HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ] 

Duvno, Livno, Kupres, Glamoč- Bosna ili Hercegovina?
Bosna 63%  63%  [ 26 ]
Hercegovina 37%  37%  [ 15 ]
Ukupno glasova : 41
Autor/ica Poruka
 Naslov: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:04 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Vidim da već ima tema " regionalni identitet Hrvata u Duvnu, Livnu, Kupresu i Glamoču" , i većina se slaže da to nije ni bosna ni hercegovina nego nešto između.
Ali ako već moramo birati... ili je bosna ili je hercegovina, nema sad biti neutralna Švicarska, ili si za naš ili si njihov, ili si za nas ili si protiv nas, ili je B ili je H. :zubati :zubati
Moj glas ide Bosni. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Završje je kako i ime kaže prava Herceg-Bosna, ne znam šta se tu ima dijeliti kada svega ima u svakom gradu, polju..., čak ima i Dalmacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Sto put prožvakano. HB i točka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 sij 2012, 12:18
Postovi: 1140
Lokacija: Res Publica Croatia - Unio Europaea
MRSHO je napisao/la:
Sto put prožvakano. HB i točka.


nekad hrvatska, danas herceg-bosna .... i u skoroj budućnosti hr hb.

:herceg_bosna

:001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05
Postovi: 1660
Lokacija: Herceg-Bosna
Kao što štovane kolege forumaši već napisaše, točan odgovor bi bio Herceg-Bosna.

I Županija se zove HBŽ- Herceg-Bosanska Županija :herceg_bosna

_________________
Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Propade mi pokušaj razjedinjavanja herceg bosanaca...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2010, 10:05
Postovi: 1660
Lokacija: Herceg-Bosna
Pantagana je napisao/la:
Propade mi pokušaj razjedinjavanja herceg bosanaca...
:zubati

_________________
Sveti Ante platit ću ti misu, samo reci koji naši nisu !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 15:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Fali Bosansko Grahovo u anketi!! I on je dio te regije!

Treba ga staviti pa da vidimo je li u Bosni ili u Hercegovini, da konačno razjasnimo gdje spada Bosansko Grahovo.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Grahovo je debela bosna ali predpostavljam da si ironičan, po meni jedino su upitni livno i duvno, kao što netko reće tu ima svačega, po govoru te dvije općine su najbliže dalmatinskoj zagori, pogotovo livnjaci kojih ima dosta što vuku podrijetlo iz dalmacije

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 16:37 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 18:06
Postovi: 97
Bosna i Hercegovina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Zašto vi promovirate Bosnu zapadno od Vrbasa? A što je sa autohtonim nazivima Završje, Tropolje i sl. za prostor Livna, Duvna i Kupresa i Turska Hrvatska umjesto srpskog naziva Bosanska Krajina?

Promovirajući naziv "Bosna" za prostore koji nikad u povijesti nisu pripadali istoj samo još više palite muslimanske ekstremiste da vam nameću naziv "Bošnjaci katolici" i da sve većim žarom podržavaju 100% BiH.

I zašto izbjegavate nazive pokrajina iz RH u BiH. Ako je Livno presjeverno za Hercegovinu, zašto ne bi bilo Zagora? Nije pitanje je li Livno Bosna (koje nema zapadno od Vrbasa) ili Hercegovina već je li Zagora ili Hercegovina, ako već odbijate posebne nazive (Završje i sl.).

Bolje se približit Hrvatima, nego podržavat velikomuslimanske pretenzije... :zastava_Hrvata

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
TG-B.B.B je napisao/la:
Grahovo je debela bosna ali predpostavljam da si ironičan, po meni jedino su upitni livno i duvno, kao što netko reće tu ima svačega, po govoru te dvije općine su najbliže dalmatinskoj zagori, pogotovo livnjaci kojih ima dosta što vuku podrijetlo iz dalmacije


Najgore je što će i drugi, kad pročitaju Tvoj post, početi iznositi neistine. Ali znam da je riječ o Tvom neznanju, a ne zloj namjeri. Nekoliko puta sam postavio tablicu u kojoj je prikazano podrijetlo Kuprešaka, ali bez obzira na to opet ću ju postaviti. Kao što možeš vidjeti 25% Kuprešaka su ustvari ti isti Duvnjaci i Livnjaci o kojima govoriš, a ako tom postotku pridodaš i 40% onih koji su izravno iz Dalmacije dobiješ udio od 65%. Naravno, nasuprot postotku od 1,8% onih koji su došli iz Bosne. Prema tome Kuprešaci s Bosnom imaju dodirnih točaka kao Ti sa sjeverom Afrike.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Tomislav Diablo je napisao/la:
Zašto vi promovirate Bosnu zapadno od Vrbasa? A što je sa autohtonim nazivima Završje, Tropolje i sl. za prostor Livna, Duvna i Kupresa i Turska Hrvatska umjesto srpskog naziva Bosanska Krajina?

Promovirajući naziv "Bosna" za prostore koji nikad u povijesti nisu pripadali istoj samo još više palite muslimanske ekstremiste da vam nameću naziv "Bošnjaci katolici" i da sve većim žarom podržavaju 100% BiH.

I zašto izbjegavate nazive pokrajina iz RH u BiH. Ako je Livno presjeverno za Hercegovinu, zašto ne bi bilo Zagora? Nije pitanje je li Livno Bosna (koje nema zapadno od Vrbasa) ili Hercegovina već je li Zagora ili Hercegovina, ako već odbijate posebne nazive (Završje i sl.).

Bolje se približit Hrvatima, nego podržavat velikomuslimanske pretenzije... :zastava_Hrvata


Dobar upis

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2010, 04:59
Postovi: 139
Nije li zanimljivo kako se pomiče "granica" između Hercegovine i Bosne od 90-tih konstantno prema sjeveru?

Politikantstvo... Ništa drugo ova tema i nije. Al eto, meni se sve nekako čini da pojam Hercegovina nije nastao kao čisto geografski omeđeno područje.

Pa kao takvo, njene će se granice i u buduće mijenjati. Možda će Kupres za koju godinu bit u Hercegovini...

Isto tako neko dobro primjeti da zapadno od Vrbasa Bosna i nije ozbiljno postojala do dolaska Osmanlija...
Tako je i moguće da "Donji Krajevi" (mislim da je to naziv koji pokriva gografsko područje bos. krajine, i malo šire) nestanu iz vokabulara i sve samo postane - BOSNA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 29 lip 2012, 22:55 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Ako Dalmatinci mogu svojatat Dubrovnik, mogu onda i Hercegovci sve do Bihaća :D

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 01:16 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
PCM je napisao/la:
Ako Dalmatinci mogu svojatat Dubrovnik, mogu onda i Hercegovci sve do Bihaća :D


Dubrovnik je jedna od dalmatinskih komuna, nije samo venecijanska dalmacija sinonim za dalmaciju...... Dubrovnik je od antike samo 350 god. bija izvan nekoga uređenja koje se nazivalo Dalmacija, a i tada su se za vrime republike nazivali dalmatincima.... Npr. u 15.st. Dubrovčani pišu Senjanima kako im nije u redu to što Dubrovčanima naplaćuju carinu jer "do sada nikad nije bio takav običaj među gradovima Dalmacije" Tako da......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 07:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
DaniKU je napisao/la:
TG-B.B.B je napisao/la:
Grahovo je debela bosna ali predpostavljam da si ironičan, po meni jedino su upitni livno i duvno, kao što netko reće tu ima svačega, po govoru te dvije općine su najbliže dalmatinskoj zagori, pogotovo livnjaci kojih ima dosta što vuku podrijetlo iz dalmacije


Najgore je što će i drugi, kad pročitaju Tvoj post, početi iznositi neistine. Ali znam da je riječ o Tvom neznanju, a ne zloj namjeri. Nekoliko puta sam postavio tablicu u kojoj je prikazano podrijetlo Kuprešaka, ali bez obzira na to opet ću ju postaviti. Kao što možeš vidjeti 25% Kuprešaka su ustvari ti isti Duvnjaci i Livnjaci o kojima govoriš, a ako tom postotku pridodaš i 40% onih koji su izravno iz Dalmacije dobiješ udio od 65%. Naravno, nasuprot postotku od 1,8% onih koji su došli iz Bosne. Prema tome Kuprešaci s Bosnom imaju dodirnih točaka kao Ti sa sjeverom Afrike.

slika


Po toj logici Bosanska Posavina je također Hercegovina, s izuzetkom Odžaka, Orašja i Bosanskog Šamca koji su Srbija (jer iz Srbije su doseljeni tamošnji Muslimani).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 07:48 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
pinco je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Ako Dalmatinci mogu svojatat Dubrovnik, mogu onda i Hercegovci sve do Bihaća :D


Dubrovnik je jedna od dalmatinskih komuna, nije samo venecijanska dalmacija sinonim za dalmaciju...... Dubrovnik je od antike samo 350 god. bija izvan nekoga uređenja koje se nazivalo Dalmacija, a i tada su se za vrime republike nazivali dalmatincima.... Npr. u 15.st. Dubrovčani pišu Senjanima kako im nije u redu to što Dubrovčanima naplaćuju carinu jer "do sada nikad nije bio takav običaj među gradovima Dalmacije" Tako da......


350 godina nije samo, a i 100 je drugih razlika da ne nabrajam taksativno.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 11:08 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
PCM je napisao/la:
pinco je napisao/la:

Dubrovnik je jedna od dalmatinskih komuna, nije samo venecijanska dalmacija sinonim za dalmaciju...... Dubrovnik je od antike samo 350 god. bija izvan nekoga uređenja koje se nazivalo Dalmacija, a i tada su se za vrime republike nazivali dalmatincima.... Npr. u 15.st. Dubrovčani pišu Senjanima kako im nije u redu to što Dubrovčanima naplaćuju carinu jer "do sada nikad nije bio takav običaj među gradovima Dalmacije" Tako da......


350 godina nije samo, a i 100 je drugih razlika da ne nabrajam taksativno.


I tada je bija dalmatinska komuna ali samostalna... Od samih poćetaka dalmatinskih komuna one su djelovale samostalno, od od rimskih, vrimena pa nadalje, u nekome obliku i danas se zadrža oblik u obliku županija, s time šta Šibenik nije tada postoja.... A i sami Dubrovčani su se kroz povijest nazivali dalmatincima, čak se i prićala čakavica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Dubrovčani i čakavica daj pobogu ... To je marginalna pojava dolje ... Štokavština je iznjedrila sva značajnija djela a i današnji jezik je čisti štokavski ... Dubrovčani se nisu nazivali Dalmatincima kroz povijest u kontinuitetu.
Većina mojih odozdo ti neće reći da su Dalmatinci već Dubrovčani...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Razlikuje se sve krucijalne točke koje spajaju/definiraju određenu regiju:
1.Jezik
2.Mentalitet
3.Geografija (bolje rečeno stvarna teritorijalna razdvojenost)
4.Povijesni razvoj (Duga samostalnost i odvojenost 450 g.)
5.Izjašnjavanje lokalnog stanovništva

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
PCM je napisao/la:
Dubrovčani i čakavica daj pobogu ... To je marginalna pojava dolje ... Štokavština je iznjedrila sva značajnija djela a i današnji jezik je čisti štokavski ... Dubrovčani se nisu nazivali Dalmatincima kroz povijest u kontinuitetu.
Većina mojih odozdo ti neće reći da su Dalmatinci već Dubrovčani...


Aha, ta jugo-srpska propaganda, to je bilo tabu tema jugi........

http://hr.metapedia.org/wiki/Dubrovački_čakavci
http://naskigovor.wordpress.com/tag/jekavska-cakavica/

Pošto je izvorni hrvatski govor bila čakavica naravno da je bilo važno sakrit neke činjenice, Dubrovnik je bija izravno čakavski, u njemu se ranije nego u ostatku poćeja govorit štokavski, malo di se i prića danas ćakavica i inaće.
Svi važniji dubrovčani su se nazivali dalmatincima pa i Ruđer Bošković, sebe je naziva Dalmatincon iz Dubrovnika. Kasnije se u Dubrovnik naseljavaju sve više stanovništvo iz zaleđa. tj. hercegovine di se unosi štokavica. Ali povijesno gledano Dubrovnik je u Dalmaciji, a tako je i osta danas..... Bile su želje nekih dubrovćana o srpskome Dubrovniku, pa tako ima i ovih koji tvrdu da Dubrovnik nije Dalmacija, Ali sama veza Dubrovnika i Hrvatske je pripadnost Dalmaciji, i sama Hrvatska se dugi niz godina poistovjećavala sa Dalmacijon. Ne triba poistovječivat mletačku dalmaciju sa dalmaciojon...,
Svi dubrovački pisci su svoj jezik nazvali dalmatinski i na kraju 18-st. sinonimima dalmatinski-hrvatski. U 19.st. su bili isto dalmatinci, da bi se tek u 20st. desija neki odmak, hm. taman sa pojavon ideje o srpskome dubrovniku......
Dubrovački pisci su pisali na ikavici, dok nije ukidanjen republike ispliva stalež tada 3. reda, koji se naselija iz Hercegovine i ijekavica je počela predvladavat mišanjen stanovništa.
Tako je i Rab nakon 2000.g. kontinuiteta ka dalmatinski grad tek nakon okupacije Italije i uvođenja naziva Kvarner ( koji se sad i u nas dan danas iz nekoga razloga koristi ) poćeja gubit identitet. Krajen prošloga stoljeća je bila još dvojba jesu li ili nisu Dalmacija. Da bi danas izgubili identitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 12:49 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
PCM je napisao/la:
Razlikuje se sve krucijalne točke koje spajaju/definiraju određenu regiju:
1.Jezik
2.Mentalitet
3.Geografija (bolje rečeno stvarna teritorijalna razdvojenost)
4.Povijesni razvoj (Duga samostalnost i odvojenost 450 g.)
5.Izjašnjavanje lokalnog stanovništva


Pa nemaš baš argumente, osim velike propagande koja je djelovala u jugoslaviji, naglašavajuć samostalnost Dubrovnika i zatiruć veze sa Hrvatskon.
Jezik i mentalitet, hm. pa niko nemože osporit da Split i Zadar nisu u Dalmaciji jel tako, ali ni govor, naglasak ni mentalitet nisu isti, pa čak geografija di se totalno razlikuju. Dubrovčani su se u svojoj samostalnosti uvik nazivali dalmatincima, fenomen otuđivanja od dalmacije je krenija tek u 20.st. Izjašnjavanje lokalnoga stanovništa je podvojeno, većina koje ja znan se smatraju Dubrovčanima Dalmatincima. Ne zaboravi da samostalne komune od koje ćinu Dalmaciju postoju 2000god.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Završje - Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Joj daj pobogu mani se meni te priče o propagandi srpskog dubrovnika ... Infantilno totalno ...

Imam jasne argumente, to što se tebi ne sviđaju i što ih ti zoveš nekakvom "srpskom propagandom" je drugi par rukava. Meni to nemoš na nos nabit jer sam Hrvat, kao i svi moji prijatelji odozdo...

Govor Splita, Zadra, Šibenika, cijelog poteza Dalmacije do doline Neretve je praktički identičan i nekom sa strane je jako teško razlikovati Zadranina od Splićanina, gotovo nemoguće. Al zato bez problema razlikuju Zadranina i Dubrovčanina primjerica ili Metkovca sa Splićaninom.
Posebnost Dubrovčana nije rezultat nikakve srpske propagande i udaljavanja od Hrvatske i Dalmatinaca, to je lakrdijaška retorika.
90% onih koji će ti reći da je Dubrovnik zaseban i da nije Dalmacija, su Hrvati, vrlo često i hrvatski nacionalisti ...
U kakvoj se to geografiji Zadar, Split i Šibenik razlikuju pobogu mislim WTF ?! Aj da nisam u tim gradovima bio 100 puta a u ST i živio godinu dana...

Koja većina koju ti poznaješ se izjašnjava Dalmatincima ?! To što pjevaju Mišu i Grdovića kad se napiju ne znači da se smatraju Dalmatincima. Ja sam odozdo, od moje ekipe nitko ti neće reći da je Dalmatinac. A radi se redom o momcima iz Grada odnosno porijeklom što iz Grada, što Elafiti, što Primorje/Konavle ... Pa nećeš me sad još pravit ludim ...

Mislim briga mene, ako se većina odluči izjasniti da su Dalmatinci, neka bude, al po meni je to netočno, a i "puls na terenu" bar koliko ga ja opipavam nije takav, a doma sam relativno često.

I pobogu još jednom te molim da mi dubrovačku posebnost nikako ne argumentiraš nekakvom četničkom propagandom jer je to prije svega bezobrazno i uvredljivo. Ti "Dubrovčani" koji su se Srbima pisali u nacionalnim previranjima kraja 19. i početka 20.st. su ionako za Dubrovnik beznačajni, ti famozni "Srbi katolici" su se i onda brojali u promili i za to svoje "srpstvo" bili debelo plaćani od strane Beograda, a na kraju su skončali većinom na kojekakvim pozicijama u Beogradu, često ih se i rođena familija iz Dubrovnika i odrekla ... Uglavnom jednu velikosrpsku marginalnu pojavu koristiš da denunciraš Dubrovčanima posebnost - jako bezobrazno od tebe.

Postojalo je i Rimsko carstvo dulje od dalmatinskih komuna pa jesu li sad svi Dalmatinci onda i "Rimljani" bogati ... Jeste li vi onda izgubili identitet kao i "Rabljani". Znači da bi imao identitet moraš biti Dalmatinac ? Daj pobogu čovječe, pratiš li ti uopće što upisuješ ...

Ajde za kraj objasni Bošnjacima da su oni Hrvati zapravo. Sretno i javi kako si prošao.

Jel to neki novi đir da samo Dalmatinci imaju TM na pravi identitet i hrvatstvo ?! Mogao bi počet malo širit priču i u Tuzli imaš Dalmatinaca ako ćemo po antičkim kriterijima ...

Znači:

1. Jezik - razlikuje se bez daljnjega čak i nekom tko nije odavde
2. Mentalitet - 100%. Tko god je proveo iole vremena u DU to će ti reći. A ja jesam skoro čitav život.
3.Geografija - Razdvojenost administrativna Neumom (BIH) kao i geografska deltom Neretve
4.Povijesni razvoj - Dubrovačka Republika (nemalih 450 godina)
5.Lokalno stanovništvo (Dozvoli s obzirom da sam odozdo da imam nešto preciznije spoznaje o tome iako ne mora nužno značiti jer ni ti ni ja nismo "proveli referendum).

Dakle od 5 mojih argumenata bar 4,5 su ispravna 1/1. Tvoj odgovor na to je "srpska propaganda" i imaš Dubrovčana koji su se nazivali Dalmatincima. Imaš i onih koji su svoj jezik nazivali i bosanskim, pa znači li to da su po današnjim kriterijima "Bošnjaci" ili bar ovi Lagumdžijini "Bosanci"...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Anketa; Završje- Bosna ili Hercegovina?
PostPostano: 30 lip 2012, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Robbie MO je napisao/la:
DaniKU je napisao/la:

Najgore je što će i drugi, kad pročitaju Tvoj post, početi iznositi neistine. Ali znam da je riječ o Tvom neznanju, a ne zloj namjeri. Nekoliko puta sam postavio tablicu u kojoj je prikazano podrijetlo Kuprešaka, ali bez obzira na to opet ću ju postaviti. Kao što možeš vidjeti 25% Kuprešaka su ustvari ti isti Duvnjaci i Livnjaci o kojima govoriš, a ako tom postotku pridodaš i 40% onih koji su izravno iz Dalmacije dobiješ udio od 65%. Naravno, nasuprot postotku od 1,8% onih koji su došli iz Bosne. Prema tome Kuprešaci s Bosnom imaju dodirnih točaka kao Ti sa sjeverom Afrike.

slika


Po toj logici Bosanska Posavina je također Hercegovina, s izuzetkom Odžaka, Orašja i Bosanskog Šamca koji su Srbija (jer iz Srbije su doseljeni tamošnji Muslimani).


:confused1


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO