HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 12 svi 2019, 17:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Komšić: Prije 10 godina podnio sam prijavu protiv Dodika, ali bezuspješno, zato ponovo prijeti

Komšić: Prije 10 godina podnio sam prijavu protiv Dodika, ali bezuspješno, zato ponovo prijeti Milorad Dodik i Željko Komšić u Predsjedništvu BiH (Foto: I.Š./Klix.ba)
Nakon što je Milorad Dodik danas pozvao vojnike tog puka da sljedeće godine obuku uniforme Vojske RS-a, reagovao je Željko Komšić poručivši da će kao i prije deset godina ponovo podnijeti krivičnu prijavu protiv njega.
Komšić napominje da Dodik takvim izjavama izaziva pobunu u Oružanim snagama BiH.

"Prije 10 godina podnio sam krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika zbog iste stvari, ali naše pravosuđe se oglušilo. Zato Dodik danas ponovo poziva na pobunu unutar OS BiH", kazao je Komšić.

Dodik je tada kao premijer Republike Srpske pozvao Srbe, pripadnike Oružanih snaga BiH pozvao da se vrate ili da ne idu na vojnu vježbu NATO-a u Gruziju.

Komšić je prije deset godina tražio od Valentina Inzka da upotrijebi bonske ovlasti i smijeni Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a i predsjednika Vlade Republike Srpske, te da mu zabrani obavljanje bilo kakve političke aktivnosti zbog evidentnog kršenja ustavnog poretka BiH, Daytonskog mirovnog sporazuma i ozbiljnih posljedica koje nastupaju ovakvom aktivnošću Dodika po državu BiH, njen ustavni sistem, sigurnost i međunarodni položaj naše zemlje, stoji u saopštenju za javnost.

Nikakva reakcija tada nije uslijedila, a i Tužilaštvo BiH je odbacilo tu krivičnu prijavu.

Dodik danas ponovo traži od komande Trećeg pješadijskog puka (RS) da iduće godine na ovaj datum više od polovine prisutnih vojnika obuče uniforme Vojske RS-a jer je, kako je naveo, 12. maj njihov dan.

Dodik sve to izjavljuje u trenutku kada se lome koplj aza formiranje državne vlasti i odlučuje o kontinuitetu NATO puta naše zemlje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 12 svi 2019, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
"Pozivam Komšića neka održi riječ i prijavi me za izazivanje pobune. Od zlatnog ljiljana se više i ne očekuje. Uostalom Komšić se borio u Armiji RBiH, znači protiv Vojske Republike Srpske i jasno je odakle vuče traume", rekao je Dodik.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /190512077

:aleale

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 08 srp 2019, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Javio se glavni muslimanski majmun, "branitelj Bosne". Opet će on "nekom po prstima" dati.
Suverenitet bejha je itekako upitan.

Citat:
Komšić: Dačić se ne može igrati neupitnim suverenitetom BiH

srp 08, 2019
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić upozorio je danas da se ministar vanjskih poslova Republike Srbije Ivica Dačić ne može igrati neupitnim suverenitetom BiH.

Dačić sudjeluje na sastanku šefova diplomacije, koji se održava u okviru Procesa suradnje jugoistočne Europe (SEECP), u Sarajevu gdje je novinarima kazao da bi Srbija i bosanskohercegovački entitet Republika Srpska mogli postupiti isto u smislu kako zajednički vanjsku politiku vode Albanija i Kosovo.

Komšić je u izjavu za Fenu naglasio kako je očito da Srbija ne može koordinirati vanjsku politiku ni sama sa sobom te istaknuo da frustracije oko Kosova Dačić neće liječiti na Bosni i Hercegovini.
- Izgleda da mu nimalo ne prijaju visoke temperature, pa predsjednik Srbije Aleksandar Vučić mora stalno ispravljati njegove gafove - podsjetio je Komšić.

Napomenuo je da se Dačića mora educirati o ustavnom uređenju BiH u kojoj je u skladu s Ustavom BiH utvrđeno da je Predsjedništvo BiH isključivo nadležno za vođenje vanjske politike države.
Predstavnici Albanije i Kosova ne prisustvuju samitu u Sarajevu zbog, kako su naveli, nejednakog pristupa svim zemljama članicama ove regionalne inicijative za suradnju.

Dačić je još kazao kako se u slučaju Albanije i Kosova može govoriti o stvaranju "Velike Albanije", naglašavajući da kada bi Srbija potpisala takav sporazum s bh. entitetom RS onda bi to bilo narušavanje teritorijalnog integriteta i interesa BiH.

Dnevnik.ba

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 08 srp 2019, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
slika

Komsic se opet zacugao pa pozdravlja boga pitaj koga...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dodik mudro prebacio kopticu da se Džaferović i Komšić kolju. Znamo mišljenje Džaferovića. Zašto Klix-Džamija štiti Komšića ? Nek napišu što on misli i kako kvari odnose bejha i Turske. :laugh

Citat:
Tragom Erdoganovog zahtjeva: Predsjedništvo BiH nema ovlasti da bilo koga izruči

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine, uprkos zahtjevima predsjednika Turske Recepa Tayyipa Erdogana, ne može utjecati na Sud Bosne i Hercegovine kada je riječ o donošenju odluke o izručenju osam turskih državljanina, takozvanih "gulenovaca", zvaničnoj Ankari.
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik jučer je potvrdio da se predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan na sastanku sa šefovima bh. izvršne vlasti zanimao za izručenje članova organizacije koju vodi Fetullah Gulen, a koji borave na području BiH.

"Turska ima pristup vezano za državni udar koji je tamo pokušan ranije i ona želi da putem pravosudnih institucija riješi to pitanje. Turske institucije su evidentirale da ovdje u BiH postoje neki ljudi i institucije i ja želim da kažem da se oni uglavnom nalaze na prostoru Federacije BiH i da je to stvar federalnih organa i procedura", kazao je Dodik odgovarajući na pitanje novinara o tome da li je Erdogan tražio izručenje osam takozvanih "gulenovaca".

Žurnal je ranije objavio da je Erdogan rekao članovima Predsjedništva BiH, na sastanku koji je održan u ponedjeljak, da se nada kako neće rizikovati dobre odnose BiH i Turske zbog pokreta FETO te da je Dodik obećao kako će se "lično potruditi da se riješi ovaj problem", dok je član Predsjedništva BiH Šefik Džaferović kazao da "BiH neće dopustiti da odnosi s Turskom budu ugroženi te da će se sve riješiti u skladu s turskim i bh. zakonskim propisima".

Tim povodom provjerili smo na koji način članovi Predsjedništva BiH mogu utjecati na to da se određene osobe koje se u ovom momentu nalaze u BiH izruče Turskoj.

Vlast u Bosni i Hercegovini podijeljena je na izvršnu, zakonodavnu i sudsku vlast. U tom sistemu podjele Predsjedništvo BiH i Vijeće ministara BiH predstavljaju izvršnu vlast, odnosno granu vlasti koja izvršava zakone, Parlamentarna skupština BiH predstavlja zakonodavnu vlast, odnosno granu vlasti koja donosi zakone, a Ustavni sud BiH i Sud BiH predstavljaju sudsku vlast, odnosno granu vlasti koja je zadužena za provedbu zakona.

Grubeša uvijek potvrđivao odluke Suda BiH

Procedura za izručenje određene osobe nekoj zemlji je jasna i ona u bosanskohercegovačkom sistemu nema nikakve veze s Predsjedništvom Bosne i Hercegovine. Naime, o zahtjevima za izručenje odlučuje Sud BiH dok članovi Predsjedništva BiH, kao nositelji izvršne vlast, nemaju pravo miješati se u radi sudske vlasti.

Stoga ostaje nejasno na osnovu čega je Dodik mogao obećati kako će se lično potruditi da se ovaj problem riješi jer svako uplitanje u rad pravosuđa predstavljalo bi politički pritisak. U ovom kontekstu treba podsjetiti da je međunarodna zajednica uložila enormna sredstva kako bi ojačala nezavisnost pravosudnih institucija te maksimalno eliminisala politički utjecaj na sudsku vlast.

Svakako, postoji mogućnost i da Predsjedništvo Bosne i Hercegovine namjerava izvršiti pritisak na ministra pravde BiH Josipa Grubešu te od njega zatražiti da ispuni želju turskom predsjedniku. Naime, Sud BiH pravosnažne odluke vezane za izručenje dostavlja ministru pravde BiH, a Grubeša je do sada svaki put potvrdio odluku Suda BiH. Ministar pravde BiH nije išao ni protiv odluke Suda BiH kada je riječ o izručenju Zdravka Mamića susjednoj Republici Hrvatskoj. Sud BiH ranije je odbio molbu Turske za izručenje Humeyre Gokcen jer nisu ispunjeni uslovi za njeno izručenje, a Grubeša je potvrdio odluku Suda BiH.

"Gulenovci" zatražili azil u BiH

Posebno je zanimljivo što se Gulenov pokret koji turske vlasti nazivaju "Fetulahova teroristička organizacija" (FETO) ne nalazi na listi terorističkih organizacija u BiH. Naime, Bosna i Hercegovina prati liste UN-a i EU-a kada je riječ o teroristickim organizacijama i objavljuje na web stranici Ministarstva sigurnosti BiH, a na toj listi ne nalazi se FETO.

Zvanične institucije BiH već su obaviještene da je Turska poništila pasoše određenom broju osoba koje se nalaze u BiH, a koje nisu unesene u Interpolovu bazu. Naša zemlja time je dovedena u specifičnu situaciju s obzirom na to da bi Ministarstvo sigurnosti BiH sada trebalo pokrenuti upravni postupak i izjasniti se o statusu tih državljana.

Ove osobe podnijele su zahtjev za azil u Bosni i Hercegovini, a koji ima prednost u odlučivanju, odnosno tek nakon rješavanja tih zahtjeva moguće je pokrenuti postupak koji se odnosi na njihov status.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 20:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
Podržavam sultana, sve gulenovce izručiti Turskoj.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije to fer razmišljanje. Sam sebi ne bi želio takav zatvor.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 20:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
BBC je napisao/la:
Nije to fer razmišljanje. Sam sebi ne bi želio takav zatvor.


Nisam ni rekao da je fer.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Komšić će se izvući galantno na suce. Neće smjeti ni pisnuti o ovome jer što god kaže pogrešno je iz njegove pozicije. Ne smije ljutiti muslimane.
To je kukavički. Dodik i Džaferović se već hrabro izjasnili.

Zato Komšić Dačića "lupa po prstima". Precizno je skužio živčanost muslimana i svojih birača i precizno zna što da im servira a koje neugodne teme da izbjegava.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Nije to fer razmišljanje. Sam sebi ne bi želio takav zatvor.


Nisam ni rekao da je fer.


Ti ljudi su potpuno nevini. To je sve što se mora znati i to treba biti polazna točka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 21:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30044
BBC je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Nisam ni rekao da je fer.


Ti ljudi su potpuno nevini. To je sve što se mora znati i to treba biti polazna točka.


Nevino sanjaju kalifat i osvajanje Rima. :kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komšić: Za novac od vas siromašnih muslimanskih gariba sam napisao jedno pismo prije 10 godina
PostPostano: 10 srp 2019, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
novovrijeme je napisao/la:
"Pozivam Komšića neka održi riječ i prijavi me za izazivanje pobune. Od zlatnog ljiljana se više i ne očekuje. Uostalom Komšić se borio u Armiji RBiH, znači protiv Vojske Republike Srpske i jasno je odakle vuče traume", rekao je Dodik.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-n ... /190512077

:aleale

hahahaha


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: iprodano, Jean Luc Picard, Ronaldinho i 293 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO