HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Komunizam - obćenito
PostPostano: 04 lis 2019, 07:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Nisam vidio ovako određen naslov razprave, a ako postoji, slobodne prebacite ovaj upis tamo:

Europski parlament izglasovao rezoluciju kojom izjednačava i osuđuje nacistički i komunistički režim
https://narod.hr/eu/europski-parlament- ... icki-rezim

Europski parlament usvojio je 19. rujna 2019. rezoluciju naziva “Važnost europskog sjećanja za budućnost Europe (2019/2819(RSP))“, kojom je osudio i izjednačio nacističke i komunističke zločine kao i zločine svih ostalih režima. U njoj se između ostaloga podsjeća kako su “nacistički i komunistički režimi provodili masovna ubojstva, genocid, deportacije i doveli do nezapamćenih gubitaka života i slobode u 20. stoljeću u dotad neviđenim razmjerima u ljudskoj povijesti”, a također i poziva “sve države članice EU-a da provedu jasno i principijelno preispitivanje zločina i djela agresije koje su počinili totalitarni komunistički režimi i nacistički režim”.

Europski parlament u Rezoluciji također izražava zabrinutost jer “u javnim prostorima nekih država članica (parkovima, trgovima, ulicama itd.) i dalje postoje spomenici kojima se veličaju totalitarni režimi“.

S druge strane, Mesić nam pojašnjava (sad je nedavno pojašnjavao Kolindi) da komunizam uobće nije zaživio u praksi, makar ga opovrgavaju sami diktatori koji su se uviek zvali komunistima (od Lenjina, preko Tita, Staljina, Pol Pota, Castra...). Također, sam teoretičar Marx je često imao genocidna i nasilna rješenja za provedbu komunizma u djelo, tako da je težko reći da Staljin ili Tito nisu bili njegovi vjerni sljedbenici i u praksi.
https://www.dnevno.hr/vijesti/stjepan-m ... a-1373455/

S druge strane, sama Europa je dopustila dizanje spomenika Marxu u Njemačkoj (očito ga izravno ne povezuju s komunističkim režimima), makar u svojim rezolucijama izjednačava komunizam i nacizam, ter jasno poziva države da maknu komunističke simbole i imena ulica i trgova nazvanih po komunističkim diktatorima.
https://narod.hr/eu/njemacka-podigla-ve ... nik-kristu
https://narod.hr/eu/svecano-otkriven-sp ... uklanjanje

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 02:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
A zašto naslov glasi "Komunizam - obćenito", kad je citirani tekst/naslov konkretan?
To što je Evropski parlament doneo, može da ide na podforum "Svijet".

No, rezolucija je sasvim OK. Potastavlja se pitanje kakve će refleksije imati na naše prostore. Pa, u jednom dijalogu sa duduom, kada je on s oduševljenjem naglašavao kako je Hrvatska predstavljena u Poljskoj nedavno kao antifašističko društvo, i time uklopljena u bogati evropski svet, rekao sam mu nešto što ovom rezolucijom dobija na značaju.

Naime, to što u Poljskoj nije bilo Rusa, znači da Evropa hoće da poruči da nacizam nije valjao, ali da ni komunizam koji je zavladao posle nije bio ništa bolji. I evo, poručuje to ovom rezolucijom.
Hrvatska je u situaciji da je jedini antifašizam na koji može da se pozove - titoistički komunizam. Doduše, može i na one političare koji su bili uz izbegličku vladu i onih par hiljada Hrvata pripadnika JVO. A, kao što rekoh, komunizam kao odgovor na nacizam, za Evropu nije najbolje.

Što se tiče srpskog antifašizma, on je istovremeno i antikomunistički. Za ovu priliku citiraću deo pisama predsednika Reagana.
Citat:
Ronald Reagan, 40th President of the United States (1981 – 1989):
“The ultimate tragedy of Draza Mihailovic cannot erase the memory of his heroic and often lonely struggle against the twin tyrannies that afflicted his people, Nazism and Communism. He knew that totalitarianism, whatever name it might take, is the death of freedom. He thus became a symbol of resistance to all those across the world who have had to fight a similar heroic and lonely struggle against totalitarianism. Mihai-lovic belonged to Yugoslavia; his spirit now belongs to all those who are willing to fight for freedom” (September 8, 1979).

http://www.philosophymr.com/pdf/publica ... ilovic.pdf
Fotografija originala.
http://kingdom-of-yugoslavia-in-ww2.com ... pisom1.jpg

Hvala lepo! :)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Nije ni EU ništa bolja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 13:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.

Zato mora postojati neka elita koja će vladati i držati ovce mirnim.

Komunizam je zločinački zato jer silom drži ljude mirnim, u strahu i pod prijetnjom kaznama. Strah nikad nije dobar motivator, pa zato ljudi u komunizmu nemaju motivacije ni za rad, ni za napredak.

Ali na žalost, i kapitalizam je otprilike na istom osnovnom principu. Demokracija je samo privid, i ljudi se u pravilu ne slažu sa onim što radi vlada. Kako je moguće da postoje izbori, izabere se vlada, i onda na kraju uvijek većina glasača misli da vlada radi loše, i većina glasača se ne slaže s potezima vlade.

Na žalost opet, i u kapitalizmu postoji elita koja vlada i ovce koje se drže pod kontrolom, u suštini jednako kao od doba rimskog carstva, ništa se nije promijenilo u 2000 godina, a vjerojatno i ranije je bilo isto.

Jedina prednost kapitalizma je što kontrolu održava uz pomoć "kruha i igara" umjesto strahom kao komunizam. Ljudi ne prate gladijatore kao u Rimu, ali prate sport koji je moderna verzija zaglupljivanja masa. I dok se tako ljudi bave raznim glupostima, ne razmišljaju o tome što radi vlada.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 13:46 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.



Dobro kasniš. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.

Zato mora postojati neka elita koja će vladati i držati ovce mirnim.

Komunizam je zločinački zato jer silom drži ljude mirnim, u strahu i pod prijetnjom kaznama. Strah nikad nije dobar motivator, pa zato ljudi u komunizmu nemaju motivacije ni za rad, ni za napredak.

Ali na žalost, i kapitalizam je otprilike na istom osnovnom principu. Demokracija je samo privid, i ljudi se u pravilu ne slažu sa onim što radi vlada. Kako je moguće da postoje izbori, izabere se vlada, i onda na kraju uvijek većina glasača misli da vlada radi loše, i većina glasača se ne slaže s potezima vlade.

Na žalost opet, i u kapitalizmu postoji elita koja vlada i ovce koje se drže pod kontrolom, u suštini jednako kao od doba rimskog carstva, ništa se nije promijenilo u 2000 godina, a vjerojatno i ranije je bilo isto.

Jedina prednost kapitalizma je što kontrolu održava uz pomoć "kruha i igara" umjesto strahom kao komunizam. Ljudi ne prate gladijatore kao u Rimu, ali prate sport koji je moderna verzija zaglupljivanja masa. I dok se tako ljudi bave raznim glupostima, ne razmišljaju o tome što radi vlada.

Zato treba prestati sa licemerjem i uvesti prosvećeni apsolutizam. I nemoj mi opet o Marku Aureliju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 15:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Jbg Carmello ne bih ja, ali nameće se.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.

Zato mora postojati neka elita koja će vladati i držati ovce mirnim.

Komunizam je zločinački zato jer silom drži ljude mirnim, u strahu i pod prijetnjom kaznama. Strah nikad nije dobar motivator, pa zato ljudi u komunizmu nemaju motivacije ni za rad, ni za napredak.

Ali na žalost, i kapitalizam je otprilike na istom osnovnom principu. Demokracija je samo privid, i ljudi se u pravilu ne slažu sa onim što radi vlada. Kako je moguće da postoje izbori, izabere se vlada, i onda na kraju uvijek većina glasača misli da vlada radi loše, i većina glasača se ne slaže s potezima vlade.

Na žalost opet, i u kapitalizmu postoji elita koja vlada i ovce koje se drže pod kontrolom, u suštini jednako kao od doba rimskog carstva, ništa se nije promijenilo u 2000 godina, a vjerojatno i ranije je bilo isto.

Jedina prednost kapitalizma je što kontrolu održava uz pomoć "kruha i igara" umjesto strahom kao komunizam. Ljudi ne prate gladijatore kao u Rimu, ali prate sport koji je moderna verzija zaglupljivanja masa. I dok se tako ljudi bave raznim glupostima, ne razmišljaju o tome što radi vlada.


Ti navodiš samo ekonomske modele društvenog uređenja. Moralni, ni duhovni se ne spominje. A svedoci smo da materijalna dobra nisu dovoljna za sretno i funkcionalno društvo.

Sekularizam je obesmislio i materijalnu sigurnost i naučno-tehnološki napredak.

EU je navodno utemljena na hrišćanskim vrednostima, ali ničim to ne opravdava. Niti se drži načela na kojima je osnovana. Najprogonjenija religija u toj EU je hrišćanska vera, paradoksalno. Učestalost napada na hrišćanske bogomolje to nedvosmisleno dokazuje.

Krajnji cilj je sovjetizacija i federalizacija država članica, stvaranje nekakvog "evropskog nacionalizma" a gušenje tradicionalnog.
Sa obilatim prilivima stanovništva iz trećih zemalja, iz nekompatibilnih kultura koje u svojoj osnovi suživot doživljavaju kao nužno zlo, do konačne pobede.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Znam, ali kao što si rekao, nijedan sistem nije savršen. A idiote apsolutiste obično mogu da sputaju njegovi saradnici da ne pravi gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 16:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Kako je ono rekao Churchill, navježi argument protiv demokracije je kratak razgovor s prosječnim glasačem. Ako zapravo pogledate malo podrobnije, politički sistem se nije mijenjao od doba nastanka prvih civilizacija. Elite i dalje vladaju i drže mase pod kontrolom. Mijenjao se zapravo samo način kontrole nad tim masama. Nekad davno feudalac je kmetove ugnjetavao porezima i radom na njegovoj zemlji dok moderni feudalci ugnjetavaju radnike održavanjem niske cijene rada. Kao što su stari Grci davno zaključili demokracija nije za sve, već za one prosvijećene. Ako date rulji vladati državom onda nastaje kaos. Atena i Rim su toliko dugo opstali jer je njihova demokracija bila restriktivnija i nije baš svatko mogao doći u parlament za razliku od danas.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.


Kriv narod ili 5 mega korporacija koje drže većinu mass medija ? Drugi svi od njih prepisuju jer jedini oni imaju novac za platiti novinare za drkanje kite po svijetu.
Zadnjih godina je po mojoj procjeni 80% političkih vjesti u mass medijima ili laž ili ubacivanje laži sa ponekom istinom na isto mjesto. Ili što je i gore, većina podataka u vijesti / kolumni istina ali te furaju da je to OK i ispravno.

Mi svi smo odavno u ratu, gadnom ratu, sa klapom milijardera (oni su vlasnici tih medija). Prvo pitanje koje sam sebi treba svaki čovjek postaviti je zašto bi jednog milijardera uopće zanimale tako nisko-profitabilne firme. Iz njihove perspektive jako nisko profitabilne.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.

Zato mora postojati neka elita koja će vladati i držati ovce mirnim.

Komunizam je zločinački zato jer silom drži ljude mirnim, u strahu i pod prijetnjom kaznama. Strah nikad nije dobar motivator, pa zato ljudi u komunizmu nemaju motivacije ni za rad, ni za napredak.

Ali na žalost, i kapitalizam je otprilike na istom osnovnom principu. Demokracija je samo privid, i ljudi se u pravilu ne slažu sa onim što radi vlada. Kako je moguće da postoje izbori, izabere se vlada, i onda na kraju uvijek većina glasača misli da vlada radi loše, i većina glasača se ne slaže s potezima vlade.

Na žalost opet, i u kapitalizmu postoji elita koja vlada i ovce koje se drže pod kontrolom, u suštini jednako kao od doba rimskog carstva, ništa se nije promijenilo u 2000 godina, a vjerojatno i ranije je bilo isto.

Jedina prednost kapitalizma je što kontrolu održava uz pomoć "kruha i igara" umjesto strahom kao komunizam. Ljudi ne prate gladijatore kao u Rimu, ali prate sport koji je moderna verzija zaglupljivanja masa. I dok se tako ljudi bave raznim glupostima, ne razmišljaju o tome što radi vlada.


Ja samo znam da ja i moji braća i sestre imamo puno bolji život nego moji roditelji ili nonoti i po pitanju lakšeg života i po pitanju slobode izbora. Danas puno više o tebi samomu ovisi hoćeš li biti poduzetnik, radnik ili nešto treće nego prije. To što ljudi danas gunđaju protiv svega, samo je dokaz da imaju slobodu. U Sj. Koreji na pr. nitko ne će reći nešto loše protiv vlasti i svi su sretni i nasmijani.
Ovo s kruhom i igrom je istina, ali imaš slobodu to odbiti i živiti po svome...
I danas ima primjera nepravde, prednosti određenih skupina pred sudovima..., ali to ne neuzporedivo u odnosu na prije.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
aleksije radicevic je napisao/la:
A zašto naslov glasi "Komunizam - obćenito", kad je citirani tekst/naslov konkretan?
To što je Evropski parlament doneo, može da ide na podforum "Svijet".


Čini mi se glupo otvarati sto različitih razprava o komunizmu, kad se mogu okupiti sve na jednom mjestu...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 21:27 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Komunizam je bezbozni (ateisticki) pokret koji u utrci do utopijskog blagostanja ne brani ni najsvirepije zlocine (npr. 'U revoluciji ljudske glave vrijede ko glavice kupusa', drug Lenjin). Utopija idiota komunista je u tome sto vjeruju da je potrebno ukinut svo vlasništvo i drzave i religije i sve prepustiti Partiji. Partija bi u tom slucaju brinula da svatko dobije po potrebama i radi prema mogućnostima.

Za komunista je komunizam vjera koje se drzi u komunistickom kalifat radikalno uz prijetnju silom. A komunisti kao pogani stuju svog vodju kao bozanstvo (Sovjeti Staljina, Jugoslaveni Tita, Kubanci Kastra itd.). Jugokomunisti su pravni sustav definirali kao instrument za obracun s ideoloskim neistomisljenicima.

Partija ima prava kao i vlasnik stoke, koji stoku moze pobiti, brine da stoka prezivi, a stala je zajedničko vlasnistvo svake jedinke u stali.

Gdje god rade revoluciju banke ne diraju, a banke ih obicno financiraju (npr. Marxa, Lenjina).

Prva faza je socijalizam gdje isto dobije i radnik i neradnik. I gdje sposobnije stanovnistvo ne moze preuzeti brigu za neku tvornicu i od nje ucinit uspjesno poduzece. Taj posao je naravno u nadležnosti Partije.

Praksa je pokazala propast svih ovakvih sustava. A narodne mudrosti o sustavima bez vlasnistva i odgovornosti kazu 'svacije nicije'. Za neodgovornost u radnom ucinku (isto dobije i radnik i neradnik) 'ne mozes ti mene toliko malo platit koliko ja mogu malo radit'.

Komunisti su pocinili vise zlocinstava nego itijedna ideologija prije njih. Ubijali su uglavnom vlastito stanovnistvo. U 20. stoljecu to je 110 milijuna pobijenih ljudi. Osim toga posebno su unistavali jezik, kulturu, falsificirali povijest itd.

Stepinac o komunizmu:
A. 'Rusilacka kuga covjecanstva'
B. 'Postoje lazovi kakve povijest nije zabilježila, a sami sebe zovu komunistima'
C. 'Od nacista ih samo boja razlikuje'

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 05 lis 2019, 21:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
dane-croatia je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
U zadnje vrijeme sam mišljenja da nijedan sustav vladavine ne valja, jednostavno zato jer ljudi ne valjaju. Ukratko ljudi su ovce, koje nisu u stanju preuzeti odgovornost.

Zato mora postojati neka elita koja će vladati i držati ovce mirnim.

Komunizam je zločinački zato jer silom drži ljude mirnim, u strahu i pod prijetnjom kaznama. Strah nikad nije dobar motivator, pa zato ljudi u komunizmu nemaju motivacije ni za rad, ni za napredak.

Ali na žalost, i kapitalizam je otprilike na istom osnovnom principu. Demokracija je samo privid, i ljudi se u pravilu ne slažu sa onim što radi vlada. Kako je moguće da postoje izbori, izabere se vlada, i onda na kraju uvijek većina glasača misli da vlada radi loše, i većina glasača se ne slaže s potezima vlade.

Na žalost opet, i u kapitalizmu postoji elita koja vlada i ovce koje se drže pod kontrolom, u suštini jednako kao od doba rimskog carstva, ništa se nije promijenilo u 2000 godina, a vjerojatno i ranije je bilo isto.

Jedina prednost kapitalizma je što kontrolu održava uz pomoć "kruha i igara" umjesto strahom kao komunizam. Ljudi ne prate gladijatore kao u Rimu, ali prate sport koji je moderna verzija zaglupljivanja masa. I dok se tako ljudi bave raznim glupostima, ne razmišljaju o tome što radi vlada.


Ja samo znam da ja i moji braća i sestre imamo puno bolji život nego moji roditelji ili nonoti i po pitanju lakšeg života i po pitanju slobode izbora. Danas puno više o tebi samomu ovisi hoćeš li biti poduzetnik, radnik ili nešto treće nego prije. To što ljudi danas gunđaju protiv svega, samo je dokaz da imaju slobodu. U Sj. Koreji na pr. nitko ne će reći nešto loše protiv vlasti i svi su sretni i nasmijani.
Ovo s kruhom i igrom je istina, ali imaš slobodu to odbiti i živiti po svome...
I danas ima primjera nepravde, prednosti određenih skupina pred sudovima..., ali to ne neuzporedivo u odnosu na prije.


Slažem se, ja sam i napisao da je kapitalizam puno bolji sustav, koji daje čovjeku izbor da živi po svome, a motivira mrkvom umjesto kao komunizam batinom.

Naravno, ta sloboda znači također ako želiš da se upropastiš, možeš.

Kako god, elita je ta koja poznaje psihologiju čovjeka i koja prilagodi sustav većini ljudi. U kapitalizmu većina ljudi se okrene konzumerizmu, tj. glavni cilj im je imati ne znam novi telefon ili auto, i onda su fokusirani na to. Čovjek može u jednom trenutku biti fokusiran na samo jednu stvar. I onda dok misle o kako rekoh sportu, ili o novom mobitelu, za to vrijeme ne misle o politici vlade.

Slažem se i da imamo izbor da budemo ovce, ili ne budemo, ALI većina ljudi jednostavno su ovce i elite to znaju. Elite su i dale tu "slobodu" jer znaju da je velika većina ljudi neće znati ili htjeti iskoristiti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 07:37 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Umjesto kapitalističke oligarhije i demokratskog nepotizma, umjesto crvene partijske buržoazije koja uhljebljuje svoje sinove, umjesto svih sličnih utopijskih "jednakosti" koje završe u naopakim hijerarhijama, jednostavno treba vratit orginalnu aristokraciju i nasljedno pravo, to je funkcioniralo tisućama godina. Ljude vratiti u poljoprivredu, na selo gdje će imat privatno vlasništvo, posjedovat svoja sredstva proizvodnje i bit mali kapitalisti. Živio distributizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Purger111 je napisao/la:
Umjesto kapitalističke oligarhije i demokratskog nepotizma, umjesto crvene partijske buržoazije koja uhljebljuje svoje sinove, umjesto svih sličnih utopijskih "jednakosti" koje završe u naopakim hijerarhijama, jednostavno treba vratit orginalnu aristokraciju i nasljedno pravo, to je funkcioniralo tisućama godina. Ljude vratiti u poljoprivredu, na selo gdje će imat privatno vlasništvo, posjedovat svoja sredstva proizvodnje i bit mali kapitalisti. Živio distributizam.


Arstokracija može, ukoliko i ja imam na nju pravo... Bilo bi fora da po cieli dan živim u dvorcu i surfam po svemrežju, dok sluge sve rade umjesto mene, ali da ja kano konj radim na selu i živim u nekoj potelušici, a onda mi još urod propadne zbog loše godine... :zubati

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dane-croatia je napisao/la:
Arstokracija može, ukoliko i ja imam na nju pravo... Bilo bi fora da po cieli dan živim u dvorcu i surfam po svemrežju, dok sluge sve rade umjesto mene, ali da ja kano konj radim na selu i živim u nekoj potelušici, a onda mi još urod propadne zbog loše godine... :zubati


Pa nije to poanta aristokracije. Nego da se biraju u drzavne duznosti ljudi vise socijalne, emotivne i racionalne inteligencije. A to bi bilo u interesu kralja i njegovog potomstva jer dok narodu kojim vladaju ide dobro ide i njima. Kada narodu ne ide dobro onda kraljevima padaju glave. A kako se ne biraju svakih pet godina novi kraljevi onda mogu imat ozbiljne visedesetljetne politike.

U usporedbi s parlamentarnom demokracijom di svakih 5 godina i cesce politicari obmanjuju narod da ih ponovo izaberu. Mandat shvate ko kampanju za ponovni dolazak na vlast. Tu ljudi vise inteligencije samo smetaju, jer uz visu inteligenciju idu visi eticko-moralni standardi. To se vidi po danasnjem sastavu Hrvatskog sabora kada se usporedi sa sastavom Hrvatskog sabora za vrijeme Tudjmana. Jer se Tudjman kao aristokrat nije bojao boljih od sebe (poslusati Brijunski transkript).

Hrvati imaju lose iskustvo s Kraljevinom Srba Hrvata i Slovenaca (Kraljevinom Jugoslaviji) gdje se Hrvate izopcilo iz najvisih tijela vlasti (generali, ministri itd.) i srbofasistickim metodama se Hrvate nastojali istrijebiti (asimilacija u Srbe, tjeranje na iseljenje gospodarskim uništavanje, ubijanjem i terorom na cesti i u zandarmerijama). A poznato je kako je zavrsio kralj kada su Hrvati jedva docekali da se riješe te Srboslavije 1941.

Komunisticki rezimi iako imaju dozivotne diktatore (npr. Lenjin, Staljin, Tito) ipak su anti-aristokracije. Jer idiotski komunizam je odbojan ljudima vise socijalne, emotivne i racionalne inteligencije pa su takvi u komunistickim kalifatima istrebljivali. Komunizmu trebaju mediokriteti i suzanjska pasmina, jer su svi jednaki pa ne moze se dozvolit da se netko izbori na temelju inteligencije i sposobnosti. Ako nisi clan Partije i pravovjeran komunist ne mozes ocekivat napredak. Zbog toga su komunisticki sustavi saka jada pa su zaostali.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Instruktor je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Arstokracija može, ukoliko i ja imam na nju pravo... Bilo bi fora da po cieli dan živim u dvorcu i surfam po svemrežju, dok sluge sve rade umjesto mene, ali da ja kano konj radim na selu i živim u nekoj potelušici, a onda mi još urod propadne zbog loše godine... :zubati


Pa nije to poanta aristokracije. Nego da se biraju u drzavne duznosti ljudi vise socijalne, emotivne i racionalne inteligencije. A to bi bilo u interesu kralja i njegovog potomstva jer dok narodu kojim vladaju ide dobro ide i njima. Kada narodu ne ide dobro onda kraljevima padaju glave. A kako se ne biraju svakih pet godina novi kraljevi onda mogu imat ozbiljne visedesetljetne politike.

U usporedbi s parlamentarnom demokracijom di svakih 5 godina i cesce politicari obmanjuju narod da ih ponovo izaberu. Mandat shvate ko kampanju za ponovni dolazak na vlast.

Hrvati imaju lose iskustvo s Kraljevinom Srba Hrvata i Slovenaca (Kraljevinom Jugoslaviji) gdje se Hrvate izopcilo iz najvisih tijela vlasti (generali, ministri itd.) i srbofasistickim metodama se Hrvate nastojali istrijebiti (asimilacija u Srbe, tjeranje na iseljenje gospodarskim uništavanje, ubijanjem i terorom na cesti i u zandarmerijama). A poznato je kako je zavrsio kralj kada su Hrvati jedva docekali da se riješe te Srboslavije 1941.

Komunisticki rezimi iako imaju dozivotne diktatore (npr. Lenjin, Staljin, Tito) ipak su anti-aristokracije. Jer idiotski komunizam je odbojan ljudima vise socijalne, emotivne i racionalne inteligencije pa su takvi u komunistickim kalifatima istrebljivali. Komunizmu trebaju mediokriteti i suzanjska pasmina, jer su svi jednaki pa ne moze se dozvolit da se netko izbori na temelju inteligencije i sposobnosti. Ako nisi clan Partije i pravovjeran komunist ne mozes ocekivat napredak. Zbog toga su komunisticki sustavi saka jada pa su zaostali.


Aristokrati znaju da kad narodu ide dobro, narod se uzoholi. Da li u poviesti postoji primjer absolutnog vladara, koji je imao uspješnu vojsku i koji je istovremeno bio milosrdan prema svom narodu, ter koliko takvih primjera ima?
Monarhije su propale upravo zbog bogatih i obrazovanih građana i seljaka. Samo gladan i nepismen narod osigurava da kralj može obstati. Diktature su samo prielazan oblik iz monarhije u demokraciju...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:32 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dane-croatia je napisao/la:
Aristokrati znaju da kad narodu ide dobro, narod se uzoholi. Da li u poviesti postoji primjer absolutnog vladara, koji je imao uspješnu vojsku i koji je istovremeno bio milosrdan prema svom narodu, ter koliko takvih primjera ima?
Monarhije su propale upravo zbog bogatih i obrazovanih građana i seljaka. Samo gladan i nepismen narod osigurava da kralj može obstati. Diktature su samo prielazan oblik iz monarhije u demokraciju...


Pa Velika Britanija imala je krajeve i kraljice i narodu je dobro islo. Danas Velika Britanija ima inteligentnu aristokraciju (npr. lordove), sit i pismen narod i ne terorizira svoje stanovnistvo. Tu ne mislim na odnos prema britanskim kolonijama kroz povijest.

Kako to da politicka oligarhija (HDZ/SDP) vlada protivno volji naroda od 2000., a narod je manje vise sit i pismen? Mi samo ne vidimo tog 'kralja' koji je uoblicen u nevidljivim najutjecajnijim bivsim komunistima.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4387
Lokacija: Grobnik
Instruktor je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:
Aristokrati znaju da kad narodu ide dobro, narod se uzoholi. Da li u poviesti postoji primjer absolutnog vladara, koji je imao uspješnu vojsku i koji je istovremeno bio milosrdan prema svom narodu, ter koliko takvih primjera ima?
Monarhije su propale upravo zbog bogatih i obrazovanih građana i seljaka. Samo gladan i nepismen narod osigurava da kralj može obstati. Diktature su samo prielazan oblik iz monarhije u demokraciju...


Pa Velika Britanija imala je krajeve i kraljice i narodu je dobro islo. Danas Velika Britanija ima inteligentni aristokraciju (npr. lordove), sit i pismen narod i ne terorizira svoje stanovnistvo. Tu ne mislim na odnos prema britanskim kolonijama kroz povijest.

Kako to da politicka oligarhija (HDZ/SDP) vlada protivno volji naroda od 2000., a narod je manje vise sit i pismen? Mi samo ne vidimo tog 'kralja' koji je uoblicen u nevidljivi najutjecajnijim bivsim komunistima.


Ne znam jesi li kad čitao književna djela koja prikazuju u kakvoj je biedi i nepravdi živio britanski narod u 19. st. u vrieme najveće britanske kraljice Viktorije?
Britanija danas ima neku turističku aristokraciju, koja je uz to većinom degenerirana, a tamo vladaju izabrani ljudi na izborima, a iz sjene također vladaju bankari i kojekkavi mafiozeti kano i kod nas...

HDZ/SDP vladaju protivno volji naroda?

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:48 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
dane-croatia je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Umjesto kapitalističke oligarhije i demokratskog nepotizma, umjesto crvene partijske buržoazije koja uhljebljuje svoje sinove, umjesto svih sličnih utopijskih "jednakosti" koje završe u naopakim hijerarhijama, jednostavno treba vratit orginalnu aristokraciju i nasljedno pravo, to je funkcioniralo tisućama godina. Ljude vratiti u poljoprivredu, na selo gdje će imat privatno vlasništvo, posjedovat svoja sredstva proizvodnje i bit mali kapitalisti. Živio distributizam.


Arstokracija može, ukoliko i ja imam na nju pravo... Bilo bi fora da po cieli dan živim u dvorcu i surfam po svemrežju, dok sluge sve rade umjesto mene, ali da ja kano konj radim na selu i živim u nekoj potelušici, a onda mi još urod propadne zbog loše godine... :zubati


Ako bi se vratili na aristokratski monarhijski sistem ne bi se tehnološki unazađivali. "Aristokraciju" i hijerarhiju već imamo u svakom sistemu kao što sam objasnio. Ne moramo se vračati u dvorce i ne moraš živjeti kao nekad kmet u potelušici. Možeš živjeti u normalnoj kući, u normalnom selu kao što dan danas ljudi žive na selu u normalnim modernim kućama, bit na internetu, imat polja i polja i uzgajat šta ti srce poželi, naravno tu je i tehnologija koja bi ti pomogla u proizvodnji. Ako se vratiš u period prije 1918./1848., i dalje ima gradova. Tako da možeš živjeti u gradu, bit na međumrežju i sve ostalo što sad radiš. Samo bi političko-ekonomski sistem malo promjenili i promovirali poljoprivredu kao zdrav, održiv i prosperitetan način življenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 11:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dane-croatia je napisao/la:

Ne znam jesi li kad čitao književna djela koja prikazuju u kakvoj je biedi i nepravdi živio britanski narod u 19. st. u vrieme najveće britanske kraljice Viktorije?


U vecoj bijedi u odnosu na koga u tom razdoblju? Ne u odnosu na robove u SAD-u, ne bjednije u odnosu na Afriku, Aziju itd. Jel bila veca bijeda nego u odnosu na tadasnju Hrvatsku? Ili Madjarsku? Ili Rusiju?

Tehnicki napredak je tada bio manji u cijelom svijetu. To me potsjeca na pricu kako nas je Tito i komunisti toboze opismenili i industrijalizirali. To bi bilo slicno kao kada bi rekli da nas je Tudjman povezalo s internetom i donio nam mobitele. Tehnicki napredak ide neovisno o tome radi li se o monarhiju, parlamentarnom demokraciji, komunizmu i sl.

Tu je bitno koliko je vlast u stanju biti ucinkovita s koristenjem dostupnih tehnologija i koliko posljedicno sudjeluje u medjunarodnim razmjenskim odnosima. SSSR je sa zapada uvozio zito. Makroekonomski podaci SFRJ-a su ovdje, https://www.hkv.hr/izdvojeno/komentari/ ... omiji.html, k at a s t r o f a.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dane-croatia je napisao/la:

HDZ/SDP vladaju protivno volji naroda?


Isporuka generala u Haag.
Prikrivanje jugokomunisticki zlocina.
Instanbulska konvencija.
Koalicija HDZ/HNS/SDSS.
Odnos prema ZDS, HOS-u i Domovinskom ratu.
HRT i sadržaj na njemu (zabrana dolaska uglednim Hrvatima i njihovo demoniziranje: Dujmovic, Loso, Hebrang, Tomac, Jurcevic itd.).
Financiranje pete kolone (GONG, Novosti itd.).
Sabotaza potpisa za referendumske inicijative.
Nedolazak politicke oligarhije ususret srebrnih nogometasa zajedno s narodom.
Od politicara koji nisu bili dio crvenog plemstva u SFRJ je samo Sanader bio na celu drzave.

Sukladno volji naroda?

Koliko dobiju glasova na izborima u odnosu na 100% birakog tijela (s apstinentima)? Koliko se manipulira s mrtvima, onima koji nisu izisli itd. Glasove broji APIS (ime srpskog terorista) u mracnim sobama bez nadzora, umjesto demokratski (npr. dvorane s TV prijenosom).

Ovdje to nije tema. Ovo je samo za usporedbu primjene parlamentarne demokracije u RH i komunistickog kalifat u SFRJ.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Komunizam - obćenito
PostPostano: 06 lis 2019, 12:25 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Instruktor je napisao/la:
Tehnicki napredak je tada bio manji u cijelom svijetu. To me potsjeca na pricu kako nas je Tito i komunisti toboze opismenili i industrijalizirali. To bi bilo slicno kao kada bi rekli da nas je Tudjman povezalo s internetom i donio nam mobitele. Tehnicki napredak ide neovisno o tome radi li se o monarhiju, parlamentarnom demokraciji...


Sanader je uveo Playstation 3 i zato sam ja sanaderonostalgičan.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO