HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Statistika portala u Srbiji
PostPostano: 10 kol 2019, 10:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Evo, kad sam stavio i Hrvatsku, da ubacim i Srbiju. Gemius podaci su jako dobri, svaki portal instalira njihov kod, vrlo slično Google analitici. Podaci se objavljuju mjesečno, teško je s njima manipulirati, a kao mjerodavne ih uzimaju oglašivači. Sarajevski lobi je protjerao Gemius iz BiH, posao je preuzeo IPSOS kojeg vodi sin Ive Komšića, i od tada u tom mjerenju muslimanski portali mjere vrtoglavi rast. Nije za ovu temu, samo spominjem kao kontekst jer sam tad skužio da je Gemius vjerojatno pošten...napustili su BiH jer nisu htjeli sudjelovati u tome.

Evo i Srbije za srpanj. Mjere se jedinstveni posjetitelji za cijeli mjesec, kao i dnevni posjetitelji. Ranije sam objasnio metodologiju...ako ja na portal odem svakog dana to se mjeri kao samo 1 jedinstveni posjetitelj cijelog mjeseca. Zato npr Blic ima 877 tisuća dnevnih posjetitelja, a 2.7m mjesečni (dnevne posjete se ne množe sa 31, nego cookie prati svakog posjetitelja dnevno i kroz mjesec). Inače, zar nam nije Carmello govorio da Kurir čita samo najniži sloj (a 2 (zamalo 1) najpopularniji portal)?

https://rating.gemius.com/rs/tree/32

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Statistika portala u Srbiji
PostPostano: 10 kol 2019, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To je zato što su velemajstori u smišljanju clickbait naslova. I zato što smaraju ljude sa push notifikacijama kao niko drugi. Bukvalno svaki novi članak koji izađe u Kuriru, šalju svima notifikaciju na mobilni uređaj. Svaki novi članak, bez izuzetka. A naslovi vrhunski clickbait.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO