HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 10:04
Postovi: 658
Prvi put otvaram temu na ovom forumu jer smatram da šteta da se ova tema često pojavljuje i gubi u brojnim postovima na već postojećim temama o ratu u Ukrajini. Dakle, poveznice sa situacijom na našim prostorima. Jedna ekipa u ratu u Ukrajini stalno vidi "deja vu" srpske agresije na Hrvatsku, a zapravo je situacija mnogo sličnija s BiH.

Šokantno je kakve se paralele mogu povući s BiH. Krenimo od puča na Majdanu... Zamislite da nekoliko hiljada muslimana u Sarajevu (što je brojka koja odgovara broju demonstranata na kijevskom Majdanu u odnosu na 44 miliona stanovnika predmajdanske Ukrajine) izađe pred legalne institucije BiH sa zahtjevom "nećemo etničke torove, hoćemo građansku Bosnu" "nećemo domove naroda", "dole Mile Dodik i Dragan Čović, hoćemo Sašu Saliha Magazinovića i Sejdu Komšića", ukratko izađu sa zahtjevima koje podržava 50 posto muslimanskog stanovništva BiH kontra 50 posto hrišćana u BiH. Svaka sličnost s proevropskim i proruskim dijelovima Ukrajine je namjerna.

Iz nekih svojih sebičnih razloga Amerika i UK podrže islamiste i priznaju ih kao legalnu vlast (što vidimo da nije isključeno ni u realnom svijetu). U Ukrajini su podržali pučiste da zabibere Rusiji, u BiH bi razlog mogao biti povlađivanje muslimanima u svijetu, poboljšanje odnosa s Arapima koji prodaju naftu, čak i jednostavno izazivanje krize na prostoru koji je okružen EU. Ukratko, Dodik i Čović (poput Janukoviča) umaknu linču rulje u Sarajevu, svu vlast u državi preuzmu muslimani i halal-srbi-hrvati (što oni upravo pokušavaju u realnom svijetu). Kao u ukrajinskoj Vrhovnoj Radi tako ni u parlamentarnoj Skupštini BiH nemaju dovoljno glasova da izglasaju pučiste kao legalnu vlast, ali ko mari za zakone ako ujka Sam kaže da je sve po zakonu.

U ovoj jednačini Republika Srpska je Krim. Teritorij s autonomijom, institucijama koji se efikasno može odvojiti od BiH. Srbi izvedu referendum o prisajedinjenju Srbiji i allahimanet Bosno. Srbe i RS više i neću spominjati. Kao i u ratu, Muslimani ohrabreni međunarodnom podrškom krenu na najmalobrojnije Hrvate (agresija nelegalne ukrajinske vlasti na proruski istok zemlje 2014.). Muslimanska komponenta Oružanih snaga BiH brzo zauzme dva miješana kantona (Odessa i Harkov), dok su Hrvatskoj iz nekog razloga vezane ruke da interveniše. Pri zauzimanju Zapadnog Mostara, islamisti u Domu Herceg Stjepan Kosača žive zapale 50-ak hrvatskih civila (masakr civila u Odessi), dok se na FACE TV i u muslimanskom parlamentu ismijavaju žrtve kao "hrvatski roštilj".

Hrvatska komponenta OS BiH, vojno inferiorna, povuče se na prostor dva hrvatska kantona - ZHK i HBK - i tu se uspostavi samoupravu (Luganjska i Donjecka Republika u Ukrajini). Poput pučističke vlasti u Ukrajini, koja je spoznala značaj Mariupolja, najveće luke na Azovskom moru, tako i muslimanski pučisti pokrenu zauzimanje Neuma, jedinog izlaza BiH na more. Poput batoljona Azova, sastavljenog od nacista sa zapada Ukrajine, tako na Neum krenu paravojne muslimanske jedinice ekspresno inkorporirane u OS BiH (Zelene beretke, Sedma muslimanska 2.0). Zauzmu Neum i uspostave muslimansku vlast...

U narednih osam godina nastupi status quo koji muslimani koriste za teror nad preostalim Hrvatima. Zabranjuju hrvatski jezik, hapse prohrvatske političare i aktiviste na teritorijama koje su držali ili zauzeli. Istovremeno terorišu i odmetnute dijelove: Pomalo zauzimaju teritoriju samouprave, svakodnevno granatiraju Široki Brijeg (Donjeck) i onemogućavaju normalan život u nekad privredno najjačem gradu u državi. Bakir Izetbegović slijedi politiku Petra Porošenka prema "separatističkim dijelovima", a koja glasi: Naša djeca će ići u škole, njihova neće (u Širokom)... Uz inostranu pomoć muslimanska vojska se dodatno naoruža i nakon osam godina pripremi za konačni obračun s otcijepljenom hrvatskom samoupravom – neka vrsta Oluje 3.0.

I tada konačno Hrvatskoj pukne film. Započne policijsko-redarstvenu akciju u cilju spašavanja svog naroda u BiH. Prvi cilj je osloboditi cijeli ZHK i HBK i udaljiti muslimansku artiljeriju da ne može gađati Široki Brijeg, Posušje, Ljubuški... Potom se krene u oslobađanje Neuma (Mariupolja). Dok traju borbe za oslobođenje Neuma, prisiljeni smo slušati i gledati medijski teror CNN-a, BBC-a, Al Lažire, N1, koji izvještavaju o hrabrim braniteljima "bosanskog Neuma" Bilalu iz Bužima, Mustafi iz Zenice, Abidu iz Teočaka koji nadljudskim naporima odolijevaju napadima "hrvatskog agresora". Još "branitelji" uzmu civile kao živi štit u onom velikom tunelu koji vodi od Grand Hotela do plaže... itd itd

Za muslimane je jasno zašto podržavaju Ukrajinu jer moraju pratiti svoje gospodare, no nevjerovatan mi je misterij zašto to rade neki Hrvati, čak pametni likovi tipa Markana (naravno, ne računam tu inkvizitora i muslimane koji se predstavljaju kao Hrvati). Da stvar bude nevjerovatnija, Hrvati s ovog foruma koji podržavaju to što su Ukrajinci godinama ustavno i fizički ugnjetavali rusko i prorusko stanovništvo, rusku vojnu akciju nazivaju "agresijom", a u isto vrijeme žale se na muslimansko preglasavanje, pozivaju na otpor i prizivaju hrvatske Rafale u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Odlična uspredba s tim da si još jednu dodatnu bitnu stvar zaboravio.


Fikret Halimic je napisao/la:
I tada konačno Hrvatskoj pukne film. Započne policijsko-redarstvenu akciju u cilju spašavanja svog naroda u BiH.


Rusija nije nažalost intervenirala da spasi ruski narod u Ukrajini već je glavni razlog da spriječi ukrajinsku vlast da montira američke lansere raketa na svojoj granici, pa i nuklearne bombe su se spominjale.

Dakle zamislimo da je u Turskoj stalno priča kako im je Hrvatska najveći neprijatelj(Kao što je u Americi priča za Rusiju) i kako Hrvatsku treba uništit na nekoliko državica. Da na izborima u Turskoj se kandidati se dokazuju koji više mrzi Hrvatsku i prozivaju jedan drugog da su ljubitelji Milanovića(Kao što se prozivalo Trumpa da je "Putin lover") .
Da elita u Turskoj priča da nije pošteno da 4 milijuna Hrvata drži toliku Hrvatsku(poput Madaeline Albright koja je to rekla za ruski narod i Rusiju) i da takva Turska planira u svoju koloniju BiH, nakon puča, postavit raketne bacače u Neum, Kladušu i Brod. U Neumu planira najveću vojnu bazu za mornaricu a u Kladuši nukelarne bombe.

I sve ostalo što si napisao naravno stoji.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Da bi se stvorio bilo kakav preduslov za to, treba prvo da se raspadnu EU i NATO.
Dotad, Hrvatska nema pravo na svoje mišljenje u vezi BiH.
Niti će poduzeti bilo šta što uključuje vojnu akciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:23 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 10:15
Postovi: 1560
Nato će se raspasti kad prva ruska raketa doleti na neku od buranija članica koje nato i ima samo radi testa, a ne da zbog te šuge pogine francuz ili njemac ili da raketa padne na Pariz ili Minhen. Znaju Rusi dobro da nekakvu Litvaniju ili sličnu šugu mogu raznijeti do temelja i da od ostalih niko kurcom neće maknuti, ne zato što ne bi htjeli, već zato što im procjena rizika to ne bi dozvolila, jednostavno nisu hazarderi, a ni ratnici, sa druge strane, Rusi za razliku od ostalih sebi mogu priuštiti i nuklearni sukob ako treba, znaju to zapadni ******** vrlo dobro, a Rusi još bolje...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Ok, raspast će se, al kad? Za 10, 100, 1000 godina?
To je taktika čekanja i ne garantuje ništa.

Ne mogu. Nuklearni sukob ne može niko sebi priuštiti. Uz toliku silu ide i odgovornost.
Jedna nuklearka bilo gdje i pokrenuo si nuklearni rat. Vjerovatno i uništenje života kakav poznajemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 10:15
Postovi: 1560
A ja ti tvrdim da Rusi mogu slobodno šušnuti nuklearku na Poljsku, a odgovor zapada bi bio pozivanje da stanu, molili bi ih, jedino nuklearka na USA, UK i Izrael bi izazvala odgovor, a na Poljsku, Bugarsku, Rumuniju, čak i Njemačku, bilo bi ajde pala jedna, ajde da ne padne još koja, molili bi na koljenima da se prestane...

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Ok, a šta bi bilo da neko bubne Rusima nuklearku? Bi li uzvratili ili bi rekli hajmo pregovarati, al nemojte više?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 10:15
Postovi: 1560
Rusi bi uzvratili momentalno, bez ikakvih pregovora i to trostruko.

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 13:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fikret Halimic je napisao/la:


Za muslimane je jasno zašto podržavaju Ukrajinu jer moraju pratiti svoje gospodare, no nevjerovatan mi je misterij zašto to rade neki Hrvati, čak pametni likovi tipa Markana (naravno, ne računam tu inkvizitora i muslimane koji se predstavljaju kao Hrvati). Da stvar bude nevjerovatnija, Hrvati s ovog foruma koji podržavaju to što su Ukrajinci godinama ustavno i fizički ugnjetavali rusko i prorusko stanovništvo, rusku vojnu akciju nazivaju "agresijom", a u isto vrijeme žale se na muslimansko preglasavanje, pozivaju na otpor i prizivaju hrvatske Rafale u BiH.


Da, to je velika misterija.

Ispočetka sam se dvoumio u smislu da možda oni ne znaju nešto što ja ne znam, ali je kasnije jasno bilo da od toga nema ništa.
Nema objektivno nijedan racionalan razlog za biti protiv Rusije.
Ja sam više puta na ovome forumu molio ove Hrvate koji navijaju kontra Rusa, da mi objasne zašto to čine. U čemu je fol? Uglavnom nisam dobio nikakav odgovor. Što me navodi na zaključak da je do takve potpore došlo pod medijskim utjecajem a ne iz nekih stvarnih razloga i interesa.
Ipak, čitajući njihove postove došao sam do zaključka da tri razloga prevladavaju.
1. Nije u redu intervenirati u drugoj državi.
Taj argument mi je malo dvojben. Prvo jer zapadne države non-stop interveniraju i to ne izaziva nikakovu ozbiljnju reakciju kod forumskih anti-rusa. Drugo jer iskreno ne vidim čemu vezivanje za neke nepravedne komunističke granice skrojene bez ikakve logike.
2. Žao mi je ukrajinskog naroda.
Taj argument mi nije baš nešto jak, jer svima je žao ukrajinskog naroda. Ni najžešći prorus ne mrzi taj narod. Krivca za takav položaj naroda ne treba tražiti jedino u Rusima. Iz moje perspektive najbrži put da se rat okonča i narodu stanje poboljša jeste poraz kijevskog režima.
3. Moramo biti uz Zapad! Ako ne budemo protiv Rusa zgaziće nas!!
Ovo može biti argument za Predsjednika, vladu i ministre. Za obične, male ljude, za puk to je nebitno. Plebs ima taj luksuz da može misliti iskreno što hoće, i to kazati, bez straha da će mu zbog toga izmaknuti fotelja u Briselu ili kćerci stipendija u Bostonu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 13:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2014, 12:08
Postovi: 4753
Lokacija: Bosna
Meni je najveća misterija da nekim Hrvatima na ovom forumu čudno kako ''neki Hrvati'' su za Ukrajinu u ovom ratu. Gdje vi to živite i u kakvim krugovima se krećete.
Jer kad npr. odem na forum hr tamo je jednoglasna podrška za Ukrajinu, više navijaju nego klixovci.

Meni se čini da ste vi prorusi manjina i to uvjerljiva manjina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Džaba vam priča. Ova tema može samo poslužiti kao poučak" kako iskonstruirati priglupu teroiju iz ničega u ništa. Rat U Ukrajini se ne može preslikati na Bih jer jednostavno nema tri strane ( a ko izuzmemo onu da bre Rusija bre ratuje protiv Ukrajine Nato-a i celog sveta).

Rat u Ukrajini je preslika srpske agresije na Hrvatsku a ti si Halimiću opterećen Muslimanima i to ček da zbrojim, 29 godina nakon završetka rata s Muslimanima.

Usput nije mi jasno kako neki Hrvat može biti protiv Ukrajine. Najviše oružja su nam prodali a i prvi su nas priznali ( doduše ne kao nezavisna država ali kao članica UN-a da)

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3792
Usporedba je šuplja, prije svega zato što Ukrajinci i Rusi u Ukrajini nikad nisu imali zasebne zajednice, nisu živjeli u odvojenim selima, nisu pripadali različitim vjerkim zajednicama, nisu se ženili isključivo unutar svoje zajednice i slično.

Razlika između Rusa i Ukrajinaca nije kao razlika između Srba-Bošnjaka-Hrvata.
To je bliže razlici između Srba i Crnogoraca u Crnoj Gori. Iz iste obitelji netko može biti za crnogorske stranke, a netko za srpske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:06 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 10:04
Postovi: 658
Evo da bacim rukavicu u lice svakome ko ce uprkos mom uvodnom postu na rat u Ukrajini gledati kao na hrvatsko-srpski sukob ili srpsku agresiju na Hrvatsku 1991. godine, kako se kome svidja.

Preduslov za takvo poredjenje je da Franjo Tudjman i HDZ nisu na vlast dosli pobjedom na izborima nego drzavnim udarom, pucem, smjenom dotadasnjeg rukovodstva i nezakonitom legalizacijom s nedovoljno ruku u Saboru RH. Naravno, tako nesto se nije desilo, hrvatska vlast je bila apsolutno legalna i imala legitimitet za bilo kakvu odluku.

S druge strane, sve sto se desava u Ukrajini pocinje od drzavnog udara koji su izvele SAD. Prethodno su proevropska i proruska struja u Ukrajini, uz asistenciju Francuske, Njemacke i Rusije, potpisale sporazum o novim izborima na kojima bi narod odlucio o buducem kursu drzave, a nakon sto je proevropski predsjednik Viktor Janukovic odbio potpisati sporazum s EU svjestan cinjenice da bi to dovelo do bankrota drzave. Ostali bi bez 15 milijardi eura direktne pomoci Rusije i dugorocno 160 milijardi indirektno kroz gubitak povlastenog statusa u trgovini s Rusijom. EU im je ponudila neki sitnis od par milijardi i tamo nekad bezvizni rezim.

Dogovorili su nove izbore pa ako je vecini naroda vaznija EU, svi bi morali prihvatiti izbor. Ali onda je famozna sluzbenica State Departmenta Victoria Nuland priznala puciste za legalnu vlast, uz poruku Njemackoj i Francuskoj: "Fuck EU".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 10:15
Postovi: 1560
Zašto su neki Hrvati kontra Rusa, jedini odgovor je što miske da su tako kontra Srba, inače ne postoji racionalno objašnjenje. I ti Hrvati, koji misle da uvijek moraju biti kontra Srba, to su uglavnom nedorečeni Hrvati koji i sami sumnjaju u svoje hrvatstvo, koji se pitaju u kolikom je procentu Srbin, pa su uglavnom takvi najveći hrvati i onda kad za to nema potrebe jer imaju potrebu uvijek da dokazuju svoje hrvatstvo u koje sumnjaju, takvima je najveći i jedini dokaz hrvatstva zapravo mržnja prema Srbima..
A

_________________
Работайте, братья!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
mirusvijetu je napisao/la:
Jer kad npr. odem na forum hr tamo je jednoglasna podrška za Ukrajinu, više navijaju nego klixovci.


Zato jer s tog fašističkog foruma baniraju tko god je neutralan a kamoli prorus.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 vel 2022, 18:25
Postovi: 5596
Bobovac je napisao/la:
Fikret Halimic je napisao/la:


Za muslimane je jasno zašto podržavaju Ukrajinu jer moraju pratiti svoje gospodare, no nevjerovatan mi je misterij zašto to rade neki Hrvati, čak pametni likovi tipa Markana (naravno, ne računam tu inkvizitora i muslimane koji se predstavljaju kao Hrvati). Da stvar bude nevjerovatnija, Hrvati s ovog foruma koji podržavaju to što su Ukrajinci godinama ustavno i fizički ugnjetavali rusko i prorusko stanovništvo, rusku vojnu akciju nazivaju "agresijom", a u isto vrijeme žale se na muslimansko preglasavanje, pozivaju na otpor i prizivaju hrvatske Rafale u BiH.


Da, to je velika misterija.

Ispočetka sam se dvoumio u smislu da možda oni ne znaju nešto što ja ne znam, ali je kasnije jasno bilo da od toga nema ništa.
Nema objektivno nijedan racionalan razlog za biti protiv Rusije.
Ja sam više puta na ovome forumu molio ove Hrvate koji navijaju kontra Rusa, da mi objasne zašto to čine. U čemu je fol? Uglavnom nisam dobio nikakav odgovor. Što me navodi na zaključak da je do takve potpore došlo pod medijskim utjecajem a ne iz nekih stvarnih razloga i interesa.
Ipak, čitajući njihove postove došao sam do zaključka da tri razloga prevladavaju.
1. Nije u redu intervenirati u drugoj državi.
Taj argument mi je malo dvojben. Prvo jer zapadne države non-stop interveniraju i to ne izaziva nikakovu ozbiljnju reakciju kod forumskih anti-rusa. Drugo jer iskreno ne vidim čemu vezivanje za neke nepravedne komunističke granice skrojene bez ikakve logike.
2. Žao mi je ukrajinskog naroda.
Taj argument mi nije baš nešto jak, jer svima je žao ukrajinskog naroda. Ni najžešći prorus ne mrzi taj narod. Krivca za takav položaj naroda ne treba tražiti jedino u Rusima. Iz moje perspektive najbrži put da se rat okonča i narodu stanje poboljša jeste poraz kijevskog režima.
3. Moramo biti uz Zapad! Ako ne budemo protiv Rusa zgaziće nas!!
Ovo može biti argument za Predsjednika, vladu i ministre. Za obične, male ljude, za puk to je nebitno. Plebs ima taj luksuz da može misliti iskreno što hoće, i to kazati, bez straha da će mu zbog toga izmaknuti fotelja u Briselu ili kćerci stipendija u Bostonu.


A možda su kao Hrvati osjetljivi na srpsku agresiju na Hrvatsku?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
- Nametanje glasova ruskoj manjini prostom većinom = muslimani graDŽani

- Ukidanje ruskog jezika na javnim mjestima = opet muslimani u Bosni. Dvije škole pod jednim krovom, svi morate učiti po "bosanskom" programu...haj-huj...

- Ukidanje ruskih medija = ne damo vam hrvatski TV kanal

- Raketiranje ruskih civila i industrije da ih se natjera na odlazak i etničko čišćenje = nisu mogli jer su glupi i nejaki ali vidjeli smo tendencije naslađivanja kad je Aluminij otišao u stečaj. Suljagić i Bajrović se hvalili da su oni "pomogli" da dođe do toga

- Kmeka o đemosajdima = ja znate i sami, krediti nečega, htjeli bi političke povlastice

- Nazivanje Hrvata fašistima, nacistima, ustašama da ih degradiraju prije političke likvidacije = 8 godina Ukrajinci rusku manjinu zovu "teroristima" i u tom nizu nazivaju vojne akcije

- Sve ukupno podrška od Amerikanaca = muslimani, OHR, veleposlanstva u Sarajevu

- Lijanovići, Budimir, "platforma" = pokušaj "Maidana".

- Rusi agresori u Ukrajini (prije ovog zadnjeg konflikta) = Hrvati agresori u Bosni

Itd...itd...

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
mirusvijetu je napisao/la:
Jer kad npr. odem na forum hr tamo je jednoglasna podrška za Ukrajinu, više navijaju nego klixovci.


Na tom forumu baniraju kad izneseš svoje mišljenje, nisi psovao, vrijeđao niti išta slično.

Samo im se jednostavno ne sviđaš, nije taj forum mjerilo ničega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Sve mi se više čini da će se ova budalaština od države i rješiti ko Ukrajina .
Srpska Srbiji , Herceg Bosna Hrvatskoj , a resto Muslimanima .

Nema na svijetu trulije sklepotine od Nakarade.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 15:41 
Online

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Zašto su neki Hrvati kontra Rusa, jedini odgovor je što miske da su tako kontra Srba, inače ne postoji racionalno objašnjenje.





Ima jedan dio takvih, ali mislim da je puno veći broj onih koji i dalje misle da je Zapad= sloboda, napredak, bogatstvo, tolerancija, liberalizam itd... a Rusija naravno sve suprotno od toga.

Zamisli da netko ratuje za "nacionalne interese" u 2022. To je sigurno neki manijak kojem još nisu javili da je to sve besmisleno i da se treba malo urokat nečim pa će i on doć sebi. To ti većina antiruskih Hrvata misli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 15:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
pakovic je napisao/la:
Sendvičsaburekom je napisao/la:
Zašto su neki Hrvati kontra Rusa, jedini odgovor je što miske da su tako kontra Srba, inače ne postoji racionalno objašnjenje.





Ima jedan dio takvih, ali mislim da je puno veći broj onih koji i dalje misle da je Zapad= sloboda, napredak, bogatstvo, tolerancija, liberalizam itd... a Rusija naravno sve suprotno od toga.

Zamisli da netko ratuje za "nacionalne interese" u 2022. To je sigurno neki manijak kojem još nisu javili da je to sve besmisleno i da se treba malo urokat nečim pa će i on doć sebi. To ti većina antiruskih Hrvata misli.


Bolje reći za te Hrvate misle RTL, Nova tv i debela Gojan na Yutelu.
To je ona ista ekipa koja BiH naziva Bosna i misli da u njoj žive Bosanci.

Naravno tu je i ekipa koja u svemu radi parelelu s Hrvatskom i u svakom sukobu je jedna strana Srbi, to su bili u Armeni u Azerbajdžanu i sad Rusi u Ukrajini.

U biti masa je povodljiva di svi Turci tud i mali Mujo.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 15:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Mariooo je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Da, to je velika misterija.

Ispočetka sam se dvoumio u smislu da možda oni ne znaju nešto što ja ne znam, ali je kasnije jasno bilo da od toga nema ništa.
Nema objektivno nijedan racionalan razlog za biti protiv Rusije.
Ja sam više puta na ovome forumu molio ove Hrvate koji navijaju kontra Rusa, da mi objasne zašto to čine. U čemu je fol? Uglavnom nisam dobio nikakav odgovor. Što me navodi na zaključak da je do takve potpore došlo pod medijskim utjecajem a ne iz nekih stvarnih razloga i interesa.
Ipak, čitajući njihove postove došao sam do zaključka da tri razloga prevladavaju.
1. Nije u redu intervenirati u drugoj državi.
Taj argument mi je malo dvojben. Prvo jer zapadne države non-stop interveniraju i to ne izaziva nikakovu ozbiljnju reakciju kod forumskih anti-rusa. Drugo jer iskreno ne vidim čemu vezivanje za neke nepravedne komunističke granice skrojene bez ikakve logike.
2. Žao mi je ukrajinskog naroda.
Taj argument mi nije baš nešto jak, jer svima je žao ukrajinskog naroda. Ni najžešći prorus ne mrzi taj narod. Krivca za takav položaj naroda ne treba tražiti jedino u Rusima. Iz moje perspektive najbrži put da se rat okonča i narodu stanje poboljša jeste poraz kijevskog režima.
3. Moramo biti uz Zapad! Ako ne budemo protiv Rusa zgaziće nas!!
Ovo može biti argument za Predsjednika, vladu i ministre. Za obične, male ljude, za puk to je nebitno. Plebs ima taj luksuz da može misliti iskreno što hoće, i to kazati, bez straha da će mu zbog toga izmaknuti fotelja u Briselu ili kćerci stipendija u Bostonu.


A možda su kao Hrvati osjetljivi na srpsku agresiju na Hrvatsku?


Ne.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 10:04
Postovi: 658
Javilo se nekoliko muslimana za koje mislim da su iskreni kad nemaju ništa protiv hipotetičkog scenarija zatiranja Hrvata iz uvodnog posta, baš kao što nemaju ništa protiv, podržavaju 8-godišnje zatiranje proruskog stanovništva u Ukrajini. Genocidno razmišljaju, ali su makar principijelno genocidni.

Ja i dalje čekam odgovor od hrvatske ekipe "Slava Ukrajini" koja poziva na ustanak i priželjkuje Rafale u BiH dok podržavaju ugnjetavanje proruskog stanovništva Ukrajine.

Zbog čega pozivaju na ustanak Hrvata u BiH, samoupravu i priželjkuju hrvatske Rafale? Zato što su muslimani tri puta izabrali Sejdu na manje-više protokolarnu funkciju člana Predsjedništva i zato što su muslimani dva puta okupirali hrvatski Dom naroda u FBiH. To što su učinili muslimani je ljigavo, ali uglavnom u skladu s tada važećim zakonima.

Tek nakon druge okupacije Doma naroda 2010. godine, uslijedila je odluka Ustavnog suda po apelaciji Bože Ljubića i zato se sada ide na blokadu izbora dok se ne izmijeni izborni zakon. A tu ljigavu politiku izbornog inženjeringa i traženja rupa u zakonu muslimani su mogli provoditi iz jednostavnog razloga jer ih je u Federaciji bilo 3,5 ili 4 puta više od Hrvata. Ali, svaka čast na hrvatskom otporu tom muslimanskom zulumu.

Šta je ono što meni nije jasno? Kako ta ista ekipa ne vidi ništa sporno u tome da se potpuno ignoriše izborna i svaka druga volja najmanje 45 posto stanovništva Ukrajine, zabranjuje im se jezik, zabranjuju političke partije, televizije, fizički se maltretiraju, njihovi etnički prostori se vojno okupiraju i daju na upravljanje nacističkim paravojnim jedinicama.

Jesu li muslimani iz Sarajeva dekretom za predsjednika vlade Zapadnohercegovačkog kantona postavili nekog mrzitelja Hrvata tipa Reufa Bajrovića, kao što je kijevska hunta za gubernatora proruske Odeske oblasti 2015. godine imenovala gruzijskog kriminalca i rusofoba Mihaila Sakašvilija?

Je li neka muslimanska paravojska vojno zauzela neki hrvatski većinski grad u BiH onako kako su Azovci okupirali Mariupolj tenkovima i sličnim oklopljenim gusjeničarima gazeći žive ljude 2014. godine?



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2022, 10:04
Postovi: 658
BBC je napisao/la:
- Nametanje glasova ruskoj manjini prostom većinom = muslimani graDŽani

- Ukidanje ruskog jezika na javnim mjestima = opet muslimani u Bosni. Dvije škole pod jednim krovom, svi morate učiti po "bosanskom" programu...haj-huj...

- Ukidanje ruskih medija = ne damo vam hrvatski TV kanal

- Raketiranje ruskih civila i industrije da ih se natjera na odlazak i etničko čišćenje = nisu mogli jer su glupi i nejaki ali vidjeli smo tendencije naslađivanja kad je Aluminij otišao u stečaj. Suljagić i Bajrović se hvalili da su oni "pomogli" da dođe do toga

- Kmeka o đemosajdima = ja znate i sami, krediti nečega, htjeli bi političke povlastice

- Nazivanje Hrvata fašistima, nacistima, ustašama da ih degradiraju prije političke likvidacije = 8 godina Ukrajinci rusku manjinu zovu "teroristima" i u tom nizu nazivaju vojne akcije

- Sve ukupno podrška od Amerikanaca = muslimani, OHR, veleposlanstva u Sarajevu

- Lijanovići, Budimir, "platforma" = pokušaj "Maidana".

- Rusi agresori u Ukrajini (prije ovog zadnjeg konflikta) = Hrvati agresori u Bosni

Itd...itd...


Bakirov potpis na Mostarskom sporazumu o izbornoj reformi = Ukrajinski potpis na Minsk-1 i Minsk-2 o integraciji odmetnutih regija u zamjenu za široku autonomiju LNR i DNR

Mrtvo slovo na papiru


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini se može preslikati na BiH
PostPostano: 25 svi 2022, 18:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
daramo je napisao/la:

Bolje reći za te Hrvate misle RTL, Nova tv i debela Gojan na Yutelu.
To je ona ista ekipa koja BiH naziva Bosna i misli da u njoj žive Bosanci.

Naravno tu je i ekipa koja u svemu radi parelelu s Hrvatskom i u svakom sukobu je jedna strana Srbi, to su bili u Armeni u Azerbajdžanu i sad Rusi u Ukrajini.

U biti masa je povodljiva di svi Turci tud i mali Mujo.



A koji si ti. Mislim šti si ti. Srbin? Musliman? Posrbljeni Hrvat. Pošto si meni rekao da su moji izgubili oba svjetska rata pretpostavljam da Hrvat nisi.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 83 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: goran2hr i 35 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO