HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 lis 2019, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
U medijima se već neko vrijeme spominje kako će se dan državnosti vratiti na 30. svibnja dok će 8. listopada biti samo spomendan. Također dan pada Vukovara 18. studenog postaje državni praznik gdje ćemo se prisjećati svih žrtava domovinskog rata. Šteta što 18.11 nije i prije postao državni blagdan jer je taj datum pored oluje jedan od najvažnijih datuma novije Hrvatske povijesti koji se svima duboko urezao u pamćenje. Grad Heroj definitivno zaslužuje takvo priznanje.

Osim 30. svibnja kao dana državnosti postoje mnogi drugi predloženi datumi poput 7. lipnja ( 879. godine) u spomen na pismo pape knezu Branimiru gdje je prvi puta u povijesti Hrvatska priznata kao država. Taj datum bi bio idealan jer bi zaobišao sve ideološke podjele datuma iz 90-ih i naglasila bi se Hrvatska višestoljetna državnost koja je 90-ih samo obnovljena. Šteta što se Tuđman nije te već davne 1990. godine nije strpio kojih tjedan dana i konstituirao sabor 7.6 umjesto 30.5 pa danas ne bi imali ovakvih dilema.


Što vi mislite o ovoj promjeni?

slika

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 lis 2019, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Koliko sam ja razumio,Plenković će ostati upamćen po tome što će Hrvatska ,kao rijetko koja država na svijetu ostati bez svog Dana neovisnosti?
Cijeli svijet zna da je Amerikancima 4. srpnja,Francuzima 14. srpnja ,a ćato će ga prema tekstu iznad izgleda ukinuti... :neznam

Pade mi sad na pamet:znam da su Njemcima tzv. saveznici nakon WWII ,između ostalog ukinuli pravo na vlastito mišljenje tj. referendum,zatim himnu sveli na samo jednu strofu,ali ne mogu se sjetiti slavi li uopće i kada Njemačka Dan državnosti...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 lis 2019, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Nema ideološke podjele oko datuma. Još nisam nikog čuo, čak ni komunjare da podupiru te Račanove blagdane.

I 18.11. bi imenovao danom svih hrvatskih žrtava, umjesto samo onih u Vukovaru i dom. ratu. Preko 50 000 ljudi je stradalo na Bleiburgu i križnom putu, Stjepan Radić, prosinačke žrtve, poginuli u I.svj. ratu, Rakovačka buna, Turski zulumi, ubijeni emigranti u Europi itd.

Svi oni zaslužuju da im se upali svijeća, 18.11. može biti prigodan datum da ih se sviju sjetimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 lis 2019, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
kiler je napisao/la:
Koliko sam ja razumio,Plenković će ostati upamćen po tome što će Hrvatska ,kao rijetko koja država na svijetu ostati bez svog Dana neovisnosti?
Cijeli svijet zna da je Amerikancima 4. srpnja,Francuzima 14. srpnja ,a ćato će ga prema tekstu iznad izgleda ukinuti... :neznam

Pade mi sad na pamet:znam da su Njemcima tzv. saveznici nakon WWII ,između ostalog ukinuli pravo na vlastito mišljenje tj. referendum,zatim himnu sveli na samo jednu strofu,ali ne mogu se sjetiti slavi li uopće i kada Njemačka Dan državnosti...

Samo mi imamo Dan Nezavisnost i Dan Državnosti. Druge države na svijetu imaju ili jedno ili drugo.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 lis 2019, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 22:02
Postovi: 533
Priznajem i slavim samo katolicke blagdane. Da su pametni ukinuli bi sve ostale gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 08:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
weasel je napisao/la:
kiler je napisao/la:
Koliko sam ja razumio,Plenković će ostati upamćen po tome što će Hrvatska ,kao rijetko koja država na svijetu ostati bez svog Dana neovisnosti?
Cijeli svijet zna da je Amerikancima 4. srpnja,Francuzima 14. srpnja ,a ćato će ga prema tekstu iznad izgleda ukinuti... :neznam

Pade mi sad na pamet:znam da su Njemcima tzv. saveznici nakon WWII ,između ostalog ukinuli pravo na vlastito mišljenje tj. referendum,zatim himnu sveli na samo jednu strofu,ali ne mogu se sjetiti slavi li uopće i kada Njemačka Dan državnosti...

Samo mi imamo Dan Nezavisnost i Dan Državnosti. Druge države na svijetu imaju ili jedno ili drugo.


Obilježava i BiH.
Doduše,ne na cijelom teritoriju. :zubati

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 09:04 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
7.6. je super, 25.6. je isto super, 5.8. je dan pobjede, 8.10. mi je posebno drag, 15.1. je okej, 10.4. je (cenzurirano), ali onu pravu emociju i sjaj slobode u očima ljudi kakav se inače veže uz dan nezavisnosti, to je 30.5. Kroz cijele 90-e pa sve do 2001. 30.5. bio je služben. I nema podijele oko takvih stvari, politika se ne smije ni usudit dirat u takve stvari kad su ustanovljene. Vratimo 30.5.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Datum 22.6. i djelovanje hrvatskih partizana po nalogu Kominterne nema veze sa suvremenom hrvatskom drzavom. Tad se dogodio pocetak komunisticke revolucije (komunizam osudjen s tri rezolucije EU Parlamenta) koja je dovela do masovnih komunistickih zlocina i zavodjenjem nedemokratskog komunistickog kalifata. To treba maknuti. Taj događaj je po Ustavu RH u jednakom rangu kao i odabir Habsburskog kralja.

Danasnja RH se po Ustavu RH temelji na " novom Ustavu Republike Hrvatske (1990.) i pobjedi hrvatskog naroda i hrvatskih branitelja u pravednom, legitimnom, obrambenom i oslobodilačkom Domovinskom ratu (1991. – 1995.) kojima je hrvatski narod iskazao svoju odlučnost i spremnost za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države

Po Ustavu RH je ta crtica o Habsburskom kralju kao i crtica " u uspostavi temelja državne suverenosti u razdoblju drugoga svjetskoga rata, izraženoj nasuprot proglašenju Nezavisrie Države Hrvatske (1941) u odlukama Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobodenja Hrvatske (1943), a potom u Ustavu Narodne Republike Hrvatske (1947) i poslije u ustavima Socijalističke Republike Hrvatske ( 1963- I 990) .", samo je jedan od dogadjaja gdje je hrvatski narod donio suverenu odluku koja je provedena i u sebi ne sadrzi vrijednosni sud, kao ni ona o odabiru Habsburskog kralja.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Odlična tema!

Naravno podržavam 30.05. i 18.11.
- iako su borbe završile 20.11. ako ćemo bit točni
- makar 07.06. bi nam dao jednu povijesnu razinu


Uglavnom svi znamo zašto se ovo radi...

Da bi predsjednica mogla reć da je ispunila jedno predizborno obećanje!
Ništa drugo nije ni napravila...s te strane je degutantno koristit poginule heroje i dobar dio oni koji su nosili ZA DOM SPREMNI za izbore i u isto vrijeme srat po njima da su fašisti.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
kiler je napisao/la:

Pade mi sad na pamet:znam da su Njemcima tzv. saveznici nakon WWII ,između ostalog ukinuli pravo na vlastito mišljenje tj. referendum,zatim himnu sveli na samo jednu strofu,ali ne mogu se sjetiti slavi li uopće i kada Njemačka Dan državnosti...


imaju Dan ujedinjenja, 3.10.

edit: kud je nestao Dan neovisnosti? pa daaa, ajmo zaboravit da smo se odcijepili :D i svakako slavimo nekakve luzere koji su zbrisali u šumu i glumili gerilu.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Brane je napisao/la:
Odlična tema!

Naravno podržavam 30.05. i 18.11.
- iako su borbe završile 20.11. ako ćemo bit točni
- makar 07.06. bi nam dao jednu povijesnu razinu


Uglavnom svi znamo zašto se ovo radi...

Da bi predsjednica mogla reć da je ispunila jedno predizborno obećanje!
Ništa drugo nije ni napravila...s te strane je degutantno koristit poginule heroje i dobar dio oni koji su nosili ZA DOM SPREMNI za izbore i u isto vrijeme srat po njima da su fašisti.


Najbolja mi je bila kad je doputovala u Washington, pa je ipak nisu primili. Iskrslo im nešto, aj ti kući... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 10 lis 2019, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Jasno je zašto ovo red baš sada a ne prije godinu ili dvije ali eto, bolje ikad nego nikad. Stvarno je smješno ako misle da će vratiti dio glasova desnice radi obične promjene datume. Suština njihove politike je ista ovo je samo šminka. Žalosno je što se uopće ovakve teme koriste za dnevnu politiku. Valjda će ljudi za 10 godina kada ih se upita o danu državnosti bti dobro upoznati kada se slavi za razliku od danas kada većina pojma nema što je kad.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 08 stu 2019, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
18.11. je po meni loša ideja, čak i kao neki dan žrtava... Koja zemlja ima takav dan? Opet će nam se smijati komšije da zapravo slavimo vojni poraz. 15.01. je bolji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 08 stu 2019, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Samo 30.5.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 08 stu 2019, 19:58 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
dudu je napisao/la:
Samo 30.5.


+1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 08 stu 2019, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
NiceBoyZg je napisao/la:
18.11. je po meni loša ideja, čak i kao neki dan žrtava... Koja zemlja ima takav dan? Opet će nam se smijati komšije da zapravo slavimo vojni poraz. 15.01. je bolji.

Tko slavi? Ljudi su se spontano počeli okupljati u Vukovaru za taj datum i tu se komemorira žrva branitelja. Slično kako Amerikanci pamte Alamo koji je bio 1000 puta manje značajan za njih kao državu nego što je to bio Vukovar za Hrvatsku. Pitajte prosječnog Hrvata dva događaja iz doba rata koja nikad neće zaboraviti, to su prvo 5.8 Oluja kao pozitivan šok i 18.11 kada je pao Vukovar. Dan pada grada je trebao i ranije biti službeno priznat ali bolje ikad nego nikad. Taj datum barem svi pamte i znaju što simbolizira za razliku od mnogih drugih. Slavljenje vojnih poraza nema ništa s time. To je specijalitet komšija. Tko slavi na taj dan nije mu mjesto u Hrvatskoj. Taj dan je dan sjećanja na žrtvu koju je hrvatski čovjek dao za slobodu i pijetet prema mrtvima koji su za tu slobodu dali sve.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 08 stu 2019, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
sve skupa datumi državnih blagdana će biti do kraja pogođeni i u narodu opće prihvaćeni, 30.5. kao jedini datum koji priznajem za dan državnosti (dan neovisnosti wtf?), 5.8. kao dan pobjede i domovinske zahvalnosti te 18.11. kad dan sjećanja na hrvatsku žrtvu, trebat će opet oživiti slavlje 30.5., kad se sjetim kako je to nekad bilo odmah se naježim, svakog dana državnosti na Jarunu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
dudu je napisao/la:
sve skupa datumi državnih blagdana će biti do kraja pogođeni i u narodu opće prihvaćeni, 30.5. kao jedini datum koji priznajem za dan državnosti (dan neovisnosti wtf?), 5.8. kao dan pobjede i domovinske zahvalnosti te 18.11. kad dan sjećanja na hrvatsku žrtvu, trebat će opet oživiti slavlje 30.5., kad se sjetim kako je to nekad bilo odmah se naježim, svakog dana državnosti na Jarunu.

Zaživit će i među mladima jer tog dana neće biti škole. Za razliku od prošlog koji je bio za vrijeme ljetnih praznika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Mislim da to treba puno bolje izbrendirat, da to nebi bio samo dan-i za spajanje s vikendom. Nove generacije to nisu doživjele i treba im probuditi neki interes za tim...

18.11. podržavam ko blagdan da ljudi mogu otić u Vukovar, puno puta pada na radni dan...ali ono što ne kužim i što mi smeta u Vukovaru su se ljudi borili do 20.11. čak i Robert Zadro se izvuko iz Vukovara u noći 20.11. tako da mi to smeta da oni što su se povukli 18.11. su progurali da je to dan pada Vukovara, NIJE jer i JNA tvrdi da su borbe trajale i 20.11. Tako bi se 18.11 mogla i Škabrnja obilježit
"Spomen dan"
- kratko i jasno, a onda u definiciju blagdana stavi obrazloženje

Međutim realno naši nemaju pojma o brendiranju.

"Dan Pobjede"
- kratko i jasno, al su morali neki iskompleksirani likovi iz braniteljski udruga stavit još pet stvari u naziv, to me tako živcira... Dan Domovinske zahvalnosti kakve su to ******** spike, kakvo je to poltronsko američko wanna be sranje, kad to čujem zgade mi i Dan Pobjede.

05.12. da se nije mogo stavit ko Dan Domobrana, to mi nikad neće bit jasno, koji smo mi luzeri, niti spomen dan za sve te poginule Hrvatske kraljevske domobrane

Nemam ništa niti protiv dana anti-fašističke borbe, ali samo u Istri i djelovima Dalmacije di su do '43 bili talijani. Neka bude blagdan u tim županijama, naravno neki njihov datum kad su se okupili, a ne ovi komunisti i ruski plaćenici i koljači iz šumadije kod Siska!

Ko što serem po HDZ-u i Plenkoviću, sad im skidam kapu do poda da su vratili 30.05. Dan Državnosti.
Svaka čast!

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Brane je napisao/la:
Mislim da to treba puno bolje izbrendirat, da to nebi bio samo dan-i za spajanje s vikendom. Nove generacije to nisu doživjele i treba im probuditi neki interes za tim...

18.11. podržavam ko blagdan da ljudi mogu otić u Vukovar, puno puta pada na radni dan...ali ono što ne kužim i što mi smeta u Vukovaru su se ljudi borili do 20.11. čak i Robert Zadro se izvuko iz Vukovara u noći 20.11. tako da mi to smeta da oni što su se povukli 18.11. su progurali da je to dan pada Vukovara, NIJE jer i JNA tvrdi da su borbe trajale i 20.11. Tako bi se 18.11 mogla i Škabrnja obilježit
"Spomen dan"
- kratko i jasno, a onda u definiciju blagdana stavi obrazloženje

Međutim realno naši nemaju pojma o brendiranju.

"Dan Pobjede"
- kratko i jasno, al su morali neki iskompleksirani likovi iz braniteljski udruga stavit još pet stvari u naziv, to me tako živcira... Dan Domovinske zahvalnosti kakve su to ******** spike, kakvo je to poltronsko američko wanna be sranje, kad to čujem zgade mi i Dan Pobjede.

05.12. da se nije mogo stavit ko Dan Domobrana, to mi nikad neće bit jasno, koji smo mi luzeri, niti spomen dan za sve te poginule Hrvatske kraljevske domobrane

Nemam ništa niti protiv dana anti-fašističke borbe, ali samo u Istri i djelovima Dalmacije di su do '43 bili talijani. Neka bude blagdan u tim županijama, naravno neki njihov datum kad su se okupili, a ne ovi komunisti i ruski plaćenici i koljači iz šumadije kod Siska!

Ko što serem po HDZ-u i Plenkoviću, sad im skidam kapu do poda da su vratili 30.05. Dan Državnosti.
Svaka čast!

Osamnaestog je slomljena obrana grada, i zato se uzima taj datum. Devetnaestog i dvadesetog su bili mjestimični okršaji po đepovima gdje se naši još nisu predali. Kod takvih stvari je uvijek teško definirati neki točan datum ali mislim da s 18.11 nisu pogriješili.Ako bi se slavila antifašistička borba to se treba jasno definirati što se slavi, dakle da onima koji su se borili protiv talijana u Istri i Dalmaciji ali ne onima koji su rušili Hrvatsku i gradili Jugoslaviju. Što se tiče domobrana to na žalost još nećemo dugo vidjeti jer bi drugovi odmah krenuli o fašizaciji. Domobrani koji su u prvom i drugom svjetskom ratu časno branili svoj dom su uglavnom zaboravljeni. Kad je bila obljetnica 100. godina od kraja prvog svjetskog rata nitko se od naših nije sjetio ni svijeću zapalit za 200.000 poginulih Hrvata. Mora se mijenjati srž i temelj a ne samo dekorativno obilježavati. Zašto vojska ne koristi naziv domobranstvo? Zašto se ne koristi trolist kao simbol vojske? Ima tu još hrpa toga...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Zašto je Račan mijenjao blagdane? Valjda ima neke veze sa detuđmanizacijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
master_mind_ je napisao/la:
Zašto je Račan mijenjao blagdane? Valjda ima neke veze sa detuđmanizacijom.

Da bi ljudi postali zbunjeni i da se ovu državu nebi znalo slaviti. Kao što vidimo uspio je.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
master_mind_ je napisao/la:
Zašto je Račan mijenjao blagdane? Valjda ima neke veze sa detuđmanizacijom.


Navodno su htjeli promijeniti i zastavu nakon Mesić-Račan puča 2000.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Ante Đapić: Dan antifašističke borbe treba ukinuti jer je to negacija hrvatske slobode

https://direktno.hr/direkt/dapic-dan-an ... de-172474/

Drugi kandidati su pretpostavljam za status quo? Odnosno nit smrde nit miriše po tom pitanju, na to pitanje počnu pričat o nečem drugom.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi državni blagdani u RH
PostPostano: 09 stu 2019, 21:38 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Purger111 je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Zašto je Račan mijenjao blagdane? Valjda ima neke veze sa detuđmanizacijom.


Navodno su htjeli promijeniti i zastavu nakon Mesić-Račan puča 2000.

Jel se zna kako je trebala zastava izgledati?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 98 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO