HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 31 svi 2024, 22:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 19 tra 2024, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
Što bi to mogli napravit s tehničke strane da osnuju VladuRH samo za izmjene nekih državnih procesa.
Nakon toga kroz nekih 6 mjeseci bi izašli na nove izbore po novim pravilima.

1. Ukinut zastupnike manjina (mogu i kroz referendum)
- mislim da bi to podržali svi

2. Preuredit okrupniti Općine
- smješno je da su Solin i Kaštela gradovi umjesto da su u sastavu Splita
- slično je sa Rijekom i Viškovom
- Zagreb i V.Gorica

3. ??

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 19 tra 2024, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 911
Velika Gorica je ipak fizički odvojena od Zagreba, za vrijeme rata koliko znam, funkcionirala je kao dio Zagreba, ako se dobro sjećam po priči.

Ali što se tiče Splita, pa Split staje tek u Trogiru, a da ne kažem i u Omišu. Nema tu pauze, nekog prestanka kontuineta grada. No da je barem Kaštela, Solin, a možda i Podstranu uvesti pod Split.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 19 tra 2024, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
Znači i Podstrana je zasebna Općina.

Bilo bi dobro da uvedu status "Povijesnog Grada" za ta mala mjesta koja su nekad bila značajni gradovi, a danas su ubiti mala naselja.
Recimo mogu koristit latinski Urbs Trogir a realno bi bio naselje u Gradu Splitu.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 07:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 911
Prijatelju moj, ja čekam da kvartovi u Splitu dobiju načelnike.
Ovo šta je zna se napravilo od uhljepćina u Splitu i oko Splita je urbicid.
Nemoguće je raditi veće projekte kad u Splitu stoji jedna opcija, a u okolnim općinama, koje nisu ni fizički odvojene od Splita, zna se.
Svaka čast Trogiru i Omišu, ali nemate vlastiti gradski prijevoz, nego vam vozi Promet Split autobuse koji vas voze do centra Splita.
Čak bi i se i oprostio od Trogira i Omiša, hajde, izigravajte 'gradove'.

Ali Solin, Kaštela, Podstrana, čak i pola Dugog Rata moraju, tj. trebali bi izravno pod Split.
Između Splita i Podstrane nema ni šume ni brda, a da ne govorim između Splita i Solina, Splita/Solina i Kaštela.

slika

slika

slika

Površina Općine Mostar je čak 1 175 km2, a površina Općine Split je samo 79,4 km2.

Pogledaj ti krnji oblik općine Split, ne bi da je Dayton potpisan.

Zbog ovoga, zbog ekonomskog zapostavljanja Splita i Dalmacije 30 godina, zbog svih nevolja, nećete se riješiti ovog čovjeka.

slika

Kakav god da jeste, a Bog zna da može bolje, za splitski HDZ ovo je Strossmayer.

Kad nam je HDZ dao servisera prangija, otvarača čuvenog splitskog metroa. 4 godine smo mi ovu budalu imali na čelu Splita, lik se valjao u kemoterapijama, umjesto da je odstupio s mjesta poteštata Grada. Njemu je funkcija gradonačelnika, bila ujedno i otvoreno bolovanje.

slika

Ovaj prije pripada srpskim radikalima po obiteljskom rezimeu, kakav HDZ.

slika

O drugima nema smisla ni govoriti. HDZ u Splitu je skup onih koji neće svetom Petru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1812
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Mihanović je Poljičanin, nema nikakve veze s Orjunom.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16603
Brane je napisao/la:
Što bi to mogli napravit s tehničke strane da osnuju VladuRH samo za izmjene nekih državnih procesa.
Nakon toga kroz nekih 6 mjeseci bi izašli na nove izbore po novim pravilima.

1. Ukinut zastupnike manjina (mogu i kroz referendum)
- mislim da bi to podržali svi

2. Preuredit okrupniti Općine
- smješno je da su Solin i Kaštela gradovi umjesto da su u sastavu Splita
- slično je sa Rijekom i Viškovom
- Zagreb i V.Gorica

3. ??

…super onda bi hdz glatko dobio izbore u takvom Splitu.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 911
Kakva Orjuna pajdo?

Njegov izravni predak je bio u četnicima. Ni prvi ni zadnji s tim obiteljskim krimenom. Bilo bi jada po medijima za HDZ da je nekim slučajem postao gradonačelnik Splita.
Metak izbjegnut za HDZ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 07:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1812
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Dalmaherc je napisao/la:
Kakva Orjuna pajdo?

Njegov izravni predak je bio u četnicima. Ni prvi ni zadnji s tim obiteljskim krimenom. Bilo bi jada po medijima za HDZ da je nekim slučajem postao gradonačelnik Splita.
Metak izbjegnut za HDZ.



Mislio sam da aludiraš na Orjunu, ali odakle ti ta priča da je bio povezan s četnicima? Znam ljude koji su mu dalja rodbina (nisu HDZovci kao oni),
to su Hrvatine 1/1.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 08:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 911
Glup je što je uopće ulazio toliko duboko i ciljao toliko visoko, kad ima to u ormaru.

Nije čovjek kriv, ali biti potomak četnika, još u HDZ-u, za.ebana stvar.

Rodbina mu je ok, HDZ gradski kotar Visoka. Samo što su to sve generali poslije bitke, jedan od njih se šepuri po gradu i izigrava baju.

Ako su oni Hrvatine, onda smo mi neki tu došli s Tugom i Bugom i braćom u Split.

To što je netko glasan i u politici, penje se u HDZ-u, ne znači da je Hrvatina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
MOST ima još opcija da privuče DP
- da im ponudi koaliciju na izborima za EUP i prepusti im prva mjesta i tako sjb. Kolakušića.
- da im ponudi da podrže za Predsjednika Države kandidata DP-a
- da im ponude da sljedeće godine podrže za gradonačelnike kandidate DP-a (tipa Penavu u Vukovaru, Radića u Osijeku, nekog u Brodu itd.)

To su kombinacije koje im HDZ ne može ponudit.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2022, 16:07
Postovi: 1390
Slušao sam na radiju za ponudu ljevice DP-u o koaliciji od 1 godine trajanja:

1. Smjena Turudića - Glupost, kao da su ostali bili bolji. Svi skupa liberalni ljevičari i Jugoslaveni.
2. Ukidanje LEX AP - Glupost, koga briga za novinare. Svi skupa liberalni ljevičari i Jugoslaveni.
3. Zaboravio sam, ali nešto trivijalno.

Nema tu skretanja u desno, ka suverenizmu i interesu hrvatskog naroda. Niti je to od ljevičara bilo za očekivati. Dakle, nema tu "kruha" za DP. Ako (također lijevi) HDZ ne da poštenu ponudu ili pokuša nešto muljati (tražiti žetone, inzistirati na Pupavcu i IK, tsl.) - novi izbori.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 20 tra 2024, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
goran2hr je napisao/la:
Slušao sam na radiju za ponudu ljevice DP-u o koaliciji od 1 godine trajanja:

1. Smjena Turudića - Glupost, kao da su ostali bili bolji. Svi skupa liberalni ljevičari i Jugoslaveni.
2. Ukidanje LEX AP - Glupost, koga briga za novinare. Svi skupa liberalni ljevičari i Jugoslaveni.
3. Zaboravio sam, ali nešto trivijalno.

Nema tu skretanja u desno, ka suverenizmu i interesu hrvatskog naroda. Niti je to od ljevičara bilo za očekivati. Dakle, nema tu "kruha" za DP. Ako (također lijevi) HDZ ne da poštenu ponudu ili pokuša nešto muljati (tražiti žetone, inzistirati na Pupavcu i IK, tsl.) - novi izbori.

Slažem se, iskreno baš me briga za Turudića kao da će on nešto sam promijenit.

3. Uvođenje Aktivnog Minimalca
- minimalac za sve ostaje isti
- minimalac za extra profitabilne firme bi bio veći
tipa ZABA ima profit oko 300mil.€ godišnje zašto bi oni imali isti minimalac kao nekakva Pilana u Lici.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 10:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
Kad bi DP sa SDP i 2M (MOST-MOŽEMO) uspostavio Sabor i donio dio novih zakona, imali bi 77 mandata + 5 sitni = 82 mandata

Koji bi bili primarni zakoni, a da održavaju ravnotežu odnosa livo-desno

1. DP-MOST
Ukidanje zastupnika manjina (referendumom ako nemože u Saboru, jer mislim da treba 2/3 većina)
HDZ nikad nebi pristao na to, niti SDP al je sada prisiljen.

2. SDP-MOŽEMO
Okrupnjavanje Općina (tipa Split < Kaštela < Solin) barem djelomično ove veće okrupnit.
Teško da bi itko od HDZ pristao na to jer gube radna mjesta njihovi članovi, s obzirom da drže većinu općina

3. DP-MOST
Dencentralizacija RH izmještanjem Ministarstava i državni firmi iz Zagreba

4. SDP-MOŽEMO
Izmjena izborni jedinica (tipa Zagreb 6.-1.-2. u samo jednu il dvije isključivo Grad Zagreb) da ne pričamo o nakaradnoj 7. izbornoj sa Gospićem i Siskom zajedno.

Po meni su ove 4 točke vrlo lako prihvatljive za sve 4 stranke.

Šta bi vi nadodali ??


Privitak/ci:
Manjine u EU.png
Manjine u EU.png [ 76.07 KiB | Pogledano 807 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59398
Lokacija: DAZP HQ
Koja je poanta ukrupniti općine koje dobro funkcioniraju? Zašto ukrupniti Kaštela i Solin sa Splitom?

Poanta je riješavati se općina koje rade minus, a ne onih koje dobro funkcioniraju.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 11:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5530
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Brane je napisao/la:
MOST ima još opcija da privuče DP

- da im ponudi da podrže za Predsjednika Države kandidata DP-a

To su kombinacije koje im HDZ ne može ponudit.


Koja korist od ove ponude kad DP i Most zajedno ne mogu osvojiti 20%?

Ne treba zaboraviti da Škori 2019. ni 24.75% nije bilo dovoljno za ulazak u 2. krug.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9539
Je, Mozemo ce dici ruke za ukidanje manjinskih zastupnika, takodje dici ce ruke za kupovinu novih Rafala, jacanje hrvatske vojske i poostravanje migrantske politike.

Kakve nebuloze


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59398
Lokacija: DAZP HQ
Nije HDZu alternativa DP i Most, nego SDP i Možemo kad pričamo o sastavljanju vlasti, a DP i Most mogu samo vlast sastavljat s HDZom ili ljevicom ako baš žele.

To da će DP ili Most ikad zauzeti dominantnu poziciju umjesto HDZa je na dugom štapu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
dudu je napisao/la:
Koja je poanta ukrupniti općine koje dobro funkcioniraju? Zašto ukrupniti Kaštela i Solin sa Splitom?

Poanta je riješavati se općina koje rade minus, a ne onih koje dobro funkcioniraju.

Ima više poanti...
Zašto se Zagreb širio južno od Save, da bi dobio prostor (mislim da 180.000 zagrebčana živi južno od Save)

Tako i Split se širi na sjevernu stranu Kaštelanskog zaljeva/uvale da bi dobio prostor.
Širenjem Splita na prirodne granice Split bi postao najveći grad na Jadranu, što je prestižna titula s obzirom da su nam susjedi talijani jedna od najveći i najznačajnijih država u Svijetu.

Da ne pričam o povezivanju obale od Trogira do Podstrane kao najveći "lungo mare" o kojem se priča već duže vrijeme.
Naravno za to treba izmjestit HRM Bazu (koje je neadekvatna) i Brodogradilište Split (koje se nema di širit)

Split bi postao neki hrvatski Miami, prestižan turistički grad sa vrhunskom Medicinom recimo prijestolnica stomatologije na Mediteranu i tome slično.

Glazbenik je napisao/la:
Koja korist od ove ponude kad DP i Most zajedno ne mogu osvojiti 20%?

Ne treba zaboraviti da Škori 2019. ni 24.75% nije bilo dovoljno za ulazak u 2. krug.

Ne znam točno koliko mogu potegnut, ali uzmimo u obzir kandidata nestranačkog kao Luka Mišetić (odvjetnik Gotovine) uspješan međunarodni pravnik sa bezbrojnim vezama u Chicagu i tome slično.
Ja vjerujem da bi uz MOST i DP Mišetić bio ozbiljan kandidat s realnim šansama za uspjeh.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22181
dudu je napisao/la:
Koja je poanta ukrupniti općine koje dobro funkcioniraju? Zašto ukrupniti Kaštela i Solin sa Splitom?

Poanta je riješavati se općina koje rade minus, a ne onih koje dobro funkcioniraju.


Slažem se.
Nije poanta raditi nove mastodonte.

Također, gdje bi bila ušteda tu?
Tim ljudima, a nije ih malo, trebaju jedne te iste službe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22181
Glazbenik je napisao/la:
Brane je napisao/la:
MOST ima još opcija da privuče DP

- da im ponudi da podrže za Predsjednika Države kandidata DP-a

To su kombinacije koje im HDZ ne može ponudit.


Koja korist od ove ponude kad DP i Most zajedno ne mogu osvojiti 20%?

Ne treba zaboraviti da Škori 2019. ni 24.75% nije bilo dovoljno za ulazak u 2. krug.


Kako ne?

Ali predizborna kampanja se vodi od trenutka stvaranja nove vlade, ne dva dana prije izbora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5247
crni_bombarder je napisao/la:
Je, Mozemo ce dici ruke za ukidanje manjinskih zastupnika, takodje dici ce ruke za kupovinu novih Rafala, jacanje hrvatske vojske i poostravanje migrantske politike.

Kakve nebuloze

Naravno da nije logično ali...

MOŽEMO se bore za goli život izgubili su u sve 3 jedinice u Zagrebu za 3 godine nisu napravili ništa konkretno u Zagrebu, ova izborna godina će proletit samo tako i dolaze lokalni izbori.
MOŽEMO je sušno potrebna neka konkretna prepoznatljiva akcija na terenu, svima je dosta njihovih priča i skica projekata.

dudu je u pravu.

Nikad se neće ponovit ovakva prilika da se naprave neke konkretne stvari za SVE nas hrvate, nevezano za političku opciju. Stranke koliko god glasova dobile i koliko god uvjerljivo pobjedile ne mogu donositi odluke koje će ići protiv njihovih članova. Stranke su ubiti taoci svog članstva.

Ko bi od HDZ-a u Solinu podržo spajanje s Splitom kad je HDZ na vlasti u Solinu a Blaženko Boban župan SDŽ je karijeru izgradio kao gradonačelnik Solina.
Isto je sa SDP-om u Rijeci.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22181
Jedino RH ima ovo.

U Mađarskoj i Rumunjskoj postoje pragovi ispod kojih se ne može ući u parlament.

Tipa, u RH je srednja vrijednost zastupničkog mandata 12k glasova?
Za manjinu je 6.
I ne mogu imati više od propisanih mjesta.

Za Srbe bi malo pooštrio.

Slovenija ima jednog Mađara i jednog Talijana.

A ove ostale mislim da imaju zastupnike autonomnih teritorija, ne manjine.
Evo npr. Danska; https://en.wikipedia.org/wiki/Folketing

Citat:
The Folketing consists of 179 members all elected for a four-year term or until the Prime Minister (via the King-in-council) calls for elections, whichever comes first. 175 members are elected in Denmark proper, while Greenland and the Faroe Islands each elect two members in separate constituencies.


Grenland ima dva zastupnika, kao i Farski (Ovčji) otoci.
To nije priča s RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5530
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Ceha je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

Koja korist od ove ponude kad DP i Most zajedno ne mogu osvojiti 20%?

Ne treba zaboraviti da Škori 2019. ni 24.75% nije bilo dovoljno za ulazak u 2. krug.


Kako ne?

Ali predizborna kampanja se vodi od trenutka stvaranja nove vlade, ne dva dana prije izbora.


Na izborima 2024. liste DP-a i Mosta su zajedno osvojile 17.59% glasova.

Analitičari tvrde da dio Mostovih glasača ne bi podržao DP.
Dakle, upitno je bi li zajednički nastup osigurao sinergiju.

Ne govorim konkretno o spomenutom Luki Mišetiću koji je vrlo pozitivna osoba. Nego načelno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1183
Ovdje je toliko toga predloženo, samo okrupnjavanje općina može izazvati kaos, dovoljno ti je nekoliko nezadovoljnih sredina da protestuje, znači oko par tisuća ljudi može dominirati naslovnicama dugo dana, a to ti nije dobar uvod u bilo kakve izbore ako si vladajuća stranka.

Raditi to da bi organizirao izbore za 6 mjeseci bi bilo usluga protivnoj strani, i politički suicid.

Ljevičarima bi bilo najgluplje da pristanu za ukidanje mjesta manjinama jer im u nekim budućim računicama to može jako koštati. Teško je zamisliti veliku ljevičarsku pobjedu, ali bi im vlada bila stabilnija s manjinama.

Dovoljno je da se dovuku do nekih 70-tak mandata i to je to, manjince mogu pridobiti klasičnim ljevičarskim povlađivanjem manjinskim skupinama. Nije da toga nema ni kod HDZ-a, ali recimo Pupovac, da može birati, uvijek bi odabrao ljevičarsku opciju. Tako i većina manjinaca jer ljevica teži ukidanju nacionalnog osjećaja kod većine, što poslovično pogoduje manjinama.

Kada bi se potegnulo pitanje manjina mislim da bi nestalo i glasa iz dijaspore, kao neki kompromis, a to u ovoj situaciji ne paše HDZ-u.

Most nema šta ponuditi DP-u jer i bez njih, s HDZ-om mogu napraviti većinu, i već su se postavili tako s onom izjavom kada su optužili Most što nije htio koaliciji prije izbora.

Bilo kakva situacija u kojoj u vlasti nisu HDZ i DP bilo bi protivno volji birača.

Kada pogledate mandate vidi se da je većina otišla desnim opcijama, tj. s centra na desno.

Ikakva koalicija koja bi bila lijevi centar i krajnja ljevica zajedno s krajnjom desnicom bi bilo izigravanje s voljom birača.

Dopušteno i sve po zakonu, Vlada bi imala i legalitet i legitimitet izbora, ali ne bi imala popularnu podršku.

Dovoljno bi bilo jedno pitanje na kojem HDZ može, uz svoju stranačku organizaciju, organizirati referendum protiv neke odluke Vlade ili Sabora i izazvati pad tog nekog rješenja, koje bi osramotilo vladajuću koaliciju.

DP u vlasti s HDZ-om može biti progutan ali da njihovi članovi politički prežive, bilo da prijeđu u HDZ ili neke druge stranke, ali DP u vlasti sa SDP-om gubi i birače i njihovo vodstvo ikakvu šansu da ikad opet dobije glas onih koji su ih sada birali. Prelazak nekoga tko je sad u DP-u u SDP pravi toliku štetu SDP-u da o tom nema govora u nekoj budućnosti.

DP- odbijanjem da sudjeluje u vlasti prestaje biti ozbiljna stranka i postaje vječita oporba, uz smanjenje broja birača na koje mogu računati kako vrijeme odmiče.

Ako su sad imali 14, idući puta možda 10, pa još manje do tihog nestanka bez da su ikad napravili razliku.

Ideje da će uvjeriti hrvatsku javnost da trebaju zauzeti mjesto HDZ-a kao prava desna stranka su bajke, ako do sada nisu, očito je da ni nemogu, jedini način da sudjeluju u vlasti je u koaliciji a koja mora biti s HDZ-om.

"Sad il nikada!"

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: SDP-DP-MOST-MOŽEMO Tehnička Vlada RH
PostPostano: 22 tra 2024, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2022, 12:39
Postovi: 1183
Neznam zašto, komentar mi se objavio dva puta, a kako nemogu obrisat, kroz uređivanje ga skraćujem.

_________________
Pravi narodi imaju jednu državu koja je cijela njihova. Bolji narodi imaju svoju konstitutivnost u bar još jednoj državi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, pakovic i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO