i ljude u njemu...Hrvatska ide svojim putem, i ovi anti-EU ispadi su borba protiv vjetrenjača.



Da nadodam smatrao sam da s ovim mađim generacijama nećemo imati posla sa integralizmom, nažalost prevario sam se. Bolje da ostane u Hrvatskoj nego da se vraća u Duvno, više će je zanimati jel kamata u Hrvatskoj skočila nego koliko je kruh i mlijeko u Duvnu :D Doduše ne bi bila usamljena u takvim razmišljanjima :D


Dajte nemojte kopirati one zadrte "intergraliste" s određenog mjesta(kao neko kontriranje) i imati paranodine situacije na forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pa ne vidim šta je paranoidno u želji da se sva naša omladina vrati iz RH u BiH, i da se posvete zavičaju, umjesto "spašavanja" Hrvatske od EU i najezde ******** mainfestacija.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 10:27
Postovi: 1975
Lokacija: Tel Aviv
Ženska ima pogrešan pristup i afilijaciju sa krivim institucijama u startu, bolje da završi pravo pa da se svađa za novac ovako gubljenje vremena i novca.

_________________
slika

Broj forumaša na ignore : 5


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 10:00 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa ne vidim šta je paranoidno u želji da se sva naša omladina vrati iz RH u BiH, i da se posvete zavičaju, umjesto "spašavanja" Hrvatske od EU i najezde ******** mainfestacija.

Dobro i ja razmišljam na taj način.
pojasnite mi što je integralizam,je li to nešto negativno,recimo imaš ovdje forumaše iz Hrvatske koji su zainteresirani ili zabrinuti za Hrvate u BiH,jeli to jedan vid integralizma i zašto bi to bilo negativno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Crvena Sonja je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Pa ne vidim šta je paranoidno u želji da se sva naša omladina vrati iz RH u BiH, i da se posvete zavičaju, umjesto "spašavanja" Hrvatske od EU i najezde ******** mainfestacija.

Dobro i ja razmišljam na taj način.
pojasnite mi što je integralizam,je li to nešto negativno,recimo imaš ovdje forumaše iz Hrvatske koji su zainteresirani ili zabrinuti za Hrvate u BiH,jeli to jedan vid integralizma i zašto bi to bilo negativno?


Integralizam je nešto pozitivno, ali nije dobro kad je često jednosmjerno.

Drago nam je što u Hrvatskoj i dalje ima ogroman broj ljudi koji će stati uz nas.

No, ekvivalent ponašanja Kristine bi bio kad bi netko došao u BiH iz Hrvatske, i ovdje se počeo sukobljavati sa institucijama Federacije ili države BiH.

Nemamo dovoljno velik biološki fond da bi se stalno u Hrvatskoj isticali u ovim lijevo-desnim ideološkim sukobima. Ova na RH gleda kao na svoju političku državu, razumije se u sve, a na BiH/HB gleda kao na neki romantizirani zavičaj, tamo negdje apstraktno daleko.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 10:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6125
Citat:
No, ekvivalent ponašanja Kristine bi bio kad bi netko došao u BiH iz Hrvatske, i ovdje se počeo sukobljavati sa institucijama Federacije ili države BiH.

Nemamo dovoljno velik biološki fond da bi se stalno u Hrvatskoj isticali u ovim lijevo-desnim ideološkim sukobima. Ova na RH gleda kao na svoju političku državu, razumije se u sve, a na BiH/HB gleda kao na neki romantizirani zavičaj, tamo negdje apstraktno daleko.

Cura je simpatična i ako ništa promovira aktivizam , prosvjed i društveni angažman.

Odkud ti znaš kako ona gleda na HR, a kako na HB,cura je iz moga kraja, zavičaj joj je blizu granice i vjerovatnio cura kad prosvjeduje protiv EU misli upravo na svoj zavičaj u HB. Kako joj je zavičaj blizu granice većina njenih mještana i bližih susjeda radi u HR, školuje se u HR, liječi se u HR... i vjerovatno je cura vidjela kako je ulaskom HR u krizu(što ona pripisuje približavanju u EU) i njeno selo ušlo u krizu jer su mnogi ostali bez posla(prije svega u građevini), ostali su bez besplatnih kljiga,đačkih domova, potrebno je plaćati dopunsko zdravstveno osiguranje i mnogi su radi toga prinuđeni tražiti izlaz u npr Njemačkoj, što se izravno odrazilo na kvalitetu života i demografiju njenog sela.

Kako si ti to izjednačio stime da netko iz npr Solina prosvjeduje u Travniku meni nije jasno, mislim i to je povezano jer spojene su to posude, ali na malo drugačiji i složeniji način i ta vrsta prosvjeda bi se mogla očekivati od građana ozbiljnijih država, ali HR je od toga statusa još daleko(da neširim raspravu)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zaba1111 je napisao/la:
Citat:
No, ekvivalent ponašanja Kristine bi bio kad bi netko došao u BiH iz Hrvatske, i ovdje se počeo sukobljavati sa institucijama Federacije ili države BiH.

Nemamo dovoljno velik biološki fond da bi se stalno u Hrvatskoj isticali u ovim lijevo-desnim ideološkim sukobima. Ova na RH gleda kao na svoju političku državu, razumije se u sve, a na BiH/HB gleda kao na neki romantizirani zavičaj, tamo negdje apstraktno daleko.

Cura je simpatična i ako ništa promovira aktivizam , prosvjed i društveni angažman.

Odkud ti znaš kako ona gleda na HR, a kako na HB,cura je iz moga kraja


O Hrvatskoj:

Citat:
Ta fantomska krpa simbolizira toliko zla koje je EU donijela Hrvatskoj. Sve uz pomoć beskičmenjaka u vrhu hrvatske politike. Bila sam, i još uvijek jesam, jako ljuta zbog njihovih kontinuiranih izdajničkih poteza. 15000 branitelja sigurno ne bi dalo živote za još jednu uniju! Naši očevi u ovom ratu su se borili za samostalnu, slobodnu i nezavisnu državu Hrvatsku, a ne za provinciju u Europskoj uniji.


Citat:
Odluke i zakone bi nam donosila EU komisija (koja je postavljena, ne izabrana od naroda) uključujući i razne kvote od proizvodnje do uvoza. Izgubili bi vlastitu valutu, i suverenitet. Brzo bi postali nacionalna manjina u vlastitoj državi.


Citat:
Moja poruka svom Hrvatima je ta da se povežemo, da ne zaboravimo tko smo i da ne odustajemo od svoje države.


Citat:
Uz toliko patnje i lomljenja, na satrvenim leđima smo iznijeli Hrvatsku! Nedajmo je nikome! I sada stvaramo prošlost, stoga stvorimo ponosnu prošlost, da se naši potomci ponose nama.


O BiH/HB

Citat:
srce me vuče u moj buškoblatski kraj. Svaki dan razmišljam o njemu. Nedostaje mi moje nebo, moja livada, moj zrak... Volim svoju djedovinu, svaki kamen u svom kraju poznajem. Ni za što ne bi mijenjala svoje djetinjstvo koje sam tamo provela, igrajući se u tom raju na zemlji, koji je kao ptica u gnijezdu okružen Kamešnicom, Tušnicom, Cincarom...


Sapienti sat!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2011, 21:30
Postovi: 193
A je se curetak slomi od brige za vlastitu državu :w00t


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 11:03 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Slazem se... Meni je to nejasno, da pored toliko problema u tzv. BiH ona tamo o EU.

Ja sam pravo mislio da je to neka Dalmoska. Ne znam, nije mi jasno. :neznam

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 11:03 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
Ministry of Sound je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
Dobro i ja razmišljam na taj način.
pojasnite mi što je integralizam,je li to nešto negativno,recimo imaš ovdje forumaše iz Hrvatske koji su zainteresirani ili zabrinuti za Hrvate u BiH,jeli to jedan vid integralizma i zašto bi to bilo negativno?


Integralizam je nešto pozitivno, ali nije dobro kad je često jednosmjerno.

Drago nam je što u Hrvatskoj i dalje ima ogroman broj ljudi koji će stati uz nas.

No, ekvivalent ponašanja Kristine bi bio kad bi netko došao u BiH iz Hrvatske, i ovdje se počeo sukobljavati sa institucijama Federacije ili države BiH.

Nemamo dovoljno velik biološki fond da bi se stalno u Hrvatskoj isticali u ovim lijevo-desnim ideološkim sukobima. Ova na RH gleda kao na svoju političku državu, razumije se u sve, a na BiH/HB gleda kao na neki romantizirani zavičaj, tamo negdje apstraktno daleko.


Ovo boldano je istina,najčešće je jednosmjeran!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 11:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6125
Unknownche je napisao/la:
A je se curetak slomi od brige za vlastitu državu :w00t


Kako se ne brine, jesam ti lijepo objasnio, a primjerima pokazao i Ministry da se cura zalaže za svoju državu i otovreno kaže da su se naši očevi borili za tu državu i otovrano kaže da je to država naša i naših očeva( iz HB) i pri tome misli i na interese svoga zavičaja.

Ali budući da se ti slabo razumiješ u politiku onda ti misliš, što je nevjerovatno i vjerovatno kompeks koji tek treba nova znanost opisati, a susreće se na području HB, da ičiji interes može biti odricanje od prava i praktičnog i pravnog vlasništva nad određenom državom(mislima na potpunu ravnopravnost hr državljana iz HB u HR).
Cura se zalaže za svoju državu, a samim time i za svoj zavičaj, ne znam što je sporno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: INTERVIEW : Kristina Ćurković "Ne zaboravimo tko smo"
PostPostano: 16 sij 2012, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2011, 21:30
Postovi: 193
zaba1111 je napisao/la:
Unknownche je napisao/la:
A je se curetak slomi od brige za vlastitu državu :w00t


Kako se ne brine, jesam ti lijepo objasnio, a primjerima pokazao i Ministry da se cura zalaže za svoju državu i otovreno kaže da su se naši očevi borili za tu državu i otovrano kaže da je to država naša i naših očeva( iz HB) i pri tome misli i na interese svoga zavičaja.

Ali budući da se ti slabo razumiješ u politiku onda ti misliš, što je nevjerovatno i vjerovatno kompeks koji tek treba nova znanost opisati, a susreće se na području HB, da ičiji interes može biti odricanje od prava i praktičnog i pravnog vlasništva nad određenom državom(mislima na potpunu ravnopravnost hr državljana iz HB u HR).
Cura se zalaže za svoju državu, a samim time i za svoj zavičaj, ne znam što je sporno.


Jasno da su se borili, nekoliko tisuća Hrvata koji su dali živote u BiH se zasigurno nisu borili za ovakvu BiH. Druže Zabija, nemoj meni imputirati odricanje prava ti i takvi mazohisti ste se odrekli prava sveli ste BH Hrvate na folklor u svakom pogledu, umanjili im utjecaj u Hrvatskoj za nekoliko stotina postotaka :yes ali ne to je sve u interesu, u višem interesu kaj ne? Ako je razumijeti se u politiku raditi to kako ti radiš onda priznam potpuni sam amater i Bogu hvala što je tako.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Kristijan i 53 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO