HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tko su naši heroji, gdje su sada, šta rade i kako žive?
PostPostano: 25 ruj 2009, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Evo jedan tekst vezan je za Darija Kordića, već sam čitao jedan sličan za Blaškića. Dajte informacije o našim zapovjednicima, herojima i svim znanim i neznanim široj javnosti. Šta rade i kako žive ?

Citat:
DARIO KORDIĆ U ZATVORU U LANCIMA, A OBITELJ MU GLADUJE

Krajem veljače 2001. haški sud proglasio je Darija Kordića krivim i osudio gana 25 godina zatvora. Izrečena kazna najviša je izrečena nekom političkom dužnosniku u BiH. Od 2006. nalazi se u zatvoru Karlaua u austrijskom gradu Grazu.


Izuzev najbližih prijatelja i obitelji, Kordić i njegova obitelj danas su zaboravljeni od svih. Odrekle su ga se i Republika Hrvatska i Bosna i Hercegovina, a njegova obitelj danas jedva preživljava.


U sličnoj su poziciji i ostali Hrvati kojima se sudi ili su osuđeni u Haagu. Potpuno izigrana je i hrvatska šestorka Jadranko Prlić, Slobodan Praljak, Milivoj Petković, Valentin Ćorić i Berislav Pušić. Kako tijekom rijetkih puštanja na privremenu slobodu, izuzev posebnih razloga kao što je smrt ili teška bolest u obitelji, ne smiju prijeći granicu BiH, tako da su većina njih „podstanari“ u Zagrebu.


No, u jednom od najtežih položaja, kako svjedoče njegovi prijatelji nakon posjeta zatvoru Karlaua, upravo je Dario Kordić. Predsjednik Hrvatskog zajedništva Herceg Bosne Petar Milić te Ivan Pavlović Iko nedavno su posjetili tog haškog uznika.


"Došli smo posjetiti ga i pokušati ga utješiti i pružiti mu potporu, a tijekom posjeta on je tješio nas. Neobjašnjivo je, ali dao nam je novu duhovnu snagu, vjeru i nadu. Moram kazati da je njego duh veličanstven, što je začuđujuće s obzirom na činjenicu da je tolike godine u zatvoru. Ipak, najveći mu je problem nedostatak obitelji", kaže Milić za tjednik Republika.


No, ono što je fascinantno su riječi koje je Kordić uputio svojim prijateljima.

"Kazao je da je u zatvoru dva puta imao ukazanje Isusa. Vjera mu se postala smisao i zato i ima toliku duhovnu snagu u toj 12-ogodišnjoj izolaciji. Rekao je mu je hrvatski narod u srcu, prati zbivanja u BiH i kaže kako su za težak položaj Hrvata u BiH najveći krivci hrvatski političari", prenosi Milić.


Zbog teške materijalno-financijske situacije haškog uznika, kako tvrde njegovi prijatelji, već se krenulo sa inicijativom o humanitarnom koncertu čiji bi cjelokupni prihod bio upućen obiteljima Hrvata kojeg je zaboravila i Hrvatska i BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su naši heroji, gdje su sada, šta rade i kako žive?
PostPostano: 25 ruj 2009, 19:26 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
Mi evo naprdivamo na internetu zezamo se, izlazimo vani, pjevamo...

Da mi je znati šta radi ovaj Hrvatski general ?

Inače, ovo je iz 1999 i ništa se nije promjenilo...













Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su naši heroji, gdje su sada, šta rade i kako žive?
PostPostano: 28 ruj 2009, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 14:14
Postovi: 5261
Lokacija: Na dženazi BiH
a što je najtužnije je to što je nevin :sad

Da je i Dario htio biti 'pokajnik' i potpisati da je Hrvatska učinila agresiju na BiH mogao se osloboditi. Ali, on kaže: 'Kako ću se ja onda osloboditi od samoga sebe, kad bih tako Hrvatsku osudio?'

Adrese:

Ante Gotovina
P.O. Box 13888
2501 EW The Hague
The Netherlands

Dario Kordić, G-416
Justizanstalt Karlau
Herrgottwisgasse 50
A – 8020 Graz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko su naši heroji, gdje su sada, šta rade i kako žive?
PostPostano: 28 ruj 2009, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4386
Lokacija: Grobnik
Na žalost, spram HVO-a je učinjena velika nepravda, jerbo je osuđen čitav njegov vrh, pak bi se iz toga moglo zaključiti kako je HVO kriv i za Srebrenicu i sva druga ogromna zla u Bosni. Zaboravlja se kako bez HVO-a Bosna ne bi obstala. Kod Armije BiH za zločin nad Hrvatima nije osuđne nitko važniji, već koliko ja znam tek jedan čovjek. Da se razumiemo, Armija BiH je za mene braniteljska vojska s debelom većinom častnih ljudi, ali udbaši poput Sefera Halilovića zaslužuju dugogodišnje kazne. Taj Halilović nije sudjelovao u niti jednoj bitki protiv Srba, a kamoli u pobjedi.
Ovo u vezi suđenja je samo još jedan način da se radi razdor između Hrvata i Bošnjaka.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor, Naša Kvačica i 282 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO