HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
https://www.youtube.com/watch?v=iEWAtwA7MXU

Intervju dva-tri prezivjela logorasa.O tretmanu,higijenskim uvjetima,slobodnom vremenu,radu i skolovanju.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Heero je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=iEWAtwA7MXU

Intervju dva-tri prezivjela logorasa.O tretmanu,higijenskim uvjetima,slobodnom vremenu,radu i skolovanju.

Nemoj, pobunit će se cijenjeni povijesničari Klasić, Jakovina i Markovina jer kao i svi normalni povijesničari na svijetu ne žele da se povijest proučava i sakupljaju ikakvi dokazi :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Heero je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=iEWAtwA7MXU

Intervju dva-tri prezivjela logorasa.O tretmanu,higijenskim uvjetima,slobodnom vremenu,radu i skolovanju.

Napori podcasta su hvalevrijedni ali dok to ne bude na nacionalnoj televiziji stalno će razni lažni antifašisti maltretirati Hrvatsku o ustaškim zmijama i fašizaciji.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Blago vama sa takvom pameću , nemam previše šta reći osim da ako nešto mrizim je to kad moji sunarodnici u nekrofilskom stilu negiraju istinu tako isto mrzim kad braća ustaše to isto rade u još gorem maniru.

Ali niko vas ne može sprečiti , samo jedite leševe i ubijenoj deci dušu pokušavajte uzeti , ali normlni ljudi znaju da vaša glad za leševima nije nikakva humansitička tekovina.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
joe enter je napisao/la:
Blago vama sa takvom pameću , nemam previše šta reći osim da ako nešto mrizim je to kad moji sunarodnici u nekrofilskom stilu negiraju istinu tako isto mrzim kad braća ustaše to isto rade u još gorem maniru.

Ali niko vas ne može sprečiti , samo jedite leševe i ubijenoj deci dušu pokušavajte uzeti , ali normlni ljudi znaju da vaša glad za leševima nije nikakva humansitička tekovina.

Ovako nešto je i Markovina odgovorio kad su ga pitali zašto se protivi arheološkim iskopavanjima na području Jasenovca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
joe enter je napisao/la:
Blago vama sa takvom pameću , nemam previše šta reći osim da ako nešto mrizim je to kad moji sunarodnici u nekrofilskom stilu negiraju istinu tako isto mrzim kad braća ustaše to isto rade u još gorem maniru.

Ali niko vas ne može sprečiti , samo jedite leševe i ubijenoj deci dušu pokušavajte uzeti , ali normlni ljudi znaju da vaša glad za leševima nije nikakva humansitička tekovina.

Ko je st reko od ustasa???
Ovo su prezivjeli ljudi!

Ajde narasti muda i pogledaj video te demantiraj lazi jednu po jednu ??

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 15:28 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Da osuđujemo sve nepravde i pokolje u Jasenovcu i drugim mjestima naravno. Ali objektivno gledajući komunisti godinama nisu mogli složiti priču što se tamo zapravo dogodilo. Prve komisije, čiji se dokumenti nalaze u beogradskom arhivu, tvrde da je bilo 1000 žrtava i još 500 preminulih od bolesti. Zatim poslije zaključuju da je bilo 59 000 pa onda 83 000 žrtava (od kojih je 47 000 Srba), a sve to bez fizičkih dokaza. Bez sumnje je da se radi o zločinu, ali istina se mora istražiti da se utvrdi što je točno bilo.

A ono što danas neki pokušavaju kad tvrde da je bilo 700 000 žrtava, to je već ogromna kleveta.... a u sve to pakiraju ekspanzivni nacionalizam. Takvi ljudi dižu ogroman nepremostivi zid između Srba i Hrvata... To nije put ka iskrenoj isprici s naše strane i praštanju s vaše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Purger111 je napisao/la:
Da osuđujemo sve nepravde i pokolje u Jasenovcu i drugim mjestima naravno. Ali objektivno gledajući komunisti godinama nisu mogli složiti priču što se tamo zapravo dogodilo. Prve komisije, čiji se dokumenti nalaze u beogradskom arhivu, tvrde da je bilo 1000 žrtava i još 500 preminulih od bolesti. Zatim poslije zaključuju da je bilo 59 000 pa onda 83 000 žrtava (od kojih je 47 000 Srba), a sve to bez fizičkih dokaza. Bez sumnje je da se radi o zločinu, ali istina se mora istražiti da se utvrdi što je točno bilo.

A ono što danas neki pokušavaju kad tvrde da je bilo 700 000 žrtava, to je već ogromna kleveta.... a u sve to pakiraju ekspanzivni nacionalizam. Takvi ljudi dižu ogroman nepremostivi zid između Srba i Hrvata... To nije put ka iskrenoj isprici s naše strane i praštanju s vaše.

Sve potpisujem. Samo ću dodati da je Jasenovac i danas redovita i popularna tema samo nikako da se propisno istraži i utvrdi što se tamo zbilja dešavalo. Neki naši povjesničari mogu satima razglabati o Jasenovcu ali kad se postavi pitanje konkretnog istraživanja i dokaza tada se tvrdi da je do nepotrebno a znaju se priljepiti i kojekakve etikete.
Jedan član moje obitelji je umro u Jasenovcu od bolesti (pretpostavljam tifusa). Imam rukom napisana pisma poslana iz Jasenovca prema kojima se da zaključiti da u datom trenutku nije bilo dovoljno hrane. Ljudi poput mene zaslužuju znati istinu o logoru Jasenovac a ne da nam Jakovine i Markovine lijepe etikete kad postavimo neko pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Pametnom dosta.
No dobro,vrijeme sve pokazuje.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Dvojica ustaskih omladinaca svjedoce o Jasenovcu.
Btw, Spiranovica licno znam

:biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Jasenovac uz to što je mjesto stradanja je i mjesto podvala i laži. Tamo su dovlačeni leševi vojske NDH iz Slovenije i ubijani zarobljenici što potvrđuju gumbi sa šahovnicama koji su tamo iskopani.

Ima čak i popis svih žrtava i može ih se tražiti po mjestu rođenja. Utipkao sam susjedno selo od kojeg sam odrasto i izbacilo je dvadesetak ljudi, Srba koji su zaista živjeli tamo, ali koje sam ja poznavao, pričao s njima, bio im u kući.

I tako se dođe do 700 000, čemu? Da bi se ocrnio jedan narod i jedna ideja na koju više nitko ne bi smio pomisliti. Čak ne krivim Srbe za to, već komuniste koji su ih predvodili. Da su se Srbi sami vodili gledali bi svoja posla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Povodom obilježavanja 75. obljetnice proboja logoraša iz koncentracionog logora Jasenovac, zastupnik SDSS-a Boris Milošević pročitao je u Hrvatskom saboru kratku priču Antuna Barca koji je bio jedan od zatočenika u tom ustaškom stratištu.


Hrvatski sabor započeo je sjednicu u srijedu prisjećanjem na 75. obljetnicu proboja zatočenih iz ustaškog logora u Jasenovcu koja će se tihom komemoracijom najvišeg državnog vrha i predstavnika naroda čiji su pripadnici imali najviše žrtava, obilježiti ispred spomenika Kameni cvijet, na mjestu nekadašnjeg logora.

- Danas ipak ne bih govorio o stanju u kojem se nalazi hrvatsko društvo kad spominjemo genocid koji je tamo počinjen, mada bih imao o tome što reći. Pročitat ću vam kratku priču koje se uvijek sjetim kad se spominje Jasenovac. U njoj nema noža, bodljikave žice i krvi, ali je svejedno to najstrašnija priča o Jasenovcu koju znam. Novelu 'Kroz rešetke' napisao je Antun Barac, hrvatski književnik i povjesničar, koji je bio zatvoren u logoru Stara Gradiška krajem 1941. godine - kazao je Milošević i pročitao kratku priču:

'Snijeg je veoma dubok. Zameo je sve ceste i putove. Prekinute su poštanske i autobusne veze. Pa ipak, unatoč tome, ustaše su iz Okučana dotjerale pješke, opet jednu povorku žena, s djecom. Gledamo kroz rešetke nove supatnice. Sve su to seljakinje, različito odjevene i različitih godina. Sudeći po odjeći, sve je to sirotinja. Puštaju ih u dvorište, gdje vrše različite poslove. Nastojimo, makar smo od njih daleko, razabrati njihove fiziognomije, pročitati nešto iz izraza njihovih lica. Poneke od njih upamtimo. Naročito mi se upila u pamćenje neka majka s djetetom, curicom.

Curica je malena, ni za kakav još posao nije. No majka mora raditi. Kćerkica je uvijek uz nju, držeći se grčevito njezine suknje. Gacaju obadvije po snijegu: curica posrče, no drži se čvrsto majke. Mislim i po noći na njih, kao da su mi bliske i drage znanice. Čim ujutro pogledam u dvorište, tražim ih okom, da se uvjerim, jesu li još uvijek tu. I kad ih ugledam, kao da opažam nekoga od svojih, najdražih. Snijeg neprestano pada. Promet je potpuno obustavljen. U logoru je sasvim ponestalo drva. No ustaše su odlučne. Dali su posjeći stabla u vrtu kraj kaznionice. I sad, po duboku snijegu, jadne zatočene žene prenose to u kaznioničke prostorije. Nose teško, padaju u snijeg, ali se brzo dižu, uplašene od pogleda stražara.

I moje su znanice među njima. Majka nosi na leđima drva, a curica gaca kraj nje. Uzima i ona po jedan komad i nosi, samo da je ne rastave od majke. Tako je to trajalo desetak dana, a onda, jednog jutra, tih žena više nije bilo u dvorištu. Ustaše su rekle: poslane su na rad u selo. Već znamo, što to znači. A ja mislim na malu curicu, koja se tako čvrsto držala majčine suknje.

I nikako da shvatim: tko je imao toliko snage, da je otrgne od majke i ubije obje.

Kako je strahovit morao biti taj čas! A snijeg pada dalje, djevičanski čist.'

Ne ponovilo se!, zaključio je svoj govor Milošević.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
bezimeni12 je napisao/la:
Dvojica ustaskih omladinaca svjedoce o Jasenovcu.
Btw, Spiranovica licno znam

:biceovodobro


Pitanje je što je od toga što oni kažu uopće točno. Ne moraju nužno biti ni laži jer je znanstveno dokazano da ljudski mozak s vremenom mijenja sjećanja i dodaje/oduzima ono što mu odgovara. Trebalo bi koristiti neku pouzdaniju metodologiju al jbg, tko god pokuša nešto kopati u vezi Jasenovca odmah je Ustaša. Vukić tu nešto upire ali bez zelenog svjetla od države neće se ništa konkretno napravit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
1986 je napisao/la:
što potvrđuju gumbi sa šahovnicama koji su tamo iskopani.


:biceovodobro
Ustaske uniforme nisu imale dugmad sa sahovnicama


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
bezimeni12 je napisao/la:
1986 je napisao/la:
što potvrđuju gumbi sa šahovnicama koji su tamo iskopani.


:biceovodobro
Ustaske uniforme nisu imale dugmad sa sahovnicama


Opet takijaš http://www.jusp-jasenovac.hr/Default.aspx?sid=5116


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Upravo je Godstein, inače židov i najveći promotor Jasenovca, priznao da su se u logoru izvodile kazališne predstave i igrao nogomet, ali kako kaže igralo se samo kratko razdoblje od kraja 42. do kraja 43. i to samo nedjeljom.
Tako da čini se to i nije bio neki nogomet. Malo je to bilo predstava i nogameta da bi se moglo reći kako je toga bilo.

Uglavnom, Jasenovac treba istražiti, a svaki onaj koji spomene revizionizam zapravo ne želi istinu i ima opasne namjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9830
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:

Šta je sad tu čudno ? Vjerovatno su dugmad od nekog ustaše što je pao pijan sa kule stražare,ili od poginulog ustaše prilikom proboja logoraša iz logora 45.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
bezimeni12 je napisao/la:
1986 je napisao/la:
što potvrđuju gumbi sa šahovnicama koji su tamo iskopani.


:biceovodobro
Ustaske uniforme nisu imale dugmad sa sahovnicama

Imaš doma na tavanu od djeda pa znaš? :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5190
Graničar18 je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:

Šta je sad tu čudno ? Vjerovatno su dugmad od nekog ustaše što je pao pijan sa kule stražare,ili od poginulog ustaše prilikom proboja logoraša iz logora 45.

Pa ja ne znam odakle se tamo stvorilo. Pitanje je koliko je takve dugmadi pronađeno. Tebe to ne zamara previše, da su uloge bile obrnute ti bi rekao i da su pronađene kosti tamo nekome nekako ispale. Samo takija :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
weasel je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:

:biceovodobro
Ustaske uniforme nisu imale dugmad sa sahovnicama

Imaš doma na tavanu od djeda pa znaš? :zubati

Upravo tako.
Kad je obavio posao na Blajburgu donio punu kutiju kao suvenir.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9830
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Pa ja ne znam odakle se tamo stvorilo. Pitanje je koliko je takve dugmadi pronađeno. Tebe to ne zamara previše, da su uloge bile obrnute ti bi rekao i da su pronađene kosti tamo nekome nekako ispale. Samo takija :palacgore1

Ja čvrsto vijerujem da su se u Jasenovcu održavale "kazališne" predstave. Sve slike iz arhiva u Jasenovcu upućuju na to.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Graničar18 je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:

Šta je sad tu čudno ? Vjerovatno su dugmad od nekog ustaše što je pao pijan sa kule stražare,ili od poginulog ustaše prilikom proboja logoraša iz logora 45.

Možda bi ga sahranili na groblju njegovi ako je pao pijan ili poginuo u borbi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Graničar18 je napisao/la:
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Pa ja ne znam odakle se tamo stvorilo. Pitanje je koliko je takve dugmadi pronađeno. Tebe to ne zamara previše, da su uloge bile obrnute ti bi rekao i da su pronađene kosti tamo nekome nekako ispale. Samo takija :palacgore1

Ja čvrsto vijerujem da su se u Jasenovcu održavale "kazališne" predstave. Sve slike iz arhiva u Jasenovcu upućuju na to.

Meni je to isto zvučalo neuvjerljivo dosad, ali sad kad reče Godstein, u to više nema nikakve sumnje i potvrđuje da Jasenovac treba istražiti kako se oko njega nebi stvarali mitovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:

:biceovodobro
Ustaske uniforme nisu imale dugmad sa sahovnicama


Opet takijaš http://www.jusp-jasenovac.hr/Default.aspx?sid=5116

Kako mogu imat tako lijepe gumbe kad ni cetnici nemaju gumbe??
Svi znaju da su srbi i hrvatsi tocno isti.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jasenovac-Svjedocenja prezivjelih!
PostPostano: 22 tra 2020, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
bezimeni12 je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Imaš doma na tavanu od djeda pa znaš? :zubati

Upravo tako.
Kad je obavio posao na Blajburgu donio punu kutiju kao suvenir.

Pogledaj tu kutiju malo bolje, iznenadio bi se.... da vi znate koliko su partizani vaših potukli ne bi se rugali s Bleiburgom...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO