HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 30 ožu 2021, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Hoće li uskoro biti sankcije BiH ili pojedinačnim muslimanskim
firmama, kao što je najavljeno?

https://bit.ly/3u3YLCr

Video.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 30 ožu 2021, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Sve mi se čini da komšije umjesto očekivane mrkve dobiti batine. :yes

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 30 ožu 2021, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Komicno kako je mujo zakljucio da je rijec o visoj sili, kao da o tome oni odlucuju, a ne nadlezni sud.

A tom Erdoganu samo usluge rade, a ovaj ni vakcine da posalje...

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 30 ožu 2021, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27098
Riskiraju 23 mil. dolara na moguće plaćanje odštete,
plin bi mogao biti skuplji i još im prijete sankcije. =))

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
Nastavak price... ako ce muslimani i Srbi u svom novootkrivenom prijateljstvu odvesti BiH u neke istocne integracije neka znaju da Herceg Bosnu povesti sa sobom nece. :)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-c ... /210331120

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Hara je napisao/la:
Nastavak price... ako ce muslimani i Srbi u svom novootkrivenom prijateljstvu odvesti BiH u neke istocne integracije neka znaju da Herceg Bosnu povesti sa sobom nece. :)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-c ... /210331120


Cudna je cela situacija. S jedne strane, kaze se da ce Rusi i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu, a sa druge strane inicijativa da se formira Mali Sengen je americko-evropska.

Mozda su Ameri i Evropljani rekli Rusima i Turcima: Evo vam ih (Zapadni Balkan), pa gledajte sta cete s njima... :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Hara je napisao/la:
Nastavak price... ako ce muslimani i Srbi u svom novootkrivenom prijateljstvu odvesti BiH u neke istocne integracije neka znaju da Herceg Bosnu povesti sa sobom nece. :)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-c ... /210331120

Izgleda da vas niko neće nešto mnogo ni pitati :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Muslimani imaju kalkulaciju da se udalje malo od zapada, cime bi mozda mogli da izbegnu da ispune zapadni zahtev za promenom izbornog zakona.
Ali ako to ucine, mogli bi prodju gore nego posle obijanja Aprilskog paketa. Tada se zapad distancirao od njih, sada bi se distancirao jos vise.
S druge strane, Rusija je ovih dana lose nastrojena prema njima. Ali oni racunaju na Tursku koja moze da se za njih zalozi kod Rusije.

Imaju naravno mogucnost da usvoje izborni zakon i tako ostanu dobri sa zapadom, ali to znaci da vise ne mogu maltretirati Hrvate, i da nemaju perspektivu sirenja 24%!

Imaju i trecu mogucnost, da nastave ovako kako stvari stoje, a to im bas i ne donosi neku srecu.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10119
Lokacija: Banja Luka
aleksije radicevic je napisao/la:
Hara je napisao/la:
Nastavak price... ako ce muslimani i Srbi u svom novootkrivenom prijateljstvu odvesti BiH u neke istocne integracije neka znaju da Herceg Bosnu povesti sa sobom nece. :)

https://www.klix.ba/vijesti/bih/da-li-c ... /210331120


Cudna je cela situacija. S jedne strane, kaze se da ce Rusi i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu, a sa druge strane inicijativa da se formira Mali Sengen je americko-evropska.

Mozda su Ameri i Evropljani rekli Rusima i Turcima: Evo vam ih (Zapadni Balkan), pa gledajte sta cete s njima... :D


Treba biti vrlo oprezan sa tom idejom ''Malog Šengena'' .
Bojim se da nam ga Zapad ( opet ) podvaljuje , baš kao što su nam podvalili Jugoslaviju (umjesto da smo se posvetili pravljenju svoje kuće ,imali smo sav materijal za veliku i prostranu... mi smo ih , ko zadnje budale , pravili '' braći Južnim Slovenima'' :zubati

Vrlo moguće da je ''Mali Šengen '' anestetik za pristajanje na amputaciju Kosova i Metohije i ko zna šta još .

Što se tiče ''kaze se da ce Rusi (Kinezi) i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu'' , mislim da je i to podvala.Oni svakako imaju uticaj . I to zato što ga mi dozvolimo , jer nam je koristan i sa dobrom namjerom.

PS:
Kad smo izdržali ovoliko , treba izdržati još malo , Zapadna qovna se sve više bave svojim jadima .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5053
Lokacija: Sniper Alley X, Sarajevo, Ruska Federacija
Upozorenja: 2
Svarog je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Cudna je cela situacija. S jedne strane, kaze se da ce Rusi i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu, a sa druge strane inicijativa da se formira Mali Sengen je americko-evropska.

Mozda su Ameri i Evropljani rekli Rusima i Turcima: Evo vam ih (Zapadni Balkan), pa gledajte sta cete s njima... :D


Treba biti vrlo oprezan sa tom idejom ''Malog Šengena'' .
Bojim se da nam ga Zapad ( opet ) podvaljuje , baš kao što su nam podvalili Jugoslaviju (umjesto da smo se posvetili pravljenju svoje kuće ,imali smo sav materijal za veliku i prostranu... mi smo ih , ko zadnje budale , pravili '' braći Južnim Slovenima'' :zubati

Vrlo moguće da je ''Mali Šengen '' anestetik za pristajanje na amputaciju Kosova i Metohije i ko zna šta još .

Što se tiče ''kaze se da ce Rusi (Kinezi) i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu'' , mislim da je i to podvala.Oni svakako imaju uticaj . I to zato što ga mi dozvolimo , jer nam je koristan i sa dobrom namjerom.

PS:
Kad smo izdržali ovoliko , treba izdržati još malo , Zapadna qovna se sve više bave svojim jadima .


Niko nam nije uvalio Jugoslaviju. To je iskljucivo srpska pohlepa. Mogli smo imati Srbiju sa citavom BiH i pola Hrvatske, al su nasi htjeli jos malo Slovenije, a da drzava u zamjenu bude "zajednicka", i na kraju je bilo kako je bilo.


Meni ovaj MS izgleda sasvim OK.Mislim da ce Srbija dominirati. Najvaznije nema granice na Drini, Srpska i Srbija de fakto jedna drzava

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Legionnaire je napisao/la:

Meni ovaj MS izgleda sasvim OK.Mislim da ce Srbija dominirati. Najvaznije nema granice na Drini, Srpska i Srbija de fakto jedna drzava

MS nova Jugoslavija,samo ovaj put bez Hrvata i Slovenaca. Srpska i Srbija su i danas de fakto jedna država,ali bez muslimana i MS. Dakle ne samo da treba bit oprezan s MS,već je to antisrpski projekat.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 20:59 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
aleksije radicevic je napisao/la:
Muslimani imaju kalkulaciju da se udalje malo od zapada, cime bi mozda mogli da izbegnu da ispune zapadni zahtev za promenom izbornog zakona.
Ali ako to ucine, mogli bi prodju gore nego posle obijanja Aprilskog paketa. Tada se zapad distancirao od njih, sada bi se distancirao jos vise.
S druge strane, Rusija je ovih dana lose nastrojena prema njima. Ali oni racunaju na Tursku koja moze da se za njih zalozi kod Rusije.

Imaju naravno mogucnost da usvoje izborni zakon i tako ostanu dobri sa zapadom, ali to znaci da vise ne mogu maltretirati Hrvate, i da nemaju perspektivu sirenja 24%!

Imaju i trecu mogucnost, da nastave ovako kako stvari stoje, a to im bas i ne donosi neku srecu.


Dobra analiza... ali sto ako Bakir zapravo igra na raspad drzave, iako fingira drugacije? Njusim vec dulje vrijeme da u islamskom svijetu sa BiH Bakir nema nikakav kapital, to je manje nego Palestinci imaju. BiH je krscanska drzava i sada i dugorocno. Sa Fildjanom tek Bakir postaje drzavnik i donosi neki kapital u odnos sa Erdoganom i ostalima.

To je zapravo ta opcija udaljavanja od Zapada. Bez izbornog stranci pustaju punu blokadu i smrt drzave i on to zna.

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:01 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Čović treba prestati šutjeti i dignuti glas protiv ovoga, EU trebamo predstaviti izborni kao europske vrijednosti jer to i jesu europske vrijednosti.

Također smo protiv malog Šengena, ako nas Muslimani uvuku u bilo kakvu uniju nakon okupacije Predsjedništva to je čin rata jer su nam oduzeli veto-.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Zašto bi mi Hrvati trpjeli sankcije tj HRHB zbog srpsko-muslimanskog turskog toka?

Koji je smisao?

Muslimani nas proglasavaju "ruskim proksijem" a mi šutimo kao majmuni glupi, ta umjetna nacija ima bolje intelektualce od naših.

To bi super leglo pred Perecima i zapadom.
Pereci ne znaju za ubijanje hrvatskih povratnika, ukidanje mirovina pripadnicima HVO-a i slično, ovo guranje u mali Šengen bi ih naoštrilo kao i zapad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
U Jugi ste imali komunizam, titoizam, brisanje nacionalne svesti, uvaljivanje antisrpskih AP, stvaranje vještačke nacije u CG itd.
U Mini Šengenu ništa od svega toga nemate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:06 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Agathonikos je napisao/la:
U Jugi ste imali komunizam, titoizam, brisanje nacionalne svesti, uvaljivanje antisrpskih AP, stvaranje vještačke nacije u CG itd.
U Mini Šengenu ništa od svega toga nemate.

Mi Hrvati smo protiv mini Šengena, ako dođe do istoga to je povod za rat jer ste nam oduzeli veto.
+ne želimo plaćati milione odštete zbog srpsko-muslimanskog turskog toka

Čović to treba iskoristiti ili ga treba maknuti i postaviti Karamatića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Od volje vam, ko Šokcu post.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Katastrofalno malo koristimo muslimanski progon Gulenovaca, ovaj turski tok ili mali Šengen.

Kao da nemamo intelektualce, Muslimani su nas predstavili kao da smo ravno kominterna iz 71 sa Putinom i protiv NATO saveza čisto jer ne želimo nikakve vrijednosti za protektorat.

Moramo se javno odrediti turkofobno, protiv ikakvog malog Šengena dok ne budemo mogli sami odlučivati sa vetom i bez izbornog.

Muslimane treba predstaviti kao islamisti, turkofile što i jesu. Izborni Europi treba predstaviti kao njihov interes a tu i RH treba lobirati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Agathonikos je napisao/la:
Od volje vam, ko Šokcu post.

naporan si


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
A zakaj se meni žališ, nisam ti ja Cho.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2020, 15:35
Postovi: 1527
Legionnaire je napisao/la:

Niko nam nije uvalio Jugoslaviju. To je iskljucivo srpska pohlepa. Mogli smo imati Srbiju sa citavom BiH i pola Hrvatske, al su nasi htjeli jos malo Slovenije, a da drzava u zamjenu bude "zajednicka", i na kraju je bilo kako je bilo.


Meni ovaj MS izgleda sasvim OK.Mislim da ce Srbija dominirati. Najvaznije nema granice na Drini, Srpska i Srbija de fakto jedna drzava


Ako ti je lakse tako onda vjeruj u taj prvi navod.
Nitko Srbe, odnosno nekakve Karadzordjevice nije pitao sto zele ili ne zele.
Dosla je direktiva i ima da se pravi Jugoslavija. Druga je stvar sto se u takvoj Jugoslaviji pocela provoditi velikosrpska politika.

Srbe je netko pitao gdje ce Vojvodina npr 1918?
Nemojte biti smjesni.

Stvar je velikih sila. Kad Englez vlada Europom, onda Srbima ide u prilog. Ali ne skroz, nego iste te Srbe iskoriste vise puta ko malu djecu.
Kad Svabo vlada Europom, onda je Srbiji mjesto u prirodnim granicama kao sto je to bilo 1941-1944, i Hrvatska u priblizno prirodnim granicama, odnosno dupo veca od Srbije.

Kako nitko danas ne bira gdje ce i sto ce, tako i tada 1918 nitko nije birao.

Tko je birao 1945?
Da se Srbe pitalo, vratila bi se monarhija ili ono sto svaki Srbin sanja Velika Srbija, da pokori i unisti druge narode.
Da se Hrvate pitalo 1945. Opstala bi NDH i bila prikljucena zapadnoj demokraciji.
Ali velike sile su na Jalti odlucile sto ce biti sa prostorom bivse Jugoslavije.

Mogli su se drugacije dogovoriti. Mogao je zapadni dio, odnosno Slovenija i NDH otici na zapad, a na Drini da se postavi zeljezna zavjesa.
Ali mislim da bi to Hrvatsku unistilo. Jer bi cijela Srbija u takovoj situaciji prebjegla preko Drine na zapad u NDH ranih 50-ih godina. Na kraju bi bilo u HR priblizno Hrvata i Srba. Ali ova mitologija u vezi ww2, ustasa, Jasenovca i drugih bajki nebi postojalo. Te bajke nisu nit danas previse bitne. Bitno je da se nebi desio genocid nad hrvatskim narodom 1945. Taj genocid je stvaran, a ne komunisticka bajka Jasenovac i slicne gluposti koje provali da je laz i malo dijete.

Poklali Hrvate i napravili pricu da su Hrvati nekog poklali.
To je vece zlo sto se Hrvatima napravilo nego sva Turska sranja kroz 400 godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 22:17 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Marko80 je napisao/la:
Legionnaire je napisao/la:

Niko nam nije uvalio Jugoslaviju. To je iskljucivo srpska pohlepa. Mogli smo imati Srbiju sa citavom BiH i pola Hrvatske, al su nasi htjeli jos malo Slovenije, a da drzava u zamjenu bude "zajednicka", i na kraju je bilo kako je bilo.


Meni ovaj MS izgleda sasvim OK.Mislim da ce Srbija dominirati. Najvaznije nema granice na Drini, Srpska i Srbija de fakto jedna drzava


Ako ti je lakse tako onda vjeruj u taj prvi navod.
Nitko Srbe, odnosno nekakve Karadzordjevice nije pitao sto zele ili ne zele.
Dosla je direktiva i ima da se pravi Jugoslavija. Druga je stvar sto se u takvoj Jugoslaviji pocela provoditi velikosrpska politika.

Srbe je netko pitao gdje ce Vojvodina npr 1918?
Nemojte biti smjesni.

Stvar je velikih sila. Kad Englez vlada Europom, onda Srbima ide u prilog. Ali ne skroz, nego iste te Srbe iskoriste vise puta ko malu djecu.
Kad Svabo vlada Europom, onda je Srbiji mjesto u prirodnim granicama kao sto je to bilo 1941-1944, i Hrvatska u priblizno prirodnim granicama, odnosno dupo veca od Srbije.

Kako nitko danas ne bira gdje ce i sto ce, tako i tada 1918 nitko nije birao.

Tko je birao 1945?
Da se Srbe pitalo, vratila bi se monarhija ili ono sto svaki Srbin sanja Velika Srbija, da pokori i unisti druge narode.
Da se Hrvate pitalo 1945. Opstala bi NDH i bila prikljucena zapadnoj demokraciji.
Ali velike sile su na Jalti odlucile sto ce biti sa prostorom bivse Jugoslavije.

Mogli su se drugacije dogovoriti. Mogao je zapadni dio, odnosno Slovenija i NDH otici na zapad, a na Drini da se postavi zeljezna zavjesa.
Ali mislim da bi to Hrvatsku unistilo. Jer bi cijela Srbija u takovoj situaciji prebjegla preko Drine na zapad u NDH ranih 50-ih godina. Na kraju bi bilo u HR priblizno Hrvata i Srba. Ali ova mitologija u vezi ww2, ustasa, Jasenovca i drugih bajki nebi postojalo. Te bajke nisu nit danas previse bitne. Bitno je da se nebi desio genocid nad hrvatskim narodom 1945. Taj genocid je stvaran, a ne komunisticka bajka Jasenovac i slicne gluposti koje provali da je laz i malo dijete.

Poklali Hrvate i napravili pricu da su Hrvati nekog poklali.
To je vece zlo sto se Hrvatima napravilo nego sva Turska sranja kroz 400 godina.


Hrvatska, u prirodnim granicima, je onda samo Zagorje, ako tako gledas na Srbiju i Sumadiju. Svi su se sirili kako su mogli, nema tu neke univerzalne istine,

Od skoro sam saznao da su Madjari u AU, cak i odvojeno drzali na grbu i smatrali Hrvatsku (verovatno Zagorje) od Dalmacije, Slavonije, Grada Rijeke, DU da ne spominjem okolnosti za to...

Srbi su definitvno debelo zategnuti u svim tim raspodelama posle. Da su Karadjordjevici bili pametniji, ne bi isli u nikakv savez i zajednicku drzavu sa vama, makar izvukli samo Crnu Goru i Republiku Srpsku u Srbiji. Ipak svoji si na svome tako... Ne bi naisao na noz, koji ti se spremao, tako nespreman...

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Svarog je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Cudna je cela situacija. S jedne strane, kaze se da ce Rusi i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu, a sa druge strane inicijativa da se formira Mali Sengen je americko-evropska.

Mozda su Ameri i Evropljani rekli Rusima i Turcima: Evo vam ih (Zapadni Balkan), pa gledajte sta cete s njima... :D


Treba biti vrlo oprezan sa tom idejom ''Malog Šengena'' .
Bojim se da nam ga Zapad ( opet ) podvaljuje , baš kao što su nam podvalili Jugoslaviju (umjesto da smo se posvetili pravljenju svoje kuće ,imali smo sav materijal za veliku i prostranu... mi smo ih , ko zadnje budale , pravili '' braći Južnim Slovenima'' :zubati

Vrlo moguće da je ''Mali Šengen '' anestetik za pristajanje na amputaciju Kosova i Metohije i ko zna šta još .

Što se tiče ''kaze se da ce Rusi (Kinezi) i Turci imati najveci uticaj u Malom Sengenu'' , mislim da je i to podvala.Oni svakako imaju uticaj . I to zato što ga mi dozvolimo , jer nam je koristan i sa dobrom namjerom.

PS:
Kad smo izdržali ovoliko , treba izdržati još malo , Zapadna qovna se sve više bave svojim jadima .


Treba biti oprezan, a sa MS jasno je dokle je dobar, a odakle je los.

Ako se svodi na to da sve granice medju drzavama otvore za protok ljudi, roba i kapitala, to je za nas sjajno. Prakticno, manje parcele u povezane u jedan veliki ranc unutar kojeg je Srbija medjed, RS i CG dva meceta vezana za nj, Albanija je pas avlijaner, tzv. Kosovo* malo kuce vezano za nju, Makedonija je curka, Bosnjakstan je kokoska, a HB je lasica! :D

MS je los ako se formiraju nega zajednicka uravljacka tela. Kao npr. Predsednistvo MS, u kojem bi neki Komsic imao pravo veta, pa da zajedno sa njim moramo odlucivati o svojim poslovima. Dakle ta vrsta podrzavljenja bi bila opasna. Sto je paradoksalno, najvise ovi drugi zaziru od tog podrzavljenja, iako bi im to dalo na znacaju. No, dobro je dok je tako.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
bobanovski je napisao/la:
Čović treba prestati šutjeti i dignuti glas protiv ovoga, EU trebamo predstaviti izborni kao europske vrijednosti jer to i jesu europske vrijednosti.

Također smo protiv malog Šengena, ako nas Muslimani uvuku u bilo kakvu uniju nakon okupacije Predsjedništva to je čin rata jer su nam oduzeli veto-.


U kontekstu one analize o bosnjackoj dilemi - 1. udaljiti se od zapada i odbiti izborni zakon ili 2. prihvatiti izborni zakon i izgubiti svaku sansu za poklapanjem Federacije - mislim da tu vasa pozicija nije losa.

Ako Bosnje odluce da se udalje od zapada, da odbiju izborni zakon - ko u BiH ostaje jedini, ali ovaj put jedini, i reklo bi se iskren zapadi igrac? Pa vi Hrvati! To vam uopste nije losa pozicija, ma koliko Bosnjaci Federaciju odvukli u saveznistva sa Rusima i Turcima.

Ako pak Bosnjaci prihvate izborni zakon i rese da ostanu dobri sa zapadom, dobili ste izborni zakon i institucionalnu sigurnost!

Dakle, najteze je u ovom trenutku biti Bosnjak, jer kako god da postupe lose je po njih. A posto se u sarajevskoj dolini ne zna ni ko pije ni ko placa, ko zna da li ce bilo sta odluciti. :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Uskoro sankcije zbog prelaska na "Turski tok"?
PostPostano: 31 ožu 2021, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 08:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Mini-Sengen se vec desio u obliku CEFTE, jos odavno. Ovo o cemu danas pricamo su uglavnom zajednicke granicne kontrole zarad jos brzeg protoka robe. Negde sam video racunicu da bi se tu mozda radilo o jos oko 1 milijardu evra profita godisnje za Srbiju.

Prava pogodnost Mini-Sengena za nas, lezi u LJUDIMA! Jeste, ma kolko suludo zvucalo, u Srbiji nema vise ko da radi, mnogi su otisli vec preko. Pogotovo se ovo izrazito oseti danas u gradjevinarsvu, koji je inace i glavni pogon neveravtnog srpskog BDP rasta u zadnjem periodu.

Dolaze mnogi ljudi iz Makedonije, Federacije, Albanije, Kosova, vec da rade, ali ne mogu tako lako dobiti dozvole i tako dalje. Nisu mogli ulaziti samo sa licnom kartom, i tako dalje. To je sve Mini-Sengen. Nama Srbiji treba izrazito puno radne snage, ako necemo Blisko-Istocne migrante, nego SEZONCE iz regiona.

Naravno, nece svi Bosnjaci, Makedonci, Albanci, ici na rad u Srbiju, mi bi smo im bili mozda negde peti izbor. Ali ne mogu svi oni da nabave EU papire, nemaju konekcije, rodjake tamo, da ih upute. Ne znaju, ili su prosto receno glupi da nauce recimo Nemacki. Lakse im da dodju ovde, isti jezik maltene. Pogotovo sto ce se jos malo moci stici iz Trokuta do BG-a za 3-4 sata lagane voznje. Isto vazi i za Pristinu, Makedoniju, i tako dalje. To je sve objasnjavao Vucic zasto i tako a ja citao izmedju redova.

Znaci da rezimirao, Mini-Sengen je EKONOMSKE prirode, ne POLITICKE. Srbiji on treba zbog ekonomije, niko nije lud da pravi Drugu Sugoslaviju!

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, crni_bombarder, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 313 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO