HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 11:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: DP i HDZ uvjeti za koaliciju nakon izbora za Sabor '24
PostPostano: 09 tra 2024, 10:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4988
S obzirom da bi HDZ i DP nakon izbora zajedno mogli skupiti 65-70 mandata postavlja se realno pitanje kako bi izgledala ta suradnja.

Što bi trebali biti uvjeti za koalciju DP-a prema HDZ-u kao senior partneru ??

Po meni bi DP trebao ići na najjednostavniju suradnju koja će najbrže bit vidljiva biračima do sljedećih lokalni izbora 2025 godine.

Pisao sam već o tome par puta

1. Ministarstvo Poljoprivrede kompletno preseliti u Osijek u potpuno novu modernu gradnju (znači nikakvo obnavljanje nekih AU zgrada)
- ministarstvo poljoprivrede ima oko 1800 zaposlenih, ne znam točno koliko ih je u ZG al vjerujem da je barem 1000 radni mjesta u ZG
- 1000 novih sigurnih radni mjesta u Osijeku

2. Uvesti Ratni porez 1% za sve strane firme u RH
- FDR - Fond Domovinskog Rata
- s obzirom da je većina država '90-'95 podržavala Jugoslaviju u ratu protiv Hrvatske treba im uvesti ratni porez do 2100 godine
- s tim porezom obeštetit branitelje, logoraše, silovane žene, obitelji poginulih itd.
- mislim da bi godišnje mogli skupit oko 50 mil.€

3. Uspostaviti Burzu Hrane/sirovine
- na taj način omogućit malim i srednjim proizvođačima ratarima i farmerima da ponude svoju robu preko interneta svima u Hrvatskoj
- također omogućit i da dio robe (do 50%) mogu plasirat preko Burze Hrane u EU i Svijet (ovisno o potrebama za tom hranom u Hrvatskoj)
- to bi omogućilo kvalitetniju kontrolu hrane, jer bi se odmah vidilo koliko je tko prodao i moglo bi se usporedit s drugim proizvođačima iste veličine
- proizvođači bi tako mogli brže stvoriti brand jer bi dobivali ocjene javno nakon što kupci provjere hranu/sirovinu


Na čemu bi vi inzistirali da ste DP ??

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DP i HDZ uvjeti za koaliciju nakon izbora za Sabor '24
PostPostano: 09 tra 2024, 12:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 11:39
Postovi: 957
Njihov će uvjet bit da nema Pupovca a onda će nekako opet pristat i da bude Pupovac.

I to je to.

DP nije otpao iz sadašnje vlasti zato što su tvrdi u pregovorima nego zato jer ih je HDZ izgurao kompletno.

Nakon toga su ispali i dosta zadrti s onim inatom prema HDZ-u i prešutnoj potpori Milanoviću.

Zna se da ako se ljevica zbije oko jednog kandidata a desnicu neki njeni vođe odgovaraju od glasovanja da slijedi loš rezultat za tog jednog kandidata s desne strane.

Ali za mjesto u Vladi prešli bi preko svega, i to je bilo jasno. Znam da sad Škoro nije neki faktor, ali tko god da je.

Da glasujem unutar RH, a da neću HDZ, radije bih podržao Most, barem njihova politika ima i neku ideju osim one suhe:
"Branitelji stvarali Hrvatsku, ne poštuje ih se dovoljno" i "Srbima se previše udovoljava!".

Vrijeme ide a ti vrtiš stare ploče.

Nije se Hrvatska osamostalila da bi nam srbi i četništvo bili tema i za 30 godina, vrijeme ide. Treba pamtiti herojstvo, znati i prepoznati opasnosti, ali nemože to biti top tema iz dana u dan, kao što je ekipi koja recimo prati Bujicu.

Bez razloga postali hrvatska verzija ekipe koja prati Face TV u Bosni.

Živiš u perspektivnoj državi, tako se i ponašaj.

_________________
Netanyahu: Završit ćemo posao u Rafahu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DP i HDZ uvjeti za koaliciju nakon izbora za Sabor '24
PostPostano: 09 tra 2024, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58620
Lokacija: DAZP HQ
Burza hrane kao takva postoji već 8 godina i doslovno se tako zove, doduše privatna je inicijativa, ali s istim ciljem.

Po meni DP treba preuzeti kulturna i filozofska ministarstva, od jačih možda MUP, a što dalje od obrane, vanjskih poslova i jakih gospodarskih ministarstava.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DP i HDZ uvjeti za koaliciju nakon izbora za Sabor '24
PostPostano: 09 tra 2024, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20628
čemu se natezati s kradezeovcima kad se zna da od toga nema kruha.

DP je bio u pregovorima s Milanovićem i SDP-om barem tako tvrdi Kajkić...


_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DP i HDZ uvjeti za koaliciju nakon izbora za Sabor '24
PostPostano: 09 tra 2024, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
dudu je napisao/la:
Burza hrane kao takva postoji već 8 godina i doslovno se tako zove, doduše privatna je inicijativa, ali s istim ciljem.

Po meni DP treba preuzeti kulturna i filozofska ministarstva, od jačih možda MUP, a što dalje od obrane, vanjskih poslova i jakih gospodarskih ministarstava.


Zanimljiva ideja.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Dr. Van Nostrand i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO