HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 11 ruj 2009, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
Kratko i jasno: kod njih se u politickom smislu cijeni jedino BATINA. Ukoliko mislimo drugacije izvolimo pogledat sto sami Bosnjaci govore o odnosu svoje intelektualno-politicke elite spram onih koji bi ih da nije bilo nas Hrvata unistili, zatrli do kraja i anadolizirali (anadolizirali = povat muslimana u pra-domovinu Tursku).

I svi znamo sto misle o nama i o Srbima. ( Mrze nas a Srba cijene i boje ih se). Dakle, mozemo se mi lagat dokle hocemo, ali dok nas u BIH vode kukavice i popustljivi izdajnici, sve do ona trenutka dok hrvatski politicar u BIH ne smije rec 'Entitet' vec ceka Dodika da ga ne samo pomene vec i gura...nece u nasoj borbi za slobodu u BIH doc do promjene.

Dakle cujmo kako bosnjacki 'cucim u cenifi sa beretkom' intelektualci divane o onima koji su im podarili 'noz, zicu i Srebrenicu'..iz njihovih, jutarnjom bozom opranih i nemoralnih usta. Cujmo kako ih razumiju u svemu..pa i u genocidu:

Ko ne voli Dabić Rašu popušio kitu našu, ko ne voli Radovana ne video Đurđevdana"
(Vesela pesma, Emir Kusturica & No Smoking Orchestra)

"Ako se pametni ljudi ne slažu politički i ideološki, mogu ostati prijatelji ako se ne dotiču te teme, a u interesu filma, kulture i talenata"
(Abdulah Sidran, o predstojećem susretu s Emirom Kusturicom, Dnevni avaz)

Posljednjih godina Bošnjacima nije nimalo lako. Prvo su se morali dobro napregnuti da shvate šta je "najveći bošnjačko-muslimanski duhovni autoritet" mislio kada je rekao da je Radovan Karadžić uradio više za islam u Bosni nego on, Mustafa Cerić, za pet decenija svog misionarskog rada. Onda je valjalo progutati objašnjenje vlasnika Avaza Fahrudina Radončića po kojem, valjda u duhu regionalne saradnje u okviru euro-atlantskih integracija, nema ništa normalnije nego da on, po skromnom vlastitom priznanju, "drugi najvažniji stub bošnjaštva", za svog najbližeg poslovnog partnera bira Miroslava Miškovića, Miloševićevog ministra iz vremena kada je voždova vlast orkestrirala razaranjem Bosne i Hercegovine. Onda je "najveći živi bošnjački intelektualac" Muhamed Filipović kao analizu Dodikovog sprdanja s genocidom u Srebrenici i rasturanja države ponudio u Dnevnom avazu svoje saznanje: "Znam ga iz korijena, i to ne samo onih iz Laktaša. Nije Dodik tako loš kako hoće da se prikaže. Ljudi iz Lijevča su realni, spremni na posao i dogovore i nisu zatucani. Nemojte misliti da on vjeruje u sve ono što govori i pokazuje. To je imidž koji se od njega očekuje." Nakon toga se poznati književnik Dževad Karahasan potrudio da makar njemačkom čitateljstvu razbije uvjerenje koje o Radovanu Karadžiću kao zločincu postoji u svijetu: "Radovan Karadžić je dugi niz godina bio liječnik, i to ne loš liječnik, kako su mi potvrdili mnogi poznanici. Ja ga pomalo poznajem i lično. Vjerujem da on nije bio zlonamjeran karakterom. Imao je tu nesreću da u trenucima dubokog povijesnog previranja sebi na leđa natovari pretežak teret. Vjerujem da bi malo ko na njegovom mjestu bio kadar u tom vremenu ponijeti se značajno drugačije. (...) U decembru 1991. raspravljalo se u Parlamentu BiH o referendumu za nezavisnost. Nakon sati i sati debate, Karadžić je, skoro očajan, molio da se od referenduma odustane. I dan-danas mi u ušima odzvanja njegov plačan glas, preklinjući ton kojim je upozoravao da bi jedna takva odluka mogla uništiti bosanski narod." A onda je "najveći živi bošnjački pjesnik" Abdulah Sidran, povodom vijesti o njegovom nastavku ratom prekinute saradnje s Emirom Kusturicom, objasnio: "Ako se pametni ljudi ne slažu politički i ideološki, mogu ostati prijatelji ako se ne dotiču te teme, a u interesu filma, kulture i talenata. Svako je dužan biti spreman na saradnju."

U svom djelu Moralni relativizam (objavljenom i u Zagrebu 2004. godine) australski profesor Neil Levy dekonstruira istinitost deskriptivnog relativizma. Levy tu ukazuje na mehanizam po kojem se na bazi samo jedne univerzalne premise i jedne činjenične premise dolazi do moralno relativizirajućeg zaključka. Ovaj mehanizam primijenjen na raspravu o haškom optuženiku bi mogao izgledati ovako: Karadžić nije bio zlonamjeran čovjek, nesreća je u trenucima dubokog povijesnog previranja sebi na leđa natovariti pretežak teret, te zato on nije notorni ratni zločinac jer bi malo ko na njegovom mjestu bio kadar u tom vremenu ponijeti se značajno drugačije. Deskriptivni relativizam u analizi lidera Republike Srpske nudi sljedeću mogućnost: ljudi iz Lijevča su realni, spremni na posao i dogovore i nisu zatucani, Milorad Dodik je iz Lijevča, pa je jasno da nema mjesta kritikama njegove politike. Ili: ako se pametni ljudi ne slažu politički i ideološki, mogu ostati prijatelji ako se ne dotiču te teme, i ja i Emir Kusturica smo pametni ljudi, a u interesu filma, kulture i talenata svako je dužan biti spreman na saradnju.

Kako god ko gledao na njih, Mustafa Cerić, Fahrudin Radončić, Muhamed Filipović, Dževad Karahasan i Abdulah Sidran predstavljaju prvi ešalon postgenocidne, tranzicione bošnjačke nacionalne elite, rezerviran samo za najveće: duhovne autoritete, poslovne tajkune, filozofe, intelektualce i pjesnike. I dok hiljade bošnjačkih kostiju još uvijek leže u neotkrivenim jamama, prvi ne vidi ničega problematičnog u ocjeni da je najveći krvnik njegovog stada učinio više za islam u Bosni nego on sam; drugi ismijava zgražavanje nad poslovnom saradnjom s perjanicom Miloševićevog režima; treći ne želi da vidi Dodikov rušilački pohod na državu; četvrti se kandidira za svjedoka odbrane optuženiku za genocid nad Bošnjacima, a peti je otkrio da je od "njegove pozicije u Goraždu do Kustinog Drvenog grada samo 26 kilometara".

Kada bi se se ove činjenice propustile kroz mehanizam Levyjevog deskriptivnog relativizma, to bi moglo izgledati i ovako: moralnost etablirane nacionalne elite svakog naroda precizno oslikava stanje morala u svakoj naciji; Cerić, Radončić, Filipović, Karahasan i Sidran jesu nacionalna elita bošnjačkog naroda...

Zaključak izvedite sami.


http://www.bhdani.com/default.asp?kat=k ... tekst_rb=1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 11 ruj 2009, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Tu se preklapaju dvije stvari:

a) "obični" nacionalizam, kao onaj Pećanina

b) ponašanje "elite" BH Muslimana koja je stavljena na hrpu.
No, oni se razlikuju, nije to isto kao što ispada u članku.

No, nešto tu jest važno, a to je inkliniranje Muslimana Srbima i nakon svega.
To je za dublju socijalno- povijesnu analizu, no o tom možda kasnije....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 11 ruj 2009, 19:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Ako su nešto Srbi uspješno radili, to je da su među muslimanima i Hrvatima stvorili svoju petu kolonu. Srpske janjičare.
Kod Srba toga nema, kod njih nema psihobolesnika koji će u ama baš svakoj situaciji braniti na primjer Hrvate i Hrvatsku, kao što to čine Mesić, Pusićka, Kajin te njihovi medijski ratni zločinci.
Takav jedan srpski janjičar je bio i zloglasni srbobran iz Bjelovara, Mijo V., član XNCa, na forumima poznatiji kao Feniks.

Ako mi netko nađe srpsku verziju Feniksa, znači netkoga tko je grčevito branio Pavelića i Luburića, i za njihovo ponašanje zapravo krivio Srbe, ja dajem svoju glavu.
Kao što nema Feniksa, tako u Srba nema niti Ćirilice, Fekala, Smećionala i YU-tarnjeg.

Kako su Srbi stvorili te janjičare? Inteligentno i sa sistemom. Tko poznaje ljudsku narav, zna da je čovjek uvijek slab u onim nižim instinktima što se tiče dobrog jela i pića, luksuza, jebačine. To su Srbi znali, i materijalnim benficijama stekli svoju petu kolonu u Hrvatskoj, i ne samo tamo.
Za vrijeme Jugoslavije nekim Hrvatima nije bilo loše, dapače, oko 20 % Hrvata-janjičara je odlično živjelo....a ta njihova djeca danas vladaju Hrvatskom.

Vratimo se nakratko muslimanima. Tko ih zna, zna da oni nisu takvi samo u ovom zadnjem ratu. Srbi su ne samo u devedesetim punili Drinu muslimanskom krvlju, već je tako bilo i u ww2, a i onda kao i danas, većih štovatelja Srba od muslimana nema.
Koji su razlozi? Po meni je to islamska doktrina, sam im je Muhamed savjetovao da se priklone jačem kada su slabiji i da navale na slibijeg kada su u stanju.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 11 ruj 2009, 20:31 
Offline

Pridružen/a: 01 srp 2009, 01:38
Postovi: 151
Juda Iškariot je napisao/la:
Kao što nema Feniksa, tako u Srba nema niti Ćirilice, Fekala, Smećionala i YU-tarnjeg.


Zaboravljas na U-92, kurve u crnom, Natasu Kandic i Sonju Biserko.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 11 ruj 2009, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Ne zaboravljam ja Natašu Kandić. Dok je pisala Nataša, Srbija je u to vrijeme okupirala 35 % Hrvatske, palila, klala, silovala.
Ono što je napravila Nataša, je s moralne strane najobičnija stvar.

No ti se kao tipičan Srbin praviš ili jesi blesav. Ja govorim o tome da si u Hrvata imao i imaš novinare, koji će, kada ti Srbin spali kuću, ubije bližnje, oni za to krivit Hrvate u stilu "pa kako je Srbin mogao drukčije reagirati, kada je taj Hrvat proslavio na fašistički način pobjedu Hrvatske nad Njemačkom na Euro?"

O tome ja pričam.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 12 ruj 2009, 10:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Sve u svemu, nema ničega opipljivog u čemu bi se ogledala muslimanska naklonost Srbima. Ove puke snishodljive fraze ništa ne znače, osim pokušaja muslimana da budu lukavi po staroj "da se Vlasi ne dosete". Opipljivo bi bilo da se ujedine sa Srbijom ili bar da ne sabotiraju odvajanje Republike Srpske, no oni bilo kakve političke aranžmane sa Srbima i Srbijom izbegavaju. Šta više, na takve aranžmane sa Hrvatima su mnogo spremniji.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 12 ruj 2009, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Njet, njet. njet Aleksa...

"Po njihovim djelima će te ih poznati."


Ja ću tebi naći tisuće postova gdje muslimani planiraju kako će naseljavanjem preuzeti srednju Bosnu, Stolac, Neum, sve teritorije pod hrvatskom kontrolom. Uostalom, šta ti imam pokazivati...pročitaj samo svakodnevni turski tisak, to oni i ne kriju.

S druge strane, nađi ti meni njihove planove da tako žele vratiti Goražde, Foču, Srebrenicu...

Nema ih, i zato je musliman gori od Srbina. Zato što je licemjeran, prevrtljiv, lažan, suncokret, ljigav.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 12 ruj 2009, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Juda Iškariot je napisao/la:
Njet, njet. njet Aleksa...

"Po njihovim djelima će te ih poznati."


Ja ću tebi naći tisuće postova gdje muslimani planiraju kako će naseljavanjem preuzeti srednju Bosnu, Stolac, Neum, sve teritorije pod hrvatskom kontrolom. Uostalom, šta ti imam pokazivati...pročitaj samo svakodnevni turski tisak, to oni i ne kriju.

S druge strane, nađi ti meni njihove planove da tako žele vratiti Goražde, Foču, Srebrenicu...

Nema ih, i zato je musliman gori od Srbina. Zato što je licemjeran, prevrtljiv, lažan, suncokret, ljigav.


Može se i tako reći, ali zar ti misliš da oni nemaju nikakve pretenzijena istočnu Bosnu, pa i na Sandžak. To što manje pričaju o tome, po meni je se samo igra.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 12 ruj 2009, 11:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Uzeli bi oni i istočnu Bosnu i Sandžak, naravno, najrađe sve od kjafira...ali jedno su želje, drugo su mogućnosti.

A mogućnosti su ograničene, kako kod njih, tako kod Hrvata i Srba.

A kada je su mogućnosti ograničene, onda se fokusira na prioritete, na najvažnije stvari, a to kod muslimana nije istočna Bosna, gdje su živjeli stoljećima, dok ih vi niste počastili vašim efikasnim srpskim metodama, već je to na primjer Neum, tamo gdje kroz tisuću godina niti jedan musliman nije bio.

Ja to objašnjavam doktrinom iz Kurana, gdje jasno piše da se sa jačim ne kače, već da udare na slabijeg.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 12 ruj 2009, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Juda Iškariot je napisao/la:
Uzeli bi oni i istočnu Bosnu i Sandžak, naravno, najrađe sve od kjafira...ali jedno su želje, drugo su mogućnosti.

A mogućnosti su ograničene, kako kod njih, tako kod Hrvata i Srba.

A kada je su mogućnosti ograničene, onda se fokusira na prioritete, na najvažnije stvari, a to kod muslimana nije istočna Bosna, gdje su živjeli stoljećima, dok ih vi niste počastili vašim efikasnim srpskim metodama, već je to na primjer Neum, tamo gdje kroz tisuću godina niti jedan musliman nije bio.

Ja to objašnjavam doktrinom iz Kurana, gdje jasno piše da se sa jačim ne kače, već da udare na slabijeg.


Onda se ne može reći da više vole nas nego vas. Naprosto prave taktiku shodno svojim procenama situacije na terenu. :wink

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 14 ruj 2009, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:31
Postovi: 1725
Juda Iškariot je napisao/la:
Ako su nešto Srbi uspješno radili, to je da su među muslimanima i Hrvatima stvorili svoju petu kolonu. Srpske janjičare.
Kod Srba toga nema, kod njih nema psihobolesnika koji će u ama baš svakoj situaciji braniti na primjer Hrvate i Hrvatsku, kao što to čine Mesić, Pusićka, Kajin te njihovi medijski ratni zločinci.
Takav jedan srpski janjičar je bio i zloglasni srbobran iz Bjelovara, Mijo V., član XNCa, na forumima poznatiji kao Feniks.

Ako mi netko nađe srpsku verziju Feniksa, znači netkoga tko je grčevito branio Pavelića i Luburića, i za njihovo ponašanje zapravo krivio Srbe, ja dajem svoju glavu.
Kao što nema Feniksa, tako u Srba nema niti Ćirilice, Fekala, Smećionala i YU-tarnjeg.

Kako su Srbi stvorili te janjičare? Inteligentno i sa sistemom. Tko poznaje ljudsku narav, zna da je čovjek uvijek slab u onim nižim instinktima što se tiče dobrog jela i pića, luksuza, jebačine. To su Srbi znali, i materijalnim benficijama stekli svoju petu kolonu u Hrvatskoj, i ne samo tamo.
Za vrijeme Jugoslavije nekim Hrvatima nije bilo loše, dapače, oko 20 % Hrvata-janjičara je odlično živjelo....a ta njihova djeca danas vladaju Hrvatskom.

Vratimo se nakratko muslimanima. Tko ih zna, zna da oni nisu takvi samo u ovom zadnjem ratu. Srbi su ne samo u devedesetim punili Drinu muslimanskom krvlju, već je tako bilo i u ww2, a i onda kao i danas, većih štovatelja Srba od muslimana nema.
Koji su razlozi? Po meni je to islamska doktrina, sam im je Muhamed savjetovao da se priklone jačem kada su slabiji i da navale na slibijeg kada su u stanju.


Jedino u cemu si u pravu je "peta kolona", i ja bih jos dodala brigada izdajnika, tacnije asimilarnih srba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 14 ruj 2009, 02:07 
Offline

Pridružen/a: 10 srp 2009, 02:24
Postovi: 32
Ja se ponekad čudim kako poput drugih ne mogu da ugledam siluete te bošnjačke zakulisne mašinerije ?

Pa kojim metodama Bošnjaci pokušavaju zauzeti Neum ? Nemoj se ljutiti ali ja koliko vidim oni su totalno nesposobni,nikakve vizije, cilja, ni strategije nemaju.Oni ne znaju održati najobičnije kompanije (krave muzare) na pragu rentabilnost, ne umiju ih prodati.
I oni bi da prave luku u Neumu ? Pa i to bi pripalo Hrvatima. Zašto ? Zato što su sposobniji, poduzetniji i apsolutno dominantniji na tom mikrolokalitetu.
Mnogo je sposobnih i časnih Bošnjaka. (Enver Moralić je iz Krajine - među 5 najbogatijih Hrvata). Ali ovo što se zove bošnjačka politika je totalni nekontrolisani vašar. Ko plaća taj igra


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 14 ruj 2009, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Dario_Sa je napisao/la:
Ja se ponekad čudim kako poput drugih ne mogu da ugledam siluete te bošnjačke zakulisne mašinerije ?

Pa kojim metodama Bošnjaci pokušavaju zauzeti Neum ? Nemoj se ljutiti ali ja koliko vidim oni su totalno nesposobni,nikakve vizije, cilja, ni strategije nemaju.Oni ne znaju održati najobičnije kompanije (krave muzare) na pragu rentabilnost, ne umiju ih prodati.
I oni bi da prave luku u Neumu ? Pa i to bi pripalo Hrvatima. Zašto ? Zato što su sposobniji, poduzetniji i apsolutno dominantniji na tom mikrolokalitetu.
Mnogo je sposobnih i časnih Bošnjaka. (Enver Moralić je iz Krajine - među 5 najbogatijih Hrvata). Ali ovo što se zove bošnjačka politika je totalni nekontrolisani vašar. Ko plaća taj igra


- Pa konketno se nadaju progurati projekt luke u čijoj bi konstrukciji koristili radnike koje bi doveli/naselili iz Bosne, a raselili Hrvate kojima bi život od turizma bio uništen
- Pokušaji/zahtjevi za izgradnje džamije i izmišljanja legendi o Neumu kao staroj turskoj luci
- Trenutno ima nešto malo kupovine nekretnina, no treba budno paziti da se to ne pretvori u nešto planski
- Prije par godina (neuspjeo) pokušaj kupovine zemljišta na Kleku kroz Dansku shell kompaniju iza koje je stajao arapski kapital, a zastupnik te "danske" tvrtke je bio - pogađate Bošnjak/Musliman iz Danske
- Tijekom pregovora 1993 na najvišem državnom nivou su tražili cijeli Neum, i koridor od Mostara pa preko Stoca...teško je vjerovati da su od cilja odustali.

Mogu oni biti i nesposobni i sl, no nikad ne treba podcijeniti neprijatelja :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 19 ruj 2009, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Dario_Sa je napisao/la:
Ja se ponekad čudim kako poput drugih ne mogu da ugledam siluete te bošnjačke zakulisne mašinerije ?

Pa kojim metodama Bošnjaci pokušavaju zauzeti Neum ? Nemoj se ljutiti ali ja koliko vidim oni su totalno nesposobni,nikakve vizije, cilja, ni strategije nemaju.Oni ne znaju održati najobičnije kompanije (krave muzare) na pragu rentabilnost, ne umiju ih prodati.
I oni bi da prave luku u Neumu ? Pa i to bi pripalo Hrvatima. Zašto ? Zato što su sposobniji, poduzetniji i apsolutno dominantniji na tom mikrolokalitetu.
Mnogo je sposobnih i časnih Bošnjaka. (Enver Moralić je iz Krajine - među 5 najbogatijih Hrvata). Ali ovo što se zove bošnjačka politika je totalni nekontrolisani vašar. Ko plaća taj igra


Zanimljivo je čitati rasprave na njihovim forumima. Otvore neku škakljivu temu i udare seriju pesimsitičkih komentara: raskopaše četnici i ustaše Bosnu, Evropa ih mrzi, isalmski svet ih je zaboravio, ne gine im ponovo stradanje itd. Uglavnom, čitav niz opštih polazišta kojim objašnjavaju bezizlaznost sopstvene situacije. Onda se jedan od njih osokoli, pa udari po optimizmu: Bosna je neuništiva - postoji 1000 godina, nisu poraženi 1992. kad su bili neuporedivo slabiji nego danas - pa tako ni danas im niko ne može ništa, Evropa neće islamsku državu pa će nastojati da održi BiH celovitom itd. I onda se svi prebace na optimizam... Do sledeće ture naricanja. :neznam

Njihov glavni problem je što ne nude realno ostvarljiv politčki program ni sebi ni drugima, a insistiraju na njemu. To ih dovodi do toga nemaju druge inicijative osim plakanja Evropi i Americi da im oni ispune te želje... jednog dana... :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 19 ruj 2009, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
aleksije radicevic je napisao/la:
Dario_Sa je napisao/la:
Ja se ponekad čudim kako poput drugih ne mogu da ugledam siluete te bošnjačke zakulisne mašinerije ?

Pa kojim metodama Bošnjaci pokušavaju zauzeti Neum ? Nemoj se ljutiti ali ja koliko vidim oni su totalno nesposobni,nikakve vizije, cilja, ni strategije nemaju.Oni ne znaju održati najobičnije kompanije (krave muzare) na pragu rentabilnost, ne umiju ih prodati.
I oni bi da prave luku u Neumu ? Pa i to bi pripalo Hrvatima. Zašto ? Zato što su sposobniji, poduzetniji i apsolutno dominantniji na tom mikrolokalitetu.
Mnogo je sposobnih i časnih Bošnjaka. (Enver Moralić je iz Krajine - među 5 najbogatijih Hrvata). Ali ovo što se zove bošnjačka politika je totalni nekontrolisani vašar. Ko plaća taj igra


Zanimljivo je čitati rasprave na njihovim forumima. Otvore neku škakljivu temu i udare seriju pesimsitičkih komentara: raskopaše četnici i ustaše Bosnu, Evropa ih mrzi, isalmski svet ih je zaboravio, ne gine im ponovo stradanje itd. Uglavnom, čitav niz opštih polazišta kojim objašnjavaju bezizlaznost sopstvene situacije. Onda se jedan od njih osokoli, pa udari po optimizmu: Bosna je neuništiva - postoji 1000 godina, nisu poraženi 1992. kad su bili neuporedivo slabiji nego danas - pa tako ni danas im niko ne može ništa, Evropa neće islamsku državu pa će nastojati da održi BiH celovitom itd. I onda se svi prebace na optimizam... Do sledeće ture naricanja. :neznam

Njihov glavni problem je što ne nude realno ostvarljiv politčki program ni sebi ni drugima, a insistiraju na njemu. To ih dovodi do toga nemaju druge inicijative osim plakanja Evropi i Americi da im oni ispune te želje... jednog dana... :neznam


Rezime: dijasporski forumaši su izuzetno optimistični i osokoljeni dok su domaći potišteni zbog boljeg poznavanja prilika i osvrta na tužnu ekonomsku situaciju u trokutu i vrlo sporog napredovanja (koje se pretvorilo u rikverc) na planu "poklapanja" i "zlatnih kašika".

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 19 ruj 2009, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
RajvoSa je napisao/la:
Rezime: dijasporski forumaši su izuzetno optimistični i osokoljeni dok su domaći potišteni zbog boljeg poznavanja prilika i osvrta na tužnu ekonomsku situaciju u trokutu i vrlo sporog napredovanja (koje se pretvorilo u rikverc) na planu "poklapanja" i "zlatnih kašika".


Ovo je odlično. :klanjam
Pošto čitam kolumne na Bošnjaci.net primećujem da je domaći Alispahić jako pesimističan u svojim kolumnama dok je dijasporaš Željko Milićević optimističan. :zubati

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 24 ruj 2009, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Muslimani imaju vjerski institut koji se zove TAQQIA (čita se: tačija).

Iako ju nastoje priokazati kontroverznom i ograničenom, činjenica je da je to jedini slučaj u povijesti ssvijeta i religije da im je dozvoljeno - lagati.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 24 ruj 2009, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 srp 2009, 14:47
Postovi: 889
pjosip je napisao/la:
Muslimani imaju vjerski institut koji se zove TAQQIA (čita se: tačija).

Iako ju nastoje priokazati kontroverznom i ograničenom, činjenica je da je to jedini slučaj u povijesti ssvijeta i religije da im je dozvoljeno - lagati.


Nas Juda je pisao o tome, mislim da i sam znam ponesto o tome; cini mi se da im je specijanlno dozvojleno lagati kada im je pripreceno od jaceg, a da treba napasti slabijeg...ogavno, makijavelisticki.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 24 ruj 2009, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 11:35
Postovi: 291
Kopiraću post sa druge teme...

Frankopan je napisao/la:
Samo 'heroji' poput nasih stavljaju svoje osobne interese i tastinu prije interesa naroda. Nitko tako rutinski ne izdaje cjelokupni svoj narod no nase vodje.

Volio bih da i mi imamo tipa koji ce poput Seselja na sudu u Hagu rec sudiji da se nicega ne kaje te da mu suci mogu popusit *urac. Pa zar se ne sjecate kako je i jednonogi zlocinac prije rata odbio nadleznost suda i prkosio mu...Gdje su ti ljudi danas?


Ja sam baš po ovom uvijek pamtio tvoje postove... Optužuješ muslimane za ono što uglavnom sam radiš...

_________________
DE RA TI ZA CI JA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
aleksije radicevic je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Rezime: dijasporski forumaši su izuzetno optimistični i osokoljeni dok su domaći potišteni zbog boljeg poznavanja prilika i osvrta na tužnu ekonomsku situaciju u trokutu i vrlo sporog napredovanja (koje se pretvorilo u rikverc) na planu "poklapanja" i "zlatnih kašika".


Ovo je odlično. :klanjam
Pošto čitam kolumne na Bošnjaci.net primećujem da je domaći Alispahić jako pesimističan u svojim kolumnama dok je dijasporaš Željko Milićević optimističan. :zubati



On je pesimističan jer je nerealan.

Muslimanima u BiH trenutno nije loše, imaju više od četvrtine teritorija, imaju tri velika grada, pola četvrtog..dolazila im je hrpa para koje su sami uzeli za sebe, Hrvatima nisu cvonjka dali, ne znam kako stoji sa Srbima.

U Bosnu (muslimanima) je nepovratno dato novaca više nego zapadnoj Europi nakon 2. svj. rata. To što su im to pokrali njihovi hadžije, to im nitko nije kriv.

A to što su oni podigli ljestvicu visoko, pa hoće samo Bosnu za sebe, pa su razočarani što ne ide lako, to je već stvar nerealne percepcije. To kao da netko, ko jedva preskoči metar i po u vis, mašta da sruši svjetski rekord i ljuti se što stalno prolijeće ispod letvice.

ne bijaše se turčit pa bi sad imali cijelu Bosnu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Potpuno tačno Inkvi.

Baš zvuči pompezno konstatacija koju često sadrže novinski naslovi kada je o BiH reč - U Bosnu uloženo u periodu nakon rata više nego u Nemačku i Japan zajedno posle Drugog svetskog rata!

Cifra je oko 14 milijardi, od kojih se sigurno zna da je neko 1 milijardicu "jamio".

E sad, glede Aleksinog optimisti i pesimisti..
Sad će da nam se javi neki optimista-multietničar iz Norveške, koji će nonšalantno da nam kaže - "pa šta je milijarda, ba, kad smo ostalih 13 uložili u đamije i trokut-autoputeve". :001_tongue

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Real gone je napisao/la:
Potpuno tačno Inkvi.

Baš zvuči pompezno konstatacija koju često sadrže novinski naslovi kada je o BiH reč - U Bosnu uloženo u periodu nakon rata više nego u Nemačku i Japan zajedno posle Drugog svetskog rata!

Cifra je oko 14 milijardi, od kojih se sigurno zna da je neko 1 milijardicu "jamio".

E sad, glede Aleksinog optimisti i pesimisti..
Sad će da nam se javi neki optimista-multietničar iz Norveške, koji će nonšalantno da nam kaže - "pa šta je milijarda, ba, kad smo ostalih 13 uložili u đamije i trokut-autoputeve". :001_tongue



ma kakva milijarda, pokrali su im sve. Osim nešto malo što je potrošeno da život uopće funkcionira.

Ja sam mislio da su Hrvati a valjda i Srbi najpohlepniji na svijetu, kad su u prilici, ali ovi muslimani su drpisali sve redom dok su im sunarodnjaci doslovno skapavali od gladi i neimaštine. Takvu besćutnost se rijetko viđa.

kakvi autoputevi..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Inkvizitor je napisao/la:
Real gone je napisao/la:
Potpuno tačno Inkvi.

Baš zvuči pompezno konstatacija koju često sadrže novinski naslovi kada je o BiH reč - U Bosnu uloženo u periodu nakon rata više nego u Nemačku i Japan zajedno posle Drugog svetskog rata!

Cifra je oko 14 milijardi, od kojih se sigurno zna da je neko 1 milijardicu "jamio".

E sad, glede Aleksinog optimisti i pesimisti..
Sad će da nam se javi neki optimista-multietničar iz Norveške, koji će nonšalantno da nam kaže - "pa šta je milijarda, ba, kad smo ostalih 13 uložili u đamije i trokut-autoputeve". :001_tongue



ma kakva milijarda, pokrali su im sve. Osim nešto malo što je potrošeno da život uopće funkcionira.

Ja sam mislio da su Hrvati a valjda i Srbi najpohlepniji na svijetu, kad su u prilici, ali ovi muslimani su drpisali sve redom dok su im sunarodnjaci doslovno skapavali od gladi i neimaštine. Takvu besćutnost se rijetko viđa.

kakvi autoputevi..


Milijardi se zvanično ne može ući u trag.
Ostatak je podeljen sa institucijama MZ-e.
Bošnjaci sami kažu da su za programe povratka raseljenih lica dobijene milijarde, a nije se uradilo ništa, niti se zna gde je taj novac.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2503
koliko je meni poznato cca 90% novca koji je tzv "bih" primila kao donacije itd je prakticno nesatlo na crnim racunima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni relativizam muslimana ili ti sto se cijeni kod Bosnjaka
PostPostano: 26 ruj 2009, 19:02 
Offline

Pridružen/a: 23 ruj 2009, 13:29
Postovi: 462
Real gone je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


ma kakva milijarda, pokrali su im sve. Osim nešto malo što je potrošeno da život uopće funkcionira.

Ja sam mislio da su Hrvati a valjda i Srbi najpohlepniji na svijetu, kad su u prilici, ali ovi muslimani su drpisali sve redom dok su im sunarodnjaci doslovno skapavali od gladi i neimaštine. Takvu besćutnost se rijetko viđa.

kakvi autoputevi..


Milijardi se zvanično ne može ući u trag.
Ostatak je podeljen sa institucijama MZ-e.
Bošnjaci sami kažu da su za programe povratka raseljenih lica dobijene milijarde, a nije se uradilo ništa, niti se zna gde je taj novac.

BIH posle nove godine podiže stopu PDVa, i to na 26%. Tako će samo povećati sivu ekonomiju i uništiti budžet, 2011 je moguć bankrot BIH, jer im MMF neće popunjavati rupe u budžetu, a NBBIH ne sme po zakonu to raditi. Najgora mguća stvar im je da podižu kredite za budžetske rupe, jer ih 2014 čeka koš gori slom. Nemaju ni privredni rast ni stranih investicija.
Tolike milijarde su uludo bacili.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Hagresor i 269 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO