HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=112

Zanimljiva zivotna prica posuskog Hrvata, od doba Kraljevine SHS, ucitelja iz Valjeva, doba NDH...mozda je sjor Kovac nesto u rodu sjor Zrikiju, spominju se Susnjari. Vridi procitati. :palacgore1

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Trebao si pročitati. Možda ne bi bio toliko glup da više čitaš.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Što pametno može izići iz relativiziranja židovskog stradanja?

Oni koji to rade su uvijek bili omiljeni stranim novinarima koji mrze Hrvatsku. Vojislav Šešelj bi odma potpisao da svi Hrvati budu takvi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da si pročitao tekst znao bi da se radi o demantu o samo jednom naselju u Rijeci, u kojem je ovaj proveo rat.
Kako nisi pročitao samo si jednostavno glup.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Originalan naslov teme je bio: "Laž je da su Hrvati ubijali Židove", znači pisalo je općenito, a ništa posebno o Sušaku.

Što pametno od takvog naslova očekivati i zašto uopće čitati tekst?

p.s. više si ti šizofren nego ja glup


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 10 srp 2012, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Samo potvrđuješ da si glupan. Ne čitaš dalje od naslova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
pozitivac je napisao/la:
Što pametno može izići iz relativiziranja židovskog stradanja?

Oni koji to rade su uvijek bili omiljeni stranim novinarima koji mrze Hrvatsku. Vojislav Šešelj bi odma potpisao da svi Hrvati budu takvi.


Toliko je cool ne pročitati svjedočanstvo Hrvata- Hercegovca.

Što pametno može proizić iz relativiziranja partizanskih zločina nad hrvatskim narodom i prihvaćenja kolektivne krivice hrvatskog naroda zbog zločina nad židovima, dok svoj narod Hrvati ne cijene i izruguju se žrtvama partizanskog-četničkog iživljavanja ( Hude jame, Jazovke, Blajburg ..itd).!? Kako samo patetično izgledaju nad Srebrenicom i liju suze dok stotine tisuća Hrvata pobijenih nakon drugog svjetskog rata još uvijek traži barem osudu i slobodno obilježevanje stratišta. A tek koliko znaju o stradnju Hrvata Srednje Bosne od velikobošnjake politike i neprocesuiranju zločina nad Hrvatima to je tek čudo jedno, bitno je biti cool ljevičar ili cool desničar. :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Crvena Sonja je napisao/la:
Što pametno može proizić iz relativiziranja partizanskih zločina nad hrvatskim narodom


Ništa

Citat:
i prihvaćenja kolektivne krivice hrvatskog naroda zbog zločina nad židovima


Tko prihvaća kolektivnu krivicu? Šta ja imam sa idiotima koji su ubijali narod koji Hrvatima nije baš ništa skrivio?

Citat:
dok svoj narod Hrvati ne cijene i izruguju se žrtvama partizanskog-četničkog iživljavanja ( Hude jame, Jazovke, Blajburg ..itd).!?


Kakve veze imaju žrtve partizana sa ovim, jedina povezanost je što jedno i drugo je stradanje nevinih, koje je morbidno negirati i relativizirati.

Citat:
Kako samo patetično izgledaju nad Srebrenicom i liju suze dok stotine tisuća Hrvata pobijenih nakon drugog svjetskog rata


To stoji, no ne moramo ni tako daleko u povijest. Kako napisah, pustit ću suzu za Srebrenicu kada oni puste suzu za Trusinu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
pozitivac je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
Što pametno može proizić iz relativiziranja partizanskih zločina nad hrvatskim narodom


Ništa

Citat:
i prihvaćenja kolektivne krivice hrvatskog naroda zbog zločina nad židovima


Tko prihvaća kolektivnu krivicu? Šta ja imam sa idiotima koji su ubijali narod koji Hrvatima nije baš ništa skrivio?

Citat:
dok svoj narod Hrvati ne cijene i izruguju se žrtvama partizanskog-četničkog iživljavanja ( Hude jame, Jazovke, Blajburg ..itd).!?


Kakve veze imaju žrtve partizana sa ovim, jedina povezanost je što jedno i drugo je stradanje nevinih, koje je morbidno negirati i relativizirati.

Citat:
Kako samo patetično izgledaju nad Srebrenicom i liju suze dok stotine tisuća Hrvata pobijenih nakon drugog svjetskog rata


To stoji, no ne moramo ni tako daleko u povijest. Kako napisah, pustit ću suzu za Srebrenicu kada oni puste suzu za Trusinu.



Ni to ne stoji. Sto su Hrvati krivi za srebrenicu, pa bi morali pustali suze? Dok za trusinu...

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 11:46 
Offline

Pridružen/a: 11 sij 2011, 12:22
Postovi: 2999
@Pozitivac
Dakako i naslov je upitan ali nije priča, nisi je pročitao i već si je osudio.Naslov Hrvati je kolektivan, jel tako!? Isto tako je istina da jednu komemoraciju žrtava pokriva Vlada ili Sabor kako li već, a drugu komemoraciju u Blajburgu više ne pokriva. Zašto? Zbog par ustaških kapa, zar par partizanskih kapa nije dovoljno da se ukine pokrivanje stratišta u Jaesnovcu ( ovo će vjerovatno u očima mnogih izgledati kao huljenje, ali meni se jedan zločin ne može pravdati drugim posebno što smatram da Hrvati iskreno nemaju ništa protiv Židova, to mi je suludo, to je nacistička ideologija koju samo nažalost u nedostaku pametnog političkog vodstava primili kao zapovijed). Svaki zločin je zločin i sakrivati se iza petokrake ( koja je u Rusiji ubila stotine tisuća Židova) kao nečega časnog a isto je činila čak i gore prema Hrvatskom narodu, onda se tu radi o čistom ulizivanju Židovima, svoje žrtve cijeni i poštuj, tek onda ću shvatiti ozbiljno shvatiti poštivanje svih žrtava i stratišta.Bez ljevičarenja ili desničarenja, ono čisto ljudski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
pozitivac je napisao/la:
Što pametno može izići iz relativiziranja židovskog stradanja?

Nisam primijetio da se ovdje radi o tome, već o jednom konkretnom slučaju (iako je naslov nedorečen), ali što pametno može proizaći iz apriori relativiziranja svjedočanstva jednog živućeg svjedoka, ujedno i mogućeg relativiziranja povijesne istine?

Što pametno može proizaći iz prihvaćanja ideologiziranih i politički iskonstruiranih teza kao historiografskih činjenica, bez mogućnosti njihova preispitivanja? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pozitivac se u stvari treba žaliti bivšim komunistima. Toliko su se nalagali da sad ta sva sranja treba ponovo provjeravati i pretraživati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jerko Kovač: Laž je da su Hrvati u Sušaku ubijali Židove, s tim sam upoznao i Simona Wiesenthala
PostPostano: 12 srp 2012, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Crvena Sonja je napisao/la:
Dakako i naslov je upitan ali nije priča, nisi je pročitao i već si je osudio.


Pessimus dux je napisao/la:
Nisam primijetio da se ovdje radi o tome, već o jednom konkretnom slučaju (iako je naslov nedorečen), ali što pametno može proizaći iz apriori relativiziranja svjedočanstva jednog živućeg svjedoka, ujedno i mogućeg relativiziranja povijesne istine?


Imajte na umu da je pisalo općenito da Hrvati nisu ubijali Židove, pa je kasnije naslov teme promjenjen. Tekst sa takvim naslovom zaista nemam namjeru čitati, a da se takav naslov objavi na nekom njemačkom portalu, moguće da bi završilo na sudu.

Citat:
Naslov Hrvati je kolektivan, jel tako!? Isto tako je istina da jednu komemoraciju žrtava pokriva Vlada ili Sabor kako li već, a drugu komemoraciju u Blajburgu više ne pokriva. Zašto?


Nemam pojma zašto, nisam ja Zoran Milanović, meni je isto ukidanje pokroviteljstva bezveze.

Citat:
posebno što smatram da Hrvati iskreno nemaju ništa protiv Židova, to mi je suludo, to je nacistička ideologija koju samo nažalost u nedostaku pametnog političkog vodstava primili kao zapovijed


Upravo zato se meni gadi bilo kakav pokušaj relativiziranja židovskog stradanja. Oni nisu ama baš ništa skrivili Hrvatima, a pometeni su bez milosti. Radi sulude strane ideologije ubijalo se ljude samo zato što su Židovi.

Ovaj posuški did možda je sa svojom pričom u pravu, ali opet se nameće pitanje čemu sad ta priča i kakve koristi od nje?

Citat:
Svaki zločin je zločin i sakrivati se iza petokrake ( koja je u Rusiji ubila stotine tisuća Židova) kao nečega časnog a isto je činila čak i gore prema Hrvatskom narodu, onda se tu radi o čistom ulizivanju Židovima, svoje žrtve cijeni i poštuj, tek onda ću shvatiti ozbiljno shvatiti poštivanje svih žrtava i stratišta.Bez ljevičarenja ili desničarenja, ono čisto ljudski.


Sa ovim se slažem, meni je morbidno vrednovanje žrtava po nacionalnosti i ideološkoj pripadnosti.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO