HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 09:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 23 svi 2010, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2010, 02:13
Postovi: 91
Malo se o tome zna. Ali srećom vremena se mjenjaju.

Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Njema%C4%8Dki_pokolj_nad_Hrvatima_u_Lugu_i_Kuku_1943.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 23 svi 2010, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Gamad švapska i partizanska!

Zato sam ja uvijek tvrdio da se Hrvatima prema svim uvezenim ideologijama odnositi sa distancom.

Nas ne zanima niti njihov boljševizam niti antifašizam a niti da budemo pobočnici stranoj sili. Mi želimo preživjeti!

Možemo li mi nešto naučiti iz ovoga primjera?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 01 lip 2010, 02:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Zna se krivci za to su partizani. Na taj isti način gdje ubiju jednog Njemačkog vojnika pobijegnu u brdo, šumu... te puste neka Njemci kazne goloruk narod. Na svu našu sreću velikim posredovanjem Hrvatske vlade ta Njemačka osveta nije bila niti približno čestao kao u Nedićevoj Srbiji. Izuzetak obalnih prostora Dalmacije i priobalja 1941-43. i Istre 1920-44.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 lip 2010, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Istina je da su Nijemci jedina vojska koja je davala hranu civilima a partizani bi se spuštali sa brda i otimali im tu hranu.

Partizani su na silu odvodili mladiće u šumu i htjeli su da što više ljudi pribjegne njima a da bi se to dogodilo bilo je potrebno narod nečim i motivirati.

Pravili su zasjede u selima,ubijali Nijemce pa bi im izmasakrirali tijela i ostavljali u istim onim selima u koja su Nijemci lokalnom stanovništvu davali hranu,jer bila je velika glad.

I kako su Nijemci mogli reagirati ?

Oni donose hranu a ovi ih ubijaju.Jesu li oni mogli znati da su za to krivi tifusarski šumski banditi ?

Zašto su partizani namjerno postavljali zasjede u naseljenim mjestima a ne izvan sela ?

Tifusari su znali i namjerno to činili računajući na Njemačku odmazdu a onda bi narod htjeo ne htjeo morao bježati u šumu.

Partizani su bili najprljavija i najpokvarenija vojska a to su oni sami o sebi rekli kroz svoje filmove i serije.

Uvijek s u se oblačili u Ustaške i Četničke uniforme pa činili zločine po selima a tu svoju sklonost oblačenja tuđih uniformi nemal broj puta ovjekovječili su na filmskim i serijskim ,,umjetničkim-antifašističkim'' uradcima.

Eto,tko gleda ,,Nepokoren grad'' i sam može uvidjeti te njihove ekscentrične sklonosti.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 lip 2010, 06:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8048
Lokacija: Na rubu egzistencije
Pozdrav darth, nisam te odavno vidio.

Evo na primjeru našeg grada iz priče jednog starog dide (tada je imao 12-13 godina).

Kaže da nije bilo gore vojske od partizana. Uzimali su im hranu (a ni sami nisu imali), pljačkali i krali. Njemu su osobno odveli čaću i više ga nikad vidio nije. Iako čini mi se da taj partizanski pokret treba razlikovati od mjesta do mjesta, jer sam čuo drugačijih priča o dalmatinskom partizanskom pokretu.

Što se tiče domobrana, to je bila domaća vojska sačinjena od domicilnih mladića i kao takva je svima manje više bila draga. Ali su se svi bojali ustaša, jer su bili jako zajebani nisu trpili nikakve pizdarije.

Njemci su isto tako bili ok. I on kaže da su jedini ličili na vojsku. Isto su tako bili strogi, al nisu dirali narod. kao što darth reče, nekada su i hranu davali. nije mi pričao o odmazdama, jer ih valjda nije bilo. tako sam ja zaključio da partizanskog pokreta u varešu nije ni bilo tako izraženog.

Talijani bi došli na dan-dva i produžili dalje. Kaže da su bili najgori u smislu discipline, al nisu nikoga dirali.

Četnika nije ni bilo.

Za razliku od domovinskog rata gdje bilo ukopaj se i čuvaj svoje, II SR je bio drugačiji. Vojske su odlazile, dolazile, prolazile. Prava "fešta". Eto, to je ono što ja znam o vojskama iz II SR.


Al da se vratim na temu. Hrvati su uvjek loše prolazili kada su tražili saveznike u nekom jačem, pa bili to njemci ili rusi ili netko treći (možda danas EU) uvjek je loše prolazilo po nas. I to sa obje strane granice. A drago mi je da je pokrenuta ova tema da se demistificira to "njemačko savezništvo". da je to danas tako ne bi britanke razne agenture bile u hrvatskoj kao doma.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 lip 2010, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Graničar Jozo je napisao/la:
Pozdrav darth, nisam te odavno vidio.

Evo na primjeru našeg grada iz priče jednog starog dide (tada je imao 12-13 godina).

Kaže da nije bilo gore vojske od partizana. Uzimali su im hranu (a ni sami nisu imali), pljačkali i krali. Njemu su osobno odveli čaću i više ga nikad vidio nije. Iako čini mi se da taj partizanski pokret treba razlikovati od mjesta do mjesta, jer sam čuo drugačijih priča o dalmatinskom partizanskom pokretu.

Što se tiče domobrana, to je bila domaća vojska sačinjena od domicilnih mladića i kao takva je svima manje više bila draga. Ali su se svi bojali ustaša, jer su bili jako zajebani nisu trpili nikakve pizdarije.

Njemci su isto tako bili ok. I on kaže da su jedini ličili na vojsku. Isto su tako bili strogi, al nisu dirali narod. kao što darth reče, nekada su i hranu davali. nije mi pričao o odmazdama, jer ih valjda nije bilo. tako sam ja zaključio da partizanskog pokreta u varešu nije ni bilo tako izraženog.

Talijani bi došli na dan-dva i produžili dalje. Kaže da su bili najgori u smislu discipline, al nisu nikoga dirali.

Četnika nije ni bilo.

Za razliku od domovinskog rata gdje bilo ukopaj se i čuvaj svoje, II SR je bio drugačiji. Vojske su odlazile, dolazile, prolazile. Prava "fešta". Eto, to je ono što ja znam o vojskama iz II SR.


Al da se vratim na temu. Hrvati su uvjek loše prolazili kada su tražili saveznike u nekom jačem, pa bili to njemci ili rusi ili netko treći (možda danas EU) uvjek je loše prolazilo po nas. I to sa obje strane granice. A drago mi je da je pokrenuta ova tema da se demistificira to "njemačko savezništvo". da je to danas tako ne bi britanke razne agenture bile u hrvatskoj kao doma.



Samo jedna stvar oko prolazka vojske i usporedbe sa Domovinskim ratom. Sve do 1944. godine nije bio nigdje otvoren ratni front/linija. Zato vojske koje bi dolazile i odlazile su sve prolazile jednom državom Hrvatskom. A tek kada Ruski tenkovi gaze polovicu Mađarske te dolaze u sukob sa Hrvatskom vojskom, onda se počinju stvarati vojne crte. Naj poznatija vam je Zvonimirova crta obrane iz 1945. godine. A u Domovinskom ratu jasno su bile označene linije agresora i njezini smjerovi.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 07 lip 2010, 18:23 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
DarthCroat je napisao/la:
Istina je da su Nijemci jedina vojska koja je davala hranu civilima a partizani bi se spuštali sa brda i otimali im tu hranu.

Partizani su na silu odvodili mladiće u šumu i htjeli su da što više ljudi pribjegne njima a da bi se to dogodilo bilo je potrebno narod nečim i motivirati.

Pravili su zasjede u selima,ubijali Nijemce pa bi im izmasakrirali tijela i ostavljali u istim onim selima u koja su Nijemci lokalnom stanovništvu davali hranu,jer bila je velika glad.

I kako su Nijemci mogli reagirati ?

Oni donose hranu a ovi ih ubijaju.Jesu li oni mogli znati da su za to krivi tifusarski šumski banditi ?

Zašto su partizani namjerno postavljali zasjede u naseljenim mjestima a ne izvan sela ?

Tifusari su znali i namjerno to činili računajući na Njemačku odmazdu a onda bi narod htjeo ne htjeo morao bježati u šumu.

Partizani su bili najprljavija i najpokvarenija vojska a to su oni sami o sebi rekli kroz svoje filmove i serije.

Uvijek s u se oblačili u Ustaške i Četničke uniforme pa činili zločine po selima a tu svoju sklonost oblačenja tuđih uniformi nemal broj puta ovjekovječili su na filmskim i serijskim ,,umjetničkim-antifašističkim'' uradcima.

Eto,tko gleda ,,Nepokoren grad'' i sam može uvidjeti te njihove ekscentrične sklonosti.


Naravno da ćeš pružiti dokaze kako su Nijemci dijelili hranu. Uglavnom, u mom kraju to sigurno nisu radili. I kako su partizani ostavljali leševe njemačkih vojnika nezakopane u selima. I da su oblačili četničke uniforme (prije će biti obrnuto), valjda i puštali brade. Uostalom, Nijemci su bili okupatorska vojska kako god da okreneš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 07 lip 2010, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Nijemci su dijelili hranu po duvanjskim selima, to je točno......ali to opet ne umanjuje činjenicu da su počinili strašan pokolj na hrvatskim pukom isprovocirani ubojstvom svojih suboraca...

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 07 lip 2010, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Moguće, ali čisto sumnjam da je ta hrana bila iz Njemačke, vjerojatno su djelili oteto. Ipak, u ratu je svaka pomoć narodu dobrodošla, posebno u kad je riječ o ituaciji kad ljudi doslovno gladuju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 srp 2010, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Graničar Jozo je napisao/la:
Pozdrav darth, nisam te odavno vidio.

Evo na primjeru našeg grada iz priče jednog starog dide (tada je imao 12-13 godina).

Kaže da nije bilo gore vojske od partizana. Uzimali su im hranu (a ni sami nisu imali), pljačkali i krali. Njemu su osobno odveli čaću i više ga nikad vidio nije. Iako čini mi se da taj partizanski pokret treba razlikovati od mjesta do mjesta, jer sam čuo drugačijih priča o dalmatinskom partizanskom pokretu.

Što se tiče domobrana, to je bila domaća vojska sačinjena od domicilnih mladića i kao takva je svima manje više bila draga. Ali su se svi bojali ustaša, jer su bili jako zajebani nisu trpili nikakve pizdarije.

Njemci su isto tako bili ok. I on kaže da su jedini ličili na vojsku. Isto su tako bili strogi, al nisu dirali narod. kao što darth reče, nekada su i hranu davali. nije mi pričao o odmazdama, jer ih valjda nije bilo. tako sam ja zaključio da partizanskog pokreta u varešu nije ni bilo tako izraženog.

Talijani bi došli na dan-dva i produžili dalje. Kaže da su bili najgori u smislu discipline, al nisu nikoga dirali.

Četnika nije ni bilo.

Za razliku od domovinskog rata gdje bilo ukopaj se i čuvaj svoje, II SR je bio drugačiji. Vojske su odlazile, dolazile, prolazile. Prava "fešta". Eto, to je ono što ja znam o vojskama iz II SR.


Al da se vratim na temu. Hrvati su uvjek loše prolazili kada su tražili saveznike u nekom jačem, pa bili to njemci ili rusi ili netko treći (možda danas EU) uvjek je loše prolazilo po nas. I to sa obje strane granice. A drago mi je da je pokrenuta ova tema da se demistificira to "njemačko savezništvo". da je to danas tako ne bi britanke razne agenture bile u hrvatskoj kao doma.



Ovo si dobro rekao.Vojske zaista jesu dolazile i prolazile nisu se zadržavale,barem po selima dok je u Varešu bila hrvatska i njemačka vojska,četnici i partizani nisu zalazili u grad ali su znali prolaziti kroz sela.

Čuo sam od nekih mojih koji se sjećaju tog vremena,da recimo u Vijaci i okolnim nije bilo stacionirane vojske.

Prema onom što sam čuo,kroz Vijaku bi prolazile razne vojske ali niti jedna se nije zadržavala.

Četnici su jednom pohapsili muškarce i odveli ih u Tribiju,tamo su ih tukli i ispitivali tko je iz sela otišao u partizane a tko u Ustaše,ali nisu nikoga ubijali,niti su maltretirali žene,starce,djecu.

Još jedan puta su Četnici napali oružničku(policijsku) postaju i ubili neke Domobrane koji su došli na dopust,valjda su ih dočekali u zasjedi,ali onda su došli Nijemci iz Olova i Vareša.
Tada su navodno po prvi puta u selu vidjeli avijone a kako pričaju da su zavijali čega su se u selu uplašili,vjerujem da se radi o Štukama :zubati ,jer kažu da je bilo strahota slušati koliko zavijaju. :zubati
Nijemci su razbili te Četnike i nakon toga Četnici više nisu tuda prolazili.

Ustaše su vrlo rijetko dolazili u selo,uglavnom na dopust. :zubati ali nikada nisu bili stacionirani,jer Domobranstvo je vršilo regrutaciju a tko je htjeo dobrovoljno je išao u Ustaše.

Ali pravo zlo bi uvijek nastani kada bi kroz sela prolazili partizani a za njih su govorili da su bili gori od Četnika.Kažu kad prođu partizani iza njih bi uvijekzavladala glad jer pokupe sve živo što nađu od hrane,stoke pa čak i cipele su znali skidati sa seljaka.

Ljudi su znali kriti ono malo brašna,kukuruze i soli što su imali u stajsko đubrivo i nema gdje nisu ali ako to partizani pronađu onda je tek najebo a ako nađu kog mladića odvedu ga sa njima a ako neće,sudi mu narodni sud.

Pravo zlo je nastalo iza rata a da ne duljim više,čak su 1941god. u selu skupili ljude i vršili likvidacije.
1947god.Ubili su tetka od moje babe,izabravši ga nasumice iz gomile,jer su tražili da im se kaže tko nosi hranu onim,,šumnjacima'' koji se nisu htjeli predati.

Šumnjacima su zvali Ustaše i Domobrane koji su se krili a krili su se iz razloga što su znali šta ih čeka,jer su par momaka Domobrana na prevaru nagovorili da se predaju,jer su im poručili preko sestre jednog od njih ako se predaju da im neće učiniti ništa,da je Tito donio zakon o pomilovanju ili tako nekako.
Njih par se predalo pa su odmah strijeljani,pa tako više nikome nije padala na pamet da se preda.
Hvala Bogu znaš kakve su naše šume i da se u njima nije teško kriti,pa tako su se neki krili par godina iza rata,ali zato su ispaštale njihove majke,sestre.

Ma o tome bi se mogla napisati knjiga,jer kako kažu naši stari,,partizanski zulum bio je gori nego turski''

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 srp 2010, 08:13 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Ispada kako pišete da u ww2 niko nije nikoga ubija nego eto partizani za sve krivi.......
Partizaski pokret je nasta iz revolta, prema zločinima....., nije bija ekskluzivan za ni jedan narod, a svi su do tada ubijali nevine......
Mislin, neke su mi sad stvari jasne, HB se okriće kako vitar puše, do jučer su Srbi bili neprijatelji No1, sad je Dodik bacija kost, pa eto više nisu ni četnici loši....., stari saveznici iz ww2.
Možete uvik treći od Hercegovine, koji će van qrac Sridnja Bosna, isto ka u Dalmaciji, kad je ostavljena Talijanima, koji će qrac, bitno da se ima, jesu li zločinci oni šta su obranili enklave po SB....
Šta su mislili kviskinzi kad prođe rat, da će ih neko potapšat po ramenu, posli svih zloćina......
Kad je u partizane kreni Splitski odred, uvaćen je na putu, i streljan, streljali ih ustaše, zato šta su pružili otpor talijanima, ....., znaći nisu imali vrimena nikoga, ubit, napravit nijedan zloćin, itd, i streljani su, da bi nakon rata ti egzekutori plakali, posli krvoločenja, šta se izvršila odmazda.....,
U životu imaš dva puta, teži a ispravan, ili lakši, koji teži tamnijon strani, lakše je bilo stat uz stranu Njemaca, sile koja je pokorila Europu, al taj put nije bija ispravan, ono šta si dobija na brzinu, vratilo se kasnije......., i druge su džave bile kvislinške tvorevine njemaca, pa nisu imali koncentracijske logore, niti su ubijali svoj narod. To je bija kompleks da se dokaže, da budeš veći arijevac od samih arijevaca.......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 03 srp 2010, 09:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24480
Lokacija: Heartbreak Hotel
Citat:
Mislin, neke su mi sad stvari jasne, HB se okriće kako vitar puše, do jučer su Srbi bili neprijatelji No1, sad je Dodik bacija kost, pa eto više nisu ni četnici loši....., stari saveznici iz ww2.


Znaš li ti onu anegdotu iz 1941 kad su po Hercegovini kupili dragovoljce u Ustaše. U nekim selima ovi što su novačili dragovoljce su lagali da će Ustaše ići ubijati muslimane jer se pokazalo da je odziv hrvata za rat protiv muslimana u BiH u to vrijeme (kao u uvijek, sve do dana današnjega) mnooogo veći. Toliko o iznenadnom okretanju kako vitar puše.

Citat:
Možete uvik treći od Hercegovine, koji će van qrac Sridnja Bosna, isto ka u Dalmaciji, kad je ostavljena Talijanima, koji će qrac, bitno da se ima, jesu li zločinci oni šta su obranili enklave po SB....


Točno onoliki zločinci koliko i branitelji Vukovara.

Citat:
Šta su mislili kviskinzi kad prođe rat, da će ih neko potapšat po ramenu, posli svih zloćina......


Pa eto, Titu su poslije rata i zločina tapšali.

Citat:
Kad je u partizane kreni Splitski odred, uvaćen je na putu, i streljan, streljali ih ustaše, zato šta su pružili otpor talijanima, ....., znaći nisu imali vrimena nikoga, ubit, napravit nijedan zloćin, itd, i streljani su, da bi nakon rata ti egzekutori plakali, posli krvoločenja, šta se izvršila odmazda.....,


Ma nije tako. Ja sam na vlastite oči gledao partizanske filmove, Valter brani Sarajevo, Mirko i Slavko, Most, Partizanska Eskadrila, Otpisani... Iz njih je vidljivo da je jedan odred partizana bio neuništiv, i da je jedna desetina partizana bila u stanju da za pola sata uništi cijeli neprijateljski puk. Stoga tvoje tvrdnje da se hrvatski heroji, dalmatinski partizani, koji su ustali protiv talijanskog okupatora, bez borbe uhvaćeni ili zarobljeni s povijesnog stanovišta nisu točne!!

Citat:
i druge su džave bile kvislinške tvorevine njemaca, pa nisu imali koncentracijske logore, niti su ubijali svoj narod. To je bija kompleks da se dokaže, da budeš veći arijevac od samih arijevaca.......


U Jasenovcu je pored 300 milijuna srpske nejači pobijeno i cirka 5 milijuna hrvata katoličke vjere, što je za svaku osudu!! Dolje Jasenovac!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 04 srp 2010, 00:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
pinco je napisao/la:
Ispada kako pišete da u ww2 niko nije nikoga ubija nego eto partizani za sve krivi.......
Partizaski pokret je nasta iz revolta, prema zločinima....., nije bija ekskluzivan za ni jedan narod, a svi su do tada ubijali nevine........

To što ti crpiš saznanja iz jugoslavensko komunističke literature i na tome temeljiš svoje stavove o partizanima,ne znači da i drugi moraju i žele još uvijek bespogovorno i slijepo vjerovati u tu partizansko komunističku mitologiju proizašlu iz Centralnog Komiteta-odjela za literalno i umjetničko stvaralaštvo. :zubati

Ne mogu vjerovati da čak i nakon toliko godina još uvjek ima ljudi koji kao hipnotizirani vjeruju i kao u transu ponavljaju te partizanske pričice smišljene oko logorske vatre.
Partizanska mitologija sve više postaje i nalikuje na religiju,čiji poklonici bezrezervno vjeruju u sve ono što im stanoviti autoritet kaže. :zubati

Ja već dugo ne čitam a nikada nisam ni vjerovao u te partizanske besjede,Boška Buhu,Mirka i Slavka,jer više vjerujem ljudima,svjedocima tog vremena a ti možeš vjerovati u što želiš,Baba Rogu,Djeda Mraza,Druga Tita,Uskršnjeg zeca.

Ako sam od mnogih ljudi moga kraja,koji su živjeli i preživjeli to vrijeme,čuo da su partizani bili najpoganija i najpokvarenija vojska,nemam niti jedan razlog da to dovodim u sumnju,jer ne vjerujem da bi svi ti ljudi a pogotovu u tim godinama lagali,jer kakvu korist bi imali da pred samu smrt lažu.
Ali ima onih mlađih generacija rođenih iza WW2,koji su zapamtili mirnodopski komunistički teror.


pinco je napisao/la:
Mislin, neke su mi sad stvari jasne, HB se okriće kako vitar puše, do jučer su Srbi bili neprijatelji No1, sad je Dodik bacija kost, pa eto više nisu ni četnici loši....., stari saveznici iz ww2.
.......


Ja bih prije rekao da se Hrvatska okreće kako vjetar puše,pa tako danas izigrava najantifašističkiju državu na svijetu,komotno bi je mogli preimenovati u Antifašikistan.
Iz čega si proizveo zaključak da netko ovdje tvrdi da Četnici nisu loši ?
Ja samo prepričavam ono što sam čuo od svjedoka vremena iz mog kraja.Za Četnike jesu govorili da su loši,ali u poređenju s partizanima koji su milijardu puta bili gori,čak i Četnici bi bili male bebe naspram zločinačkih partizana.
Čak i brojke ubijenih govore u prilog tome,jer tifusarski monstrumi sa svojim maršalom manijakalnim ubojicom,poubijali su u samo par mjeseci pred i nakon rata,više nego svi njihovi protivnici(Nijemci,Talijani,Ustaše i Četnici) zajedno u 4 god. koliko je trajao rat.


pinco je napisao/la:
Možete uvik treći od Hercegovine, koji će van qrac Sridnja Bosna, isto ka u Dalmaciji, kad je ostavljena Talijanima, koji će qrac, bitno da se ima, jesu li zločinci oni šta su obranili enklave po SB....


Pa ja bih rekao da su općenito Hrvati u BiH danas u vrlo sličnom položaju kao Hrvati u Dalmaciji za vrijeme WW2.
Mi smo mali narod,niti imamo snage,niti kapaciteta da povučemo pravedne granice,nego na njih utječu svjetske prilike i moćnici.

pinco je napisao/la:
Šta su mislili kviskinzi kad prođe rat, da će ih neko potapšat po ramenu, posli svih zloćina.....


Kojih zločina ?

Ne kažem da ih nije bilo,ali mnoge svoje zločine nakon rata partizani su pripisali Nijemcima,Ustašama,Četnicima.
Čak su se preoblačili u uniforme drugih vojski i činili zločine a to ne možeš opovrgnuti jer malo koji partizanski film da nije prikazao tu perverznu partizansku sklonost oblačenja tuđih uniformi i glumljenja druge vojske.
Ne samo da su pripisivali svoje zločine drugima,nego su preuveličavali zločinačku ulogu drugih,jer ipak su trebali pokriće i nekakvo opravdanje za svoja zlodjela.

U općini Vareš,počinjen je stravičan zločin u WW2 nad stanovnicima srpskog sela Brgule.Čak i mnogi Srbi znaju da su taj zločin počinili partizani preobučeni u Ustaše,ali naravno Srbima i nije drago govoriti nešto što bi barem malo ublažilo sliku o zločinačkim Ustašama.
Čak je Jure Francetić osobno iz Sarajeva došao u to selo da istraži tko je naredio i počinio taj zločin,a našao je nekog dječaka koji je mislio da mu je majka mrtva i bio ga usvojio i odveo sa sobom.
Poslije se ispostavilo da mu je majka preživjela i pobjegla u šumu.Nakon rata majka ga je pronašla i vratila iz Zagreba u Vareš,odnosno selo Brgule,ali mu nije napravila dobro,jer tamo je pohađao gimnaziju da bi nakon povratka u redno selo završio kao radnik u rudniku.


Čuo sam da su i u Lici takođe partizani napravili nešto slično.Popalili i poubijali su hrvatsko selo preobučeni u Četnike a Hrvati sigurno nemaju razloga braniti Četnike,jer tu priču sam čuo od potomka jednog Hrvata iz LIke čijeg su Oca i sestru ubili partizani preobučeni u Četnike.



pinco je napisao/la:
Kad je u partizane kreni Splitski odred, uvaćen je na putu, i streljan, streljali ih ustaše, zato šta su pružili otpor talijanima, ....., znaći nisu imali vrimena nikoga, ubit, napravit nijedan zloćin, itd, i streljani su, da bi nakon rata ti egzekutori plakali, posli krvoločenja, šta se izvršila odmazda.....


Nego reci mi što su Splićani ili općenito dalmatinski partizani imali raditi po Srbiji ?
Zar su oslobađali Dalmaciju od Talijana stotinama kilometara daleko od kuće ?

U Srbiji nije bio jak partizanski pokret,niti je bilo potrebe za njim,ali komunisti su htjeli podići ustanak i revoluciju u Srbiji i ako su znali da je tamo vrijedilo pravilo 100 Srba za jednog Nijemca ali su svejedno pravili zasjede i ubijali Nijemce,svjesno isprovocirajući odmazdu nad lokalnim stanovništvom,da bi taj jadni narod htjeo ne htjeo,bio prisiljen bježati u šumu i poći sa njima.
Doveli su te jadne seljake iz Srbije sa sobom u Bosnu,da gube glavu ni za što.Partizanska taktika je bila da na bilo koji način dovedu što više ljudi sa sobom u šumu,na prevaru.
Velika su zla počinili dalmatinski partizani po Srbiji ali mi je čudno da Srbi o tome baš puno i ne govore.

pinco je napisao/la:
U životu imaš dva puta, teži a ispravan, ili lakši, koji teži tamnijon strani, lakše je bilo stat uz stranu Njemaca, sile koja je pokorila Europu, al taj put nije bija ispravan, ono šta si dobija na brzinu, vratilo se kasnije......., i druge su džave bile kvislinške tvorevine njemaca, pa nisu imali koncentracijske logore, niti su ubijali svoj narod. To je bija kompleks da se dokaže, da budeš veći arijevac od samih arijevaca.......


Koji je ispravan put,to je subjektivno mišljenje,a mnogi narodi nisu niti dizali bespotrebne ustanke kao partizani u Jugoslaviji,jer što su mogli mali narodi,susprostaviti se monog jačem neprijatelju i samo riskirati i uzrokovati ogromne ljudske gubitke.

Mnogi narodi su prošli bez većih ljudskig gubitaka,jer oslobodili su ih drugi a iz današnje perspektive,mnogo bi nam bilo bolje da su nas oslobodili neki drugi nego naši domaći Crveni Kmeri.

I partizani su imali svoje konc logore a što je još stravičnije,oni su činili zločine u mirnodopsko vrijeme iza rata.Pobacali su tolike Talijane po fojbama,osim vojske i civile,djecu,žene i starce.Takođe su i mnoge Mađare poubijali a o Foloksdojčerima da ne govorim.
Ako već govoriš o kompleksima,onda nema većih kompleksaša od hrvatskih antifašista koji danas glume najveće antifašiste na svijetu i uvijek imaju potrebu dokazivanja a frustrirani su zbog toga što ih nitko u svijetu ne uzima za ozbiljno. :zubati

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 04 srp 2010, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
pinco je napisao/la:
Ispada kako pišete da u ww2 niko nije nikoga ubija nego eto partizani za sve krivi.......
Partizaski pokret je nasta iz revolta, prema zločinima....., nije bija ekskluzivan za ni jedan narod, a svi su do tada ubijali nevine......


Evo ti druže ''pinco'' malo o tvojim partizanskim krvolocima,šta su radili civilima 1942 god po Dalmaciji.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/108167/Default.aspx

toliko o tome što su partizani nastali iz revolta zbog zločina nad nevinima...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 05 srp 2010, 06:19 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
A da malo ne pritiriješ, sad su i Talijani nevine žrtve, dok su ćinili pokolje u Dalmaciji tvoja Ustaška vojnica in je izdašno pomagala, prvi pokolj u maminu selu su napravili talijani, a drugi ustaše, a o nevinosti ustaša govori i logori Jasenovac i Gradiška, u jasenovcu je ubijeno od 50-70.000 ljudi!!!!, u Gradišci su ekskluzivno dicu ubijali.....
Pitaj malo za Srbe šta ležu po jamama u Lici, biće su se sami bacali....,
O kojin fojbama ti prićaš????, po dalmaciji i nije bilo Talijana, osim u Zadru, a ti su utekli u Italiju priod kraj rata, a u Istri, su talijani ćinili godinama zloćine nad Hrvatima i Slovencima, nisu bili baš tako nevini,
Di su bile tvoje ustaše, kad su ćetnici klali po dalmaciji????
Da nas je oslobodila bilo koja druga vojska osim naše, Hrvatske nebi ni bilo, pogledaj malo realno, Italija se stavila na stranu saveznika, na kraju su mogli tražit šta su tili.....
Zanimljivo kako sad braniš Srbe, jadni ovo jadni ono, da su se tako u NDH ponašali prema njima, možda bi sve na kraju drugćije ispalo.....
Hehe, jadni Srbi, kaže onaj ko se kune u Ustaše, rasni zakoni, konc logori.....
Jasna je frustracija, šta ste izgubili rat, al vako....
Kažeš bolje da oslobodili drugi, hm od koga, tvojih ustaša???, pa jasno ti je da je bija dogovor, da se stanje posli ww2 rata mora vratit na prijašnje, to je bija dogovor velikih sila, to znaći ili ako pobjedu fašisti, moja kuća je u italiji, ako se vrati kralj, ćao Hrvati, pobjednici Srbi nebi gledali blagonaklono, na ustaške zloćine......, Da, i Jure Francetić je doša osobno, vidit ko je pobija Srbe, kako brižno, a u susjedstvu imali tvornice smrti......, koji paradoks...., hehehheh, isti taj koji piše Paveliću zašto se dopušta ćetnicima, da kolju Hrvate po Lici i Dalmaciji, i posli toga misteriozno pogiba.....
Da ste krenili pravin puten u ww2 možda bi sad bili dio Hrvatske, ka mi, ako je cijena za to 50 god komunizma, neka, fala partiztanima na tome....., ti i dalje slavi ustaše i ćetnike, žali Srbe šta su stradali od partizana, negiraj ustaške zloćine, slavi talijane, njemce i ostale, kad se bolje pogleda, niste ni zaslužili više od Sejde Bajramovića, ( na osnovi tvojih izlaganja ), ja te razumin, vi na sve naćine provajete oblatit partizane i opravdat svoje zloćine, al hebiga, povijest je pokazala vašu zabludu, vi ste tamo a mi tu. Kad su ode došli Talijani, uveli su odma talijanski jezik u škole, nije se smila ni rič Hrvatskog koristit, počeli su represiju prema stanovništu, ljudi su se digli na ustanak, bili su spremi na žrtve, nema slobode bez žrtve, u mom selu je poginilo 160 u partizanima i još 60 od fašističkog terora.
Kad je bija ovaj rat, bila je masovna invazda prognanika iz BiH, kad koju ženu pitaš di je muž, na ratištu, kad ono, osvane auta švicarskih, tablica...., hehhehehhe, u jedno 85% slućajeva, pa nek vas i dalje hebe Sejdo Bajramović....., ostala je sirotinja koja nije imala di, a ovi su ućili u inozemstvu priće o partizanima, bilo bi bolje da su uzeli pušku u ruke....
I u ovome ratu, masa je naših, sinova partizana, ratovala po bosni, i vaših sinova ustaša tu, i nije bilo problema, i neznan koji se qrac stalno otvaraju ista pitanja, i opet i opet.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 01:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
pinco je napisao/la:
A da malo ne pritiriješ, sad su i Talijani nevine žrtve,


U brojnim fojbama od Pule do Trsta,pronađene su kosti žena ali i djece,pa ako to nisu nevine žrtve onda ne znam koje jesu.

pinco je napisao/la:
dok su ćinili pokolje u Dalmaciji tvoja Ustaška vojnica in je izdašno pomagala, prvi pokolj u maminu selu su napravili talijani, a drugi ustaše, a o nevinosti ustaša govori i logori Jasenovac i Gradiška, u jasenovcu je ubijeno od 50-70.000 ljudi!!!!, u Gradišci su ekskluzivno dicu ubijali.....
Pitaj malo za Srbe šta ležu po jamama u Lici, biće su se sami bacali....,


Ma 750 000 nedužne srpske nejači samo u Jasenovcu a najmanje milijun izvan Jasenovca. :zubati

Ja i ne kažem da su Ustaše nevini,ali da su sve Ustaše bili takvi zločinci kao što se tvrdi,onda nebi bilo Srba uopće s ovu stranu Drine.
Ovaj anoreksičar od predsjednika je ponovno u Jadovnom stavio se u službu srbo-komunističke propagande,pristavši na broj žrtava Ustaškog terora koji tvrde a je preko 40 000 ubijenih u Jadovnu za samo 100 i nešto sitno dana.

A zašto nitko ne govori da su i partizani poslije rata takođe ubijali i bacali svoje političke protivnike u iste te jame,što lički Srbi o tome šute a u tim jamama ima dosta i onih Srba koje su partizani poubijali kao kontrarevolucionarni element.

Poubijali su mnoge rojaliste i simpatizere Karađorđevića koji su prije rata bili poznati po svom političkom uvjerenju ali ipak u ratu nisu se priklonili niti Četnicima,niti partizanima,kao što su i mnogi HSS-ovci,koji nisu podržavali niti Ustaše,niti partizane,takođe smaknuti od partizana iza rata.

Partizani su se riješavali svih potencijalno opasnih političkih neprijatelja njihove krvave boljševičke revolucije,bez obzira na njihovu krivnju,jer ako je nisu imali,vrlo lako su nalazili svjedoke pomoću koje bi samo+i iskonstruirali traljave razloge da bi nekoga ubili.

Ne kažem da po Lici i drugim krajevima nema jama napunjenih žrtvama fašističkog terora,ali ako su fašisti u takvu jamu bacili samo par ljudi,partizani su iza rata dopunili te iste jame sa stotina drugh ljudi,ali naravno svi su oni pripisano fašistima i vode se kaožrtve fašističkog terora.

Manipulacije sa brojkama i pripisivanje partizanskih zločina snagama koje su izgubile rat ponajbolje se vidi na primjeru Jasenovca,jer i dan danas na popisu jasenovačkih žrtava(nekih 70 000) nalaze se imena onih koji nemaju ama baš nikakve veze sa Jasenovcom.
Stric moga prijatelja iz Unešića,poginuo kao partizan kod Trsta,vodi se kao žrtva Jasenovca ubijen od Ustaša a takvih je mnostvo primjera.

To komunističko napumpavanje brojki i pripisivanje vlastitih zločina fašistima,služilo je kao prilog u jugoslavenskim potraživanjima ratne odštete.

pinco je napisao/la:
O kojin fojbama ti prićaš????, po dalmaciji i nije bilo Talijana, osim u Zadru, a ti su utekli u Italiju priod kraj rata, a u Istri, su talijani ćinili godinama zloćine nad Hrvatima i Slovencima, nisu bili baš tako nevini,


Za fojbe sam ti već rekao.Znam da su Talijani vršili teror i zločine,ali partizani su ih višestruko nadmašili,jer su u samo par mjeseci iza rata poubijali ljudi više nego talijanski fašisti u dvije decenije.Osim toga,Tito se našao na rang listi svjetskih mega ubojica daleko ispred Musolinija. :zubati

http://www.scaruffi.com/politics/dictat.html


pinco je napisao/la:

Di su bile tvoje ustaše, kad su ćetnici klali po dalmaciji????


A di su bili tvoji partizani kada su Četnici klali po Dalmaciji i Talijani vršili teror ?

Umjesto da brane Dalmaciju,otišli klat po Bosni i Srbiji.

pinco je napisao/la:

Da nas je oslobodila bilo koja druga vojska osim naše, Hrvatske nebi ni bilo, pogledaj malo realno, Italija se stavila na stranu saveznika, na kraju su mogli tražit šta su tili.....


A tko je oslobodio,Belgiju,Finsku,Slovačku i mnoge druge zemlje ?

Italija se i u WW1 stavila na stranu saveznika pa svejedno nije dobila sve što je htjela.U najgoru ruku vratilo bi se sve na staro.Znači Istra,Sušak ,Zadar i par otoka koji su pripali Italiji nakon WW1.

I da su nas Četnici,,oslobodili'' opet bi bilo manje zla nego od partizana,jer legitimni predstavnici Hrvata iz HSS,ministri u kraljevskoj vladi u Londonu,bili su jedini legitimni predstavnici hrvatskog naroda na čelu s Mačekom,koji je ostao neukaljan i nekompromitiran,a ne dva marginalna pokreta koji nikada nebi imali podršku u hrvatskom narodu da njihovi ideološki zaštitnici (komunisti,fašisti)nisu prodrli silom na ove prostore.

Te priče da Hrvatske nebi bilo okačite mačku o rep.
Hrvatske je bilo i prije i poslije NDH i titove Jugoslavije a veći stupanj slobode i nacionalnih prava Hrvati na čelu sa Mačekom,uspjeli su izboriti i ostvariti u monarhističkoj,nego komunističkoj Jugoslaviji.


pinco je napisao/la:

Zanimljivo kako sad braniš Srbe, jadni ovo jadni ono, da su se tako u NDH ponašali prema njima, možda bi sve na kraju drugćije ispalo.....
Hehe, jadni Srbi, kaže onaj ko se kune u Ustaše, rasni zakoni, konc logori.....
Jasna je frustracija, šta ste izgubili rat, al vako....
Kažeš bolje da oslobodili drugi, hm od koga, tvojih ustaša???,


Ovo su najobičnije floskule koje neću ni komentirati. :kava


pinco je napisao/la:
pa jasno ti je da je bija dogovor, da se stanje posli ww2 rata mora vratit na prijašnje, to je bija dogovor velikih sila, to znaći ili ako pobjedu fašisti, moja kuća je u italiji, ako se vrati kralj, ćao Hrvati, pobjednici Srbi nebi gledali blagonaklono, na ustaške zloćine......,


Uostalom,kuća bi ti više vrijedila da se nalazi u Italiji. :zubati

Pa Srbi su bili pobjednici i ovako i onako i normalno da nebi gledali blagonaklono i htjeli bi se iskaliti ali mislim da je pobjedila kraljevska vojska u otadžbini,ona ipak nebi bila logistički kadra sprovesti tolika zlodjela kao komunisti koji su imali podporu Crvene Armije i moćnog zaštitnika.
Osim toga,Mihajlović je sam pisao Stepincu i pokušavao oformiti srpsko-hrvato-slovenski antikomunistički blok i sigurno mu nebi odgovaralo iskaljivati se nad Hrvatima.

Da su kojim slučajom i prevladali Četnici,oni bi radi prijašnjeg kompromitiranja i suradnje s fašistima,po naputku iz Londona sigurno se ponašali korektnije da bi zadobili podršku demokratskog bloka a čak i kada bi htjeli,nebi se istovremeno mogli obračunati i vršiti pokolje nad Hrvatima kada na granicam i sve okolne zemlje drže komunisti a unutar zemlje postoji jak komunistički pokret,pa bi im sigurno više odgovaralo pridobiti antikomunističke Hrvate za sebe nego imati ih protiv sebe.


pinco je napisao/la:
Da, i Jure Francetić je doša osobno, vidit ko je pobija Srbe, kako brižno, a u susjedstvu imali tvornice smrti......, koji paradoks...., hehehheh, isti taj koji piše Paveliću zašto se dopušta ćetnicima, da kolju Hrvate po Lici i Dalmaciji, i posli toga misteriozno pogiba.....


Jure Francetić je planer i vojni strateg i sigurno nije terorizirao civilno stanovništvo.Šta je on trebao,sve Srbe poistovjetiti sa Četnicima ?

Zločine nad nedužnim srpskim življem uglavnom su činile ,,Divlje Ustaše'' koje nisu bili regularna vojska.Te formacije uglavnom su bile sastavljene od preživjelih muslimana iz istočne Bosne koji su izgubili cijele svoje obitelji od partizansko-četničkog noža,pa su se osvećivali.
Takvima nije bila primarna borba protiv partizana i Četnika,nego su po tim nekim njihovim muslimanskim običajima,osvećivali se nešto po principu,,oko za oko''

Ako znaš značenje pojma ,,besa'' možda će ti biti jasnije.

Kada muslimani daju ,,besu'' ili zakletvu,koja je uglavnom vezana uz osvetu,onda je oni nastoje ispuniti do kraja svog života,pa tako su najgore ustaške zločine počinili muslimanske Ustaše,a kada se čovjek osvećuje,onda gleda da osveta bude 10 puta veća.

pinco je napisao/la:

Da ste krenili pravin puten u ww2 možda bi sad bili dio Hrvatske....



A koji je to po tebi pravi put ?

Znači propašću kraljevine Jugoslavije,Hrvati su trebali svi kolektivno otići u šumu i cijeli narod izložiti pogibiji ?

Maček je jedini imao viziju i najnormalnije razmišljanje za to vrijeme.On je lijepo govorio,,dok se veliki tuku,mali trebaju biti ispod stola,jer ako se umješaju među njih nastradaju i od jednih i od drugih''

Ajde svega ti reci,koja bi to bila opcija i što bi Hrvati trebali da 10.travnja nije proglašena NDH i što bi tek onda bilo od Hrvata ?

pinco je napisao/la:
ako je cijena za to 50 god komunizma, neka, fala partiztanima na tome.....,



Prevelika je to cijena a proći će još dosta generacija dok to Hrvati ne uvide.Osim toga,partizanska borba nije bila ni za kakvu Hrvatsku,nego za komunizam i Jugoslaviju.Besmisleno je i šarlatanski to što se danas tvrdi da je partizanska borba,bila borba za Hrvatsku,jer to je isto kada bi se danas Istra odcijepila od Hrvatske pa tvrdila da je Domovinski rat zapravo bio borba za nezavisnu Istru.

Niti se jedan branitelj borio da Istra postane nezavisna,niti je jedan partizan borio se za Hrvatsku izvan Jugoslavije,Takvo nešto tvrditi je van svake pameti.
Taj šugavi ustav iz 74 god.najobičniji je papir za toalet,jer sam Tito je govorio ustavnim sucima,,nemoj te se držati Ustava kao pijan plota'' ili još bolje,,Prije će Sava uzvodno poteći nego što će Hrvatska postati neovisna država''

Uostalom,ni 1941 god. nikome nije trebao nekakav ustav iz Kraljevinje Jugoslavije a mnoštvo je primjera u svijetu gdje su kolonizirane države izborile neovisnost bez nekog usranog ustava države kolonizatorice koja to omogućuje.

pinco je napisao/la:
ti i dalje slavi ustaše i ćetnike, žali Srbe šta su stradali od partizana, negiraj ustaške zloćine, slavi talijane, njemce i ostale, kad se bolje pogleda, niste ni zaslužili više od Sejde Bajramovića, ( na osnovi tvojih izlaganja ),


Ne slavim ja nikog,ja samo nastojim objektivno i neopterećeno ćakulati o tom dijelu naše povijesti,a to što tvrdiš za Sejdu Bajramovića,mogao bih kada bih bio zločest reći,,Ni vi ne zaslužujete bolje,nego da graničite sa Velikom Srbijom ili fundamentalističkim Bošnjakistanom. :zubati

Sigurno nebi bilo lijepo na kamenskom gledati dvoglavoga orla ili imati bošnjačke talibane u Neumu. :zubati


pinco je napisao/la:
ja te razumin, vi na sve naćine provajete oblatit partizane i opravdat svoje zloćine, al hebiga, povijest je pokazala vašu zabludu, vi ste tamo a mi tu.


Partizani su sami na sebe toliko nabacali blata da to zaista nije potrebno da čine drugi.
S druge strane,sva ta vaša(hrvatskih titoista) upinjanja da Hrvatsku predstavite u svjetlu antifašizma(prikrivenog neokomunizma) nikada neće u svijetu biti uzeta zaozbiljno,jer to je isto kao kada bi tucet talijanskih partizana pokušao predstaviti Italiju kao antifašističku zemlju.
A što je najbolje,Srbi sami će se potruditi raskrinkati i demaskirati taj tobožnji hrvatski antifašizam,pa tako da ovakvi poput mene uopće se ne moraju niti truditi. :zubati

I da,neznam na koga misliš kada kažeš,,mi smo tu,vi ste tam'' jer ma koliko god titoističkih Hrvata bilo i jugofiličarskih dupelizaca,oni svejedno opet neće biti brojniji od hrvatskoh državotvornog elementa u R.Hrvatskoj,mada su mediji u titoističkim rukama i nastoje kreirati sliku u javnosti i rehabilitirati zločinački jugokomunizam kreirajući javno mjenje,ipak sav im je trud uzalud,jer veliki sam optimist kada vidim prosjek godina tobožnjih,, antifašističkih'' manifestacija i prosjek godina na Thompsovim koncertima.

Znači nisu samo Herceg-Bosanci ti koje bi ti prikazao kao one na drugoj strani. :zubati


pinco je napisao/la:
Kad su ode došli Talijani, uveli su odma talijanski jezik u škole, nije se smila ni rič Hrvatskog koristit, počeli su represiju prema stanovništu, ljudi su se digli na ustanak,


Uh,al' vam je teško pala talijanska okupacija :zubati za to kratko vrijeme vrlo ste bzo pokupili talijanštinu koja vam je i dan danas draga i koristite talijanske izraze a srbizam koji se ubacivao 50 god. u hrvatski jezik,preko noći je očišćen.

pinco je napisao/la:
, u mom selu je poginilo 160 u partizanima i još 60 od fašističkog terora.


Partizani su bili teroristi koji su postavljali bombe pod željezničke pruge,stanice,pošte,gdje je takođe dosta civila ginulo,koji su po njima bili vrijedni žrtvovanja za revoluciju,pa šta su drugo mogli Talijani i drugi nego obračunati se sa gerilskim teroristima i njihovim pomagačima.
Partizani su bili isto ono što i Al' quaida u Iraku i Afganistanu.

pinco je napisao/la:

Kad je bija ovaj rat, bila je masovna invazda prognanika iz BiH, kad koju ženu pitaš di je muž, na ratištu, kad ono, osvane auta švicarskih, tablica...., hehhehehhe, u jedno 85% slućajeva, pa nek vas i dalje hebe Sejdo Bajramović.....,


Ma da,svi su otišli u inozemstvo,cijela Herceg-Bosna ostala prazna i onda vi jadni antifašisti došli čuvali i branili dok se ovi ne vrate iz inozemstva.
:sega :sega

Ne kažem da nije bilo i takvih slučajeva ali čudi me kako nitko drugi ne reagira na ovo.

A slušaj,danas Sejdo možda jebe one u Herceg-Bosni,ali danas sutra će onakvi kao Sejdo jebavati i po Hrvatskoj za koju deceniju a onda se vi zgražajte i isćuđujte simpatijama prema Dodiku i Srbima.

Možda bi za Hercegovce bilo najbolje da se pripoje R.Srpskoj,jer sigurno im Srbi iz R Srpske ne žele toliko zla kao titoistički Hrvati i njihovo cvijeće titoistički Bošnjaci.

Što ti je paradoks.Današnji Bošnjaci su nekada bili Pavelićevo cvijeće a danas su Stipe Mesića i Ive Josipovića. :zubati


pinco je napisao/la:
I u ovome ratu, masa je naših, sinova partizana, ratovala po bosni, i vaših sinova ustaša tu, i nije bilo problema, i neznan koji se qrac stalno otvaraju ista pitanja, i opet i opet.....


E to vjeruj mi da ne znam ni ja.
Uostalom,Hrvate nije ujedinio Tuđman nego strah od Miloševića i samo nešto taomu slično ponovno bi moglo,inače više nikada jedinstva neće bit.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 07:50 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Eto pustija si svu vodu na svoj mlin, sad ja mogu na sve tvoje argumente opet dat protuargumente, i ovo će trajat do u nedogled,
Svako simpatiziranje, ćetnika, i talijana onda i sad dovoljno govori o tebi, neman se namjeru više raspravljat. Ako ti se ćini bolje u ljubljnoj RS, uvik se moš priselit tamo,

Možda bi za Hercegovce bilo najbolje da se pripoje R.Srpskoj,jer sigurno im Srbi iz R Srpske ne žele toliko zla kao titoistički Hrvati i njihovo cvijeće titoistički Bošnjaci.

Samo ovo....
Nije mi jasno koji ste se qrac borili protiv Srba, ( odgovaran tebi, a znan da to nije mišljenje ode većine ) sve je mogla bit jedna Velika Srbija, u kojoj si moga lipo živit, slavit kralja i otadzbinu, itd...., jasno kad su Srbi napali da nisu niti malo zla mislili, koga su ubili, bilo je slućajno....., omaklo se.....
Inaće Hrvati u R. Hrvatskoj nevolu svoju domovinu, iz vica su se obranili od Srba, eto iz straha od Miloševića kako kažeš...., uz pomoć bivšeg partizana i titoista Tuđmana, da to nisu Hrvati, samo ste vi Hrvati, inaće ko nije ustaša nije Hrvat, jel tako....., nisu Hrvati iz HR, bez obzira na političko uvjerenje pomagali Hrvatima u BiH, nisu ništa financirali, i ne financiraju, da se pomogne održat Hrvatski narod, eto *** smo, zato i izgleda Splitska bolnica ka štala naspram Mostarske, šta niste rekli, netražimo ništa od vas, imamo braću Srbe, oni nas volu, ma mi smo bre svi pokatolićeni Srbi.....
Zato i veliki Hrvati iz BiH, ekonomski sputani, progonjeni, morali radit vani, i kad su zaradili pare, više in njihov rodni kraj nije mio, nego su radije se nastanili među titoistićkim Hrvatima, a iako su u Srbiji nekretnine jeftinije......., a i u rodnom kraju, i gle, tu se super slažu sa titoistima, kada su rođeni tu........


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Pričaš gluposti,kakvo slavljenje i veličanje Četnika i Talijana. :wacko

Nisam ja taj koji glorificira nikoga za razliku od tebe,koji te tifusarske bandite predstavlja praktički kao neke super heroje i pravednike koji su eto bili jedini dobri a svi ostali bili su loši.

Istina je da su svi radili zločine,ali svi oni zajedno(Nijemci,Talijani,Ustaše i Četnici) nisu poubijali toliko ljudi u 4 god. koliko je trajao rat,koliko su partizani poubijali u par mjeseci pred a pogotovu nakon završetka rata.

Fašisti ako su i bili ratni zločinci,partizani su bili mirnodopski,poslijeratni zločinci što je još i gore.
Da su Nijemci,Talijani,Ustaše i Četnici ubijali tim intezitetom kojim su ubijali partizani poslije rata,pa na ovim prostorima nebi ostalo živog čovjeka u 4 god. rata.

Nema smisla komentirati ostatak tvog posta jer namjerno izvlačiš iz konteksta i krivo interpretiraš a na argumente odgovaraš pukim frazama.

Služiš se starim dobrim komunističkim trikom,svi oni koji kažu istinu o zločinačkim partizanima,odmah proglase,fašistom,Ustašom,Četnikom a mnogo si ti gori Ustaša od mene jer generaliziraš i za tebe su svi Srbi Četnici a ja nikada nisam tvrdio tako nešto,a ti sve Srbe trpaš u isti koš.

Ne volim Četnike ni Talijane,ali to nije razlog da se služim komunističkom propagandom,preuveličavanjima i neistinom protiv njih,koja se ni po čemu ne razlikuje od one propagande i neistine koju govore o Ustašama i NDH.

Pobjednici pišu povijest i to je dovoljno da bi svatko mogao zaključiti koliko ta činjenica daje težinu povjesnim izvorima pisanim i interpretiranim kroz prizmu pobjednika,koji sasvim sigurno nisu objektivni,nego su pisani prema potrebi.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
I da,još nešto.Ako ste se vi u onom ratu udružili sa Srbima protiv nas,zašto i mi isto nebi smo mogli se u nekom novom ratu udružiti sa njima protiv vas. :zubati

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 09:21 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
DarthCroat je napisao/la:
I da,još nešto.Ako ste se vi u onom ratu udružili sa Srbima protiv nas,zašto i mi isto nebi smo mogli se u nekom novom ratu udružiti sa njima protiv vas. :zubati


Eto ti ih, slobodno, bili ste udruženi i tada, pa ste izgubili....., oni vas volu,
E da, stavljaj ti potpise sa tin slikama, samo da ti se nedaj Bože ne vrati, bilo ih je šta su se tada veselili pa su završili na slićan naćin, život je qrva.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
DarthCroat je napisao/la:
Pričaš gluposti,kakvo slavljenje i veličanje Četnika i Talijana. :wacko

Nisam ja taj koji glorificira nikoga za razliku od tebe,koji te tifusarske bandite predstavlja praktički kao neke super heroje i pravednike koji su eto bili jedini dobri a svi ostali bili su loši.

Istina je da su svi radili zločine,ali svi oni zajedno(Nijemci,Talijani,Ustaše i Četnici) nisu poubijali toliko ljudi u 4 god. koliko je trajao rat,koliko su partizani poubijali u par mjeseci pred a pogotovu nakon završetka rata.

Fašisti ako su i bili ratni zločinci,partizani su bili mirnodopski,poslijeratni zločinci što je još i gore.
Da su Nijemci,Talijani,Ustaše i Četnici ubijali tim intezitetom kojim su ubijali partizani poslije rata,pa na ovim prostorima nebi ostalo živog čovjeka u 4 god. rata.

Nema smisla komentirati ostatak tvog posta jer namjerno izvlačiš iz konteksta i krivo interpretiraš a na argumente odgovaraš pukim frazama.

Služiš se starim dobrim komunističkim trikom,svi oni koji kažu istinu o zločinačkim partizanima,odmah proglase,fašistom,Ustašom,Četnikom a mnogo si ti gori Ustaša od mene jer generaliziraš i za tebe su svi Srbi Četnici a ja nikada nisam tvrdio tako nešto,a ti sve Srbe trpaš u isti koš.

Ne volim Četnike ni Talijane,ali to nije razlog da se služim komunističkom propagandom,preuveličavanjima i neistinom protiv njih,koja se ni po čemu ne razlikuje od one propagande i neistine koju govore o Ustašama i NDH.

Pobjednici pišu povijest i to je dovoljno da bi svatko mogao zaključiti koliko ta činjenica daje težinu povjesnim izvorima pisanim i interpretiranim kroz prizmu pobjednika,koji sasvim sigurno nisu objektivni,nego su pisani prema potrebi.


Evo tvoji voljeni Srbi, ne ćetnici su došli do podataka da ste ih ubili u Jasenovcu kolko, bar 800.000, pitaj kojega kod oćeš od njih svi će isto reć, to uću u školama, itd.......,
A dva izvora ozbiljna koji su radili procjene žirtava u ww2, govoru da je bilo cca 55.000, isto tako, gubitci Hrvata su 128.000 iz RH i iz BiH 65.000, muslimana oko 60.000, šta uključuje sve vojske, civile, u zemlji, zbjegovima, logorima vani, itd......, nesićan se Srba al bile oje nešto oko 230 ili 300.000, sa time da su statistiku radili Hrvat i Srbin iz emigracije, odvojeno su došli do skoro pa potpuno identičnih podataka, tako kad se realno uzmu podatci vidise da su svi pritirivali sa žrtvama, posebno da se izvuće bolja ratna ošteta, pa je izbila i afera tada.....
Ako kažu da su partizani pobili 300.000 Hrvata posli rata, onda su i ustaše u Jasenovcu 800.000, Srba, i plus u ostalim logorima i na terenu bar još tolko......
Ako ćemo se držat nekih ćinjenica, i prihvatit realne brojke, onda zaboravimo mitovima i jednima i drugima, i jedna nevina žrtva je puno, al nemoš samo prodavat a nebi kupova......

A o Srbima, bili liberali ili radikali, ćetnici, starci i dica, zajedničko in je da negiraju Hrvatsku državu, negiraju hrvatsku povijest, Hrvatski jezik, za nih smo pokatolićeni Srbi, naša zemlja je kako bi rekli historiski vekovno srpska zemlja, može ti se pravit prijatelj, kolega, bilo šta, al to je ćinjenica......
Ako san nacionalista jel volin svoj narod i državu, neka san, to neznaći da mrzin Srbe, al mi nisu braća, uostalom oni negiraju moje postojanje, šta je bilo ima 70 godina je prošlo, ko zna šta je bilo ima 300 god, koga briga sad za to, bitno je ono šta će bit sutra, da nan bude u budučnosti bolje, danas kad imamo priliku nešto napravit, ono šta je bilo jučer je gotovo, ućinjeno, ispravit se nemože...... danas je RH, nacionalno homogena država, tu se više nema dogodit, triba vidit šta se može napravit za BiH Hrvate, ja Srbima nevirujen, OK, u BiH bi oni sad podržali Hrvate jel su ćopili po države za sebe, i njima je cilj da izađu iz te zajednice, i najbolje in je da imaju uza sebe još jedan narod koji teži istome, to su strateški ciljevi i to se može iskoristit, al uz krajni oprez...., ispali iz sv. prvenstva i demolirali HR. dućane u B. Luci, baš super, volu nas nema šta.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemački pokolj nad Hrvatima u Lugu i Kuku 1943.
PostPostano: 06 srp 2010, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9476
Lokacija: HR HB
Tema se tiče Njemaca, a otrola se fino na "vekovne teme"...
Pinco, nas i jedni i drugi ubijaju i ugnjetavaju, neki prije, neki poslje, neki i dan-danas, tako da ne znam čemu paničiš kao da smo mi Hrvati u BiH banuli iz svemira i da uopće ne živimo sada i ovde, zato ako već spominješ zaborav prošlosti pridržavaj se toga. Drugi dan druga nafaka, sutra treća,...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO