HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 09:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 02 ruj 2019, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Imao sam takvu situaciju samo jednom, ali sam se toga nagledao kod drugih, pa evo:

Moja top lista ******** je:
- optuži te da si pomagao zbog vlastitog ega
- pomogneš hrpu puta, jednom ne pomogneš odmah si *** koje nikad nije ni valjao
- pomogneš hrpu puta, pa kasnije kad *** nešto stekne "glumi engleza"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Pomagati je sasvim u redu, ali treba isti momenat nakon pomoći zaboraviti na to. Ne treba nikoga zaduživati nečim zbog toga što ga je pomogao u određenom trenutku. Biti bogat i uticajan povlači za sobom to da mora pomagati, bilo iz religijskih ili nametnutih pravila, ali isto tako ne treba zaboraviti da siromašni i neuspješni ne praštaju uspjeh. Oni koji pamte, pa i sitnom pažnjom uzvrate vrijedniji su pomena od dobročinitelja.
I jos nešto da dodam vezano za temu....Zašto je SPC najmanje darežljiva prema svojim vjernicima, narodu....? Rijetko ili gotovo nikada ne čujem da je pomogla nekoj porodici ili pojedincu u teškim slučajevima. Da je pokrenula nekakvu akciju i sl. Samo traže, rijetko daju. Karitas je tu daleko ispred i Merhameta i SPC.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
horus je napisao/la:
Imao sam takvu situaciju samo jednom, ali sam se toga nagledao kod drugih, pa evo:

Moja top lista ******** je:
- optuži te da si pomagao zbog vlastitog ega
- pomogneš hrpu puta, jednom ne pomogneš odmah si *** koje nikad nije ni valjao
- pomogneš hrpu puta, pa kasnije kad *** nešto stekne "glumi engleza"



Citat:
Dobro koje ti činiš, sutra će već biti zaboravljeno, čini dobro unatoč tome.

Tvoja pomoć je zaista potrebna, ali ljudi će te možda napasti kad im pomogneš, pomozi im unatoč tome.



zato si ti horus, a ona svetica. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69242
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Stvar je u biti jednostavna.

Statistički gledano, recimo netko tko je mlad i zdrav a koji konstantno živi na rubu recimo gladi, takva osoba je vrlo vjerojatno problematična (lijen, agresivan, prevarant ili patoloski lazov, krši sve dogovore pa mu nitko ne želi pomoći, nitko mu ne zeli dati posao zbog loseg iskustva, trosi sve pare na droge...).

Manjina ljudi koji konstantno trebaju pomoć su ljudi koji imaju neke probleme koje sami ne mogu kontrolirati, recimo bolest, ili stari ljudi ali sam zato gore i napisao "mladi i zdravi".

Naravno, može biti i kombinacija, netko tko ima zaista kroničnih zdravstvnih problema ali ima i gornjih osobina.

Ili jednostavno, rođak, pa postoji ta tobože "obaveza" pomaganja.

I sad, što.

Ako takvoj osobi počneš pomagati, uvlačiš ju u svoj krug poznanika, zbližavaš se jer veliki problemi ljude emocionalno priblizavaju (bez obzira sto su svi problemi - od te osobe a ne tvoji =)) ) ako je već bio rođak postaje bliski rođak, i ta poveznica se samo produbljava i produbljava. Prirodno, ako se previše družiš sa problematičnim ljudima i dozvoliš im da se povežu s tobom (pa taman i dugovima), problemi će se početi prelijevati na tebe. Svaki njihov problem ces ti osjetiti, tebi ce prvom dolaziti jer si ti im dozvolio da im budes "rjesenje".

Takva osoba će naravno pokušati iscijediti iz tebe koliko god se može, sve dok ne otkačiš, a reakcija će biti potpuno prirodna, kao otkidanje pijavice s kože. :zubati

U tom slučaju će te sigurno napasti, a ako je narkić možda i nožem. Možda će te skoro i uvjeriti da si loša, pokvarena, škrta ili egoistična osoba koja misli samo na sebe, jer eto kao emocionalno se najviše pamti ono zadnje što se kronološki dogodilo kad se čaša prelila pa ti popizdio.

Da, svi imamo takva iskustva.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23316
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ljudi mrze biti dužni nekome. Kad pomogneš nekome u teškoj situaciji, oni to podsvjesno smatraju kao dug, pa pokušavaju relativizirati pomoć i tražiti razloge da budu nezahvalni. Pojedinici totalno izignoriraju pomoć i odu na bezobrazluk - u stilu pomoć je došla i sad je gotovo, biti bezobrazan i ispasti debil samo kod jedne osobe nije velika cijena koju ću platiti, da mu se ne osjećam više dužan. Odnosno ukalkulirani bezobrazluk.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja se i ne sjećam kad sam nekome pomagao. Zaboravim brzo. Mislim da autor očekuje pretjerano bombardiranje zahvalama i priznanje njegovog prosvijetljenog lika.
Možda nikad nikome i ne pomažem, i ta teorija je plauzibilna. Devil did it !

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Lapo-lapo je napisao/la:
Pomagati je sasvim u redu, ali treba isti momenat nakon pomoći zaboraviti na to. Ne treba nikoga zaduživati nečim zbog toga što ga je pomogao u određenom trenutku. Biti bogat i uticajan povlači za sobom to da mora pomagati, bilo iz religijskih ili nametnutih pravila, ali isto tako ne treba zaboraviti da siromašni i neuspješni ne praštaju uspjeh. Oni koji pamte, pa i sitnom pažnjom uzvrate vrijedniji su pomena od dobročinitelja.
I jos nešto da dodam vezano za temu....Zašto je SPC najmanje darežljiva prema svojim vjernicima, narodu....? Rijetko ili gotovo nikada ne čujem da je pomogla nekoj porodici ili pojedincu u teškim slučajevima. Da je pokrenula nekakvu akciju i sl. Samo traže, rijetko daju. Karitas je tu daleko ispred i Merhameta i SPC.


Slažem se da ne treba ništa zazuzvrat očekivati.

Ali ovdje pričam adresatu pomoću ne adresantu, jer pretpostavljam da pomažeš zobg iskrene pobude, a ne radi neke potencijalne računice u budućnosti.

Zato me malo čudi nastup i pristup takvih adresata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
ZGabriel je napisao/la:
horus je napisao/la:
Imao sam takvu situaciju samo jednom, ali sam se toga nagledao kod drugih, pa evo:

Moja top lista ******** je:
- optuži te da si pomagao zbog vlastitog ega
- pomogneš hrpu puta, jednom ne pomogneš odmah si *** koje nikad nije ni valjao
- pomogneš hrpu puta, pa kasnije kad *** nešto stekne "glumi engleza"



Citat:
Dobro koje ti činiš, sutra će već biti zaboravljeno, čini dobro unatoč tome.

Tvoja pomoć je zaista potrebna, ali ljudi će te možda napasti kad im pomogneš, pomozi im unatoč tome.



zato si ti horus, a ona svetica. :D


ja sam božanstven... ti je po hierahijskoj ljestvici iznad za bar dva koplja. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Robbie MO je napisao/la:
Stvar je u biti jednostavna.

Statistički gledano, recimo netko tko je mlad i zdrav a koji konstantno živi na rubu recimo gladi, takva osoba je vrlo vjerojatno problematična (lijen, agresivan, prevarant ili patoloski lazov, krši sve dogovore pa mu nitko ne želi pomoći, nitko mu ne zeli dati posao zbog loseg iskustva, trosi sve pare na droge...).

Manjina ljudi koji konstantno trebaju pomoć su ljudi koji imaju neke probleme koje sami ne mogu kontrolirati, recimo bolest, ili stari ljudi ali sam zato gore i napisao "mladi i zdravi".

Naravno, može biti i kombinacija, netko tko ima zaista kroničnih zdravstvnih problema ali ima i gornjih osobina.

Ili jednostavno, rođak, pa postoji ta tobože "obaveza" pomaganja.

I sad, što.

Ako takvoj osobi počneš pomagati, uvlačiš ju u svoj krug poznanika, zbližavaš se jer veliki problemi ljude emocionalno priblizavaju (bez obzira sto su svi problemi - od te osobe a ne tvoji =)) ) ako je već bio rođak postaje bliski rođak, i ta poveznica se samo produbljava i produbljava. Prirodno, ako se previše družiš sa problematičnim ljudima i dozvoliš im da se povežu s tobom (pa taman i dugovima), problemi će se početi prelijevati na tebe. Svaki njihov problem ces ti osjetiti, tebi ce prvom dolaziti jer si ti im dozvolio da im budes "rjesenje".

Takva osoba će naravno pokušati iscijediti iz tebe koliko god se može, sve dok ne otkačiš, a reakcija će biti potpuno prirodna, kao otkidanje pijavice s kože. :zubati

U tom slučaju će te sigurno napasti, a ako je narkić možda i nožem. Možda će te skoro i uvjeriti da si loša, pokvarena, škrta ili egoistična osoba koja misli samo na sebe, jer eto kao emocionalno se najviše pamti ono zadnje što se kronološki dogodilo kad se čaša prelila pa ti popizdio.

Da, svi imamo takva iskustva.


Na vrijeme sam se "cijepio" protu takvih, tj. vidio sam kako su roditelji prošli sa svojim krpeljima.
Tako da sam učio na "tuđim" grješkama. :zubati

Zato sam valjda samo jednom doživio situaciju br 2.
Žena i ja tek kupili novi stan, a lumen žica pare jer nije imao za stanarinu a plaću je dobio tipa tjedan dana prije toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
BBC je napisao/la:
Ja se i ne sjećam kad sam nekome pomagao. Zaboravim brzo. Mislim da autor očekuje pretjerano bombardiranje zahvalama i priznanje njegovog prosvijetljenog lika.
Možda nikad nikome i ne pomažem, i ta teorija je plauzibilna. Devil did it !


Sudeći po tvom forumaškom opusu, ovo drugo je u pitanju. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69242
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Najgore od svega, ali baš najgore, je saznanje da kad pomogneš "da se podigne na noge", dotična osoba se još manje trudi :scared :w00t i potpuno se preda uživanju, zajebanciji tih par dana dok pare traju. :smajl007

Onda sam probao postavljati uvjete kao MMF.
Pomoć malo po malo, i uvjetovana redovitim i cestim nadzorom, i materijalnim dokazima da osoba pokazuje veći trud u sređivanju svoje situacije i progres.
To je malo pomoglo, ali ne dovoljno jer oni koji žicaju čitav život su profesionalci u tome i imaju veliku praksu kako se izvući, odgoditi nesto, izvrsiti napola, prelijevati iz jedne posude u drugu... Dodatno sam optuzen da "uzivam da druge drzim u saci i da kontroliram druge". :w00t

Na kraju sam jednostavno otkačio krpelje kad sam skužio da im najbolje možeš pomoć tako da im ništa ne pomažeš, jer jedino u ekstremnoj krizi možda mogu malo naučiti kako se organizirati, mada nažalost to uglavnom nije priča sa sretnim zarvršetkom, ljudi koji glupo potroše svoje pare će to raditi čitav život. Moja savjest je mirna jer godišnje doniram pare, ali odabranim službenim projektima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
horus je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ja se i ne sjećam kad sam nekome pomagao. Zaboravim brzo. Mislim da autor očekuje pretjerano bombardiranje zahvalama i priznanje njegovog prosvijetljenog lika.
Možda nikad nikome i ne pomažem, i ta teorija je plauzibilna. Devil did it !


Sudeći po tvom forumaškom opusu, ovo drugo je u pitanju. :zubati


To je bio trik komentar. Vidiš da si egoist i ufuran da niko drugima ne pomaže nego samo ti. Mogu misliti koliko je velika tvoja pomoć drugma, kao Mount Everest.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
BBC je napisao/la:
horus je napisao/la:

Sudeći po tvom forumaškom opusu, ovo drugo je u pitanju. :zubati


To je bio trik komentar. Vidiš da si egoist i ufuran da niko drugima ne pomaže nego samo ti. Mogu misliti koliko je velika tvoja pomoć drugma, kao Mount Everest.


bbc da ti adresa nije možda u beču? jesi ti slučajno reinkarnacija dr. freuda? ili si samo njegov id, ego ili superego? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69242
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Još jedan tip ziceraša: oni koji su otkrili koncept Ponzi sheme :zubati

Posuđuju od osobe A, i onda posude od osobe B i vrate osobi A simbolični dio duga da bi lažirale volju za povratkom duga i održale povjerenje, pa posude od osobe C da žive od toga i lažiraju osobi A i B svoju "kreditnu sposobnost"... i tako raste broj kreditora u beskonačnost dok dotična ponzi shema ne doživi kolaps i svi prestanu posuđivati.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Robbie MO je napisao/la:
Najpametniji ziceraši su samostalno došli do otkrića Ponzi sheme :zubati

Posuđuju od osobe A, i onda posude od osobe B i vrate osobi A simbolični dio duga da bi lažirale volju za povratkom duga i održale povjerenje, pa posude od osobe C da žive od toga i lažiraju osobi A i B svoju "kreditnu sposobnost"... i tako raste broj kreditora u beskonačnost dok dotična ponzi shema ne doživi kolaps i svi prestanu posuđivati.


aka mlm...
ili danas tzv. bitcoin... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Tesko onome ko ceka i moli pomoc. Covjek je takvo bice da ne moze sam da zivi i opstaje, od samog rodjenja. Rodimo se, pomazu nam roditelji da prezivimo, odrastemo, pa mi pomazemo njima, u medjuvremenu zenimo se i udajemo, pa pomazemo potomcima, ne samo mi, svi, cijela zajednica je ukljucena u pomaganje. Ako ista mrzim to je skrtost, pa cak mrzim i ljude koji vode pretjerano racuna o novcu i nikada se ne raspistolje, pa makar grcali radi tog uzitka danima. Vi ne znate da zivite. Kakvi su to zivoti????


Gabi duso, evo stize jesen. Sta ces s saksijama na balkonu, onim u cosku. Ima li Joze da pomogne i zalije rascvalu orhideju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
Lapo-lapo je napisao/la:
Tesko onome ko ceka i moli pomoc. Covjek je takvo bice da ne moze sam da zivi i opstaje, od samog rodjenja. Rodimo se, pomazu nam roditelji da prezivimo, odrastemo, pa mi pomazemo njima, u medjuvremenu zenimo se i udajemo, pa pomazemo potomcima, ne samo mi, svi, cijela zajednica je ukljucena u pomaganje. Ako ista mrzim to je skrtost, pa cak mrzim i ljude koji vode pretjerano racuna o novcu i nikada se ne raspistolje, pa makar grcali radi tog uzitka danima. Vi ne znate da zivite. Kakvi su to zivoti????


Gabi duso, evo stize jesen. Sta ces s saksijama na balkonu, onim u cosku. Ima li Joze da pomogne i zalije rascvalu orhideju?


Škrtost je smrtni grijeh.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kakvi ste vi ljudi i kakvim ljudima ste okruženi???

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
ZGabriel je napisao/la:
kakvi ste vi ljudi i kakvim ljudima ste okruženi???

Ne znam kako da dam definiciju kakvi smo, nekada ovakvi, nekada onakvi, ali nismo nadmeni i nepristupacni. Razumni, prizemni. Porodicni, socijalno aktivni, mislim u smislu druzeljubivosti, a ne tamo nekakve samoreklame npr.pravobraniteljice za djecu, koja nema smisla za zivot, a kamo li za djecu. Eto takvi smo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 20:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
lider30 je napisao/la:
Ljudi mrze biti dužni nekome. Kad pomogneš nekome u teškoj situaciji, oni to podsvjesno smatraju kao dug, pa pokušavaju relativizirati pomoć i tražiti razloge da budu nezahvalni. Pojedinici totalno izignoriraju pomoć i odu na bezobrazluk - u stilu pomoć je došla i sad je gotovo, biti bezobrazan i ispasti debil samo kod jedne osobe nije velika cijena koju ću platiti, da mu se ne osjećam više dužan. Odnosno ukalkulirani bezobrazluk.


Dobro si prozborio!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja mislio tema o Bošnjacima.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
korrisnik je napisao/la:
Ja mislio tema o Bošnjacima.


E pa nije. :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 03 ruj 2019, 22:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10019
korrisnik je napisao/la:
Ja mislio tema o Bošnjacima.

Ne možete na svakoj temi bit u centru pažnje.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 04 ruj 2019, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Cudo.
Hrvatine pomogle Bosnje, eto rajska Djevo kraljice Hrvata kako nam vracaju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pomozi sirotu na svoju sramotu
PostPostano: 04 ruj 2019, 06:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:12
Postovi: 2505
korrisnik je napisao/la:
Cudo.
Hrvatine pomogle Bosnje, eto rajska Djevo kraljice Hrvata kako nam vracaju.


Mujo naporan si, ako imaš što reći na temu onda reci, ako nemaš pravac medresa.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO