HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Potaknut postom od dubrovcanina @ateista, poceo sam razmisljati koji je najveci otok u Hrvatskoj na kojem nisam bio.

Imao sam zadovoljstvo posjetiti skoro sve bitnije nase otoke, necu racunati razne manje otoke (recimo Nin i Trogir su na otocicu, kao i samostan na otoku Visovcu), ali ovo je moja lista, od sjevera prema jugu:

Veliki Brijun, Krk, Cres, Rab, Losinj, Pag, Vir, Ugljan, Prvic, Brac, Hvar, Korcula, Vis, Lokrum.

Znacajniji otoci na kojima nisam bio: Dugi otok, Kornat, Pasman, Solta, Lastovo, Mljet.

Na Ciovu nisam siguran da sam bio, ali sam bio 3-4 dana u Trogiru, tako da je moguce da sam u jednom trenutku bio s ciovske strane grada, ali se ne sjecam.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Kao dete sam bio na otoku Krku(Omišalj) i na Braču(Bol) dok ostale nisam ,i po sećanju mi je bilo predivno.

Inače hrvatski otoci su zaista nešto specijalno lepo u svakom smislu , i čim budem imao prilike otići ću da ih sve vidim.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Najveći dojam je na mene ostavio Vis. Mali planet za sebe. Velika povijest, mnoge zanimljivosti, izolacija je stvorila interesantan način života, ali je otok i dalje izgledao kao da je tijekom povijesti bio samodovoljan, nije im nitko trebao da opstanu. Jaka zemljoradnja i ribarstvo osiguravali su raznovrsnost prehrane, a trgovačke veze sve ostalo. Najjača interakcija s otvorenim morem od svih otoka, tamo su se ribari i stotinama godina prije libili redovito otiskivati daleko na otvoreno more. U Komiži dobri restorani. Povijest jako burna, čak i 20. stoljeće ima bezbroj zanimljivosti. Pocetkom 20. stoljeca je otok bio jako gusto naseljen, da bi masa stanovnika emigrirala u Ameriku (peronospora?). Vozeci se od grada Visa do Komize fasciniralo me koliko je zemlja na otoku obradjena.

Mali Lošinj (naselje) je jedini imao feeling grada i masovnog hotelijerstva, sto nije čudno jer je najveći otočni grad plus industrija brodogradnje.

Krk uopće nema feeling otoka, kao ni Vir. Razlog je naravno mostovna veza, odnosno izostanak putovanja brodom i pripadna izolacija.

Korčula je ogromna, sat vremena smo se u unajmljenom kombiju vozili od Vele Luke do Korčule, razgledavajuci sumovite padine otoka. Blato na Korčuli je bilo jako interesantno kao jedino mjesto na otocima okrenuto prvenstveno zemljoradnji, Blatsko polje je valjda jedino krsko polje na nasim otocima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Moja lista: Krk, Čiovo, Šolta, Brač, Hvar.

Hvar :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Otocani su pomalo cudni ljudi, i imam dojam da imaju natprosjecan udio lokalnih "oriđinala" :zubati koji onda bauljaju po otoku.
Genetska izolacija stanovnistva tijekom povijesti:

Citat:
Otok Susak, poznat po svojoj pjeskovitoj površini, primjer je ekstremne izolacije i srođivanja koja je izazvala neobičnu bolest - nemogućnost učenja. Među 346 djece, pregledane 1957. godine, u 25 slučajeva (iz 12 obitelji) nađene su višestruke urođene anomalije. Osobita pozornost dana je tada istraživanju psihičkih poremećaja, koji su bili uobičajeni na otoku. Kako piše u monografiji, u cijeloj populaciji, tada oko 1400 ljudi, 129 ih je ispunjavalo kriterije za neku psihičku bolest, a nesposobnost učenja bila je uobičajena u većine. Istraživanja početkom 2001. godine pokazuju da je prevalencija nesposobnosti učenja na Susku gotovo 2,5 posto, što je najmanje pet puta više, nego u općoj populaciji.

Na otoku Lastovu sedam puta je češća pojava raka jajnika, 42,4 u odnosu na stopu od 6,3 na 100.000 stanovnika u općoj populaciji, što je također u vezi s drastično većom prosječnom srodnošću predaka bolesnih. Bolest uglavnom pogađa žene u dobi do 45. godine. Vrlo vjerojatno je na otoku prisutna mutacija u genu slična BRCA1, a predstoji skrining program gena kako bi se rano otkrile žene s povećanim rizikom za tu bolest.

Na otoku Visu prisutna je enzimatska bolest favizam uzrokovana manjkom jednog enzima, važnog u metabolizmu glukoze. Ozbiljni manjak tog enzima otkriven je među 14 ljudi, najviše u Komiži, gdje je zbog izoliranosti prisutan »učinak populacije utemeljitelja«. Istraživači preporučuju neonatalni skrining u sklopu sveobuhvatnog edukacijskog programa.

Specifične genske promjene, koje se nasljeđuju Mendelovim zakonima, nađene su i na drugim otocima, a spominju se albinizam, progresivna spastična kvadriplegija, obiteljska urođena dislokacija kuka, itd. Autori navode istraživanja, primjerice antropologa Pavla Rudana »1001 Dalmatinac«, koje je pokazalo da »miješani« pojedinci i useljenici smanjuju rizik za zdravlje.


_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Citat:
Na otoku Lastovu sedam puta je češća pojava raka jajnika, 42,4 u odnosu na stopu od 6,3 na 100.000 stanovnika u općoj populaciji, što je također u vezi s drastično većom prosječnom srodnošću predaka bolesnih. Bolest uglavnom pogađa žene u dobi do 45. godine.


=))

Jes vala , čudni su ti otočani , a pogotvo muškarci jer kad muškarac ima jajnike to nije nimalo lako. :zubati

Nego , ja sam čuo još davno priču(neproverenu) da neki otočani imaju tzv.sindrom "belih čarapa" u smislu da imaju nedostatak pigmenta od članka do stopala , ali sam ujedno čuo da je to slučaj na mnogim mediteranskim otocima od grčkih ostrva,preko Sardinije,Malte,Kipra,Krita,.....

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8099
Danas otoci više nisu "izolirani" i sve se u biti promijenilo dolaskom turizma
na otoke i to 70 tih godina kada to počinje biti masovno.

Danas žene na Hvaru imaju imena Marcela, Anicka i dr. češka i poljska imena
jer je 80 tih godina mnogo Čehinja i Slovakinja koje bi došle na ljetovanje tu
se i udale. Baš sam prošle godine bio u konobi Marcela u Starom Gradu na Hvaru
a gazdarica se zove Marcela Plenković.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Jasno da je u 20. stoljeću došlo do izlaska iz izolacije.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Brač, nekoliko puta. Zlatni rat je jedna od najjačih plaža na kojoj sam ikada bio. Doduše, bio sam klinac, pa samim time i mnogo lakše impresioniran. Zadnji put kada sam bio je 1990., HDZ je već bio na vlasti i po celom Bolu je na svakih pet metara bila okačena hrvatska zastava.

Nakon što smo zaratili, samo Grčka i par puta Crna Gora. Što se tiče odlaska na more, dobro je što smo zaratili, pošto je grčka obala realno za klasu bolja od vaše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Realno obisao sam pola Evrope i ne postoji ljepsa obala od hrvatske. Sa druge strane ne postoji ruznija novogradnja od hrvatske i ono sto se desava u vecini mjesta je zlocin. Rame uz rame sa Crnom Gorom i Albanijom.
Od ostrva samo Brac i nisam nesto impresioniran. Bol fenomenalno izgleda iz vazduha a kad dodjes na plazu nista posebno. Bolji je Supetar.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nakon sto sam obišao i po par puta ove veće otoke, preostaje mi doživjeti Palagružu i boraviti tamo 1-2 dana.

Klima, doživljaj, "planinarenje", vegetacija, ronjenje.

Jedino sto me sprječava je nedostatak vremena.

Par dodatnih izoliranih otoka me takodjer zanima, kako su ljudi tamo organizirali život.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 17:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Krk, Rab, Pag, Dugi Otok, Ugljan, Pašman, Krapanj, Zlarin, Čiovo, Brač, Hvar, Vis, Korčula, Lastovo, Mljet i Elafiti (Lopud, Šipan, Koločep).

ove godine sam imao želju otići na Cres ili Mali Lošinj, gotovo da sam i prihvatio ponudu, ali na kraju ipak na Brač.

kako sam počeo pomalo jedriti unazad godinu i pol vjerojatno ću u idućih par godina obići sve što ima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
e da i Lokrum ispred Dubrovnika, to je jedno od najljepših mjesta za plivanje i skakanje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Većinom južnim, ovo više od Splita slabo, Brač, Hvar, Korčula, čak sam imao prilike i biti na jednim Šipanu.
Ne znam je li više uopće naseljen?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
daramo je napisao/la:
Većinom južnim, ovo više od Splita slabo, Brač, Hvar, Korčula, čak sam imao prilike i biti na jednim Šipanu.
Ne znam je li više uopće naseljen?


Imaju na Sipanu cak dvije podrucne osnovne skole, a popisano je preko 400 stanovnika. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Otprilike 3% stanovnistva Hrvatske zivi na otocima.

U buducnosti vidim da se ta brojka korigira na 5%, jer otocima zadnjih 20 godina ako se ne varam raste stanovnistvo za razliku od drzave. Plus cinjenica da otoci cine 3/4 obale (4 500 km otocne obale).

Trebali bi kao Grci, najmanje 10% stanovnistva na otocima.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Još sad kad krene otočki uber... Pa koncesije... koncesije su odlična stvar za otoke, bune se samo domoroci koji bez kune koriste zajednička dobra.

Krk, Pag, Murter, Čiovo, Rab, Brijuni, Hvar, Paklinski o., Brač, Korčula...

Ove g. idem na Pašman i Ugljan a pokušat ću i na Cres i Lošinj.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Robbie MO je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Većinom južnim, ovo više od Splita slabo, Brač, Hvar, Korčula, čak sam imao prilike i biti na jednim Šipanu.
Ne znam je li više uopće naseljen?


Imaju na Sipanu cak dvije podrucne osnovne skole, a popisano je preko 400 stanovnika. :zubati


Hajde super ako se drže, nego ne znam jel sad tamo ide turizam?
Davno sam bio u luci, znam da sam čavrljao s jednim starijim čikom i da se žalio kako ode mladost i da je većinom starije stanovništvo ostalo od toga da je dobar dio na otoku samo dok je sezona.

Inače na susjednom otočiću Jakljanu je bilo odmaralište za djecu poginulih branitelja HVO-a pod vodstvom franjevaca, tu sam volontirao nekoliko godina.
Prije rata je bilo ljetovalište JNA, čak su franjevci napravili i crkvu na otoku.
Kasnije od toga nije bilo ništa, ne znam tko sad uopće tamo ima koncesiju na korištenje, možda ateist zna.

Znam da se dedo baš raspričao s nama, čak je spominjao i neka saznanja da su na Jakljanu partizani zakopali ubijene Nijemce.

Ateist kad svratiš javi jel znaš išta. To su stvarno mogli ostaviti franjevcima na korištenje i djeci Herceg Bosne.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
daramo je napisao/la:
Znam da se dedo baš raspričao s nama, čak je spominjao i neka saznanja da su na Jakljanu partizani zakopali ubijene Nijemce.


Na Jakljanu su 2013. ekshumirani posmrtni ostatci 214 njemačkih i hrvatskih mornara i vojnika koje su 1945. pobili jugoslavenski komunisti.

Citat:
Predsjednik Kulišić podsjetio je na tijek događanja koji su doveli do podizanja spomen-obilježja 214-orici njemačkih i hrvatskih mornara i vojnika na Jakljanu. Njihovi posmrtni ostaci ekshumirani su te pokopani 2013. godine. (...)
Važnost utvrđivanja istine je vidljiva i na primjeru Jakljana za kojeg se govorilo da se tu nalaze 102 žrtve, a ustanovilo se da ih je 214.

http://www.dubrovacka-biskupija.hr/portal/index.php?option=com_k2&view=item&id=2433:komemoracija-na-jakljanu-i-misa-zadu%C5%A1nica-za-214-ubijenih&Itemid=466


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Krk, Rab, Pag, Cres i Lošinj, Pag, Kornati, Dugi otok, Murter, Zlarin, Čiovo, Hvar, Vis, Biševo, Korčula, Lastovo, Mljet.
Prvić/Šepurine kraj Vodica :D

Svi veći otoci osim Brača i Šolte.
Fora jesu, da :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Dugo im je i trebalo kad se znalo, jel ima igdje malo više o tome, o kojim se jedinicma radi i gdje su zarobljeni?
Nisam shvatio, gdje su pokopani?
Šta je sad uopće s otokom?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
daramo je napisao/la:
Dugo im je i trebalo kad se znalo, jel ima igdje malo više o tome, o kojim se jedinicma radi i gdje su zarobljeni?
Nisam shvatio, gdje su pokopani?


Zarobljeni su u Puli, na poluotoku Muzil. Ne znam o kojim se precizno postrojbama radi. Mislim da se očekivalo naći ostatke 102 pobijenih, a pronašlo se 214.

Posmrtni ostatci ekshumirani na Jakljanu pokopani su na Domobranskom groblju u Dubrovniku.

Citat:
Pretraživanjem lokaliteta na otoku Jakljan u razdoblju od 18. do 28. veljače 2013. godine, vrijeme je kad je ostvaren sveukupni projekt udruge Hrvatski domobran Dubrovnik. Nakon toga, 1. ožujka 2013., uz prigodnu komemoraciju, uslijedio je pokop zemnih ostataka 214-orice njemačkih i hrvatskih vojnika, zrakoplovaca i mornara, nasilno likvidiranih zarobljenika na otoku Jakljanu u zajedničku grobnicu na Domobranskom groblju.

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=32475:jakljan-blagoslovljeno-spomen-obiljeje-rtvama-komunistikog-reima&catid=40:vjera&Itemid=144


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 21:54 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Na Jakljan nema redovitog prijevoza.

Bio sam na 17 otoka (Gospa od Škrpjela, Lokrum, Daksa, Koločep, Lopud, Šipan, Mljet, Otočić svete Marije u mljetskom Velikom jezeru, Korčula, Lastovo, Prežba, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Vis, Biševo, Hvar). Stvarno je svaki naseljeni otok unikat i svi su predivni, no ako bih morao izdvajati najljepše je Lastovo. Na malom prostoru brojem stanovnika također mali otok ima srednjovjekovnu urbanu cjelinu, desetke crkvica, desetke manjih i većih uvala, zapuštene vojne objekte, maksimalno čisto more, dva vrha s dobrim pogledom, maksimalnu šumovitost. Općepoznato je da su Mljet i Lastovo najšumovitiji, ali Mljet nema toliku kulturno-povijesnu baštinu jer na njemu nema gradova ni urbanih cjelina nego samo sela. Stoga je Lastovo kad se uzme u obzir sadržaj u odnosu na površinu i broj stanovnika najljepše.

Od 10 najboljih prema izboru stranaca, vidio sam 5.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pogledao sam sad slike grada Lastova. Stare zgrade na otoku izgledaju fantasticno, a pogotovo ako nema toliko turista i još malo van Feragosta vjerojatno je jako zanimljivo tamo biti.


Privitak/ci:
IMG_2715.JPG
IMG_2715.JPG [ 202.67 KiB | Pogledano 6131 put/a. ]

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Na kojim ste hrvatskim otocima bili?
PostPostano: 24 srp 2017, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zaboravih jedan na kojem sam se osjećao kao kažnjenik s izviđačima. Danas noćenje 70 € za bogate Engleze. :D

Obonjan

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/obon ... 72247.html

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO