HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 03 ruj 2009, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
MULTIETNIĆNOST NA DJELU:
Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće i ide negdje gdje su Hrvati većina

SARAJEVO - Već danima u industrijskoj zoni Vogošća, u predgrađu Sarajeva, traju protesti mještana koji traže da se tu prekine izgradnja betonare.

Mještani navodno žele spriječiti ekološku katastrofu, tvrdeći kako će betonara uništiti naselje u kojem se više neće moći normalno živjeti. Novinari gradskih kronika raspisali su se o protestima mještana, a najglasniji u povicima da se betonara otjera iz Vogošće je vlasnik kompanije Medimpex, izvjesni Šemso Mujezin.

Mujezin, čiji Medimpex trguje lijekovima i u industrijskoj zoni ima skladište, baš kao i nekoliko firmi koji trguju građevinskim materijalom, tvrdi kako će betonara otjerati čak i Volkswagen iz Vogošće.

No, kako to obično kod nas biva u ovakvim slučajevima, istina je malo drugačija nego što se to želi predstaviti. Investitor iz Viteza Pero Gudelj uložio je u gradnju betonare milijun eura i nabavio najsuvremenije mašine za ovaj posao. Samo je dizalica koja može bacati beton na visinu od 50 metara vrijedna 300 tisuća eura. Betonara će imati svoje bunare, a ima i eko-certifikat kojim se potvrđuje da nije štetna po okoliš.

Vlasnik betonare dobio je sve neophodne dozvole od općinskih i kantonalnih vlasti, no kada je počeo s radovima, dočekale su ga psovke i prijetnje. Vlasnik Medimpexa Šemso Mujezin kazao mu je otvoreno da svoj obrt preseli u neki dio BiH gdje su Hrvati u većini!

Nakon učestalih provokacija na nacionalnoj osnovi, Gudelj je cijeli slučaj prijavio sarajevskoj policiji. Interes Medimpexa, koji uopće ne proizvodi lijekove, nego njima trguje, za zaustavljanjem gradnje betonare može se naći u činjenici da je Mujezin suvlasnik kamenoloma u Misoči kod Ilijaša, te da vjerojatno namjerava sam ili sa nekim od svojih političko-poslovnih partnera krenuti u gradnju betonare.

Zanimljivo je da upućeni tvrde kako je Mujezin navodno prije rata bio umiješan u paljevinu apoteke u kojoj je radio sa suprugom. Priča se da je apoteka planula nedugo nakon što se ustvrdilo da je poslovala s ogromnim manjkom u blagajni.



3.9.2009.
Slobodna Bosna/Pincom.info

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 03 ruj 2009, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
To nije Pero , vlasnik FIS-a , da ne bude zabune , imaju dvojica Pera. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 03 ruj 2009, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ma neka ih je i sedmorica. :hrvatinic


Čudi me ipak ovo.
Stanići iz Kreševa imaju velike poslove po Sarajevu.
Čini se da je i dalje najlakši način da hercegbosanski kapital uđe u Bošnjakistan, preko osobnih interesa bošnjačkih političara.
Primjer: bivši premijer Terzić koji je postao šef koncerna Agram i vazal tete Mladenke iz Ljubuškog :zivili

slika

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 07:33 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
De mi reci, ko je ova riba sa like, dobra starka :D

Ebo Peru, takvih mi nije zao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
vanjushka je napisao/la:
De mi reci, ko je ova riba sa like, dobra starka :D


Želiš se bogato udat? :ujko
Piše ti gore u tekstu tko je.
Mladenka Grgić. Ona i njen muž Dubravko su vlasnici koncerna Agram.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Bivao sam u njihovoj zgradi Euroherca u Zagrebu..ona što su je nadograđivali..

Koja raskoš od ureda, a koje tek tete rade..ko izbor za Mis..jbt..

Zgrada je tip top uređena..sve masivno, uredi, drvo, kamen, stolovi, lift..a tek noge što se prešetavaju....

meni da priznam, dah stao..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2009, 20:17
Postovi: 101
Lokacija: Marijin Dvor, Sarajevo
Eh,beš ga...volim vEsti pinkoma to je čudo jedno...elem...

Imao sam priliku,zahvaljujući svom prijatelju iz lokalnog adezea,upoznati Gudelja,pojesti i popiti,popričati...nonšalantno je riješio tjeskobu jedne stare hrvatske učiteljice u Sarajevu,koja je uzalud čekala liječenje na pretrpanom i korumpiranom UKC Koševo.Na moju zgroženost i kukanje,reagovao je odmahujući rukom,nasuo vino i upitao za ime i što sve treba,dodajući da od kukanja fajde nema i da popijem još jednu čašu..

Nakon dva dana,po ženu su došli direkt sa Koševa,smjestili je na 13.kat VIP odjel i za tjedan je obavljeno sijaset skupih pretraga.
Ne ulazeći u tajkunsku furku dobročinstva i Perine financijske marifetluke,vjerujem da je za njega ovaj problem zapravo presmiješan,te da će se svinjarija zaustaviti odmah po podmazivanju par lokalnih budala.Dakle,kao uvijek do sada ....

_________________
Daruj krv, spasi život!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 20:50 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
A to je Grgiceva hanuma dakle.

Ma i to je banda svoje vrste, ti Euroherc/Agram osiguratelji. Kako je to Zoki posutao iz Mede, kad se samo sjetim :D

A sto se zakljucali temu o Neumu, eno ga Buza Enver u timu bosnjaka koji bi odlucivali o sudbini Neuma... da covjek ne povjeruje, lik koji je poklao Uzdol, danas je clan "ekspertnog tima" za Neum... a ono smece od Covica porucuje da ce se ministri vratiti u vladu. Niko ni da postavi pitanje zasto Buza nije na robiji.

Pa vi opet zaokruzite HDZ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
vanjushka je napisao/la:
A to je Grgiceva hanuma dakle.

Ma i to je banda svoje vrste, ti Euroherc/Agram osiguratelji. Kako je to Zoki posutao iz Mede, kad se samo sjetim :D

A sto se zakljucali temu o Neumu, eno ga Buza Enver u timu bosnjaka koji bi odlucivali o sudbini Neuma... da covjek ne povjeruje, lik koji je poklao Uzdol, danas je clan "ekspertnog tima" za Neum... a ono smece od Covica porucuje da ce se ministri vratiti u vladu. Niko ni da postavi pitanje zasto Buza nije na robiji.

Pa vi opet zaokruzite HDZ.


Treba provjerit da li je to ista osoba.
Jeli mu suđeno?!

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 04 ruj 2009, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Inkvizitor je napisao/la:
Bivao sam u njihovoj zgradi Euroherca u Zagrebu..ona što su je nadograđivali..

Koja raskoš od ureda, a koje tek tete rade..ko izbor za Mis..jbt..

Zgrada je tip top uređena..sve masivno, uredi, drvo, kamen, stolovi, lift..a tek noge što se prešetavaju....

meni da priznam, dah stao..

to je cista psihologija,mora izgledati masivno i izglancano sve da impresionira.to moze znaciti nesto,ali i ne mora. :ujko

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 05 ruj 2009, 07:18 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Robbie MO je napisao/la:
vanjushka je napisao/la:
A to je Grgiceva hanuma dakle.

Ma i to je banda svoje vrste, ti Euroherc/Agram osiguratelji. Kako je to Zoki posutao iz Mede, kad se samo sjetim :D

A sto se zakljucali temu o Neumu, eno ga Buza Enver u timu bosnjaka koji bi odlucivali o sudbini Neuma... da covjek ne povjeruje, lik koji je poklao Uzdol, danas je clan "ekspertnog tima" za Neum... a ono smece od Covica porucuje da ce se ministri vratiti u vladu. Niko ni da postavi pitanje zasto Buza nije na robiji.

Pa vi opet zaokruzite HDZ.


Treba provjerit da li je to ista osoba.
Jeli mu suđeno?!


Ma ista osoba 1/1, Buza je i prije rata bio nekakav ing. dr. mr. radio u Energoinvestu, moj ujak ga dobro poznaje.

Ko ce mu suditi, ko je sudio Patkovicu, koji je likvidirao ljude pred svjedocima pa su svjedoci proglaseni nepouzdanim a Patkovic promoviran u ministra u ZE-DO kantonu, uz aminovanje HDZ-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 05 ruj 2009, 07:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
vanjushka je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Treba provjerit da li je to ista osoba.
Jeli mu suđeno?!


Ma ista osoba 1/1, Buza je i prije rata bio nekakav ing. dr. mr. radio u Energoinvestu, moj ujak ga dobro poznaje.

Ko ce mu suditi, ko je sudio Patkovicu, koji je likvidirao ljude pred svjedocima pa su svjedoci proglaseni nepouzdanim a Patkovic promoviran u ministra u ZE-DO kantonu, uz aminovanje HDZ-a.


Za nepovjerovat, nadam se da nije istina. Ako jeste, ovo nije kraj priče, to je sve što ću reći za sada. :ujko

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 08 ruj 2009, 20:28 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
joj kakav ste vi narod..sami sebi skacete u stomak ..i onda vas svi ugrozavaju ,vrijedjaju ,a najpovlasteniji narod u BiH

cuj terzic postao vazal....je li vam dusa konacno na mjestu?
biljezite li ove promjene u vrhu ???
znam ovdje u sarajevu katolika, katolkinja..vecinom duse od ljudi ,a an ovaj forum kad oddjem..samo mrznju prema bosnjacima, bosancima vidjet mogu

vi mozete nazivati ostale kako hocete..a kad vama ja rekoh "bosanski katolici" ko da noz u ledja primiste..

a sami bumerange bacate


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 08 ruj 2009, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
kakav smo to mi narod ?a kakav ste to onda vi narod ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 08 ruj 2009, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Muslimani su toliko indoktrinirani ideologijom unitarne Bosne da uopće ne mogu prihvatit mogućnost da je nekad problem u njima samima, uvijek je onaj drugi krivac. Hrvati im odgovaraju samo kao manjina u podređenom položaju, kada Hrvati i Srbi imaju stavove koji ne odgovaraju Muslimanima, oni ih nazivaju agresorima i separatistima. Najgori su oni koji se predstavljaju kao multietničari, a ustvari nisu ništa drugo nego fašisti kojim je država iznad svega, koji bi pogazili temeljna prava konstitutivnih naroda u ime projekta unitarne države. Sve bošnjačke stranke su po svojoj naravi nacionalističke, dok jedni iskreno promoviraju islam i bošnjaštvo, dotle oni drugi promoviraju mutietničku unitarnu državu bez entiteta što bi u konačnici dovelo do muslimanske dominacije. Stvar je ista, i multietničari i islamisti imaju isti cilj, a to je unitarna država pod muslimanskom dominacijom, u kojoj bi Hrvate predstavljali ljudi birani od strane Muslimana. Zato protektorat nema šanse za opstanak, mogao bi opstati da nema sulude hegemonističke politike Muslimana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 08 ruj 2009, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
bullmastiff je napisao/la:
joj kakav ste vi narod..sami sebi skacete u stomak ..i onda vas svi ugrozavaju ,vrijedjaju ,a najpovlasteniji narod u BiH

cuj terzic postao vazal....je li vam dusa konacno na mjestu?
biljezite li ove promjene u vrhu ???
znam ovdje u sarajevu katolika, katolkinja..vecinom duse od ljudi ,a an ovaj forum kad oddjem..samo mrznju prema bosnjacima, bosancima vidjet mogu

vi mozete nazivati ostale kako hocete..a kad vama ja rekoh "bosanski katolici" ko da noz u ledja primiste..

a sami bumerange bacate


Što da ti kažem, bošnjačka politika preglasavanja i majoriziranja (koja bi u normalnoj europskoj višeetničkoj državi trenutno dovela do opravdanog raspada države, pročitaj kako funkcioniraju europske višeetničke zemlje: http://en.wikipedia.org/wiki/Politics_of_Belgium. U Belgiji ima više Flamanaca od Valonaca ali nisu ništa politički dominantniji od ovih drugih, niti imaju takvu želju.), patološka želja za eliminacijom svega nebošnjačkog ili barem onoga što ne slijedi političke želje bošnjaka (hrvati i srbi su prihvatljivi samo kao ikebane), potkopavanje projekata u hrvatskim krajevima, obaranje uspostave kanala na hrvatskom jeziku za kojeg su i srbi glasali (Flamanci i Valonci u Belgiji imaju svaki svoj kanal), krajnje bezobrazno biranje Muslimani ikebane na mjesto hrvatskog člana predjedništva - i što je najgnjusnije i najlicemjernije (i što najviše izaziva gnjev kod Hrvata)- PRAVLJENJE BUDALOM I NEGIRANJE DA JE IŠTA OD OVOGA GORE POGREŠNO... - ovakva bošnjačka politika napokon daje rezultate! :palacgore2

A evo i kakve:
Gnjev prema bošnjacima (koji glasaju za takvu hegemonističku politiku) je među Hrvatima veća nego ikad, Dodik dobija u Mostaru Večernjakov Pečat kao osoba godine, Hrvati su danas otvoreno za raspad ove države ukoliko će u njoj i dalje bit politički majorizirani (ja se sjećam da sam bio budala i vjerovao u očuvanje BiH i izgradjnu poštene višeetničke države negdje do 2006., tj. do izbora Sejde Komšića, nakon toga sam zauvijek promijenio pravac razmišljanja), ni u poslijeratnim godinama se nije dešavalo ono što se danas dešava- da se u Mostaru iz čista mira zapali autobus iz Bosne http://www.index.hr/images2/bus1_mostar ... k.info.jpg. (nitko to ne podržava ali dovoljno govori o evoluciji odnosa).
a vidljivo je da i međunarodna zajednica diže ruke od BiH i priprema razlaz u slijedećih 10-ak godina.

I nemoj reć da većina tvog naroda nije glasao za goreopisanu politiku.

Tražili ste, gledajte. :palacgore2
Tjerajte inat do raspada BiH. Vi ste poznati kao inat narod. :palacgore1

U slijedeće 2 godine će svima postat jasno da je kasno za spašavanje BiH.
Stvari su otišle predaleko, i vjerojatno prešle granicu iza koje nema više povratka.
A čijom zaslugom, to će povijest ocijenit.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 08 ruj 2009, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 28 kol 2009, 00:37
Postovi: 163
lijepo je sve sto ne date na sebe...ali je glupo nazivati obosnjake talibanima..kad ih pola pije vise neg osto zamislit mozete ;)

a to t se raspravljate to je sve u redu..ali uvredjliva imena nisu bas...kad ja kazem "bosanski katolik" napadate svi..a sad kad vi dajete antologijske nazive ovima vamo..to je u redu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Investirajte u Bošnjakistan: Poduzetniku Peri Gudelju poručeno da se kupi iz `bošnjačke` Vogošće
PostPostano: 09 ruj 2009, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
bullmastiff je napisao/la:
lijepo je sve sto ne date na sebe...ali je glupo nazivati obosnjake talibanima..kad ih pola pije vise neg osto zamislit mozete ;)

a to t se raspravljate to je sve u redu..ali uvredjliva imena nisu bas...kad ja kazem "bosanski katolik" napadate svi..a sad kad vi dajete antologijske nazive ovima vamo..to je u redu


Opusti se i uživaj, nalaziš se među prijateljima :palacgore2

Ovdje nitko nema ništa protiv poštenih Bošnjaka i Bosanaca koji su za ravnopravnost sva tri naroda i bolju budućnost BiH.

Nazivom "taliban" se karikira onaj dio bošnjačkog naroda koji je protiv demokracije, za majorizaciju, ugnjetavanje Hrvata i mrak šerijata iz zaostalih jazbina bliskog istoka.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: mijat_tomic_is_back, NekoIme i 279 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO