|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 14 post(ov)a ] |
|
Autor/ica |
Poruka |
doc
|
Naslov: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 15:26 |
|
Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21 Postovi: 14970 Lokacija: Zagreb
|
Zbog prijetnje džihadista Italija spremna intervenirati u Libiji Prisutnost džihadista u gradu Sirtu je alarmantna vijest za Italiju Libijski ratnici, džihadisti, povezani s ISIL-om osvojili su grad Sirt i prijete Italiji. Sirt se nalazi na oko 200 milja od talijanske obale i ministar vanjskih poslova Paolo Gentiloni obznanjuje kako je „Italija spremna intervenirati u okviru međunarodnih zakona“, odnosno „zajedno s Ujedinjenim narodima“. Prisutnost džihadista u gradu Sirtu je alarmantna vijest za Italiju. Gentiloni drži kako je potrebno pronaći suglasnost među raznim frakcijama u Libiji kako bi se došlo do primirja, te poziva UN na suradnju. Talijansko veleposlanstvo u Tripoliju pozvalo je sve talijanske građane da odmah napuste Libiju. Talijanske naftne i druge kompanije rade u Libiji, a džihadisti su već napali jednu rafineriju nafte i osvojili dvije naftne bušotine. Kada su sinoć ušli u grad Sirt džihadisti su, preko Twittera, najavili kako su ubili 21 egipatskog kopta koje su zarobili u siječnju. Ubojstvo egipatskih kopta nije potvrđeno, ali su džihadisti osvojili i neke radio postaje u gradu Sirtu i emitirali govor njihova čelnika kalifa Abu Bakr al Baghdadija. ISIL je prijetio kako će iz Libije raketirati Italiju.http://www.vecernji.hr/svijet/italija-s ... iji-989846
_________________ Do godine u Herceg Bosni.
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 15:59 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Mislim da stožeri armija po svijetu i tajne policije sretno trljaju ruke što ovakve budale postoje da na njima mogu trenirati, sticati iskustvo i stare zalihe po njima bacati. Usput se sigurno i jebeno smiju tim retardima.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
Echo 4nineteen
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 16:11 |
|
Pridružen/a: 18 ruj 2014, 12:07 Postovi: 14
|
Vratit ce se ovi doma a onda cemo ga fasovat
|
|
Vrh |
|
 |
BBC
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 16:13 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48 Postovi: 108338 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Nigdje nisu ništa uspjeli po svijetu, neće ni tu. Samo će nauditi svojim Bošnjacima kad krenu osvete.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
Vrh |
|
 |
lider30
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 16:29 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 24483 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Ako su u Libiji, eto ih blizu nas. ISIL je tipični arapski proizvod, jer se javlja isključivo među arapskim stanovništvom i teritorijama, koje oni naseljavaju. ISIL se ne može proširiti u Indoneziji, Maleziji, Pakistanu i sličnim sunitskim državama izvan arapskog svijeta.
_________________ Safe European Home
|
|
Vrh |
|
 |
i_jopet
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 16:48 |
|
Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44 Postovi: 8474
|
lider30 je napisao/la: Ako su u Libiji, eto ih blizu nas. ISIL je tipični arapski proizvod, jer se javlja isključivo među arapskim stanovništvom i teritorijama, koje oni naseljavaju. ISIL se ne može proširiti u Indoneziji, Maleziji, Pakistanu i sličnim sunitskim državama izvan arapskog svijeta. Islamsku državu su proglasili na sjeveru Nigerije.
|
|
Vrh |
|
 |
lider30
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 16:51 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 24483 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
i_jopet je napisao/la: lider30 je napisao/la: Ako su u Libiji, eto ih blizu nas. ISIL je tipični arapski proizvod, jer se javlja isključivo među arapskim stanovništvom i teritorijama, koje oni naseljavaju. ISIL se ne može proširiti u Indoneziji, Maleziji, Pakistanu i sličnim sunitskim državama izvan arapskog svijeta. Islamsku državu su proglasili na sjeveru Nigerije. Boko Haram je malo drukčijeg kova, iako se i oni naslanja na šerijat.
_________________ Safe European Home
|
|
Vrh |
|
 |
Divlja svinja5
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 17:02 |
|
Pridružen/a: 30 sij 2012, 18:47 Postovi: 4028
|
A i Afganistan je izvan arapskog svijeta pa su se svejedno tamo talibani nakotili.
_________________ (*_*)
|
|
Vrh |
|
 |
Bobovac
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 18:04 |
|
Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09 Postovi: 26837 Lokacija: Heartbreak Hotel
|
Italija da negdje intervenira? Hajd da vidimo i to čudo.
_________________ "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.
|
|
Vrh |
|
 |
lider30
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 18:06 |
|
Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11 Postovi: 24483 Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
|
Bobovac je napisao/la: Italija da negdje intervenira? Hajd da vidimo i to čudo. Jedino im mogu intervenirati na ženama. 
_________________ Safe European Home
|
|
Vrh |
|
 |
i_jopet
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 18:11 |
|
Pridružen/a: 12 lis 2009, 18:44 Postovi: 8474
|
Iz WW2 je poznato da su Talijani vojska koja se predaje čim se zapuca.
|
|
Vrh |
|
 |
korrisnik
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 18:22 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:10 Postovi: 15079 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
lider30 je napisao/la: Bobovac je napisao/la: Italija da negdje intervenira? Hajd da vidimo i to čudo. Jedino im mogu intervenirati na ženama.  Ma pederasti su slabo i to.
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
Vrh |
|
 |
doc
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 20:54 |
|
Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21 Postovi: 14970 Lokacija: Zagreb
|
Bobovac je napisao/la: Italija da negdje intervenira? Hajd da vidimo i to čudo. Zbog toga sam pisao referat iz povijesti za kaznu. Pitala profa šta je Italija donijela Antanti stupanjem u savez, a ja iz klupe kolekciju jesen zima... Uopće nije imala smisla za humor, tako da sam to praksu ponavljao nekoliko puta ali uzalud. 
_________________ Do godine u Herceg Bosni.
|
|
Vrh |
|
 |
Svarog
|
Naslov: Re: Italija spremna intervenirati u Libiji Postano: 14 vel 2015, 21:03 |
|
Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50 Postovi: 10186 Lokacija: Banja Luka
|
lider30 je napisao/la: Ako su u Libiji, eto ih blizu nas. ISIL je tipični arapski proizvod, jer se javlja isključivo među arapskim stanovništvom i teritorijama, koje oni naseljavaju. ISIL se ne može proširiti u Indoneziji, Maleziji, Pakistanu i sličnim sunitskim državama izvan arapskog svijeta. Mozda mutiraju. 
_________________ Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .
|
|
Vrh |
|
 |
|
Stranica: 1/1.
|
[ 14 post(ov)a ] |
|
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|