HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 14:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 31 ožu 2013, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Citat:
1945. JAPANAmerikanci bacili dvije atomske bombe na Japan.Jednu na Hirošimu,a drugu na Nagasaki.
1947-1949. GRČKA Iako se radilo o građanskom ratu i unutrašnjim pitanjima Grčke,Amerika nije ostala po strani.
1948. FILIPINI Cia umješala ruke i svi znamo što se događalo.
1950. PORTORIKO Kada su portorikanski nacionalisti počeli raditi na projektu, USA su izvršile pridruživanje bogate luke Matici.
1950-1953. KOREJA, U sukobu dvije Koreje,na stranu Južne stala USA.
1953. IRAN CIA je na prvim demokratskim izborima u ovom starom dijelu svijeta za persijskog cara izabrala iranskog šaha.
1958. LIBAN USA sprovodi jednu malu,ali simpatičnu okupaciju ove zemlje.
1960-1975 VIJETNAM Amerikanci nakon pokušaja osvajanja su se bjekstvom spasili iz delte Mekonga.
1961. KUBA U zalivu svinja dobri momci prošli kao mis Pigi u Teheranu.
1965. INDONEZIJA CIA je učinila sve da između 0,25 miliona i milion Indonežana ovu malu pometnju dočeka mrtvo,ozbiljno.
.... E.V.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 31 ožu 2013, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Citat:
1965-66. DOMINIKANSKA REPUBLIKA - Jedna mala invazija i Dominikanci postaju mormoni, ako to od njih zatraže amiši.
1966-67. GVATEMALA - Opet američke beretke po glavi Gvatemalaca.
1970. OMAN - USA pružila malu pomoć, tek da i sedamdesete slučajno ne omanu.
1971. LAOS - Među kamene Bude stiže Kip slobode.
1973. ČILE - Udarila Bijela kuća na Kaza rozada.
1976-92. ANGOLA - A onda se za Amerikom osjetila potreba i u Africi.
1981-92. SALVADOR - Kad su čuli da se tu opet muva neki Salvador, Amerikanci su skočili da se definitivno obračunaju sa tim Aljendeom.
1982-84. LIBAN - Između zavađenih Palestinaca, sirijskih muslimana i hrišćanske vlade multinacionalni, multikonfesionalni i multimulti Amerikanci.
1983-89. HONDURAS - Osnovu za intervenciju Amerikanci su vidjeli u potrebi da im ova zemlja postane baza. Ali, i nadgradnja, ako to sila Boga ne moli.

.... E.V.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 31 ožu 2013, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 20872
1945, dvije atomske bombe su ubile manje ljudi nego što bi to bilo da je izostala uporaba takve tehnologije, 1945 godine na pacifiku je dnevno ginulo preko tisuću ljudi.

sve ostalo je posljedica nadmetanja velikih sila sssr (rusija) i usa, izostavlja se činjenica da je sssr sa rusima na čelu poslije boljševičke revolucije nastojao pokoriti sve okolne zemlje, prvo podržavajući komuniste, a poslije i otvorenom agresijom.. Normalno je da USA nastoje zaštiti svoje interese gdje su god bile u mogućnosti.

_________________
🇭🇷🇧🇦


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 31 ožu 2013, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 14968
Lokacija: Zagreb
Atomske bombe su bile humanije riješenje kako god to glupo zvučalo. Japanci bi se borili do kraja. Milijuni bi izginuli, a ovako su vidjeli da nemaju šanse i predali se.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Citat:
1983-84 GRENADA - Jedna mala intervencija uz obavezno "grenadiranje"
1986 LIBIJA - Uspostavljena veza između Vašingtona i Tripolija vazdušnim putem
1986 BOLIVIJA - Pošto je ustanovljeno da su Bolivijanci opijeni njihove gore listom, Amerika je krenula u koka-kokainski rat
198-88 IRAN - To su bila vremena kada su Amerikanci voljeli Sadama Husu , zato što ne voli Homeinija.
1989 DEVIČANSKA OSTRVA - I u ovom dijelu svijeta Amerikanci su izgubili nevinost.
1989 FILIPINI - Tajfun zvani " Malo američko vazdušno komešanje" po Filipinima.
1990 KUVAJT - Pokazna vježba za podizanje oluje
E.V.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
doc je napisao/la:
Atomske bombe su bile humanije riješenje kako god to glupo zvučalo. Japanci bi se borili do kraja. Milijuni bi izginuli, a ovako su vidjeli da nemaju šanse i predali se.

Atomske bombe su bile ratni zločin.

Da, poginulo bi više ljudi nego da nisu upotrebljene, ali bi to bili naoružani vojnici, a ne nevine žene, deca i starci koje su pobili u Hirošimi i Nagasakiju.

Ili ti smatraš da nije ratni zločin da pobiješ par stotina hiljada nedužnih civila, pa da onda za par dana pobiješ još par stotina hiljada nedužnih civila kako bi naterao neprijatelja da se preda jer ćeš u suprotnom da mu ubijaš još žena i dece dok se ne preda. :rigam

Ako je i od američkog desničara kakav si ti, mnogo je... :rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Da. Cudno je to da je jedna nevjernička država toliko opržila mnoge druge nevjerničke države i sve kad se zbroji USA su za Muslimane mila majka. Jer, šta su to USA toliko naudile Muslimanima?

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Citat:
1992-1994 SOMALIJA - Zemlja u kojoj su Amerikanci osim pouke i sebe jedva izvukli.
1993-1995 BOSNA - Ispravljanje krive Drine na američki način.
1994-1996 HAITI - Dok su kod nas odjekivale detonacije, Amerikanci su se baškarili po toplom ostrvlju
1998 - SUDAN - Kraće bombardovanje fabrike lijekova u Sudanu. Na svakih šest sati, posle jela.
1998 AVGANISTAN - Mala pošiljka raketa, kao vid američke pomoći.
1999 SRBIJA - 77 dana koji su potresali narod mimo svijeta.
2000 KOLUMBIJA - Overdoz bombi po glavi narkodilera.
2001 MAKEDONIJA - United States of lele, lele America.
2001 AVGANISTAN - Hej mister Taliban.
2003 IRAK - Dani u kojima su Iračani mesopotamljeni.
E.V.

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Sve je to picin dim. To sve skupa stane u jedan napad bomardera na Njemačku 1944.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 25349
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Samo mi reci Stora, da Amerika siđe s trona, kao najmoćnija sila - misliš li osobno da se nitko neće tu ugurati ili da će netko pravedniji doći na američko mjesto?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 21 svi 2013, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
Amerika će sići s trona to je neminovnost. I na tron neće doći recimo zemlja koju zaista volim poput Rusije,ali jednostavno ne možeš porediti američki kapitalističko-neoliberalno fašistički plan sa situacijom oko prevlasti početkom 20.vijeka i ranije.
Ja aludiram da će Kina za deceniju imati vladajuću ulogu. Da li će biti pravednija? Sam pojam pravednost je relativan,nekome je naprimjer pravedno američko granatiranje civila po Pakistanu radi maka i koke a u ime borbe protiv tzv. terorizma.... apropo... Kina daleko više ima i u populaciji i u sopstvenim resursima, tako da se može reći da će biti malo manje "pravedni"... kako god... Ovo što sam ja naveo o američkim akcijama je samo jedan mali dio....

Bitan segment je i priča o GMO i čipovima!!!!!!
Za ljudsku populaciju je bolje da što prije Amerika padne sa čelne pozicije,inače.....

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 13 svi 2013, 13:08
Postovi: 448
Bitno je, vidis, da Rusija, ili Sovjetski Savez, nisu nikoga napadali niti drzali celicno na uzdi. Napad na malu Finsku 1940. godine je bio samo pocetak (o kolonijalistickoj politici Carske Rusije koja je imala srecu pa nije morala da se siri preko okeana ali jest itekako na istok, da i ne govorimo).

_________________
jebem li te vojni referente shto me cherash dalje od dervente...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13002
Lokacija: Zagreb
Ne bi Musliman bio Musliman da ne pljune malo na svoju slavensku braću :kava
Istok Rusije je bio uglavnom prazan, a prvotni stanovnici tamo žive i dan, danas, bez da su doživjeli genocide kao njihova braća u Sjevernoj Americi...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
volvoks je napisao/la:
Ne bi Musliman bio Musliman da ne pljune malo na svoju slavensku braću :kava
Istok Rusije je bio uglavnom prazan, a prvotni stanovnici tamo žive i dan, danas, bez da su doživjeli genocide kao njihova braća u Sjevernoj Americi...

Svaka čast za komentar :palacgore1 ali ako ćemo iskreno, ti si jedan u 10.000 Hrvata koji nije rusofob.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ovdje su Rusofili nadprosječno zastupljeni među Hrvatima, jer su nas Ameri dobro nagazili u BiH.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
Ako, i treba, to je u pravom duhu vaše strateške saradnje sa RS. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sva ta američka djelovanja u ovoj ili onoj pripizdini su pomalo apstraktna i čak imaju neki rezon, ali kada ih vidiš na djelu na području koje itekako dobro razumiješ, vrlo brzo skontaš da nisu neovisni, niti pravedni, niti demokratični.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
Kako misliš nisu nezavisni? I jel misliš na američke diplomate i špijune ovde?

A da se ne lažemo, mi bi kao bili pravedni i demokratični na njihovom mestu?

Boli njih tuki šta je ovde pravično, mora da bude ovako kako su oni zamislili (BiH) jer će u suprotnom ispasti da oni nisu bili u pravu kada su se malo igrali nationbuildinga, a pošto nije cool da ispadne da Amerikanci nisu bili u pravu, onda se ponašaju kako se ponašaju, a narod ovde nek trpi, pa neće Amerikanci da žive ovde, kakve veze ima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nisu nezavisni arbitri, i ne djeluju u skladu sa svojim proklamiranim idealima, ni blizu. Ne zamaram se sa tim "što bi mi na njihovom mjestu", nego je jasno da ovaj svijet mora imati multipolarne podjele i podjednak utjecaj nekoliko velikih sila, jer se SAD ponaša jako ružno kada u nekoj regiji ili zemlji imaju bjanko ček.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 22 svi 2013, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22219
Ne sporim da su Ameri pokvarena đubrad, ali isto tako ne verujem da pojmovi "pravednost" i "ideali" postoje u spoljnoj politici bilo koje države. Svi gledaju svoj interes i ništa više.

A što se tiče američkog interesa ovde, kao što sam rekao, mislim da je u pitanju samo njihov prestiž, ne sme da ispadne da Ameri nisu bili u pravu u vezi svih sranja koja su ovde napravili, tako da realnost mora da se prilagodi američkom smatranju kako stvari ovde treba da izgledaju, a ne obrnuto.

A multipolarni svet se stvara, Amerika slabi, druge države jačaju, ali ne mislim da će pravi multipolarni svet tako skoro. Ameri će ostati nesrazmerno jaki u odnosu na druge velike sile još najmanje par decenija, nažalost...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America
PostPostano: 28 kol 2013, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46
Postovi: 8208
Lokacija: Republic of Srpska
slika

_________________
[img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO