HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 325 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Zanima me je li Josip Broz Tito bio Hrvat. Na popisima se izjašnjavao kao Jugoslaven po pripadnosti narodu, ali svi znamo da je jugoslavenski narod neuspjela izmišljotina. Je li u Titu bar malo tinjalo hrvatstvo? Je li ikada izjasnio da je Hrvat? Čuo sam da je na partijskim skupovima govorio da je Hrvat, ali kako nema potrebe to isticati. Što je u konačnici Tito bio po pripadnosti narodu? Ako je bio Hrvat, zašto je onda 1971. izmislio tzv. muslimanski narod i tako smanjio hrvatski nacionalni korpus? Što je Tito bio po vjeroispovijesti? Uglavnom se tvrdi da je bio ateist, ali slušajući njegove govore zamijetio sam kako često koristi izraze "Boga mi" i "hvala Bogu. "


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
On je bio prije svega komunista, dakle zločinac i diktator, prevarant, pa stoga njemu u obraz može puno toga stat'.
Od toga da strelja stotine tisuća civila, pa do toga da se izjasni kao školovana ruska špijunčina, kak mu se ćefne i trenutni interes nalaže, pa sama rasprava o tome šta je on bio ispada apsurdna.

Špijunčine i zločinci nemaju naciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Ateist je napisao/la:
Zanima me je li Josip Broz Tito bio Hrvat. Na popisima se izjašnjavao kao Jugoslaven po pripadnosti narodu, ali svi znamo da je jugoslavenski narod neuspjela izmišljotina. Je li u Titu bar malo tinjalo hrvatstvo? Je li ikada izjasnio da je Hrvat? Čuo sam da je na partijskim skupovima govorio da je Hrvat, ali kako nema potrebe to isticati. Što je u konačnici Tito bio po pripadnosti narodu? Ako je bio Hrvat, zašto je onda 1971. izmislio tzv. muslimanski narod i tako smanjio hrvatski nacionalni korpus? Što je Tito bio po vjeroispovijesti? Uglavnom se tvrdi da je bio ateist, ali slušajući njegove govore zamijetio sam kako često koristi izraze "Boga mi" i "hvala Bogu. "

Pa to je uobičajeno u govoru, pogotovo u svijetlu činjenice da je rođen 1890.g i to na selu te da je bio ministrant u mladosti
Siguran sam da i tebi ponekad izleti nešto slično :palacgore1

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:07 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Može se o Titu govoriti i ovo i ono, međutim, da nije bilo njega, njegovog neupitnog hrvatstva i njegovog maestralnog, totalnog i temeljitog sjebavanja Srba (može se reći da ih je žedne preko vode preveo), danas ne bi bilo ni Hrvatske (barem ne ovakve i u ovim granicama), a Boga mi ni BiH, ni Makedonije, njih ne bi bilo nikako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
budimo realni je napisao/la:
Može se o Titu govoriti i ovo i ono, međutim, da nije bilo njega, njegovog neupitnog hrvatstva i njegovog maestralnog, totalnog i temeljitog sjebavanja Srba (može se reći da ih je žedne preko vode preveo), danas ne bi bilo ni Hrvatske (barem ne ovakve i u ovim granicama), a Boga mi ni BiH, ni Makedonije, njih ne bi bilo nikako.

Ovo si naučio na dveri.com , pretpostavljam ?? :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Kakve dveri, to što sam napisao je prosta i nepobitna činjenica,.Zamisli da nije prejebo Srbe i postao im vođa i najveći sin, ww2 bi svakako završio ovako kako jeste, možeš li zamisliti pozicije Srba i Hrvata, odnosno Srbije i Hrvatske u novoj preraspodjeli nekadašnje kraljevine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Kako bi završio?? Sovjeti bi pregazili Jugoslaviju, kasnije bi došlo do podjele 50-50, odnosno RH, Slovenija i većina BiH bi završilo u zapadnom bloku...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Naivan si, Hrvatska I Slovenija nisu imali nikakav ugled, niti državotvornost na početku WW2, a Hrvatska nakon 4. godine NDH još manje ugleda nego i Slovenija, Srbija je imala simpatije i Francuske, Engleske i USA, a Srbi tradicionalno ni Rusima nisu mrski. zamisli samo da nije bilo Tita, njegove politike i njegovog stručnog sjebavanja Srba i njihovih pozicija?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Zna se kakva je bila podjela udjela na Jalti :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
A šta bi bilo na Jalti da nije bilo Tita i njegove politike i da je tamo bilo prijedloga srpskog kralja ili nekog predstavnika srpskih komunista? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Pa bilo bi slično, jer gotovo možemo biti sigurni da bi područje do Drine oslobodila Crvena Armija...
Što se tiče sovjetske privrženosti Srbima, predlažem da se upoznaš s njihovom predratnom politikom prema Jugoslaviji i kritikama spram beogradskog imperijalističkog režima...
Isto tako, komunistička partija je u predratnom razdoblju bila mnogo jača u Zagrebu nego u Beogradu, dakle Staljin nema razloga biti na srpskoj strani...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:50 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Zašto misliš da ne bi oslobodili i područje i preko Drine, zašto misliš da ga Srbi ne bi sami oslobodili da im Tito nije uvalio i paralelni građanski rat između partizana i četnika, zašto misliš da saveznici i ako bi oslobodili do Drine ne bi srbima i srpskom kralju izašli u susret, zar Draža nije odlikovan od gotovo svih glavnih savezničkih zemalja? Mnogo je tu pitanja, a i odgovori na ta pitanja su vrlo izvjesni.
Može se reći da je Tuđman stvorio današnju Hrvatsku, međutim, činjenica je, da je Tuđman odradio samo "final toch", nakon što je Tito sve pripremio, ocrtao, pravno legalizirao, tako da je na kraju Tuđmanu ostalo samo da kaže adios.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Stali bi na Drini jer su imali važnijeg posla od ulaženja u bosanske gudure...
Srbi se ne bi sami oslobodili jer su četnici bili jako slaba vojska koja ne bi imala što tražiti protiv bolje opremljenih OSNDH...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 15:03 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Što bi radili Srbi u Bosni i Hrvatskoj, kakvu bi Srbija koja bi bila u jakoj pozicij imala politiku prema njima, a ko zna kakve bi snage bili četnici da nije bilo Tita i njegovih partizana, zamisli da su svi Srbi koji su bili u partizanima bili u četnicima itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Preveč zamišljaš, malo se vrati u realnost.
Pa šta misliš ko je mlatio u Domovinskom ratu po Hrvatskoj nego Titovi pioniri, omladinci, oficiri i generali, kasnije đenerali koji su grčevito branili Titovu tvorevinu, dakle JNA i četnici, upravo onako kao što su i pred kraj drugog sv. rata kada je u partizane primio masu četnika da dokrajče NDH.

Da nije bilo JNA i titovih tekovina sigurno ne bi bilo zadnjeg rata niti bi se četnici okuražili da napadnu Hrvatsku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
bumbar92 je napisao/la:
Da nije bilo JNA i titovih tekovina sigurno ne bi bilo zadnjeg rata niti bi se četnici okuražili da napadnu Hrvatsku.

Možda, a možda ne bi bilo ni Hrvatske, bar ne onakve kakvu danas imamo, možda bi Srbija bila onolika koliku su Srbima nudili 1918. , sreća pa su oni bili glupi i pohlepni pa odbili to, a treba zahvaliti i hrvatskim političarima koji su ih uvjeravali i uvjerili da to odbiju.
Uglavnom, moje je mišljenje da je upravo Tito doveo do stvaranja Hrvatske na najlakši mogući način, 91 - 95 je najlakši mogući scenario, pičkin dim u usporedbi sa onim što bi bilo da nije bilo Tita i Titovog rasturanja i sjebavanja Srba, ne zaboravimo, SFRJ je nastala na temeljima državnosti prve Jugoslavije, koju su opet uz ogromne žrtve 1918. stvorili upravo Srbi, iako im je bila ponuđena i opcija velike Srbije do Splita.
Mislim, u stvari siguran sam, da nije bilo Tita, Srbij bi 1945. bilo ponuđeno i više nego 1918.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
budimo realni je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Da nije bilo JNA i titovih tekovina sigurno ne bi bilo zadnjeg rata niti bi se četnici okuražili da napadnu Hrvatsku.

Možda, a možda ne bi bilo ni Hrvatske, bar ne onakve kakvu danas imamo, možda bi Srbija bila onolika koliku su Srbima nudili 1918. , sreća pa su oni bili glupi i pohlepni pa odbili to, a treba zahvaliti i hrvatskim političarima koji su ih uvjeravali i uvjerili da to odbiju.
Uglavnom, moje je mišljenje da je upravo Tito doveo do stvaranja Hrvatske na najlakši mogući način, 91 - 95 je najlakši mogući scenario, pičkin dim u usporedbi sa onim što bi bilo da nije bilo Tita i Titovog rasturanja i sjebavanja Srba, ne zaboravimo, SFRJ je nastala na temeljima državnosti prve Jugoslavije, koju su opet uz ogromne žrtve 1918. stvorili upravo Srbi, iako im je bila ponuđena i opcija velike Srbije do Splita.
Mislim, u stvari siguran sam, da nije bilo Tita, Srbij bi 1945. bilo ponuđeno i više nego 1918.

Dobro, Tito je najveći i najinteligentniji Hrvat svih vremena koji nas je spasio od nestanka, a ono što je Tuđman napravio, ma to je mogao i vozač tramvaja :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:00 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
Nisam to rekao, Tuđman je pravi čovjek, u pravo vrijeme, na pravom mjestu, ali Tito je pripremio kulisu da se sve to može desiti na najlakši mogući način.
Veličina Tuđmana je upravo u tome što je po svaku cijenu želio da dođe do rata, nije ga htio izbjeći, o tome je i sam govorio, a danas vidimo koliko je bio u pravu i da mu je to bio najbolji potez. Zamislite da Hrvatska ulazi u EU sa 250 tisuća ili više Srba, zamislite Sabor sa tako jakim Srbima, ovako, ratom, Tuđman je postigao pravi cilj i pun pogodak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
budimo realni je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Da nije bilo JNA i titovih tekovina sigurno ne bi bilo zadnjeg rata niti bi se četnici okuražili da napadnu Hrvatsku.

Možda, a možda ne bi bilo ni Hrvatske, bar ne onakve kakvu danas imamo, možda bi Srbija bila onolika koliku su Srbima nudili 1918. , sreća pa su oni bili glupi i pohlepni pa odbili to, a treba zahvaliti i hrvatskim političarima koji su ih uvjeravali i uvjerili da to odbiju.
Uglavnom, moje je mišljenje da je upravo Tito doveo do stvaranja Hrvatske na najlakši mogući način, 91 - 95 je najlakši mogući scenario, pičkin dim u usporedbi sa onim što bi bilo da nije bilo Tita i Titovog rasturanja i sjebavanja Srba, ne zaboravimo, prva SFRJ je nastala na temeljima državnosti prve Jugoslavije, koju su opet uz ogromne žrtve 1918. stvorili upravo Srbi, iako im je bila ponuđena i opcija velike Srbije do Splita.
Mislim, u stvari siguran sam, da nije bilo Tita, Srbij bi 1945. bilo ponuđeno i više nego 1918.


Srbiji su u Londonu 1915 nudili granice koje bi ukljucivale veliki deo zemalja gde zive Srbi... to vec 1918 godine nije vazilo, Jugoslavija je bila ideja velikih sila koje su morale negde da udome Hrvatsku i Sloveniju koje nisu smatrale kao zemlje kojima treba dati nezavisnost, a Srbima je data mogucnost da objedine bukvalno sve svoje sunarodnike u istu drzavu, sto je bio danajski dar koji je prihvacen zbog nesvesnosti gde to vodi...

U nastavku precenjujes ulogu Tita... pa nije on sam napravio i organizovao komunisticku partiju, on postoji pre toga jos 20 godina, sto u javnosti, sto u ilegali, finansirana i obucavana od Kominterne. Tito je tu bio samo na celu, ali nije on bio mozak te boljsevicke organizacije, vec je u njoj bilo najvise Srba komunista koji su se za vreme rata pitali koliko i Tito...

Srbiji nije moglo biti ponudjeno vise 1945 jer nije spala pod uticaj zapadne svere, vec je odlukama u Teheranu iz decembra 1943 odluceno od velike trojke da se pomogne komunistima u Jugoslaviji, a tako je prakticno presudjeno da posle rata to bude zemlja pod diktaturom Tita.

Sta bi bilo u drugacijem slucaju...nije lako predvideti, najverovatnije bi bila stvorena Srbija koja bi u sastavu imala Makedoniju, BiH, i delove danasnje Hrvatske, jer posle NDH to bi bila izvesnost...a Srbi tretirani kao saveznici od strane zapadnih sila koje su planirale 1943 i da se iskrcaju na Jadranu, ali kad se odustalo od toga, zavrsili smo sa pogresne strane gvozdene zavese, jer jednostavno nismo bili jak adut u tim geostrateskim previranjima.

Tako postavljajuci stvari, Hrvati su izuzetno dobro prosli... mozete Titu da zamerate svasta, ali bez njega ne bi imali drzavu, ili bi imali neki patrljak... vi ste u ocima sila pobednica, i Britanaca i Amera i Francuza i Rusa bili na strani fasista, i da su oni dosli ovde, mogli bi da se odjavite od svoje drzavnosti. Vas te drzave sve do 1992 nisu smatrale kao narod koji zasluzuje svoju drzavu.

Ja smatram da smo vec posle ww1 trebali traziti Srbiju kao drzavu, dokle god moze, a ne premnogo da ne bi ukljucili previse drugih nacionalnosti...to se u to vreme radilo, kovalo se dok je vruce... jednom kad se zgazilo u *** zvano Jugoslavija, trag nam je smrdeo sledecih 100 godina. Nije proslo zbog kombinacije unutrasnjih i spoljnih faktora...

Iznad svega, naglasio bi da smo se tu malo svi mi pitali, kad se desavaju tako krupne stvari, oluja nekog razbaca, nekog okrzne, a neko se provuce...vama je druga Juga bila premija u strateskom smislu, jer u svim drugim varijanta bi prosli manje ili vise ocajno.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Dzoni, ti si četnik :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
volvoks je napisao/la:
Dzoni, ti si četnik :zubati


Salonac...ali nije to vazno... :wink

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Sve ću ti ovo srušit, ali ne da mi se nekako...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:36 
Offline

Pridružen/a: 03 lis 2012, 10:19
Postovi: 475
Lokacija: između krajnosti
DzoniBG je napisao/la:
U nastavku precenjujes ulogu Tita... pa nije on sam napravio i organizovao komunisticku partiju, on postoji pre toga jos 20 godina, sto u javnosti, sto u ilegali, finansirana i obucavana od Kominterne

Vidi, Tito se vama Srbima nametnuo i postao vođa, Tito vas je skroz rasturio, nacrtao vam dva SAP-a, od kojih ste već jedan izgubili, a i drugi možda, zabrano povratak Srba sa Kosova protjeranih za vrijeme ww2, na Kosovo naseljavao Albance iz Albanije , da vam nije to uradio, sada sa Kosovom, a ni sa Vojvodinom ne bi imali problema, uzeo vam je "Makedoniju" koja je bila sastavni dio Srbije, mnoge tvornice iz Srbije premjestio u druge dijelove. Ali, ono što je najgore i najteže po vas, natjerao vas je da se međusobno ubijate, pobio vam je sve napredne ljude, srpske domoljube i intelektualce, istovremeno, stvorio vam je nesposobnu komunističku i intelektualnu elitu poput Miloševića i Ćosića, učinio vas zaostalim, u vremenu izgubljenim i totalno sjebanima. Naravno, na kraju, Slovenij i Hrvatskoj nije bio nikakav problem da se od tako sjebanih i osakaćenih Srba i Srbije otcijepe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Josip Broz Tito
PostPostano: 13 pro 2012, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
budimo realni je napisao/la:
Možda, a možda ne bi bilo ni Hrvatske, bar ne onakve kakvu danas imamo, možda bi Srbija bila onolika koliku su Srbima nudili 1918. , sreća pa su oni bili glupi i pohlepni pa odbili to, a treba zahvaliti i hrvatskim političarima koji su ih uvjeravali i uvjerili da to odbiju.
Uglavnom, moje je mišljenje da je upravo Tito doveo do stvaranja Hrvatske na najlakši mogući način, 91 - 95 je najlakši mogući scenario, pičkin dim u usporedbi sa onim što bi bilo da nije bilo Tita i Titovog rasturanja i sjebavanja Srba, ne zaboravimo, prva SFRJ je nastala na temeljima državnosti prve Jugoslavije, koju su opet uz ogromne žrtve 1918. stvorili upravo Srbi, iako im je bila ponuđena i opcija velike Srbije do Splita.
Mislim, u stvari siguran sam, da nije bilo Tita, Srbij bi 1945. bilo ponuđeno i više nego 1918.


Srbiji su u Londonu 1915 nudili granice koje bi ukljucivale veliki deo zemalja gde zive Srbi... to vec 1918 godine nije vazilo, Jugoslavija je bila ideja velikih sila koje su morale negde da udome Hrvatsku i Sloveniju koje nisu smatrale kao zemlje kojima treba dati nezavisnost, a Srbima je data mogucnost da objedine bukvalno sve svoje sunarodnike u istu drzavu, sto je bio danajski dar koji je prihvacen zbog nesvesnosti gde to vodi...

U nastavku precenjujes ulogu Tita... pa nije on sam napravio i organizovao komunisticku partiju, on postoji pre toga jos 20 godina, sto u javnosti, sto u ilegali, finansirana i obucavana od Kominterne. Tito je tu bio samo na celu, ali nije on bio mozak te boljsevicke organizacije, vec je u njoj bilo najvise Srba komunista koji su se za vreme rata pitali koliko i Tito...

Srbiji nije moglo biti ponudjeno vise 1945 jer nije spala pod uticaj zapadne svere, vec je odlukama u Teheranu iz decembra 1943 odluceno od velike trojke da se pomogne komunistima u Jugoslaviji, a tako je prakticno presudjeno da posle rata to bude zemlja pod diktaturom Tita.

Sta bi bilo u drugacijem slucaju...nije lako predvideti, najverovatnije bi bila stvorena Srbija koja bi u sastavu imala Makedoniju, BiH, i delove danasnje Hrvatske, jer posle NDH to bi bila izvesnost...a Srbi tretirani kao saveznici od strane zapadnih sila koje su planirale 1943 i da se iskrcaju na Jadranu, ali kad se odustalo od toga, zavrsili smo sa pogresne strane gvozdene zavese, jer jednostavno nismo bili jak adut u tim geostrateskim previranjima.

Tako postavljajuci stvari, Hrvati su izuzetno dobro prosli... mozete Titu da zamerate svasta, ali bez njega ne bi imali drzavu, ili bi imali neki patrljak... vi ste u ocima sila pobednica, i Britanaca i Amera i Francuza i Rusa bili na strani fasista, i da su oni dosli ovde, mogli bi da se odjavite od svoje drzavnosti. Vas te drzave sve do 1992 nisu smatrale kao narod koji zasluzuje svoju drzavu.

Ja smatram da smo vec posle ww1 trebali traziti Srbiju kao drzavu, dokle god moze, a ne premnogo da ne bi ukljucili previse drugih nacionalnosti...to se u to vreme radilo, kovalo se dok je vruce... jednom kad se zgazilo u *** zvano Jugoslavija, trag nam je smrdeo sledecih 100 godina. Nije proslo zbog kombinacije unutrasnjih i spoljnih faktora...

Iznad svega, naglasio bi da smo se tu malo svi mi pitali, kad se desavaju tako krupne stvari, oluja nekog razbaca, nekog okrzne, a neko se provuce...vama je druga Juga bila premija u strateskom smislu, jer u svim drugim varijanta bi prosli manje ili vise ocajno.

Hajde da krenemo, 1915. nije isto što 1919. , u međuvremenu se pojavio wilsonov princip samoopredijeljenja, tako da one granice ne bi uspjeli postići...
Isto tako, Sovjeti su objavili sve tajne dokumente, i time su Antanti svezali ruke:kava
Otkud ti da Hrvatska i Slovenija( zajedno , naravno ) ne bi mogle biti samostalne države, odnosno da su to zapadni saveznici smatrali? Mi smo tada smatrani žrtvama , isto kao i česi i Slovaci...
Nije ni Bugarska nestala, zašto bi onda Hrvatska i Slovenija??

To da Srbi bili većina u komunističkoj partiji je notorna neistina, komunisti su bili puno jači u Hrvatskoj (posebno Zagrebu, koji je bio ili za HSP ili za komuniste) i Sloveniji nego kod vas, kod vas su dominirale buržoaske stranke...

Sad krenimo sa drugim svjetskim ratom, zašto bi Hrvatska nestala nakon ww2 , je li nestala Italija koja je bila najbliži saveznik, je li nestala Rumunjska koja je poslala pola milijuna vojnika u ruske stepe?

Da, imali ste podršku imperijalističkih sila, ali ne i Sovjetskog saveza, njima pravoslavna veza ništa ne znači, a na Srbe su gledali kao imperijaliste kojima vlada buržoazija, jedno vrijeme su Sovjeti izrazito podržavali nezavisnost Hrvatske i Slovenije, naši komunisti su 41. umrli sa riječima :za sovjetsku Hrvatsku!!!

Toliko od mene :D

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 325 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO