HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
vrlo zanimljiva pojava.evo bas mi sada u nekoj drugoj temi pade naum frenki simatovic,hrvat iz dubrovnika ciji otac bija na pocetku drugog svjetskog u ustasama ili domobranima,prisa u partizane i posta neka glavna faca u beogradu.

Franko "Frenki" Simatović (Serbian Cyrillic: Франко "Френки" Симатовић) (born April 1, 1950 in Belgrade, Serbia, FPR Yugoslavia) was the head of the Serbian secret police of Slobodan Milošević, the Special Forces of State Security of the Serbian Ministry of Internal Affairs. He was the founder of the "Unit". Simatović is an ethnic-Croatian.[citation needed]

As Milosevic himself put it, "Franko Simatovic headed the intelligence administration of the state security service."[1] Captain Dragan testified that Simatovic was a "computer scientist who didn't even graduate."[2]

http://en.wikipedia.org/wiki/Franko_Simatovi%C4%87
http://www.vreme.com/g/images/55647_312.jpg
http://www.novosti.rs/upload/images/200 ... franki.jpg
stvorilac srpske "jedinice",crvenih beretki i kako se vec zovu.

ima i neki madjar koji je igra glavniju ulogu u rezimu srbije 90-ih mislin da se zove kertes.na drugoj strani u hrvatskoj ima jedan ili dva visokopozicioniranih muslimana pokraj pokojnog tudjmana,savjetuju mu.jedan vodeci HOS-a je ima nadimak "srbin".stojadninovic ili tako nesto.

da spomenemo i zlatnog ljiljana zeljku, i one srbe koji su drzali do armije bih i alije u sarajevu. :ujko

jel imate jos neki slucaj,i sto mislite sto je motiviralo te ljude?

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
markozzz je napisao/la:
osvrnut ću se na ovaj zadnji rat...danas je bilo rasprava i hrvatima i muslimanima koji su bili u VRS...dakle, ja se pitam što bi svatko od vas učinio da mu dođu u 3 ujutro 2 vojna policajca i prisilno ga mobiliziraju, odnosno ako odbije sporvedu ga u logor na manjači...sad bi neki rekli: radije bih išao u logor, nego se borio u neprijateljskoj vojsci..ali kod kuće ostaju žena i dvoje djece potpuno nezaštićeni u četničkom leglu...sada tko kaže da zbog svoje djece nebi ipak obukao neprijateljsku odoru, taj laže


U principu bi se slozio... Nazalost. No ovaj Frenki, taj tip je bio Hrvat po ocu ( ne znamo sto mu je stara), i on postade sef srpskih crvenih beretki, najgorih cetnickih koljaca. To ne mogu zbilja razumjeti. Pretpostavljam da se jednostavno odrodio, te da se Hrvatom nikada nije ni osjecao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Frankopan je napisao/la:
markozzz je napisao/la:
osvrnut ću se na ovaj zadnji rat...danas je bilo rasprava i hrvatima i muslimanima koji su bili u VRS...dakle, ja se pitam što bi svatko od vas učinio da mu dođu u 3 ujutro 2 vojna policajca i prisilno ga mobiliziraju, odnosno ako odbije sporvedu ga u logor na manjači...sad bi neki rekli: radije bih išao u logor, nego se borio u neprijateljskoj vojsci..ali kod kuće ostaju žena i dvoje djece potpuno nezaštićeni u četničkom leglu...sada tko kaže da zbog svoje djece nebi ipak obukao neprijateljsku odoru, taj laže


U principu bi se slozio... Nazalost. No ovaj Frenki, taj tip je bio Hrvat po ocu ( ne znamo sto mu je stara), i on postade sef srpskih crvenih beretki, najgorih cetnickih koljaca. To ne mogu zbilja razumjeti. Pretpostavljam da se jednostavno odrodio, te da se Hrvatom nikada nije ni osjecao.

tip simatovic nacionalnost nemaju,on je savrsen primjer karijeriste.nesto poput manolica i slicnih,koji su radi opstanka usli u novi sustav,a ne sto se osjecaju hrvatima.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
puntar je napisao/la:
ima i neki madjar koji je igra glavniju ulogu u rezimu srbije 90-ih mislin da se zove kertes.na drugoj strani u hrvatskoj ima jedan ili dva visokopozicioniranih muslimana pokraj pokojnog tudjmana,savjetuju mu.jedan vodeci HOS-a je ima nadimak "srbin".stojadninovic ili tako nesto.


Mislim da je Marko Stjepanović inače rodom od Teslića bio taj "Srbin" u HOS-u.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Može se otvoriti cela jedna tema o beogradskim Hrvatima. A ima ih koji su podržavali Slobin režim kao i onih koji su se protivili. Osim Frenkija bliski Miloševićevoj politici su npr. Slavenko Terzić i Vladimir Štambuk.
Od protivnika tu su žene iz NVO Jelena Milić i Sonja Biserko. Rođena splićanka i direktor Beogradskog muzeja doktor istorije Branka Prpa, supruga ubijenog vlasnika opozicionih novina Slavka Ćuruvije, ozbiljan kritičar režima.

Tu je i Ivo Visković, rođen u Makarskoj, profesor na FPN u Beogradu i ekspert za međunarodne odnose. Prema javnim nastupima može se reći da je vrlo patriotski nastrojen.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 21:50 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2009, 22:08
Postovi: 347
Neke od poznatijih sadističkih kučki u Jasenovcu bile su pravoslavke. :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Neke stvari tu nisu ni čudne, kad se netko rodi ili živi veći dio života u jednoj sredini sa velikom većinom drugog naroda.

Ajmo reći da braća Aco i pokojni Dražen nisu baš Hrvati, pa ni Goran Ivanišević, ni Arsen Dedić ali su po svim nastupima značajno pronosili hrvatsko ime.
Asimilacija je ljudima svojstven proces.

Mene više u ovom kontekstu interesira, tko od naroda (nacija) ima veći asimilacijski kapacitet i potencijal. Recimo, uvjeren sam da Muslimani imaju najmanji. Sad Hrvati ili Srbi, to bi već moglo biti predmet diskusije.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
lider30 je napisao/la:
Neke stvari tu nisu ni čudne, kad se netko rodi ili živi veći dio života u jednoj sredini sa velikom većinom drugog naroda.

Ajmo reći da braća Aco i pokojni Dražen nisu baš Hrvati, pa ni Goran Ivanišević, ni Arsen Dedić ali su po svim nastupima značajno pronosili hrvatsko ime.
Asimilacija je ljudima svojstven proces.

Mene više u ovom kontekstu interesira, tko od naroda (nacija) ima veći asimilacijski kapacitet i potencijal. Recimo, uvjeren sam da Muslimani imaju najmanji. Sad Hrvati ili Srbi, to bi već moglo biti predmet diskusije.



odakle ti ta idiotarija da Goran Ivanišević nije Hrvat.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
aleksije radicevic je napisao/la:
Može se otvoriti cela jedna tema o beogradskim Hrvatima. A ima ih koji su podržavali Slobin režim kao i onih koji su se protivili. Osim Frenkija bliski Miloševićevoj politici su npr. Slavenko Terzić i Vladimir Štambuk.
Od protivnika tu su žene iz NVO Jelena Milić i Sonja Biserko. Rođena splićanka i direktor Beogradskog muzeja doktor istorije Branka Prpa, supruga ubijenog vlasnika opozicionih novina Slavka Ćuruvije, ozbiljan kritičar režima.

Tu je i Ivo Visković, rođen u Makarskoj, profesor na FPN u Beogradu i ekspert za međunarodne odnose. Prema javnim nastupima može se reći da je vrlo patriotski nastrojen.


Profesor Ivo Visković je primer kako treba da se ponaša čovek u diplomatiji, i uopšte javnim nastupima. :palacgore2
Tolika količina odsustva demagogije je strahovito retka na ovim prostorima. O širokom spektru znanja i informacija da ne pričam. :klanjam
Nije ni čudo što je čovek postavljen za ambasadora u Nemačkoj.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Neke stvari tu nisu ni čudne, kad se netko rodi ili živi veći dio života u jednoj sredini sa velikom većinom drugog naroda.

Ajmo reći da braća Aco i pokojni Dražen nisu baš Hrvati, pa ni Goran Ivanišević, ni Arsen Dedić ali su po svim nastupima značajno pronosili hrvatsko ime.
Asimilacija je ljudima svojstven proces.

Mene više u ovom kontekstu interesira, tko od naroda (nacija) ima veći asimilacijski kapacitet i potencijal. Recimo, uvjeren sam da Muslimani imaju najmanji. Sad Hrvati ili Srbi, to bi već moglo biti predmet diskusije.



odakle ti ta idiotarija da Goran Ivanišević nije Hrvat.

ma to se i ja pitan,to mi se cini kao neki urban mit.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
MRSHO je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ima i neki madjar koji je igra glavniju ulogu u rezimu srbije 90-ih mislin da se zove kertes.na drugoj strani u hrvatskoj ima jedan ili dva visokopozicioniranih muslimana pokraj pokojnog tudjmana,savjetuju mu.jedan vodeci HOS-a je ima nadimak "srbin".stojadninovic ili tako nesto.


Mislim da je Marko Stjepanović inače rodom od Teslića bio taj "Srbin" u HOS-u.

nije mrsho zeznuli se smo obadvojica,neki stojan vujnovic.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 18 kol 2009, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
puntar je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Mislim da je Marko Stjepanović inače rodom od Teslića bio taj "Srbin" u HOS-u.

nije mrsho zeznuli se smo obadvojica,neki stojan vujnovic.

Aha, pa bilo mi je čudno da nisam našao ništa na google a znam da sam negdje čitao o tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 19 kol 2009, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Real gone je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Može se otvoriti cela jedna tema o beogradskim Hrvatima. A ima ih koji su podržavali Slobin režim kao i onih koji su se protivili. Osim Frenkija bliski Miloševićevoj politici su npr. Slavenko Terzić i Vladimir Štambuk.
Od protivnika tu su žene iz NVO Jelena Milić i Sonja Biserko. Rođena splićanka i direktor Beogradskog muzeja doktor istorije Branka Prpa, supruga ubijenog vlasnika opozicionih novina Slavka Ćuruvije, ozbiljan kritičar režima.

Tu je i Ivo Visković, rođen u Makarskoj, profesor na FPN u Beogradu i ekspert za međunarodne odnose. Prema javnim nastupima može se reći da je vrlo patriotski nastrojen.


Profesor Ivo Visković je primer kako treba da se ponaša čovek u diplomatiji, i uopšte javnim nastupima. :palacgore2
Tolika količina odsustva demagogije je strahovito retka na ovim prostorima. O širokom spektru znanja i informacija da ne pričam. :klanjam
Nije ni čudo što je čovek postavljen za ambasadora u Nemačkoj.


Nisam nikada cuo za ova tipa ( Viskovic), te se potrudih naci sto je govrio, i zasto ga Srbi tako vole:

Visković: Čekajte sa priznanjem koliko god budete mogli
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu i bivši diplomata dr Ivo Visković kaže da će, kada je u pitanju Kosovo, odluka Vlade Crne Gore o priznavanju biti sigurno vrlo negativno primljena u Srbiji.
“Potpuno sam svjestan da, naročito stav Crne Gore, predstavlja mentalno veliki problem za ljude u Srbiji. To je ono što bi se osjetilo kao zabadanje noža u leđa od strane rođenog brata. U tom smislu ja mogu razumjeti interes i stav crnogorske vlasti, ali zaista, ako moj savjet išta znači, ja bih na njihovom mjestu odložio to što je duže moguće”, naglašava Visković.
On ocjenjuje da je “tajming sam po sebi važan činilac”.
“Ne samo za službenu Srbiju nego i za običnog čovjeka nije svjedno kada će se to dogoditi. Da li će oni koji su nam bliski požuriti da među prvima to priznaju ili će čekati da to eventualno bude neminovnost jednog dana”, kaže Visković u razgovoru za “Vijesti”.
On napominje da u Srbiji postoji široko rasprostranjen osjećaj da “to što neka Kostarika ili Avganistan žure da priznaju Kosovo može biti rezultat njihovih političkih interesa, ali isto tako i nepoznavanja situacije o tome što se ovdje zapravo događa”.
“Ali niko i ne pomišlja da neko ko je u regionu ne zna dobro što se događa. I s obzirom na osjetljivost pitanja Kosova za emocije i za realan politički život i ukupnu klimu u Srbiji, mislim da je jako loše što su neke države požurile sa priznanjem te nezavisnosti. To će za dugi niz godina ostaviti vrlo gorak osjećaj i poremetiti punu normalizaciju odnosa Srbije sa tim zemljama”, ističe Visković, jedan od glavnih govornika na zagrebačkoj konferenciji.
On objašnjava da su odluke nekih komšija o priznanju Kosova (Slovenija, Hrvatska) ostavile u ljudima izuzetno gorak osjećaj, dok se kod političke elite stvara “stav koji je i pod pritiskom javnog mnjenja i koji za duži period onemogućava normalnu međudržavnu komunikaciju”. “I sve će se morati odvijati silom nekih ekonomskih ili drugih interesa, gdje imate saradnju, ali koja nije plod želje nego nužnosti”.


http://www.visit-ulcinj.com/blog/tag/dr-ivo-
viskovic/

To ga smeta, ljudi u Srbiji uvrjedjeni? Da li se on osjecao 'gorko' kada su 100 kilometara od njega klali Hrvate na Ovcari? Tip je ocigledna posrbica i sljam. ( Nije ni cudo da ga Srbi gotive, oni vole konvertite). Ima nazalost dosta te djece Dalmatinaca partizana u Beogradu koji su se totalno odrodili i postali Srbi. Ali znam i neke havy duty Ustase iz Srbije. ( Koji naravno vise ne zive tamo, jer tamo ostati i slusati uvrede svaka dana...to se ne moze. Ili odes ili postanes Srbin. )

Oni koji i dalje odrzavaju svoje Hrvatstvo, njima svaka cast, ali tesko mi ih je razumit da uprokos slobodnoj Hrvatskoj ostaju u Srbiji.. Vojvodjane, to je malo drugacije, tu su i Madjari, tako da u Subotici se vec mozes osjecat drugacije...ali u Beogradu??


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 19 kol 2009, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
MRSHO je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ima i neki madjar koji je igra glavniju ulogu u rezimu srbije 90-ih mislin da se zove kertes.na drugoj strani u hrvatskoj ima jedan ili dva visokopozicioniranih muslimana pokraj pokojnog tudjmana,savjetuju mu.jedan vodeci HOS-a je ima nadimak "srbin".stojadninovic ili tako nesto.


Mislim da je Marko Stjepanović inače rodom od Teslića bio taj "Srbin" u HOS-u.


Ne, nego se radi o Stojanu Vujnoviću, Hrvatu iz okolice Vinkovaca, koji je poginuo 92. u Posavini.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Stojan_Vujnovi%C4%87

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: politicka ili karijeristicka nacionalnost
PostPostano: 19 kol 2009, 20:30 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2009, 01:38
Postovi: 151
[quote="Frankopan
Profesor Ivo Visković je primer kako treba da se ponaša čovek u diplomatiji, i uopšte javnim nastupima. :palacgore2
Tolika količina odsustva demagogije je strahovito retka na ovim prostorima. O širokom spektru znanja i informacija da ne pričam. :klanjam
Nije ni čudo što je čovek postavljen za ambasadora u Nemačkoj.[/quote]

Nisam nikada cuo za ova tipa ( Viskovic), te se potrudih naci sto je govrio, i zasto ga Srbi tako vole:

Visković: Čekajte sa priznanjem koliko god budete mogli
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu i bivši diplomata dr Ivo Visković kaže da će, kada je u pitanju Kosovo, odluka Vlade Crne Gore o priznavanju biti sigurno vrlo negativno primljena u Srbiji.
“Potpuno sam svjestan da, naročito stav Crne Gore, predstavlja mentalno veliki problem za ljude u Srbiji. To je ono što bi se osjetilo kao zabadanje noža u leđa od strane rođenog brata. U tom smislu ja mogu razumjeti interes i stav crnogorske vlasti, ali zaista, ako moj savjet išta znači, ja bih na njihovom mjestu odložio to što je duže moguće”, naglašava Visković.
On ocjenjuje da je “tajming sam po sebi važan činilac”.
“Ne samo za službenu Srbiju nego i za običnog čovjeka nije svjedno kada će se to dogoditi. Da li će oni koji su nam bliski požuriti da među prvima to priznaju ili će čekati da to eventualno bude neminovnost jednog dana”, kaže Visković u razgovoru za “Vijesti”.
On napominje da u Srbiji postoji široko rasprostranjen osjećaj da “to što neka Kostarika ili Avganistan žure da priznaju Kosovo može biti rezultat njihovih političkih interesa, ali isto tako i nepoznavanja situacije o tome što se ovdje zapravo događa”.
“Ali niko i ne pomišlja da neko ko je u regionu ne zna dobro što se događa. I s obzirom na osjetljivost pitanja Kosova za emocije i za realan politički život i ukupnu klimu u Srbiji, mislim da je jako loše što su neke države požurile sa priznanjem te nezavisnosti. To će za dugi niz godina ostaviti vrlo gorak osjećaj i poremetiti punu normalizaciju odnosa Srbije sa tim zemljama”, ističe Visković, jedan od glavnih govornika na zagrebačkoj konferenciji.
On objašnjava da su odluke nekih komšija o priznanju Kosova (Slovenija, Hrvatska) ostavile u ljudima izuzetno gorak osjećaj, dok se kod političke elite stvara “stav koji je i pod pritiskom javnog mnjenja i koji za duži period onemogućava normalnu međudržavnu komunikaciju”. “I sve će se morati odvijati silom nekih ekonomskih ili drugih interesa, gdje imate saradnju, ali koja nije plod želje nego nužnosti”.


http://www.visit-ulcinj.com/blog/tag/dr-ivo-
viskovic/

To ga smeta, ljudi u Srbiji uvrjedjeni? Da li se on osjecao 'gorko' kada su 100 kilometara od njega klali Hrvate na Ovcari? Tip je ocigledna posrbica i sljam. ( Nije ni cudo da ga Srbi gotive, oni vole konvertite). Ima nazalost dosta te djece Dalmatinaca partizana u Beogradu koji su se totalno odrodili i postali Srbi. Ali znam i neke havy duty Ustase iz Srbije. ( Koji naravno vise ne zive tamo, jer tamo ostati i slusati uvrede svaka dana...to se ne moze. Ili odes ili postanes Srbin. )

Oni koji i dalje odrzavaju svoje Hrvatstvo, njima svaka cast, ali tesko mi ih je razumit da uprokos slobodnoj Hrvatskoj ostaju u Srbiji.. Vojvodjane, to je malo drugacije, tu su i Madjari, tako da u Subotici se vec mozes osjecat drugacije...ali u Beogradu??[/quote]

Daj ne lupaj u Beogradu je sve "kul" biti osim Srbina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Navodni Poslanik, Salivator i 415 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO