|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 21 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
storaB
|
Naslov: Zločinački put USA - United States of America Postano: 31 ožu 2013, 15:52 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
Citat: 1945. JAPANAmerikanci bacili dvije atomske bombe na Japan.Jednu na Hirošimu,a drugu na Nagasaki. 1947-1949. GRČKA Iako se radilo o građanskom ratu i unutrašnjim pitanjima Grčke,Amerika nije ostala po strani. 1948. FILIPINI Cia umješala ruke i svi znamo što se događalo. 1950. PORTORIKO Kada su portorikanski nacionalisti počeli raditi na projektu, USA su izvršile pridruživanje bogate luke Matici. 1950-1953. KOREJA, U sukobu dvije Koreje,na stranu Južne stala USA. 1953. IRAN CIA je na prvim demokratskim izborima u ovom starom dijelu svijeta za persijskog cara izabrala iranskog šaha. 1958. LIBAN USA sprovodi jednu malu,ali simpatičnu okupaciju ove zemlje. 1960-1975 VIJETNAM Amerikanci nakon pokušaja osvajanja su se bjekstvom spasili iz delte Mekonga. 1961. KUBA U zalivu svinja dobri momci prošli kao mis Pigi u Teheranu. 1965. INDONEZIJA CIA je učinila sve da između 0,25 miliona i milion Indonežana ovu malu pometnju dočeka mrtvo,ozbiljno. .... E.V.
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 31 ožu 2013, 16:03 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
Citat: 1965-66. DOMINIKANSKA REPUBLIKA - Jedna mala invazija i Dominikanci postaju mormoni, ako to od njih zatraže amiši. 1966-67. GVATEMALA - Opet američke beretke po glavi Gvatemalaca. 1970. OMAN - USA pružila malu pomoć, tek da i sedamdesete slučajno ne omanu. 1971. LAOS - Među kamene Bude stiže Kip slobode. 1973. ČILE - Udarila Bijela kuća na Kaza rozada. 1976-92. ANGOLA - A onda se za Amerikom osjetila potreba i u Africi. 1981-92. SALVADOR - Kad su čuli da se tu opet muva neki Salvador, Amerikanci su skočili da se definitivno obračunaju sa tim Aljendeom. 1982-84. LIBAN - Između zavađenih Palestinaca, sirijskih muslimana i hrišćanske vlade multinacionalni, multikonfesionalni i multimulti Amerikanci. 1983-89. HONDURAS - Osnovu za intervenciju Amerikanci su vidjeli u potrebi da im ova zemlja postane baza. Ali, i nadgradnja, ako to sila Boga ne moli.
.... E.V.
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 31 ožu 2013, 16:24 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20872
|
|
1945, dvije atomske bombe su ubile manje ljudi nego što bi to bilo da je izostala uporaba takve tehnologije, 1945 godine na pacifiku je dnevno ginulo preko tisuću ljudi.
sve ostalo je posljedica nadmetanja velikih sila sssr (rusija) i usa, izostavlja se činjenica da je sssr sa rusima na čelu poslije boljševičke revolucije nastojao pokoriti sve okolne zemlje, prvo podržavajući komuniste, a poslije i otvorenom agresijom.. Normalno je da USA nastoje zaštiti svoje interese gdje su god bile u mogućnosti.
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
doc
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 31 ožu 2013, 17:44 |
|
Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21 Postovi: 14968 Lokacija: Zagreb
|
|
Atomske bombe su bile humanije riješenje kako god to glupo zvučalo. Japanci bi se borili do kraja. Milijuni bi izginuli, a ovako su vidjeli da nemaju šanse i predali se.
_________________ Do godine u Herceg Bosni.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 12:11 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
Citat: 1983-84 GRENADA - Jedna mala intervencija uz obavezno "grenadiranje" 1986 LIBIJA - Uspostavljena veza između Vašingtona i Tripolija vazdušnim putem 1986 BOLIVIJA - Pošto je ustanovljeno da su Bolivijanci opijeni njihove gore listom, Amerika je krenula u koka-kokainski rat 198-88 IRAN - To su bila vremena kada su Amerikanci voljeli Sadama Husu , zato što ne voli Homeinija. 1989 DEVIČANSKA OSTRVA - I u ovom dijelu svijeta Amerikanci su izgubili nevinost. 1989 FILIPINI - Tajfun zvani " Malo američko vazdušno komešanje" po Filipinima. 1990 KUVAJT - Pokazna vježba za podizanje oluje E.V.
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 12:41 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
doc je napisao/la: Atomske bombe su bile humanije riješenje kako god to glupo zvučalo. Japanci bi se borili do kraja. Milijuni bi izginuli, a ovako su vidjeli da nemaju šanse i predali se. Atomske bombe su bile ratni zločin. Da, poginulo bi više ljudi nego da nisu upotrebljene, ali bi to bili naoružani vojnici, a ne nevine žene, deca i starci koje su pobili u Hirošimi i Nagasakiju. Ili ti smatraš da nije ratni zločin da pobiješ par stotina hiljada nedužnih civila, pa da onda za par dana pobiješ još par stotina hiljada nedužnih civila kako bi naterao neprijatelja da se preda jer ćeš u suprotnom da mu ubijaš još žena i dece dok se ne preda.  Ako je i od američkog desničara kakav si ti, mnogo je... 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Kum Bečo
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 13:29 |
|
Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22 Postovi: 5970
|
|
Da. Cudno je to da je jedna nevjernička država toliko opržila mnoge druge nevjerničke države i sve kad se zbroji USA su za Muslimane mila majka. Jer, šta su to USA toliko naudile Muslimanima?
_________________ Neki Fadil
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 13:36 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
Citat: 1992-1994 SOMALIJA - Zemlja u kojoj su Amerikanci osim pouke i sebe jedva izvukli. 1993-1995 BOSNA - Ispravljanje krive Drine na američki način. 1994-1996 HAITI - Dok su kod nas odjekivale detonacije, Amerikanci su se baškarili po toplom ostrvlju 1998 - SUDAN - Kraće bombardovanje fabrike lijekova u Sudanu. Na svakih šest sati, posle jela. 1998 AVGANISTAN - Mala pošiljka raketa, kao vid američke pomoći. 1999 SRBIJA - 77 dana koji su potresali narod mimo svijeta. 2000 KOLUMBIJA - Overdoz bombi po glavi narkodilera. 2001 MAKEDONIJA - United States of lele, lele America. 2001 AVGANISTAN - Hej mister Taliban. 2003 IRAK - Dani u kojima su Iračani mesopotamljeni. E.V.
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Kum Bečo
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 17:09 |
|
Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22 Postovi: 5970
|
|
Sve je to picin dim. To sve skupa stane u jedan napad bomardera na Njemačku 1944.
_________________ Neki Fadil
|
|
| Vrh |
|
 |
|
lider30
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 21:28 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11 Postovi: 25349 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
|
Samo mi reci Stora, da Amerika siđe s trona, kao najmoćnija sila - misliš li osobno da se nitko neće tu ugurati ili da će netko pravedniji doći na američko mjesto?
_________________ Safe European Home
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 21 svi 2013, 21:47 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
|
Amerika će sići s trona to je neminovnost. I na tron neće doći recimo zemlja koju zaista volim poput Rusije,ali jednostavno ne možeš porediti američki kapitalističko-neoliberalno fašistički plan sa situacijom oko prevlasti početkom 20.vijeka i ranije. Ja aludiram da će Kina za deceniju imati vladajuću ulogu. Da li će biti pravednija? Sam pojam pravednost je relativan,nekome je naprimjer pravedno američko granatiranje civila po Pakistanu radi maka i koke a u ime borbe protiv tzv. terorizma.... apropo... Kina daleko više ima i u populaciji i u sopstvenim resursima, tako da se može reći da će biti malo manje "pravedni"... kako god... Ovo što sam ja naveo o američkim akcijama je samo jedan mali dio....
Bitan segment je i priča o GMO i čipovima!!!!!! Za ljudsku populaciju je bolje da što prije Amerika padne sa čelne pozicije,inače.....
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
djiha-djiha
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 10:27 |
|
Pridružen/a: 13 svi 2013, 13:08 Postovi: 448
|
|
Bitno je, vidis, da Rusija, ili Sovjetski Savez, nisu nikoga napadali niti drzali celicno na uzdi. Napad na malu Finsku 1940. godine je bio samo pocetak (o kolonijalistickoj politici Carske Rusije koja je imala srecu pa nije morala da se siri preko okeana ali jest itekako na istok, da i ne govorimo).
_________________ jebem li te vojni referente shto me cherash dalje od dervente...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
volvoks
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 10:44 |
|
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35 Postovi: 13002 Lokacija: Zagreb
|
Ne bi Musliman bio Musliman da ne pljune malo na svoju slavensku braću  Istok Rusije je bio uglavnom prazan, a prvotni stanovnici tamo žive i dan, danas, bez da su doživjeli genocide kao njihova braća u Sjevernoj Americi...
_________________ Summum ius, summa iniuria.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 16:32 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
volvoks je napisao/la: Ne bi Musliman bio Musliman da ne pljune malo na svoju slavensku braću  Istok Rusije je bio uglavnom prazan, a prvotni stanovnici tamo žive i dan, danas, bez da su doživjeli genocide kao njihova braća u Sjevernoj Americi... Svaka čast za komentar  ali ako ćemo iskreno, ti si jedan u 10.000 Hrvata koji nije rusofob.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ministry of Sound
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 16:33 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25 Postovi: 43692 Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
|
|
Ovdje su Rusofili nadprosječno zastupljeni među Hrvatima, jer su nas Ameri dobro nagazili u BiH.
_________________ sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 16:37 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
Ako, i treba, to je u pravom duhu vaše strateške saradnje sa RS. 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ministry of Sound
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 16:43 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25 Postovi: 43692 Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
|
|
Sva ta američka djelovanja u ovoj ili onoj pripizdini su pomalo apstraktna i čak imaju neki rezon, ali kada ih vidiš na djelu na području koje itekako dobro razumiješ, vrlo brzo skontaš da nisu neovisni, niti pravedni, niti demokratični.
_________________ sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 16:54 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
|
Kako misliš nisu nezavisni? I jel misliš na američke diplomate i špijune ovde?
A da se ne lažemo, mi bi kao bili pravedni i demokratični na njihovom mestu?
Boli njih tuki šta je ovde pravično, mora da bude ovako kako su oni zamislili (BiH) jer će u suprotnom ispasti da oni nisu bili u pravu kada su se malo igrali nationbuildinga, a pošto nije cool da ispadne da Amerikanci nisu bili u pravu, onda se ponašaju kako se ponašaju, a narod ovde nek trpi, pa neće Amerikanci da žive ovde, kakve veze ima...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ministry of Sound
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 17:00 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25 Postovi: 43692 Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
|
|
Nisu nezavisni arbitri, i ne djeluju u skladu sa svojim proklamiranim idealima, ni blizu. Ne zamaram se sa tim "što bi mi na njihovom mjestu", nego je jasno da ovaj svijet mora imati multipolarne podjele i podjednak utjecaj nekoliko velikih sila, jer se SAD ponaša jako ružno kada u nekoj regiji ili zemlji imaju bjanko ček.
_________________ sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Carmello Šešelj
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 22 svi 2013, 17:14 |
|
Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05 Postovi: 22219
|
|
Ne sporim da su Ameri pokvarena đubrad, ali isto tako ne verujem da pojmovi "pravednost" i "ideali" postoje u spoljnoj politici bilo koje države. Svi gledaju svoj interes i ništa više.
A što se tiče američkog interesa ovde, kao što sam rekao, mislim da je u pitanju samo njihov prestiž, ne sme da ispadne da Ameri nisu bili u pravu u vezi svih sranja koja su ovde napravili, tako da realnost mora da se prilagodi američkom smatranju kako stvari ovde treba da izgledaju, a ne obrnuto.
A multipolarni svet se stvara, Amerika slabi, druge države jačaju, ali ne mislim da će pravi multipolarni svet tako skoro. Ameri će ostati nesrazmerno jaki u odnosu na druge velike sile još najmanje par decenija, nažalost...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
storaB
|
Naslov: Re: Zločinački put USA - United States of America Postano: 28 kol 2013, 13:15 |
|
Pridružen/a: 16 sij 2013, 13:46 Postovi: 8208 Lokacija: Republic of Srpska
|
_________________ [img]https://oi39.tinypic.com/f21vf4.jpg[/img]
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Stranica: 1/1.
|
[ 21 post(ov)a ] |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|