HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 841 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 20 vel 2023, 22:37 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
Da li je za vrime drugog svjetskog rata bilo više ustaša ili partizana na kajkavskim područjima u Hrvatskoj pritom mislim na Zagorje, Međimurje, Prigorje i Podravinu odnosno gradovi i općine Zaprešić, Krapina, Novi Marof, Zlatar, Bedekovčina, Lepoglava, Veliko Trgovišće, Kumrovec, Varaždin, Čakovec, Koprivnica, Ludbreg, Đurđevac, Križevci, Velika Gorica, pa na kraju krajeva i Zagreb? O kakvim postocima se otprilike radi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 00:21 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Ja koliko znam, oni su bili teška partizanija. Rijetko ko je bio u ustašama. Na kraju krajeva, i tito i tudžman su odatle.

To je jedan pitom i pošten narod. Istina, vole popiti. Za mene su ti kajkavci slovenci.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Slovenija je sređena srednjoeuropska država u koju vi Bošnjaci hrlite.

Dakle, hvala ti na komplimentu kajkavcima. :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Croato je napisao/la:
Slovenija je sređena srednjoeuropska država u koju vi Bošnjaci hrlite.

Dakle, hvala ti na komplimentu kajkavcima. :wub


Ti si kajkavac?

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 00:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 21:29
Postovi: 1468
Daleko od istine
U Hrvatskom Zagorju je koliko znam bilo dosta uravnotezeno sto se tice odnosa ustase-partizani. Mozda je bilo nesto vise partizana jer je dioba bila na siromasne koji su u partizanima bili i one punija trbuha koji su u ustasama bili. Tako mi bar vele Zagorci
A od ovih se najvise isticu Medimurci koji su vecinom u partizanima bili zbog madarske vlasti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Amiđa je napisao/la:
Croato je napisao/la:
Slovenija je sređena srednjoeuropska država u koju vi Bošnjaci hrlite.

Dakle, hvala ti na komplimentu kajkavcima. :wub


Ti si kajkavac?

Ne, ali volim kajkavce i Slovence.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 05:42 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Amiđa je napisao/la:
Ja koliko znam, oni su bili teška partizanija. Rijetko ko je bio u ustašama. Na kraju krajeva, i tito i tudžman su odatle.

To je jedan pitom i pošten narod. Istina, vole popiti. Za mene su ti kajkavci slovenci.

Slovenski jezik je bliži čakavskim govorima u Istri nego kajkavskom, ali što bi lik poput tebe koji se informira na velikosrpskim kanalima namjenjenima poludebilima znao o tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 06:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Amiđa je napisao/la:
Ja koliko znam, .


ti naravno ništa ne znaš.

naši krajev isu bili mahom domobranski. Bilo je i ustaša, ali ne toliko koliko u drugim krajevima NDH u kojima je postojao međunacionalni sukob.

Partizana je u početku bilo jako malo, no broj im nakon 1943. počinje rasti. Potkraj rata je i masa domobrana prešla u partizane uz visoke izglede za njihovu pobjedu.

No u prve dvije godine rata ovdje je omjer bio valjda 20:1 u korist snaga NDH, malo lošiji samo u Zagorju. Podravina, Prigorje, Varaždin, Turopolje, Pokuplje... tu su partizani bili neki lokalni podrpanci puni fantazija o tome kako živit bez rada. Narod nije volio režim NDH, ali su bilo lojalni Hrvatskoj. Komunizam im je bio skroz stran, a obnovu Jugoslavije praktički nitko nije želio.

Kako se ratna sreća okretala i kako je dobar dio HSSa odlučio pristupiti partizanima, od sredine 1943. kreće masovniji priljev u partizane, pa je na kraju rata bilo negdje pola pola.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Nije bilo uvjeta za ustanak tamo zbog blizine Zagreba, Njemačke itd. Tuđman je bio partizan u Zagorju, ali to je bila teška periferija. Nije bilo ni puno ustaša. Dakle nekako kako divizija kaže, puno domobrana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54
Postovi: 4073
Domobrani uglavnom, narod je tamo bio lojalan Hrvatskoj al nije volio ustaški režim. Partizana je bilo nešto malo (al zagorci ko i svi seljaci su probitačan narod pa je ta šašica partizana se probila jako visoko zbog zemljačkih veza sa Titom i zauzela visoke pozicije) a ustaša u tragovima, ustaša zagorac je jako rijetka pojava.

Partizani se nisu mogli do pred kraj rata jače razvit jer je to nacionalno totalno homegen teritorij, nije bilo represije a i blizu je Njemačka i Zagreb.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 11:08 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
Imota je napisao/la:
Domobrani uglavnom, narod je tamo bio lojalan Hrvatskoj al nije volio ustaški režim. Partizana je bilo nešto malo (al zagorci ko i svi seljaci su probitačan narod pa je ta šašica partizana se probila jako visoko zbog zemljačkih veza sa Titom i zauzela visoke pozicije) a ustaša u tragovima, ustaša zagorac je jako rijetka pojava.

Partizani se nisu mogli do pred kraj rata jače razvit jer je to nacionalno totalno homegen teritorij, nije bilo represije a i blizu je Njemačka i Zagreb.

Ja sam mislio da su ti kajkavski krajevi bili većinom partizanski pošto tamo na izborima uvik pobjeđuju live stranke poput SDP i Možemo i to ne za dlaku nego uvjerljivo često i sa duplo više glasova. Teško mi je povirovati da bi potomci ustaša i domobrana glasali za SDP i Možemo. Nekako nema logike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 11:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 21:29
Postovi: 1468
Oni su za razliku od nas južnjaka živili u uređenim državama i više vjeruju sistemu od nas. Isto tako i vrijedi s vojskama. Kad je sistem bio Ustaški, oni su u domobranim bili, kad su partizani ojačali i uspostavili neki sistem, oni su tamo masovno prelazili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
estoyAqui je napisao/la:
Oni su za razliku od nas južnjaka živili u uređenim državama i više vjeruju sistemu od nas. Isto tako i vrijedi s vojskama. Kad je sistem bio Ustaški, oni su u domobranim bili, kad su partizani ojačali i uspostavili neki sistem, oni su tamo masovno prelazili


Smatram da taj prelazak više ima veze sa spašavanjem vlastite guzice, nego li povjerenjem u vlast. Kakvo povjerenje u vlast 43.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 15:54
Postovi: 4073
estoyAqui je napisao/la:
Oni su za razliku od nas južnjaka živili u uređenim državama i više vjeruju sistemu od nas. Isto tako i vrijedi s vojskama. Kad je sistem bio Ustaški, oni su u domobranim bili, kad su partizani ojačali i uspostavili neki sistem, oni su tamo masovno prelazili


Ima nešto i u tom. Oni su kulturološki naviknutiji na uredne sisteme.

Šta se tiče glasanja za ljevicu, nije to baš tako jednostavno. Taj SDP ili HNS gore na sjeveru su društveno čak i konzervativni. Više su kivni na HDZovu hajdučiju i nepotizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
Imota je napisao/la:
estoyAqui je napisao/la:
Oni su za razliku od nas južnjaka živili u uređenim državama i više vjeruju sistemu od nas. Isto tako i vrijedi s vojskama. Kad je sistem bio Ustaški, oni su u domobranim bili, kad su partizani ojačali i uspostavili neki sistem, oni su tamo masovno prelazili


Ima nešto i u tom. Oni su kulturološki naviknutiji na uredne sisteme.

Šta se tiče glasanja za ljevicu, nije to baš tako jednostavno. Taj SDP ili HNS gore na sjeveru su društveno čak i konzervativni. Više su kivni na HDZovu hajdučiju i nepotizam.
Ako su kivni na HDZ zašto onda ne glasaju za ostale desne strane kao što su Most i Domovinski pokret? Zašto baš moraju za deklarirane komuniste SDP, HNS, Možemo? Meni se čini da to rade ipak zato jer su im preci bili većinom partizani, drugog objašnjenja nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Hrvatski Domoljub je napisao/la:
Ja sam mislio da su ti kajkavski krajevi bili većinom partizanski pošto tamo na izborima uvik pobjeđuju live stranke poput SDP i Možemo i to ne za dlaku nego uvjerljivo često i sa duplo više glasova. Teško mi je povirovati da bi potomci ustaša i domobrana glasali za SDP i Možemo. Nekako nema logike.


ljeve stranke kod nas pobjeđuju jer se desnica asocira s HDZom, a HDZ s lopovlukom. ovdje ljudi ne vole lopovluk, ne vole "snašo se" spike itd..Glasa

No ti krajevi su na prvim izborima vrlo uvjerljivo glasali za HDZ, pa su potom prešli HSSu i HSLSu, a tek nakon propasti ovih stranaka su prešli ljevici. Isto tako i prilično jako za MOST kad se pojavio, pa za Škoru, ljudima ovdje nije bitno toliko ljevo i desno nego da se radi i ne krade.

ovdje se naprosto prezire HDZ, hdzizam u svim svjoim pojavnim oblicima, od lopovluka, nepotizma, korupcije, nesposobnosti, kretenizma, krezubosti se ovdje ljudima gadi i glasati će za bilo koga tko to može maknuti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 21:29
Postovi: 1468
Kod njih nikad nije bio nacionalni predznak naznačen kao kod nas, nije bilo nikad potrebe. Njima u njihovim selima je navek bilo sveedno bila AU, Jugoslavija prva druga, Hrvatska... Ali sistem je uvijek bio i uvijek se išlo uz sistem.
Zato recimo kad se ozbiljno zakačiš za Zagorcem(najviše sam s njima u kontaktu pa ih spominjem tako) budi siguran da će te on ić tužit na sud i tako to. Čak i muževi žene/žene muževe tuže po sudu. To kod nas nije zamislivo u tolikoj mjeri. Oni su navikli kroz povijest biti kmetovi i da im feudalac moderira u njihovim sporovima. I to se onda prenijelo na vjerovanje sistemu i sudovima

Što se tiče glasanja za SDP, to se lagano mijenja. HDZ je sve jači i jači gore, kako već SDP odumire. Recimo gradonačelnik Varaždina je bio HDZ-ovac, Čačić podržavao većinu HDZ-a...

Msm ovo je moje neko viđenje, sad ako netko ima bolje ideje nek iznese


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Hrvatski Domoljub je napisao/la:
Ako su kivni na HDZ zašto onda ne glasaju za ostale desne strane kao što su Most i Domovinski pokret? .



glasalo se itekako. MOST je izgubio čim je koalirao s HDZom ,odmah je prekrižen ,a DP je dobro stajao dok s enije samoubio.

prema desnici su ovdje ljudi skeptični jer u njoj vide priljepak HDZa. No isto tako je i HNS praktički nestao sa scene čim je koalirao s HDZom.

ovdjeje najvažnije da budeš svjetlosnim miljama daleko do HDZa. Ljudi nisu glupi da ne shvaćaju da ej HDZ ultimativno zlo, a onda par redova niže dolaze soroševci, komunisti, četnici, muslimani itd...

Ko hoe uspjeti na sjeveru Hrvatske mora iamti vrlo jednostavnu parolu - sve samo ne HDZ.

Krapinsko-zagorska županija ima najveći postotak krštenih, krizmanih, i djece na školskom katoličkom vjeronauku.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
estoyAqui je napisao/la:
Kod njih nikad nije bio nacionalni predznak naznačen kao kod nas, nije bilo nikad potrebe.


bilo je potrebe, samo su problemi ranije rješeni.

prouči malo u povijesti kak osu izgledali protumađarski pokreti u banskoj Hrvatskoj i gdje su bila uporišta HRSSa kad je osnovan. Na prvim izborima u KSHS projugoslavenske snage su najmanje glasova dobile baš kod nas. U kotaaru Klanjec je HRSS dobio 98% glasova, što je North Korea style.

Isto i 1991., potpuni i masovni glas za neovisnost, visoki odziv u borbu, brzo potučena lokalna JNA, prisutnost na svim frontovima iako je rat u sjevernoj Hrvataskoj bio gotov do rujna.

Ovdje naprosto nema potrebe naglašavati Hrvatstvo jer je samorazumljivo i neupitno. Mi ne moramo ko Mostarci nakeljiti veliki križ da se zna da nismo oni od preko. Ovdje su svi Hrvati i ko nije Hrvat to postane jer nema izbora. Kad počnemo pričati zna se odmah što smo. Toliko smo drugačiji od Srba i islamiziranih da nas čak za Slovence smatraju. Nama je to fora, ionako nas ima više od Slovenaca i nisu nam nikakva prijetnja.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:22 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
divizija je napisao/la:
Hrvatski Domoljub je napisao/la:
Ja sam mislio da su ti kajkavski krajevi bili većinom partizanski pošto tamo na izborima uvik pobjeđuju live stranke poput SDP i Možemo i to ne za dlaku nego uvjerljivo često i sa duplo više glasova. Teško mi je povirovati da bi potomci ustaša i domobrana glasali za SDP i Možemo. Nekako nema logike.


ljeve stranke kod nas pobjeđuju jer se desnica asocira s HDZom, a HDZ s lopovlukom. ovdje ljudi ne vole lopovluk, ne vole "snašo se" spike itd..Glasa

No ti krajevi su na prvim izborima vrlo uvjerljivo glasali za HDZ, pa su potom prešli HSSu i HSLSu, a tek nakon propasti ovih stranaka su prešli ljevici. Isto tako i prilično jako za MOST kad se pojavio, pa za Škoru, ljudima ovdje nije bitno toliko ljevo i desno nego da se radi i ne krade.

ovdje se naprosto prezire HDZ, hdzizam u svim svjoim pojavnim oblicima, od lopovluka, nepotizma, korupcije, nesposobnosti, kretenizma, krezubosti se ovdje ljudima gadi i glasati će za bilo koga tko to može maknuti.

Most i Škoro nikad nisu ostvarili značajne rezultate u kajkavskim predjelima, nisu bili niti u top 5 stranaka. Tako da bi te zamolio da ne širiš dezinformacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
estoyAqui je napisao/la:
Oni su za razliku od nas južnjaka živili u uređenim državama i više vjeruju sistemu od nas. Isto tako i vrijedi s vojskama. Kad je sistem bio Ustaški, oni su u domobranim bili, kad su partizani ojačali i uspostavili neki sistem, oni su tamo masovno prelazili


ovaj prostor je bio pod kontrlom NDH do svibnaj 1945.

nije tu bilo partizanskog sistema, nego je 1943. masa HSSovaca otišla u šumu (iako nisu voljeli komuniste, Božidar Magovac je čak otvoreno govorio da su isti ko ustaše), no htjelo se dovesti narod na pobjedničku stranu.

Onda je masa domobrana krenula u partizane, sljedeći svoje lidere i realna upozorenja da NDH gubi rat.

Zato si ovdje imao najviše partizana tipa Tuđman, Šibl, Bobetko itd..koji nisu poslije rata bili dobro gledani od režima. Znalo se da partizani ovdje nisu neki projugoslaveni. Čak i komunisti ovog kraja nisu bili projugoslaveni, nego samo komunisti.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Hrvatski Domoljub je napisao/la:
Most i Škoro nikad nisu ostvarili značajne rezultate u kajkavskim predjelima, nisu bili niti u top 5 stranaka. Tako da bi te zamolio da ne širiš dezinformacije.


pričaš gluposti, Škoro je napredsjendičkima ovdje bio svugdje drugi iza Milanovića. Da nije bilo Dalmacije ona smiješna glupača ne bi nikad ušla ni u drugi krug.

Naravno da nisu bili u top 5 stranaka, ne postaje se to preko noći, samo ti velim da su prolazili dobro, MOST je na prvim izborima jako dobro prošao, onda je koalirao s HDZom i svaki sljedeći put sve gore. Sad se možda popravi jer više nisu uz HDZ.

DP je isto dobro krenuo, sada nakon samoubojstva će biti teže.

Ali zato imaš snage poput Matije Posavca ili Čehoka koji su lokalno vrlo jaki, a nisu ništa ljevo. I u Zagorju dominantni Kolar je posve pristojan čovjek i domoljubm iako je komunjara. Uvijek jako veliku važnost daje obilježavanju svih obljetnica iz DR i vrlo izdašno financira braniteljske udruge.

O ovom ti kraju dovoljno govori jedna anegdotan, koju je u dokumentarcu o svom sinu ispričao otac Rudolfa Perešina - on je iz 100% hrvatskog kraja Stubice. Kad je počeo rat, rekao je kako se bojao izići iz kuće, dok Rudolf nije prebjegao. Bojao se, jer su mu susjedi znali da mu je sin u JNA.
Isto tako, sama Rudoflova izjava "neću pucati na svoje Hrvate" ti dovoljno govori. Znači on nije bio neki ultranacionalist, uredno je služio u JNA za vrijeme SFRJ i to kao profesionalni pilot, ali kad je počeo rat nije mu bio problem riskirati život da prebjegne k nama i na kraju pogine za nas.

To ti najbolje opisuje mentalitet ovdašnjih ljudi. Nema busanja ni glasnog deranja, kao u nekim drugim krajevima, a onda poslije toga ajmo svi na srpska kola skakat, i prodat njivu i djedovinu pa pravac Njemačka. Nitko nije vezan za svoje ko Hrvati sjeverne Hrvatske, nikgo nećeš teže natjerat da emigrira.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
estoyAqui je napisao/la:
Kod njih nikad nije bio nacionalni predznak naznačen kao kod nas, nije bilo nikad potrebe. Njima u njihovim selima je navek bilo sveedno bila AU, Jugoslavija prva druga, Hrvatska... Ali sistem je uvijek bio i uvijek se išlo uz sistem.
Zato recimo kad se ozbiljno zakačiš za Zagorcem(najviše sam s njima u kontaktu pa ih spominjem tako) budi siguran da će te on ić tužit na sud i tako to. Čak i muževi žene/žene muževe tuže po sudu. To kod nas nije zamislivo u tolikoj mjeri. Oni su navikli kroz povijest biti kmetovi i da im feudalac moderira u njihovim sporovima. I to se onda prenijelo na vjerovanje sistemu i sudovima

Što se tiče glasanja za SDP, to se lagano mijenja. HDZ je sve jači i jači gore, kako već SDP odumire. Recimo gradonačelnik Varaždina je bio HDZ-ovac, Čačić podržavao većinu HDZ-a...

Msm ovo je moje neko viđenje, sad ako netko ima bolje ideje nek iznese
Radio sam sa jednim likom iz Čakovca. Mlad čovik. Ja mu nešto iz zezancije pričao kako bi ga istukao ako bi došlo do svađe a on meni kao iz topa odgovori da bi me odmah išao tužiti na sud i izvući odštetu. Isti taj je rekao da bi pobjegao u inozemstvo i ne bi išao u branitelje ako bi došlo do novog rata u Hrvatskoj i ako bi nas opet napali neki okupatori. Što se tiče tvoje tvrdnje da je HDZ sve jači kod kajkavaca ja to nisam primjetio a redovno pratim politiku. Koliko ja znam svi gradonačelnici Varaždina uključujući ovog današnjeg su bili SDP-ovci ili HNS-ovci osim Čehoka koji je bio HSLS. Nešto si ti pomiša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:39 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 98
divizija je napisao/la:
Hrvatski Domoljub je napisao/la:
Ako su kivni na HDZ zašto onda ne glasaju za ostale desne strane kao što su Most i Domovinski pokret? .



glasalo se itekako. MOST je izgubio čim je koalirao s HDZom ,odmah je prekrižen ,a DP je dobro stajao dok s enije samoubio.

prema desnici su ovdje ljudi skeptični jer u njoj vide priljepak HDZa. No isto tako je i HNS praktički nestao sa scene čim je koalirao s HDZom.

ovdjeje najvažnije da budeš svjetlosnim miljama daleko do HDZa. Ljudi nisu glupi da ne shvaćaju da ej HDZ ultimativno zlo, a onda par redova niže dolaze soroševci, komunisti, četnici, muslimani itd...

Ko hoe uspjeti na sjeveru Hrvatske mora iamti vrlo jednostavnu parolu - sve samo ne HDZ.

Krapinsko-zagorska županija ima najveći postotak krštenih, krizmanih, i djece na školskom katoličkom vjeronauku.
Ma da. Svi znaju da je Krapina "jaka utvrda" Domovinskog pokreta hahahaha.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kajkavski krajevi u Hrvatskoj za vrime drugog svjetskog rata
PostPostano: 21 vel 2023, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 03 vel 2021, 08:45
Postovi: 243
estoyAqui je napisao/la:
Kod njih nikad nije bio nacionalni predznak naznačen kao kod nas, nije bilo nikad potrebe. Njima u njihovim selima je navek bilo sveedno bila AU, Jugoslavija prva druga, Hrvatska... Ali sistem je uvijek bio i uvijek se išlo uz sistem.
Zato recimo kad se ozbiljno zakačiš za Zagorcem(najviše sam s njima u kontaktu pa ih spominjem tako) budi siguran da će te on ić tužit na sud i tako to. Čak i muževi žene/žene muževe tuže po sudu. To kod nas nije zamislivo u tolikoj mjeri. Oni su navikli kroz povijest biti kmetovi i da im feudalac moderira u njihovim sporovima. I to se onda prenijelo na vjerovanje sistemu i sudovima

Što se tiče glasanja za SDP, to se lagano mijenja. HDZ je sve jači i jači gore, kako već SDP odumire. Recimo gradonačelnik Varaždina je bio HDZ-ovac, Čačić podržavao većinu HDZ-a...

Msm ovo je moje neko viđenje, sad ako netko ima bolje ideje nek iznese


Isto je i kod Srba, modrirali su begovi i age, prenijelo se na vjerovanje miliciji, vojsci, partiji.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 841 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO